Lugeja palvel: seks pärast sünnitust

Ma tunnistan, selle mõtte pani mulle pähe blogilugeja, kes kirjutas, et ma võiksin lahata seda teemat pikemalt. Et seks pärast sünnitust, et kas naine muutub siis ämbriks kui emakas välja venib last kandes.. Ma ausalt ei teadnud sellest teemast palju ja kirjutasin otse kirg.ee tiimile, et kas nad oleksid nõus koostööd tegema, mind veidi sel teemal harima ja mulle erinevaid tooteid saatma, et saaksin aimu, mis teema nende vaagnapõhjalihastega siis täpsemalt on.

Mu enda esimene ja siiani suht viimane kogemus jääb aastasse 2004, mil ma elasin Saksamaal ja ostsin seal punaste laternate tänaval seigeldes endale ühed roosad kuulid. Ega ma siis ei teadnud ilmselt vaagnapõhjalihastest midagi, aga tundus põnev katsetada. Kodus kui ma need endale sisse toppisin, siis mulle tundus, et ma kõnnin ja kõik kuulevad ümber-ringi, et ma olen nagu sõjaveteran kes kiliseb ja koliseb. Loogiline, et keegi tegelikult ei kuulnud, aga see kõik oli mu jaoks nii võõras, et sinna see teema peale paari korda jäi.

Alates kõige esimesest ämmaemandavisiidist olen ma vist iga kord kuulnud küsimust (lugenud ka beebigrupist), et „Kas vaagnapõhjalihaseid ikka treenid?“. Ei ole treeninud. Olen vahepeal proovinud, aga siis jälle mitmeks nädalaks unustanud.. ning ega ma ei ole kindel, kas minu harjutused ka kuidagi õiged on. Uurisin alles nüüd selle teema kohta põhjalikumalt kui sain kastitäie vajalikke abivahendid. Tänapäeval on elu läinud nii mugavaks ning igale probleemile on lahendused olemas – ka tupelihastele on hantlid ning elektrilised trenažöörid.

Miks on vaja vaagnapõhjalihaseid treenida?

Kuigi vaagnapõhjalihaste treenitus ei paista meie kehast kuidagi välja (okei, tegelikult väidetavalt isegi rüht paraneb) ning igapäevaselt me nende tugevust otseselt ei taju (kui just ei ole tekkinud juba mingisugust probleemi), siis nende treenitus on meie jaoks oluliselt rohkem vajalik kui näiteks ilusad ja väljapaistvad kõhulihased. Miks neid on vaja treenida?

 • Parem seks ja võimsamad orgasmid! (Kas on üldse veel põhjuseid vaja?)
 • Kiirendad taastumist rasedusest ja sünnitusest (rutem seksima!)
 • Ennetab põiepidamatust (aevastades tilga püksi tulemist), emaka välja vajet jms väga ebamugavaid olukordi

Mis seda põhjustab?

Probleeme vaagnapõhjalihastega võivad põhjustada rasedus, sünnitus, krooniline kõhukinnisus, ülekaalulisus, suitsetamine, menopaus või neuroloogilised probleemid. Probleemi sümptomiteks võivad olla uriinileke köhimisel või aevastamisel, liiga tihe või öine urineerimisvajadus, vaginaalne valu, valu seksuaalvahekorra ajal. Seetõttu soovitatakse vaagnapõhjalihaste treenimist just eriti raseduse ajal ning sünnituse järgselt. Ehk siis hetkel absoluutselt õige aeg alustamiseks!

ITK kodulehel on välja toodud ka harjutused, mida treenimiseks saad kasutada, aga samas on kirg.ee lehel ka iga toote juures juhendid ja isegi videod olemas, mida ja kuidas teha. Vajadusel, kui probleem on suurem, saab ühendust võtta ka spetsiaalselt vaagnapõhjalihastele spetsialiseerunud füsioterapeudiga.

Kastitäis abivahendeid

Mina sain aga kastitäie abivahendeid, millega vaagnapõhjalihaste trenn teha lihtsamaks, lõbusamaks ja efektiivsemaks.

Kõige lihtsam „hantel“ lihaste treenimiseks on kahe kuuliga armukuulid, millel on sees liikumisel vibratsiooni tekitav pall. See on ka kõige soodsam vahend, mis teeb oma „töö“ sama hästi ära kui järgnevad. Armukuulid tuleb asetada tuppe ning jätkata oma igapäeva toimetustega – lihased saavad koormuse sellest, et nad hoiavad kuule kinni ning ei lase välja kukkuda. Kuulidega on sama lihtne ja loogiline lähenemine, nagu jõusaaliski – mida raskemad kuulid, seda suurem trenn.

