#reisiblogid Tai

(naljakaid) tähelepanekuid Taimaalt

Tai on ilmselgelt koht kus leidub kõige rohkem kirjavigu üldse. Iga teine silt on valesti kirjutatud. Aga lisaks kirjutan ma tänases postituses ka taksojuhtidest, maniküürist, kohalike lugemisoskusest ja kauplemisest. Sest just need on märksõnad, mis ma endale telefoni kirja panin, et see postitus tagasi tulles kokku kirjutada.

– taksojuhid, tuktukijuhid ja bussijuhid (kes trippidele veavad) on umbkeelsed tainapead, nad ei tea mitte kunagi kus mõni hotell asub, kuhu ta minema peab. KASUTAGE GPSI!!!! Aga ei, ei saa – nad ei oska tähti, et üldse hotell sissegi toksida! Ja nii võivad nad sinuga tundide viisi trippida enne kui kohale jõuad! Näiteks Phuketilt Krabile, et üldse linnast välja saada, kulus 1,5 tundi, et neljast hotellist inimesed peale korjata, aga ta ei osanud nendesse hotellidesse minna. Sama teema oli Krabil, kui tuurile läksime, enne kui õige hotelli üles leidsime, kulus tal seitse tänavavahet ja umbes kaksteist suvalise hotelli esist, et avastada – ups, vale koht!

– tahtsin maniküüri minna, hind 250bahti. Vaatab mu küüsi – ooo, you have gel? Ma mingi, jah, oma küünte peal, viili maha.. Okei! 1400bahti! What? Lõpuks sain 400bahtiga :)

– ära küsi taikalt teed või näita talle kaarti, et kus me oleme? Ta ei oska üldjuhul lugeda ja ajab sulle soga, sest ei taha lolli ja mitte abivalmina näida!

– kaubelda tuleb to the max! Kui tema ütleb hinnaks 1000, pakud sina 500. Ja oled ikka ülemaksnud kui selle hinnaga saad :) kui esimesest kohast selle hinnaga ei saa, siis järgmisest saad. Ja kui ei saa, polegi sul seda järelikult vaja! Täpselt nii nagu see maniküüri tegija mulle peale vaadates hinna lajatas, tegi seda ka kingamüüja, kellel oli silt väljas 300, aga mulle raius, et ei – 800! Lõpuks sain ikkagi oma kingad mingi 363bahtiga kätte…

– kirjavead absoluutselt igal pool – plakatitel, menüüdes, reklaamides jnejne Kaks parimat, mida nägime – üks oli Patongi rannas (google otsetõlge!) ja teine oli Krabil, kus terve suure ohutusplakati peal ühest veast ei piisanud :D hea, et nad vähemat teavad, mis nad öelda tahavad!

sildid

– halal toidud! Eriti jäi silma Krabil, iga vähemalt viies toidukoht oli halal ja rätikupäid oli ka jõhkralt palju! PS! Ma ei mõtle midagi halba, kui ütlen rätikupäid, olen lihtsalt nii harjunud neid kutsuma. Aga väga paljud müüjad – nii kaltsukaumehed kui tuurimüüjad istusid rätid peas. Ühte õnnestus näha ka looriga, ainult silmavalged vilkusid. Lugesin ja uurisin, mis värk on – Krabi elanikkonnast 40% on islamiusku, seda alates 2003ndast aastast ja peamiselt maapiirkondades, aga kedagi nad otseselt ei sega ja elavad seal omaette rahus ja vaikuses.

Lisan siia hunniku pilte lihtsalt, mis silma hakkasid ja millest pilti tegime. Kõik kindlasti pildile ei saanud, aga väike ülevaade ikka :)

budda
Alksi ei tohtinud müüa ka baarides-restoranides, aga meile müüdi – take away topsis ja öeldi, et… Palun minge jooge mujal, siis me ei saa trahvi. No mis mul sai selle vastu olla, nemad said raha teenida, mina sain mojitot luristada.
IMG_1348
Laste mängunurk Kata turul
IMG_2147 (2)
Sellised esinejad siis!
IMG_2157 (2)
Ei tea, mis kalaga?
IMG_2246 (2)
Läbiv viga…
IMG_2344 (2)
Kas see teeb huuled suureks?

IMG_1354

IMG_2142 (2)

IMG_2146 (2)

IMG_2287 (2)

IMG_2348 (2)

IMG_2413 (2)
Väike jook ja kokteil? Mitu viga veel leiad?

IMG_2414 (2)

IMG_3798

IMG_3887
Central Festivali suitsunurk
IMG_3904
Minge sinna kindlalt sööma – ostke lahtiselt karpe ja laske teha Tom Yum kastmes – maailma parimad!
IMG_4070
Leiad vea üles?

6 arvamust: “(naljakaid) tähelepanekuid Taimaalt

  1. Venemaal võib samuti väga naljakaid kirjavigu leida – endalgi mõned kuskil reisikaustas :D

  2. Mhm kirjutan kõigele 100% alla. Kuigi rätipäid ei näinud ühtegi, Krabil ei käinud.

    1. Ega neid mujal polegi eriti, Krabile tuli 2003 aastal mingi sõjapõgenike mass vms

  3. Yao Yai saarel peaks ka üsna suur moslemikogukond olema, üldse on neid Tais mingi 4%. Enamjaolt on nad lõunapool provintsides ja mingid separatistid madistavad seal Malaysia piirialadel.

    Bangkoki lennuväljal on lausa “pork free” kohvik

  4. Ving ja hala vol 1000.

    Nende kultuur ongi teistsugune, naudi seda ja võta kui uut kogemust. Kuidas üldse saab reisi nautida, kui kõik häirib? Ma nii ootaks mõnda positiivset reisipostitust ka

Comments are closed.