#meeliskirjutab

marimell Decuses: midagi meestele, midagi naistele ehk jagame kogemusi

Oleme nüüd mitu kuud Decus kliinikuga koostööd teinud ja hea oleks vahepeal teilegi protseduure tutvustada, kus me käinud oleme ja mida kogenud oleme. Leenu käis rasvaimus, Meelis transionis, Leenu on käinud nüüd kokku kolm korda ka laserprotseduurides, millest ta on enam kui vaimustuses. Aga kõigest järjekorras!

Meelis kirjutab: tegin lamades trenni

Leenu on juba päris mitu korda käinud Decuse kliinikus erinevatel protseduuridel. Ja kuna tema seal nii mitu korda käis, siis ma mõtlesin, et tavai, prooviks ka midagi. Aga kuna valik on suur ja päris kõik mulle ilmselt ka ei sobiks, siis kohapeal töötavate spetsialistidega valisime mulle välja protseduuri nimega transion.

Mis asi see täpselt on, küsib ilmselt iga inimene. Tegemist on siis kiire ja tõhusa vahendiga kehakaalu alandamiseks, ainevahetuse kiirendamiseks ja lihasmassi toniseerimiseks. Seega üsna sobilik neile, kes teevad trenni, Leenu pekikihi jaoks oleks see ilmselt suhteliselt pointless.

Kohapeal pole muud kui riidest lahti, selili ja rihmad külge. Aga nüüd stopp, sest minul tekkis siin pisukene probleem. Või noh, mitte problem, aga küsimuse koht.

Kuna enamasti käivad kliinikus naised, siis minuga tegelev spetsialist pisut kohkus, sest tal pole varem olnud klienti, kes oleks karvane. Ehk siis jah, naistel ja meestel on ju erinev karvkate. Ma ei pea silmas seda, et ma nüüd mingi mega-gorilla olen, aga siiski, mul on näiteks Leenust suurem karvakasv. Ja noh, nüüd kui Leen laseris käib oma säärtega, siis olen ma kindlasti karvkasvu poolest temast üle.

Õnneks see siiski suureks probleemiks ei saanud, sest kasutasime minu peal õli. Point on selles, et need metallplaadid, mis sulle keha peale pannakse peavad niiöelda naha külge haakuma. Aga kui on liiga suur karvakasv, siis lihtsalt hakkumisega tekib probleeme. Aga minu puhul lahendas õli selle probleemi ja ülddepilatsiooni ei pidanudki minema.

Okei, millele me ei mõelnud, oli see, et õli teeb asja veel libedamaks ja lõpuks oli sunnitud spetsialist mul neid lihtsalt kinni hoidma, et need sõna otseses mõttes minema ei väriseks.

Tegelikult näed sa välja selline seal laua peal. Ei midagi glamuurset. Hunnik siniseid rihmasid ja juhtmeid. Näeb jube hirmus välja, aga tegelikkuses ei ole. Lihtsalt veider, kui sa kunagi varem midagi sellist teinud pole.

Mis asi see siis täpselt on või kuidas see toimib?

Kindlasti on väga paljud näinud reklaami sellest, kuidas kõhu peale pannakse mingi liblika kujuline lapats ja siis asja point on see, et lased sellel kõhupeal toimetada ja saad kenad kõhulihased. Tegelikult see masin on täpselt samasugune, aga lihtsalt väga mitu miljon korda parem. Ehk siis see masin või õigemini see metall-lapats, mis su peale pannakse, haakub su lihase külge ja hakkab seda kokku tõmbama ja venitama. Lühidalt öeldes, teed sa lamades trenni. See toimib täpselt niimoodi nagu sa tõstaks hantlit. Kui tõstad, siis lihas läheb pingule, kui lased alla, siis lihas venib. Sellel protseduuril aga ei pea sa midagi tõstma, vaid lihtsalt vedeled ja masin teeb sinu eest kogu töö ära.

Esialgu oli see seade loodud üldsegi taastusravi eesmärgil ehk siis abiks lihaste taastamisel. Kuid sellega saab edukalt ka ennast treenida.

Tunne on muidugi kentsakas (vähemalt minul), sest need kokkutõmbed võivad olla päris intensiivsed. Oleneb kui treenitud sa oled. Minul on jalad postitansus käimisest päris lihastes ja rasva seal väga pole. Seega olid jalad kõige “hullemad” ehk siis jalgadel tundsin ma kokkutõmbeid kõige paremini. Kõht on mul pekine ja seal oli selline nii ja naa tunne. Selg on tugev ja jällegi tundsin koormust nii nagu ka käevartel.