Mu enda lemmikuteks osutusid ikkagi Lelo vidinad. Kuigi valikus oli ka palju kallimaid ja “ägedamaid” – näiteks saad sa ühendada mõne neist äpiga ja seal põhimõtteliselt candy crushi mängida ja nii oma levelitel edasi liikuda ja aina tugevamat pinget vaagnapõhjalihastele tekitada. Aga kuna ma pole suurem asi telefonis mängija ja mulle pigem meeldib selline klassika võiks vist öelda, siis lemmikuteks ja öökapisahtlile jäid just Lelo omad. Muuseas, ma pean seda sahtlit suurendama, mul seal juba tänu kirele korralik arsenal..

Kuna palusin ka lugejatel oma lugusid jagada, siis poetan mõned paremad palad siia vahele :)

Väga huvitav postitus ja kindlasti ka vajalik sünnitanud naistele. Kindlasti ei ole seal alumises tsoonis see olukord päris endine peale sünnitusi. Olen proovinud neid tugevaid mune ( 2tk, nööriga ühenduses) ja ma tean küll, et tuleb alustada esialgu kõige kergematest kuulidest … aga ma mõtlesin, et nagu mida rohkem, seda uhkem :))) No nagu jõusaalis, et uhke tunne kui 2x raskema koormusega trenni teed. 

Lisaks olin lugenud, et need kuulid pidid olema ka nagu seksikas eelmäng. No ja nii ma siis tegin. Pidulik õhtusöök, kolm last vanemate juurde, seksikas lühike kleit ja kuulid paigaldatud. Ootasin siis kenasti abikaasat koju. Muidugi sai ta aru, et mul miski plaan ja tõenäoliselt on täna ka “magustoit “menüüs. Istume siis kenasti, sööme toidu ja tuju on meelas.

Tõusen mina püsti ja lähen istun seksikalt aeledes mehele sülle. Õnneks jalad koos. Siis aga hakkab juba nagu asjaks minema ja otsustan kaksiratsi talle sülle istuda. Ja no krdi, krdi krt. Need munad kukkusid stringide vahelt nagu mingid tuumapommid kolakaga põrandale. Muidugi saime me korralikult naerda ja ega see meie õhtut ei rikkunud aga kui oleks olnud uus suhe… oi, jeesus, naine nagu kuulipildur :))) 

Kuidas sa selle ilma nöörita kuuli kätte saad?

PS! See kindlalt ei tee häält, nagu kõikide teiste puhul võib tunduda, et sa liigud ja kilised. Ja tegelikult on sellel ikkagi väike tamiil ka küljes. Loodussõbralikematele või kristalliusku inimestele on valikus ka ametüstist yoni kuul.

Ametüsti kivi on ka puhastava, kaitsva, parandava ja hinge arendava omadusega. Samas on looduslikust materjalist tooteid alati natuke keerulisem hooldada – seda kuuli ei tohi kuuma veega puhastada või nõudepesumasinas pesta. Samas on näiteks Satisfyeri kuulid silikoonist ja neid on kõige kergem hooldada. Lisaks on selles komplektis kohe kolm erineva kaaluga kuulikomplekti, et alustada tasapisi ja raskema poole liikuda.

Lelo kuulid on aga sellised, mida saad vastavalt oma vajadusele komplekteerida – kasutada kuule eraldi, kasutada raskemaid kuule, ainult ühte kuuli või ühendada kuulid ära ja kasutada neid koos. Jällegi üks väga praktiline lahendus. See oli ka üks minu lemmikutest. 

Tehnika areneb..

Aga nüüd, lähme lõbusamate vahendite juurde. Tehnika koguaeg areneb ning muidugi on tehnika jõudnud ka vaagnapõhjalihaste treenimiseni.

Luna Smart Bead on treeningtsükliga vibraatorkuul, mille puhul tuleb vibreerides lihaseid pingutada ning vibratsiooni katkedes puhata. Lelul on 5 treeningprogrammi ja intelligentne mälu. Soovi korral saab seda lelu kasutada ka lihtalt (välispidise) minivibraatorina (ehk siis mitu head asja ühes!). See on mu teine lemmik. Esiteks on ta väike ja mugav ja sa ei pea minu meelest mingi lolliks tõmblema, pealegi, sul puudub see tunne, et sa kolised. Ma ei tea, mulle meeldis ta kõige enam, st kui ma peaks üldse ühe toote valima kõigist saadetutest, siis see oleks see. 

