Hedoni terapeut: tal peabki igav olema

Nagu te teate, olen ma üks väheseid sisuloojaid, kes on ühele või teisele brändile/ettevõttele lojaalne. Et kui ma promon Estrella krõpse, siis ma järgmine päev ei kiida konkurendi valikut või pajata teile kapsasalati vajalikkusest. Aastaid olin ma seotud Valioga ja minu videotes ei vilksanud kunagi Tere või Farmi tooted. Kui ma ostan hakkliha, siis ainult Maks ja Mooritsat, sest mu brändilojaalsus ei luba lihtsalt libastuda. Olgu, kanahakkliha ostan teise brändi oma, sest MM’il seda lihtsalt pole, aga mulle tundub normaalne olla lojaalne brändidele, kellega olen koostööd teinud/teen. See ei tähenda, et ma mõnikord ei osta konkurendi uut toodet või ei telli lastele Hiinast suvalist mänguasja, aga suures plaanis avalikult olen ma brändidele lojaalne ja kaht samaväärset kohta enda kanalites samaaegselt ei promo. 

Nii on juba viimased paar aastat tulnud meie laste arendavad mänguasjad ja jõulu- ja sünnipäeva kingitused, mida ma neile ise teen (st ka maksan) sirena.ee’st. 

Kunagi – julgelt kolm-neli aastat tagasi kui me alles Tiskresse kolisime, sai alguse meie esimene koostöö Sirenaga läbi Connetix magnetklotside ja nagu ma korduvalt olen storydes öelnud, need on meil pidevalt mööda tuba laiali, sest nendega reaalselt leitakse igal ajal jälle ühine keel. Meil on tänaseks neid nii mitu komplekti, et olen karpidest juba ammu loobunud ja need on kahes suures plastikkastis, kust neid siis hea välja võtta on ja metsikuid ehitisi teha. Olemas on nii pallirennid kui läbipaistvad kui kõikvõimalikku värvi klotsid ja.. ausalt, fantaasial pole ammu enam piire. Nad ehitavad isegi külmutuskapi ja akna peale nendega. 

Lisaks sellele on meil korralikes kogustes ka muid arendavaid mänguasju just Sirenast pärit. Hedon on õppinud nii tähti ja numbreid, matemaatikaülesandeid ja Hedelin värve ja arstimänge ja mida kõike veel. Ise tellisin Hedelinile sealt beebinukule voodi ja käru sünnipäevaks/jõuluks. Ja päkapikusussi nodi tuli samuti sealt, sest hea on alati haarata mingi väike toode, mida sussi sisse panna. Nii mõnigi ussike ja rändom toode on siiani kasutuses. Pliiatsitest-vesivärvidest ja värviraamatutest ma ei räägigi. 

Kui Sirena nüüd kirjutas, et neil on jälle Connetix kampaania tulemas (mida nad väga tihti ei tee) ja et kas meie lapsed võiks midagi vajada, siis läksin jälle nende kodulehte uudistama ja leidsin jälle niii palju ägedaid arendavaid mänguasju, mida valida. 

Hedelin on meil viimasel ajal väga suur kirjutaja, selles suhtes, et tähti ta veel ei tunne, aga ta kritseldab pidevalt mingeid kirju. Mõtlesin, et proovime siis – tellisin tähekaardid ja numbrikaardid. Numbreid ta lugeda oskab kümneni juba ammu. Lisaks võtsin talle päris stetoskoobi, sest meil on Hedoni ajast – reaalselt aastast 2018 üks arstikomplekt (analoogne sellele Sirena lehel olevale) ja sellega mängis Hedon megatihti, nüüd Hedelin ja kõik kes meil külas käivad. See on hittide hitt. See on puidust ja näeb ka kuus aastat hiljem välja nagu uus. Seega, kellel lapsi mitu või uue lapse plaan, siis see pole mitte kallis mänguasi, vaid investeering. No vaadake meid, kuues aasta läheb ja.. see ei lõppe nii pea, sest ka Hedon mängib Hedeliniga koos sellega nagu see oleks eile me majja sattunud. Ja kui nüüd sinna juurde veel päriselt heli tegeva stetostkoobi saab, läheb see veel hitimaks, ma tean. 

Hedonil on alles erinevaid matemaatikamänge jne, ma hoian neid Hedelinile, sest need tõesti on arendavad ja ma alles hiljaaegu mängisin Hedoniga seda konkreetset matemaatikamängu nii, et lasin tal otsida välja kõik need klotsid, mille summa on x. See plaat saab tal suht kiiresti täis, sest arvutamine on ta jaoks käkitegu. 

Kuna ta saab matemaatikas pidevalt lisaülesandeid, siis palun väga, õppigu korrutustabel ka selgeks. Valisin värvilise, et ehk seostuvad talle siis mingite värvidega mingid numbrid ja on kergem meelde jäta.

Ja täitsa uus asi meie majas – meil ei ole enam suvalist teleka passimist, ma lasen tal olla “mul on igav” (nagu Rita Rätsepp soovitab!) ja mida ma ükspäev avastasin, tüüp oli enda toast sahtlist otsinud välja esimese klassi vihikud ja lahendas neid. Seal on ka muid mudilas vihikuid ja asju, mida ma koroona ajal kokku tellisin, et kodus midagi teha oleks, aga seal oli asju veel lahendamata ja vend lihtsalt hakkas igavusest neid lahendama. Nagu ka ristsõnu ja sudokusid, mis mu sõbranna talle sünnaks kingikotti poetas. Vot, kuidas igavus paneb ajud tööle. Tellisin talle ühe sellise veel. Ilmselt küll nats titekas ta jaoks, aga kõik ei peagi teab mis ajuragistamine olema, peaasi, et aju töös on ja mitte mingil suvaliselt YouTube’i kanalil. 

Lisaks võtsin ühe “hea lennukisse kaasa võtta mängu” – krõpsudega aastaajakaardid, kus saab siis vastavalt aastaajale erinevaid asju kinnitada, mis vastavad kindlale aastaajale. Tundus tore tegevus kuskil pikemalt lennu või autosõidul. 

Kellel huvi, siis valik on sirena.ee lehel megasuur – õppemängud, rollimängud, eraldi motoorika ja montessori osakond, lisaks meisterdamine ja õuemänguasjad. Nagu ma ütlesin, valik on meeletu ja ma aastas ikka paar korda tellin neile sealt midagi, et midagi uut ja huvitavat silmapiiril oleks. Vanad asjad peidan ära ja võtan mõne aja pärast jälle välja ja neil on hea meel nagu uued asjad oleks majja tulnud ja jälle mängivad.

PS! marimelli koodiga saab veebruaris 20% allahindlust ka! Ei kehti Connetix komplektidele.