Ungarisse minek, mida Budapestis teha?

Nagu meie püsilugejad teavad, siis lähme pikale nädalavahetusele Budapesti, mille me Kallose kosmeetika facebooki lehel võitsime.

2S8A4572

Ma käisin Ungaris ja Budapestis aastal 2001 või oli see 2002? Ma mäletan seda linna, sööke, jooke, ja metsikut veini- ja õllelaari, mis me kaasa vedasime… Mäletan termaalbasseine…

Sel korral oleme kohapeal neli ja pool päeva. Jõuame sinna 20nda augusti õhtul, mis pidavat olema riigi suurim püha, ilutulestikud värgid-särgid… Guugeldades leidsin, et tegemist on põhiseaduse aastapäevaga… Kuna jõuame õhtul, siis ma erilisi plaane selleks päevaks ei tee. Lähme vast kuskile sööma ja seda ilutulestikku vaatama.. Kui see ikka toimub…

Okei, ühe päeva shoppame ja ühe päeva veedame ujudes, aga mis me ülejäänud aja teeme?

Iseenesest pole me Meelisega kumbki väga selline vaatamisväärsuste inimene. Ala mingid kirikud ja kabelid ja templid ja sillad, hooned ja väravad.. Tundub veits rändom. Nagunii linnas jalutades jääb ühtteist silma.

Kas keegi on (hiljaaegu) käinud ja oskab soovitada kuhu kindlalt minna, mida näha? Milline ujula see parim on?

Ma mäletan mingit sellist kohta, kus olid koopad ja seal oli megasoe vesi! Saunad, basseinid.. Ma ei suuda enam täpselt piltide järgi seda kohta tuvastada. Tundub, et see on see!

Kas keegi on seal käinud? Saan aru, et see pidevalt rahvast täis, siis tasuks sinna pigem nädala sees minna kui nädalavahetusel. Äkki jätta üldse viimaseks päevaks ja sealt otse lennujaama..?!

Kus oleks parim koht shoppamiseks? Kuna minu jaoks on riietepoodidest olulisemad toidupoed, siis kust võiks leida hea suure toidupoe?

Ja kui keegi teab linnas mingit eriti head kaltsukat, kuhu kindlasti minna tasub, andke teada. Ma vana sekondhänder :D

Ja siis tuleb veel pakkima hakata.. Ma ei kujuta ettegi, kui palju neid asju kaasa peaks võtma. Ilmad on seal kuumad, 35kraadi. Kui me Lätis käisime, oli mul igaks juhuks Hedonile kolm-neli paari riideid per päev kaasas, Aegna jaoks üks komplekt + paar lisasärki. Ühes kohas tuli loomulikult puudu ja teisest kohast tulin suurema osa tavaariga tagasi nii, et polnud neid kohvristki välja võtnud.

No kust mina tean, kas ta pläkerdab või ei.. Ise ma suudan väga vähesega läbi ajada. Kahenädalasele soojamaareisile minnes mahutan enda ja Meelise asjad käsipagasikohvrisse… Aga pakkimiseni on veel aega…

10 Comments

 1. Kossuth Lajos 10 aadressilt sain oma väga fancy kohvri, aga muidu eraldi sinna minema ei hakkaks, suvaline hiina asjade butiik. Ja kammoon, SINA pead minema Central Market Halli, sealt on nii hea osta igasugust manti ja kuskile parki piknikule minna või Doonau ääres istuda. Seal on nii palju erinevaid sööke ja maitseaineid ja odavaid suveniire. Ise igatsen suuri varda otsas tehtud kaneelirulle, mis olid mandlilaastudega kaetud. Pannakse market vist kell 15 tavaliselt kinni. Termid on tõepoolest ülerahvastatud. Eriti praegu. Inimesed tulevad Slovakkiast ja teistest naaberriikidest sinna kohale. Kõige suurem ostukeskus riidepoodide ja hiigel Tescoga on Keleti rongijaama lähedal Arena Plaza. Soovitan ka metrood kasutada, kui tunnete, et jääte keskusest kaugele vms. Kindlasti on odavam mingi mitmepäevane variant võtta. Üks ots maksab muidu 320 forinti vist. Kui teid kirikud ja asjad ei huvita, siis Hero Square on ikka selline armas koht, ei pea kuhugi ronima. Seal läheduses on ka suur linnapark. Buda mägi on ka nö “kohustuslik”. Mulle meeldis seal õhtul hilja käia, kui Chain Bridge ja linnatuled eriti ilusalt paistsid. Oehh…mul käivad neelud ühe imelise valge sparkling Tokaij veini järele. Peale seda ei maitse ükski valge vein enam samamoodi…

 2. ohh, ma armastan Ungarit, sh Budapesti!!!!