Ja vahele üks lugejakiri:

Vaatasin teie lehel videot vaagnapõhjalihaste treeningvahenditest. Neid lihaseid on tegelikult oluline treenida, et nt aevastades, naerdes või batuudil hüpates tilgad ei hakkaks püksi tulema. Hullem variant on muidugi organite allavaje. Me – naised, oleme nii elastsed, et see lihaste tugevus seda “ämbriks” olemist tegelikult ei mõjuta. Küll aga mõjutab see orgasmide tugevust ja põie- ja roojapidamatust. 

Kusjuures, hea oleks hakata neid lihaseid treenima juba 20ndates. Raseduse ajal treenimine erinevate treeningvahenditega tuleks igaks juhuks arstiga läbi arutada.

Aga palusite ka rääkida kogemusest konkreetsete toodetega. Olen ise kasutanud Lelo brändi Noir beadse ja Luna smart beadi. Noir kuulid on nö klassikalised ja nendega oli nagu ikka – ei viitsinud eriti neid kanda, sest ei tekkinud seda tunnet nagu oleks treeninud. Smart bead aga annab tagasisidet, sellel on 5 erinevat treeningastet ja käivitamisel annab märku, mitmendal tasemel oled (vilgutab tulukest nii mitu korda). Treening kestab ~5min. Kui vibreerib – pingutad lihast, kui ei vibreeri – puhkad. Sellega tehes on küll tunne nagu oleks jõusaalis käinud ja trenn tehtud. See masin motiveerib kindlasti palju rohkem kui tavalised kuulid.

Treeni ennast otse äpist

Muidugi ei saa ka vaagnapõhjalihaste treenimist võtta tõsiselt ilma nutimaailmata. Järgnevad kaks on suhteliselt sarnased, isegi värvilt, aga hinnavahe on pea kolmekordne. 

Elity Anura (soodsam variant, ülemisel pildil) on äpiga töötav vagnapõhjalihaste treeningvahend. Äpp näitab su lihaste taset ja treenigu protsessi. Vibratsiooniga töötavad vahendid on muidugi niivõrd vaiksed, et keegi teine ei kuulegi (ega näe!), et sa parasjagu trenni teed (ma muidugi seda tulistan praegu puusalt, eks te oskate kinnitada või ümber lükata, aga see on samas selline põnev, et kas jääd vahele või ei).

Ja kõige viimaseks – vaagnapõhjalihaste treeningvahendite koorekiht, tippude tipp – Elvie vaagnalihaste treenija (kallim variant). See on justkui pult, millega on võimalik äpis „mängu mängida“ ehk vaagnapõhjalihaseid pingutades kristalle koguda. Ehk siis treenimine on tehtud eriti meelelahutuslikuks ja kaasahaaravaks.

Kuidas neid kasutada?

Tupekuulide kasutamise puhul on hea meeles pidada, et nende sisestamiseks tuleks kasutada veebaasil libestit. Ühest küljest ei riku see toote pinda ning seda on kerge puhastada, teisest küljest, mis ka olulisem – nii ei tee sa endale viga ega haiget. Kuule tuleks enne sisestamist ka kergelt soojendada, nii harjub keha nende olemasoluga kiiremini.

Seda, et kuul kehasse kinni jääb või ära kaob, ei pea samuti kartma. Kaduda pole tal lihtsalt kuskile! Kuul tuleb ise kehast välja nt kükitades ja lõdvestudes, harki-kokku hüpates või soojas vannis lõdvestudes. Keha kasutab kuuli „kinni hoidmiseks“ just neid vaagnapõhjalihaseid, mida me treenida soovime ning nende lõdvestumisega väljub kuul gravitatsiooni abil ise. 

PS! Sooduskoodiga marimell saab alati kirg.ee e-poes soodukat ka, seega.. vaagnapõhjalihased vormi.