Just sedasi su käed ja jalad ja keha teebki. Tõmbleb, oleks vist kõige õigem sõna kirjeldamaks seda protseduuri. Seega, kui sa oled ikka väga lihastes, siis tea, et maksimum koormust sa endale peale ei saa rakendada, sest siis sa lihtsalt rappuks seal laua peal nagu epilepsia haige. Soovitus on kasutada väiksemat võimsust.

Lisavidin, mis nendel lapatsitel veel oli, aga mida mina alles 10 minutit enne lõppu kasutasin, oli soojenduseffekt. Masina pealt saab keerata sellist nuppu, mis sinu keha peal olevad metallist jubinad soojaks teevad ja see intensiivistab higistamist. Täpselt nagu trennis. Tõstad kangi ja rassid ning higi hakkab jooksma. Aga seal sa lihtsalt lamad, lihased teevad tööd ja samal ajal ka higistad.

Ja oi, kui hea tunne on pärast 40 minutit see, kui masin seisma pannakse. Milline õnnetunne, sest trenn sai tehtud. Ja tõesti, kui sa sealt üles tõused, on selline tunne nagu oleksin poolteist tundi kuskil jõusaalis rassinud ja kangi rebinud.

Leenu kirjutab: Ups! Ma käisin rasvaimus!

Sel korral oli mulle ette nähtud lipolaser + LPG massaaž. Neid on soovitatav koos teha või siis lipolaserit enne trenni või valida Decuses näiteks transion (millest Meelis just kirjutas). Aga keha peab pärast lipolaserit saama füüsilist pingutust.

Lipolaseri puhul on siis tegemist süstlavaba rasvaimuga, kus kasutatakse uut laser-lipolüüsi tehnoloogiat, mis kasutab rasva vähendamiseks nõrka laserit. Sisuliselt on tegemist mitteinvasiivse rasvaimuga. 

Zlimline Lipo Laser, mida Decuses kasutatakse kasutab fotobiomodulatsiooni (ma tean, megakeeruline sõna, piltlikultöeldes on see punane soe valgus), mille abil stimuleeritakse keha loomulikku rasvarakkude sisu vabastamise protsessi ilma trennita. 

Näeb see välja nii, et võtad pesu väele, sulle ühendatakse külge mingid sooja tootvad jubinad ja.. lamad 45 minti mõnuledes (või blogides) ja ootad millal LPGsse saaks.

Need asjad, mis su keha vastu pannakse hakkavad sooja tootma. Kohati on natuke kuum, aga samas see ei häiri. Paljud pidid magama jääma. Poleks ma ise telefon käes seda postitust kirjutanud, oleks tõesti silm kinni vajunud.. tegelt vist korraks vajuski. Nii mõnus ja soe ja pehme oli seal teki all. 

Sellele järgnes LPG protseduur, mille puhul on tegemist sellise nagu tolmuimejaga, mis vaakumiga su nahka kisub. Noh, nagu oleks mingi megasuur kupp, kes sind vaakumisse tiriks. 

Osades kohtades (eriti külgedel ja reie väliskülgedel) oli selline rõve-mõnus. Noh, nagu oleks valus, aga ei ole ka. Ma ei oska seletada, ilmselt vaja ikka ise kogeda, et aru saada. No ja minu näitel.. ma jäin magama.. seega nagu massaaž st megamõnus, aga kordades intensiivsem. Nagu tegija ütles: sügavam, kätega tehes ei anna nii sügavalt mudida.

Natuke meenutas seda rullmassaaži, aga LPG on mu meelest palju parem, leba ja keegi lihtsalt mudib ja möllab sinuga. Kuigi, alates oktoobrist saab Decuses lisaks kõigele muule ka rullmassaaži. 

Need kaks protseduuri kokku, mis mulle tehti, aitavad rasvad ja keha liikumisse, mis tähendab, et kõik üleliigne tuleb välja.. Mina kaotasin ööga pool kilo nagu naksti. 

