Soovitage fotograafi Phuketil, Pattayal või Bangkokis

Tahame Tais pildistama minna. Fotograafide valik on muidugi suur ja lai, hinnad suht samad, aga no ei suuda seda õiget valida.

Kodulehed tunduvad mulle kõik sellised fotopangapiltidest koosnevad ja justkui ei anna adekvaatset ülevaadet. Siis olen surfanud erinevaid lehti Facebookis, et seal peaks ju olema pigem orginaalsisu. Mõnel on head pildid. Teisel jälle kehvemad. Kolmandal ei meeldi mulle inimesed pildil, mis tekitavad minus justkui tunde, et fotograaf pole piisavalt pädev. Kuigi ilmselgelt on asi inimestes seal pildil, mitte fotograafis.

Pattayal on odavam kui Phuketil, samas Phuketil oleme me hiljem ja juba ilusad pruunid pildistamise jaoks. Samas jääb variant ka Bangkokis pildistada, seal meil ka piisavalt vaba aega, aga seal jälle ei saa rannakaid. Ühesõnaga, keeruline on see valik, ma ütlen.

Eile Napsie fotoshoodil olles nägin lennupakkumist 225€ Helsingist otse Phuketile, reaalselt pakkusin fotograafile, et ma teen pileti välja, tule ainult kaasa ja tee meist pilte, sest siis ma tean, mida ma saan. Ma ei julge usaldada lambivenda kuskil Phuketil.

Kas teil on kedagi sealkandis soovitada? Äkki olete kunagi mõne kohalikuga pildistamas käinud ja oskate soovitada?

12 thoughts on “Soovitage fotograafi Phuketil, Pattayal või Bangkokis

 1. Eeldatavasti pakkusid talle ka nädalase reisi eest töötasu + vajadusel TLL – HEL – TLL pileteid ning majutust kohapeal? Hea säästuaasta teil küll :)

  1. Pakkusin ainult lennupiletit, 225€ :) aga ta ei saa tulla. Ja nagu ma ka ütlesin, ma ei osta riideid ja ebavajalikke asju, reisime 1x aastas ja.. meelelahutuse pealt kokku ei hoia. See ei tähenda, et ma lolliks läheks. Fotoshoodid Tais on alates 195-250€, seega 225€ oleks suht keskmine hind.

 2. Issake, mis inimestel selle säästuaastaga on!!?? No ükskõik mida teed või räägid, juba keegi kukub ohkimaNagu kulutaksid nende taskust seda raha
  Pea püsti ja loodan et leiad kellegi, kellega rahule jääte✌️

 3. Miks keegi peaks üldse sellise kommenaari postitama, et hea säästuaasta küll???? Nagu kelle asi see on mis inimesed oma rahaga teevad? Aasta lõpus ongi äge lugeda palju siis sai säästetud ja mis kulutused oleks pidanud ikka ära jätma. Las inimesed säästavad nii nagu heaks arvavad

  1. Noh, ma lihtsalt naiivsena eeldasin, et fotograafile makstakse ka töötasu. Lennukipiletid 225 + Helsinki ots tõenäoliselt teine samapalju + majutus Tais + töötasu nende päevade eest, mis fotograaf seal on. See oleks ikka nii ca 1000-eurone väljaminek. Ja ei pidanud tõesti seda säästuaastasse sobivaks.

   Aga siis vastusest selgus, et nad tahavad, et fotograaf neile tasuta tööd teeks ja ise peale maksaks lausa :D:D:D See on muidugi ju sääst.

  2. Kui ma maksan fotograafi lennupileti kinni, siis see olekski justkui tema töötasu. Ei? Niisama lennutan ta sinna? Mu meelest pole suurt vahet, kas ma a) kannan talle 225€ töötasuna ja ta ostab endale ise lennupileti või b) ostan talle kohe lennupileti ja töötasu otseselt ei maksa. Ega ma temaga 14 päeva pildistamas ei käi :D paari tunni eest okei tasu mu meelest, keskmine hind nii siin kui seal.