PPS! Jätke kommentaaridesse enda põnevaid seksiapsakaid või siis mänguasjadega juhtunud põnevaid lugusid nagu need, mis lugejadki mulle saatsid. Või kui olete näiteks kuule proovinud, siis kas oli ka tunne, et kilisete ja kolisete nagu sõjaveteran? Ühtlasi loosin ma midagi ka teile välja (juhuslikkuse alusel midagi sellest sortimendist, mida ma ise ei testinud), seega ärge kommentaaridega tagasi hoidke :)

#KOOSTÖÖ

15 thoughts on “Lugeja palvel: seks pärast sünnitust

 1. Ei ole proovinud aga peaks! Olen alles sünnitanud ja tihti on aevastades tilk püksis. Teen küll harjutusi aga tundub et peab kuulid appi võtma enne kui pole liiga hilja

  1. Kunagi arst soovitas tupekuule. Olemas nad on aga suurus (vist) keskmine ja raskust ei tea. Aga välja ei kuku aga tolku vist ka pole sest pidamine võiks parem olla. Üks laps loomulikult sündind, teised keisriga. Peaks midagi uut tõhusamat vaatama. Noh nii 2 in 1 et oleks ka lõbu. Peab mehele jõulukingi soovi avaldama, tema oma soovi andis teada+saab tite lisaks

 2. Mul on olnud 3 keisrit. Seega lapse väljutamine ehk selle tagajärjel tekkinud nö tupe venimist mul pole olnud, aga……
  …ma olen 37 aastane ja vist vanus hakkab mõjuma ja tunnen, et lihased ei ole piisavalt tugevad enam ja ei saa pingutades piisavalt kitsaks seda olukorda, et mehel hea oleks. Seks on meil super hea, aga tahan väga vaagnapõhja lihaseid treenida. Mul on nüüd peaaegu 3 kuud kasutuses olnud väikesed ja rasked tupekuulid. Aga mina ei näe neist mingit kasu. Ma ei tunne üldse, kui need mul sees on. Vahest unustan nii ära, et õhtul pesema minnes avastan, et mul mingi julla sees. Seega, kuidas need saavad mind aidata, kui nad isegi ei ürita mu seest välja kukkuda? Ma ju ei pea lihaseid pingutamagi.
  Selleks tahaksin katsetada seda vibreerimisega varianti. Ehk see aitab mind
  Kuigi mees ütleb mulle, et kõik on kena, tihe ja toimiv, siis ma ise seda ei tunne. Batuudis ma ei saa üldse hüpata, sest iga hüppega on tilgad taga ja aevastamisega samuti

 3. Sünnitanud olen väikese vahega kolm last järjest. Eks ikka lugesin juba enne esimest last, et vaagnapõhjalihaseid peab treenima ja ma nii hästi kui ise oma aruga oskasin, proovisin neid treenida ka. Nii enne kui pärast sünnitusi. Pärast kolmandat last oli küll, et batuudi peale lastega hüppa ei läinud, muidu olidki püksid märjad. Aga siis tegin jälle iseseisvalt harjutusi ja nüüd seda probleemi ei ole. Aga kuule olen alati tahtnud proovida küll.. ei teagi, mille taha see jäänud on, et ei ole neid veel soetanud.

  Ja kui nüüd oma seksielupeale mõtlema hakata.. Me vist abikaasaga nii igavad, et mingeid marunaljakaid apsakaid nagu ei meenugi. Eks kolme lapsega pead lihtsalt loov olema, et üldse seksini jõuda, ilma, et keegi sulle peale satuks :)

 4. Noo nii teen siis nö otsalahti :D
  Minul hoopis naljakas lugu,et proovisin ka kunagi ammu neid tavalisi kuule ilma vibreerimista. Mina kodust kaugemale nendega minna ei julgend koguaeg oli hirm,et teised kuulevad ja äkki kukuvad välja. Treenisin siis kui mees tööl ja laps lasteaias.
  Alustasin ühel ilusal päeval siis treeninguga. Olin siis sisse libistand vallatud kuulikesed. Tegin trenni ja kõndisin ka mingiaeg kodus lihtsalt ringi kuulid sees. Kell oli seal maal, et pidin minema lapsele järgi ja no kas arvate,et mul olid kuulid meeles??? Muidugi mitte :D
  Koju jõudes tuli mul meelde…. Lapsele panin ruttu multad peale ja ise vannituppa kuule välja võtma. Ohhh seda üllatust kui nöör oli kaotsi läinud. Mul paanika lahti, et nüüd on korras kahh ongi kuulid permuudasse ära kadunud.
  Hakkasin ruttu googeldama : tupekuulide eemaldamine soovitusi oli palju (“parimad soovitused” muidugi perekoolis) Kükid, hüppamine jne. Mõtlesin,et okei kükid hüpped jne, aga ma ei mahu ju vannitoas neid tegema. Läksin siis magamistuppa ja seal hakkas uus missioon
  Oi ma keksisin ja kükitasin jne.. lõpus naersin iga küki ajal, et ma olen hetkel nagu kana kes muneb
  Lõpuks ise aitasin sõrmedega kaasa. Ja välja ta tuligi.
  Sinu ja teiste lugejate kogemusi sain nüüd aastaid hiljem aru,et ma vist ikka ostsin liiga odavad kuulid .