Laser toimis juba esimesel korral

Aga laserist rääkides.. SEE ON IMELINE! Ma käisin säärtega esimest korda septembri lõpus. Enne minekut tuleb raseerida, kästud-tehtud. Nädal hiljme, enne Sloveeniasse minekut raseerisin uuesti jalgu, kuigi olulist vajadust ei olnud, sääred olid nagu oleks tavaolukorras eile raseerinud. Sloveenias olles, ei pidanud ma kordagi raseerima. 

Uus protseduur ootas mind nö kuu hiljem ja siis lihtsalt viisakusest raseerisin, sest noh, pidi ju enne protseduuri raseerima.

Nüüd veel kuu aega hiljem… eile käisin uuesti ja ma ei raseerinud, sest tegelikult polnudki suurt midagi raseerida. Mingi ülikerge, udupehme pisikene karvakene, mis tundus suht rändom.

Ühesõnaga, tegelikult oli juba esimesest korrast megalt kasu, iga järgnev kord võtab nö uue faasi karvad ette ja nüüd pean uuesti minema kuue nädala pärast.

Kuna ma olin nii vaimustuses, siis otsustasin ka kaenlaalused ette võtta. Kui mugav see on näiteks reisides, et ei pea raseerima! No imeline mugavus lihtsalt. Vaatan, mis mu kaenlaalused teevad, kas käin vahepeal veel korra, või kannatab kuus nädalat oodata.

Põhimõtteliselt saab sääred karvavabaks kahe kuu ja kolme protseduuriga. Ja mind on sessuhtest õnnistatud, et mu kätel on suht väike ja hele karvakasv ja sama reitel. Seega mu problemaatilised kohad ongi sääred ja kaenlaalused. Bikiinipiirkonda eelistan ise disainida, sest.. ma ei teagi miks, kuigi siis oleks ikka aasta mugav kui sealt ka karvavabaks saaks.

Meil on Decuse kliinikus ka sooduskood – marimell – mis annab erinevatele protseduuridele soodsama hinna. Näiteks laseri puhul 30% tavahinnast.

Hetkel kehtivad koodid aasta lõpuni, seega pange ajad paika, broneerige kasvõi seitse aega endale ära, saate ikka soodushinnaga, aga maksate kui aeg käes, ei pea kohe maksma.

Ühtlasi lasin ma arstil ka oma otsaesise üle vaadata ja sinna natuke botoxit juurde lisada, et vähe siledam tulemus oleks.

Ma olen nüüd kokku kolm korda oma kurjusekortsu ja otsaesisega süstimas käinud ja vaatasin ajaliselt, et umbes kord aastas. Mul püsib tulemus ikka väga hästi, ilmselt asi selles, et alustasin mitte kõige hiljem, st et mida varem alustada, seda paremini püsib, sest juttude järgi peaks see püsima 3-6 kuud, mul püsib julgelt 9 kuud.

PS! Decuses maksab nö ühik, mitte konkreetselt kurjusekorts või otsaesine. Arst vaatab su üle ja siis määrab, palju kulub. Minul läks 24 ühikut ehk 192€, mis on peaaegu poole soodsam kui varem.

Tegelikult soovitataksegi esimeste kortsukeste ilmnemisel minna süstima, et vältida nende nö suuremaks ja tugevamaks muutumist. Ma olen küll ülirahul, et ma kunagi sinna üldse sattusin ja jah, olen sõltuvuses, kui nii võib öelda. Mulle lihtsalt meeldib enda siledam nägu rohkem. Ja suures plaanis, aasta peale pole see paarsada euri ka mingi ilgem kulu. Vähem kulub kortsudevastasele kreemile ja igakuisele kosmeetikule.

Praegu meil muid protseduure plaanis pole, teen oma sääred ja kaenlaalused lõpuni. Kui te aga tahaks, et me mingit konkreetset protseduuri katsetaks, siis jätke kommentaaridesse, lähme ja proovime teie eest ära ja anname ausat tagasisidet :)

PPS! Ärge siis unustage, et koodid kehtivad aasta lõpuni.

#KOOSTÖÖ

2 arvamust: “marimell Decuses: midagi meestele, midagi naistele ehk jagame kogemusi

    1. Ma ei viitsinud teha sellega. See kattis korraga väga väikse ala, pidi tervet jalga tegema mingi 20-30 minti, et normaalselt saaks.. Praegune laser käib automaatselt, masinaga ja pliksplaks tehtud. Säärtele kulub viis minti.

Comments are closed.