  3. Kui Meelis lasteaedades jõuluvana käib tegemas, siis talle ka piisab kui takso sinna ja tagasi kinni makstakse? Ja seda isegi mitte kodust vaid näiteks Koplist Mustakale ja tagasi? Hommikul kohale ja õhtuks uuesti Koplisse. Sest pole ju suurt vahet, kas talle makstakse selle tunni aja eest paarkümmend eurot töötasuna ja ta maksab oma takso ise või makstakse tal takso kinni ja töötasu otseselt ei maksa. Ja noh, ega ta terve päev ei pildista ka, aga lihtsalt takso on kell 10 hommikul ja 9 õhtul odavam, siis sõitku sel ajal. Kuidas Koplisse ja sealt koju saab, on oma asi juba.

  4. Kle sa võrdled võrdlematuid asju. Ma saan su poindist aru. Ja ei, ta ei läheks taksoraha eest tööd tegema. Aga olla nädal-kaks Tais palmi all, või külmetada kuskil lasteaias on kaks iseasja. Ilmselt oleneb ka inimesest. Meelis ise võttis praegu vastu ühe töö Egiptuses, kus lennud tervele me perele tehakse välja, antakse ka elamine. Ainus tingimus oligi, et kaamera kaasa ja peost pilte vaja teha :) läbirääkimiste küsimus ilmselgelt.

 4. Oh Jummel küll! Mul hakkab viimasel ajal kommentaare lugedes silm tõmblema. Ei tohi vist neid lugeda siis. :-D Ükskõik mis teema on, keegi ikka kommenteerib, et säästuaasta ei pidanud olema vä? Mis käite kohvikus, ostate kõrvarõngaid, fotoshoodite jne jne…et säästu aasta juuuu, mis ostate kogu aeg. Dziiiisas! Mis see säästuaasta inimeste arust on? Et istute pimedas ja külmas, sööte tooreid säästumakarone, sulatate joogiveeks lund ja ootate, et aasta läbi saaks? Nagu tegelt ka, mitte midagi ei või säästuaastal teha või, mitte midagi osta või käia? Kohad ja viisid kuidas üks pere säästab võivad olla erinevad. Säästa saab ka ilma, et kõik hea ja lõbus ära keelata. Kui olete oma 10 000 graafikus, siis oma asi, mida teete ja tarbite. Ja kui ei ole graafikus, siis…ikka oma asi. Miks siin vingumas käia ja sõrme viibutada? Pealegi, kas polnud kohe juttu, et Tai reis on must be ja seal ei säästa ja naudite puhkust. Kui fotograaf käib sinna juurde, siis lõpp asi noh!

  1. Haha :) Ära loe jah.
   No mul ongi säästuaasta, ma arvan, et mul pole nii kokkuhoidlikku jaanuari elus enne olnud. Ma ei ole ostnud mitte midagi üleliigset :)
   Kõrvarõngad, mis muidu maksavad 60€ paar ja mulle tõesti igas variandis meeldivad.. neli paari teeb seega 240€, aga kui saada neli paari 105€ga siis nagu.. tasub osta :D

  2. See pole lihtsalt klassikalises mõttes sihipärane säästmine. Neli paari sisuliselt ühesuguseid kõrvarõngaid ei ole möödapääsmatu väljaminek. Ka üks paar pole möödapääsmatu. Te pidite ostma asju, mida on VAJA. See ei ole vajadus. Vajadus on näiteks terve saapapaar, ilmastikukindel riietus, hambaravi vms.
   Teil ikka alati see vana mure, kuidas lugejad saavad teist valesti aru. Te lihtsalt ise kas väljendute valesti või ei suuda oma sõnade järgi käija ja siis algab õigustamine. Kui oli juttu, et ostate vaid vajaminevat, siis pole imestada, et inimestes tekitab küsimusi mingi fotoshoot ja neli paari kõrvarõngaid. Need ei ole vajadused, see on tahtmine ja tuju lihtsalt.

  3. Ma nimetan fotoshooti küll meelelahutuseks, mitte asjaks. Kõrvarõngaste osas olen nõus, neid pole vaja. Aga samas kui need saab nii soodsalt, siis why not? Kui ma kõigelt muult nagunii kokku hoian (riided, reisimine), siis fair enough, ei?

Comments are closed.