Soolajutte – miks ma ei raatsi ilusat soola kasutada?

Minu varasemad soolaharjumused on juba kõneainet pakkunud, nimelt armastan ma soola ülekõige. Üks väärt maitseaine! Ja ma ei karda seda paar tera ka oma lapsele anda. Aga see on teine teema, millest me täna ei räägi :)

Kui mulle sõbranna kunagi Islandilt soola tõi, siis ma reaalselt ei raatsinud seda kasutada. See oli nii ilus, nagu lumehelbed.

2S8A4445

Siis soetasin ma endale musta soola helbed Piprapoest ja needki jäid seisma, sest need olid liiga nunnud, et kasutada.

2S8A4434

Ja kui ma lõpuks leidsin Facebookist gurmeesoolade lehe, olin õnnejunn. Ja eriti hea meel oli mul veel selle üle, et sai tellida kombo, mis sisaldas 19 erinevat soola – igast natuke, et leida endale lemmik.

2S8A4401

Kogu sellest kupatusest meeldis mulle eriti roheline bamboo jade, suitsusoola helbed ja persian blue – see viimane näeb lihtsalt ilus välja.

See kombo maksab 10€ ja sa saad igast soolast aimu, natuke halb on see, et need pakid ei ole uuesti sulgetavad ja nii ma nad kõik kokku valasingi, ja tegin oma, marimelli soola. Kui ma nüüd kuskilt ühe eriti khuuli soolaveski leian, siis ma saan maitsta ka kuidas see mekib :)

2S8A4417

PS. kui keegi teab, kust saab suurt läbipaistvat soolaveskit, mis ei maksaks üle 15€, siis andke teada. Ma ei viitsi soolatoosi eest rohkem küll välja käia. Ma Prismas ühte nägin, aga seal oli sool sees. Ma eelistaks tühja :)

10 thoughts on “Soolajutte – miks ma ei raatsi ilusat soola kasutada?

  1. Ma ostsin Tigerist, küll pipraveski nime all, aga jahvatab soola ka. Maksis 4.-

  2. Käisin täna Koduekstras. Seal olid ühes pakis soola- ja pipraveski, tühjad, puidu ja klaasiga. Maksid 14€, kui õigesti mäletan. Spetsiaalselt sinu pärast jäid silma :D

  3. Mul on hoopis teist masti küsimus. Äkki oskad palun aidata :) Kuidas teha selliseid klassikalisi “hiinaka nuudleid”? Ma ei oska neid kuidagi maitsestada, et tuleks see päris õige maitse, midagi jääb alati puudu. Ilmselt tuleb kasutada sojakastet, veidi küüslauku, aga mis veel? Suur aitäh ette!

    1. No ma teen tavaliselt pannil küüslauk, sibul, ingver, tšilli – kana või krevetid, mõnikord seeni, porgandit, paprikat (mida on ühesõnaga), vokin läbi ja panen sojat, viskan juba valmis nuudlid peale ja segan läbi ja nomnom

  4. Apelsin poes oli ka läbipaistvaid “pipra” veski asju. Paraku hind 16 eurtsi. Ja nohh-sool/pipar sees kah

Comments are closed.