  Budapestis olen käinud 2 korda (viimati juunis), mõlemal korral oli vaid ühepäevane reis, mis on Budpesti jaoks ikka häbiväärselt vähe! Unistan, et saaks ükski kord pikemalt seal oldud.

  Ungaris meeldivadki just need termaalbasseinid, aga Budapesti omasid me ei külastanud (külastasime teiste linnade omasid). Budapesti omades ikka liiiiga palju rahvast, just sinu poolt lingitud Szecheny, pensionärid istuvadki põhimõtteliselt terve päev ning mängivad kabet (või oli see male?) :D Gellertis jälle eraldi meeste ja naiste pool ning meeste poole peal peab olema valmis selleks, et mõned mehed on liialt sõbralikud :D if you know what i mean ;).

  Budapestis tasuks võtta see Sightseeing tour – nt 20 euro eest saad 48h (on ka teise hinna ja kehtivusega kaarte) hopp on-hopp off bussidega trippida (need külastavad enamus vaatamisväärsusi) + praamiga, mis jõel käib, sh saad maha astuda ja peale hüpata piiramatu arv kordi. Soovitan külastada Margareti saart (sama praamiga ka Sightseeing touri raames), mis minul jäi veel kahjuks külastamata. Ja no muidugi öine (st pimedas) eksursioon jõel on lihtsalt fantastiline!!!

  Lisaks võib külastada ka ägedaid koopaid (nt Pal-völgyi-barlang), aga nendeni peab kas takso või ühistranspordiga sõitma, st ei ole kesklinnas.

  Aga Budapestis on lihtsalt niivõrd ilus ja mõnus kasvõi lihtsalt jalutada, kohvikus istuda ning imeliseid vaateid nautida (Gellerti mägi).

  Ohh, tehke siis palju pilte ja jagage oma muljeid, siis saan ka tükikese Budapesti katsuda :D

 3. 35 kraadi on jõhker. Ma tulin ise just Roomast, kus oli 35 kraadi ja seal me olime vaid 2 päeva ja ma pidin ühel päeval reaalselt 2 korda lihtsalt pildi tasku viskama, sest lihtsalt nii kuum oli. Koguaeg jood vett, samas pudel läheb jalutades kohe kuumaks, samas siuke janu, et jood seda sooja vett ka… Päris hull beebiga minna :S Äkki läheb veidigi jahedamaks seal vahepeal. Sry, Budapesti ei oska kommenteerida, nii et mõttetu komm selle kohapealt :) Lihtsalt sellise ilmaga igale poole vesi ja kaabu kaasa!

  1. ma jah, mõtlesin ka, et beebiga veits hullar.. ja ta vihkab vett.. noh, selle joomist. vapsee ei meeldi.

 4. Käisin selles linnas eelmisel aastal, veetsin seal koos koolikaaslastega terve kuu. (Küll vahemiks nov..dets -ilma koha pealt ei oska sind kahjuks aidata).
  Kasutage julgelt ühistransporti. Tramme ja metrood eelkõige, kõik on ilusad ja puhtad ja väga hästi on arusaada kust pead peale minema ja kus maha minema jne :D (minule, kes pigem käib jala ja väldib võõras linnas seda siis seal oli see igati mõnus).
  Vaatamisväärsusi me eriti ei käinud vaatamas – lihtsalt ei viitsinud :P KUID mõnes kohas sai siiski käidud . 1.Keskturg – väga kirev ja äge (aga samas..kui sinna juba 3ndat korda läksime siis enam ei olnud..selline ÄGE.. aga samas tasub see koht siiski üle vaadata. 2. Citadella mägi- minge õhtul- kui tuled hakkavad linnas süttima. MEGA ILUSAD VAATED! See tegelikult võiks isegi olla see üks koht kuhu kohe kindalasti minge! 3. Värviline maja jõe ääres (sorry ei tea mis kohaga tegemist oli :D , kuid käisime seal õhtul jalutamas ja megalt ilus oli- seal oli tehtud selline mitme vaateline terass-see tegelikult pole päirs õge sõna- otse kui rõdu/ terass, kuid kui eemalt vaatasime oli nagu uppunud laev). Tegemist oli mingit laadi kunstimaja/ kunsti muuseumiga.. Vb keegi lugejatest teab? Google mapsi abi järgi tundub, et tegu oli Palace of Arts.. 4. Hmm..soovitaks siis veel Varosligeti parki (seal on hulk eri muuseume, Vajdahunyadi loss, loomaaed, tsirkus jne). Käisime seal lihtsalt jalutamas, lapsega seal kindlasti tore ja leiate kindlasti tegevust ka ilma muuseumide külastamise. 5. Külastasin ka House of Terrorit (okupatsiooni muuseum..iseenesest veidi nukraks tegev koht, kuid samas.. kujundus oli VINGE. Meil, seal, tekkis kohe küsimus, et miks Eestis pole keegi sellist kohta teinud..). Meie saime sealt igal juhul vägeva emotsiooni plahvatuse. 6. Gellért Hill Cave isegi kui pole kiriku inimene tasub see koht ülevaadata (hea varjant sealt enne tsiadelli läbi käia nt) 7. Vaci u – jalakäijate tänav.. No jalutage :D Minu meelst täielik turistilõks, pigem jalutage paralleel tänavatel näeb kordades rohkem toredaid kohti ;)
  Kuna te olete seal ka üsna lühikest aega. Siis oleks teil üsna mõtekas võtta see 48 või 72 pakett..Sisaldab ühistranspordi pileteid ja muuseumide pileteid. Aga juhul kui sa ei taha muuseume, siis on see pakett liialt kallis.. Vähemalt minu meelest.

