Shark el Sheik, siit me tuleme

Meie Meelisega oleme mõlemad mingi viis-kuus korda Sharmis käinud. Mu õde on seal viimased neli või viis aastat vahelduva eduga elanud. Sellessuhtes, midagi uut see meie jaoks ei ole, aga.. Nüüd on meil laps. Väike laps, kes vajab tegevust. Kuhu minna ja mida teha?

Mu õe kodu asub suht mere kaldal, see tähendab, et kõik hommikupoolikud kavatseme me veeta mere ääres, et laps saaks pruuniks (teiseks juuniks) ja väsitaks end lõunauneks piisavalt ära vees sulistades, joostes, mängides.

Aga kõik õhtud on ka vaja sisustada. Ja sellised kodus passijad me väga ei ole. Ma juba tean, et ühel päeval oleme külla oodatud kohalikule perele, mis tundub megapõnev, paketireisiga sinna vist väga ei satuks. Ma loodan, et nad lubavad pildistada/filmida, sest tahaks teiega ka jagada. Ühel õhtul on meil endal külalisi oodata (ma loodan, et ühel, mitte igal õhtul..). Ühel õhtul tahab mu õde, et ma teeks Tai toitu… Ja ühel õhtul tahaks ma Sohosse minna, sest ma arvan, et seal võib isegi Hedonil põnev olla purskkaeve vahtida. Ja noh.. Meil on veel mõned õhtud, mida on vaja sisustada.

Mida tahab Hedon? Aga meie?

Kommi, jäätist, sukelduda ja klaaspõhjaga paati. Kaameli sõitu ta kartis kui sellest rääkisime. Meelis tahab kindlasti veeparki ja ega Hedonilgi selle vastu midagi pole. Mina isiklikult tahaks kohalikule turule, suurde toidupoodi…

Albatros Aqua Park Sharm

See minu teada on see, kus oleme ka varem käinud, läksime veel viiekesti taksoga :D

Igaljuhul saab seal osta tavapileti – 26€ täiskasvanu ja lapsed 6-12a 13€, allameetrimehed tasuta või siis lõunaga variandi – 39€ täiskasvanud, lapsed 6-12a 19€, allameetrimehed söövad ja lustivad ilma rahata.

Nii tundub see kül hirmus palju raha ja ühtpidi pole nagu pointi ronida sinna, sest mina nagunii torudest ei laseks ja pigem võtaks päikest ja vahepeal sulistaks kuskil Hedoniga ja hoiaks tal silma peal, et Meelis saaks lustida.. Seega 39€ kindlalt ei tasu maksta, sest friikaid ja nagitsaid, kokakoolat.. noh.. samas muidugi midagi peab sööma :D Hedon vist allameetrimehena saab nagunii söömas käia ja meie elame ilma üle :)

Ühesõnaga, see on ilmselt üks koht kuhu me lähme, või siis lähevad poisid.

Klaaspõhjaga paat

Sukeldumiseks on Hedon vist natuke väike, et balloon seljas vette hüpata, aga klaaspõhjaga paat tundub talle küll sobilik. Vaatasin praegu suvalist esimest kohta TripAdvisoris ja see tundub suht okei, kaks täiskasvanut ja laps 49€ – sisaldab tranfseere, paadisõitu jne. Suht okei, aga arvestades, et mu õde on almost kohalik, siis usun, et saame mitte nii turisti hinnaga… Aga 49€ oleks ka okei.

Soho

SOHO Square Sharm El Sheikh is the Middle East’s leading shopping & entertainment center, the finest in the Red Sea region. SOHO Square is a hub for entertainment, dining, clubbing, shopping, sports activities enhance with a dancing fountain, mega stage & kids fun activities, a great environment to enjoy with friends, family, or couples.

Kes inglise keelest aru ei saa, siis tegemist on linnakuga linnas, kus on kõik lõbustused ühte kohta kokku kogutud. Oleme seal ka varem käinud, vist tookord mingis muuseumis ja niisama kohvikus istumas. Vaatasime muusikataktis purskkaevude showd jne. Tookord oli see nö üks osa mingist linnatuurist vms.

Kuna meil on sel korral kasutada ka auto, siis ilmselt tripime ise. Kuigi taksosõit on Sharmis omaette nähtus, mida võiks Hedoniga proovida küll. See metsik signaalitamine, piibitamine, egiptuse muss ja megakiire silkan siia, silkan sinna sõidustiil..

Hollywood Sharm El Sheikh

Seda soovitas mu õde, et äkki tahame minna. On keegi käinud? Tripist lugesin, et lastele seal  meeldib. Dinsoraurused ja värki. Siis vist tasuks minna. Suures plaanis on tegemist feik linnakuga, mis peaks olema nagu Hollywood ma saan aru. Iseenesest, why not. Aga kui keegi on käinud ja oskab kiita/laita, siis palun – jätke kommentaar :)

10 kohta mida lastega külastada

Vaatasin, et Tripadvisoris on mingi list soovitustest ka, ma avasin sealt küll ainult viis (nende hulgas ka näiteks SOHO ja Cleo Park, mille me ilmselt asendame selle algul väljatoodud veepargiga; samas see Cleo Park tundub jälle väiksem ja rohkem lastesõbralikum (rohkem lastele tegevust kui torusid jne)), millest üks oli shopping pleiss ja pigem mokkamööda mulle kui Hedonile. Hea asi on see, et saame Hedoni jätta mõnel õhtul ka mu õega koju ja ise minna välja, kasvõi et kaubanduskeskuses jalutada ja niisama vaadata või siis.. miks mitte, kluppi minna, sest.. Me tavaliselt ei käi ju.

Delfiinishow 

Äkki Hedonile võiks see ka meeldida. Tahaks ikka talle võimalikult palju mälestusi pakkuda. See on lausa fenomenaalne, milline mälu tal on. Ta mäletab nii imelikke asju. Sõidame kuskilt mööda, talle meenub selline asi, mis meil üldse meeles pole.. Ja siis me oleme, ahjaa, tõesti. Kolmele maksaks see show 45€. Samas kui Meelis läheb näiteks veeparki, võin mina minna sinna. Saame ise ka natuke vaba aega teineteisele anda :)

Kokakooli?

Ega meil suuri plaane pole, peaasi, et saaks päikest, puhata ja oma õe uus elu üle tšekata. Plaanin osa võtta ka kohalikust köögikoolist.. Kui mitte ametlikult kuskil koolis (ma ei tea, kas neid ongi; kiire guugeldamine näitas, et.. polegi sellist asja – täitsa imelik, võiks ju olla küll turistidele kokakool), siis küllap mind keegi kohalik ikka natuke õpetada viitsib. Kuigi ma ei ole väga suur Egiptuse köögi fänn, siis kaameliliha tahaks ikka proovida :)

Ühesõnaga. Me pole varem lapsega Sharmis käinud, seega kiitke-laitke-soovitage, mida teha peale ranna- ja basseini ääres passimise :)

 

4 thoughts on “Shark el Sheik, siit me tuleme

  1. Õhtul kui igav siis kindlasti Old Marketisse kolama, ega muud vist polegi väga teha :D klaaspaat oli tänavalt suvalisest putkast ostes 6€ nägu, tund aega merel,sellest täitsa piisas…aga submarine(nö allveelaev) pidi lahedam olema, näeb rohkem veealust maailma, see veits kallim

  2. Vaatasin siis mina esimest korda sinu instat! Peab ütlema, et see on üks ilusamaid instasid ja kui need pildid peaksid igavesti “sellise albumina” säilima, siis sinu lapsel on maailma kaunim mälestustepagas!

Comments are closed.