 5. Mul mingid odavad kuulid on aga efekti ei tunne, samas treenima peaks, sest sünnitused+vanus avaldab oma mõju. Kuulidega oli küll tunne, et saadakse aru, et neid kannan. Mõtlesin just, et kas osta korralikumad kuulid või pigem mingi särtsuga asi?

 6. Tere!

  Kahjuks ei ole peale vibraatori väga sekslelusid kasutanud. Iseenesest kurb. Seega ei ole ka toredaid lugusid sekslelude äpardustest. Kuid jagaksin lugu sellest, kuidas keeleka ajal on kahel korral mehel ninast veri väljas olnud. Ja niimoodi, et kõik kohad on verd täis olnud – justkui päevad . Tollel momendil oli hirmus, kuid praegu meenutades tuleb ikka naer peale Olen Sinu postitustel ja toodete tagasisidel silma ikka peal hoidnud. Kõige rohkem on mind LELO kõnetanud. Tundub midagi väga-väga põnevat.

 7. Mina olen kasutanud neid “kolisevaid” kuule. Ütleks, et mõningaid jõnksatusi on sees küll tunda, aga mingist kolinast on asi kaugel :D Paraku hetkel on “vorm” selline viletsapoolne, et kui kaks on sees, siis üks kipub ikka mõne aja pärast välja libisema kui hoolega kinni ei hoia ;) Eks neid on erineva raskusega ja sp oleks just hea sellist komplekti omada, kus saab komplektidega mängida, et mis alguses ja mis hiljem. Aga jah, pärast 2 lapse sündi (mõlemad peale 30ndat) saab batuudil käia kohe pärast vetsus käimist :D Seega, trenn on ikka mitmes mõttes vajalik, tuleb kaasaegsemaid ja mugavamaid vahendeid hankida ja tööle hakata!

 8. Mul ei ole mänguasju olnud. Ja piinlikke apsakaid…vist ka mitte. Kui välja arvata see kord kui töö juures asjatamisega vahele jäime. Sooviti jõudu :D

 9. Üks kord elus neid tupekuule kasutanud ja ka 1 x elus seetõttu endale põiepõletiku hankinud ja seega never enam neid ei kasuta.

 10. 6 kuud and counting selle triibu jahiga, aga loodetavasti ikka kunagi õnnestub ka.
  Vaagnapõhjalihaste treenimine on tõesti oluline, ka ise lugenud ja vahepeal tundnud, et ikka tõesti suures naeruhoos tuleb mõni tilk ausaltöeldes. Andsid täitsa ideid ja seda vajalikku pushi, et minna nüüd ja valida välja endalegi sobivad kuulikesed. Pole neid varem kasutanud, kuid tundub väga põnev. Olekski õige aeg treenimisega alustada! :)
  Väga selliseid naljakad apsakaid polegi juhtunud. Aga tulevad ikka meelde mõned korrad kui näiteks kõht hakkab poole pealt väga korisema või mulksuma, sest eelnevalt sai väga palju vett tarvitatud. :D

 11. Praegu vist ei meenugi väga erilisi seksiapsakaid.. kunagi ühes hotellis oli voodi vastu seina ja voodipeats seina mitte voodi küljes :D ja hoogu sattudes prantsatasime mõlemad põrandale, voodi oli seinast niipalju nihkunud.. kondoom on kindlasti kah paljudel tuppe kadunud, ebameeldiv apsakas. Tupekuulidega olen kah korra ringi kolistanud, väga veider tunne tõesti. Ma pigem prooviks siis Satisfyer armukuulide kompleki, kuidas muidu nendel üksikutel seda õiget suurust valida.

 12. Vaagnapõhjalihaseid (ja mitte ainult!) saab edukalt treenida Pilatesega. Soovitan.

 13. Hmm, 4 last, ohtralt seksi ja ei mingeid apsakaid-igav Mõned sekslelud ikka sahtlis on ja vürtsi annab juurde aga, et nendega midagi põnevat oleks juhtunud Alles sai tellitud paaridele mõeldud kalender, eks detsembris paista mis nalja nende asjadega saama hakkab Miskid tupekuulid vist olid ka seal mingil päeval, et saab ehk lõpuks ka veidi treenida sest olgem ausad, kui oled ikka 4 last sünnitanud siis on need ikka asjaette minev kaup Oleks vaid Elvie seal sees

Comments are closed.