  Kaltsukaid.. hmm Tarbekunstimuuseumi lähistel on üks keskus (Gorvin plaza vms) ja selle kõige alumisel korrusel on üks pood. Midagi meie Humana moodi- nädalavahetusel soodused, et uueks nädalaks uus kaup sisse mahuks :D Sealt sai ikka haaratud asju :D Ja Rakoczi Ut- seal on järjest tänavaääres .. Aga sealsed hinnad on võibolla meiega võrreldes kallid, kuigi riiete kvaliteet on kordades parem.. Nii, et eks ise tead mida hindad.

  Kaubandus keskused.. Mulle isiklikult meeldis kõige enam Allee keskus, kuidagi ilus ja palju erinevaid poode, ja selle all oli suur toidupood ka!Sinna saad ilusti nr 4 trammiga. Ja teine mis meeldis oli Arkad, kuid see jääb päris pika metroo sõidu kaugusele keskusest.

  Termidest ei oska kahjuks kaasa rääkida. Olin sel ajal üsna viimase ringi rase ja ei julend minna.. :/

 5. Gellerti mägi, head vaated. Ma jalutaks palju:) Lahe turg oli ka, sai põnevat toidukraami, aga vat ei oska öelda kus, äää Burger Kingist üle tee…..oli vist:)

 6. ma soovitan ka seda hop on hop off bussi + õhtust laevaekskursiooni

  me hoponnitasime alates lõunast, st kaks poolikut päeva, hommikul kollasime niisama, siis lõunast läksime bussile, õhtul laevasõit ja järgmine hommik sõitsime veel bussiga ja jäime vist Gellerti mäele. sealtpoolt siis lonkisime alla. teel käisime veel martsipani muuseumis ja lihtsalt martsipani söömas ja kohvitamas jne

  ühe päeva kondasime Margiti saarel ringi, laps käis koos mehega seal ka bassudes ujumas.
  seal saarel oli ka mingi muusikaga purskaev ja inimesed vedelesid tekkidel põõsaste varjus ja kuulasid-vaatasid seda. leidsin ühe blogijutu kelleltki ka selle kohta https://kekmosomedve.wordpress.com/2015/07/24/esimesed-muljed-margiti-saar/

  Lisaks käisime ka parlamendihoones sees ekskursioonil ja ühe päeva käis mees lapsega ka loomaaias, ma ise ei viitsinud :)

  Budapesti lähedal oli paar nunnut linna – Esztergom, endine Ungari kuningate residents Visegrad ja Szentendre, võite auto rentida ja 1 päev tiiru teha.

  Võiks Szechenyi termaalveekeskuse käia, me sinna ei jõudnud, läksime Balatoni ujuma

 7. Sorry, teemaväline küss, aga miks sa Meelise nime ei võtnud? Või oled sa sellest ilmselt ka kirjutanud?

  1. Ma olen öelnud varem ka.. Mari-Leen Albers on nagu bränd, kõik teavad mind nii :) + ilgem paberimajandus :)

  2. Arusaadav :D endal võttis ka ligi pool aastat, et kõikjal saaks uus nimi. Ja tegelt on siiani meiliaadress ja osa asju vana nimega.

Comments are closed.