#elulineblogi

Tüdrukuteõhtu – kui palju oleks taskukohane osalustasu? 

Ma olen oma elus korraldanud päris mitu tüdrukuteõhtut, käinud päris mitmel tüdrukuteõhtul ja olnud üks osa võõrastest tüdrukuteõhtutest.

Sel suvel on mul ees päris mitu tüdrukuteõhtut veel ja üsna naljakas, tegelikult vist suisa kurb, on olla neis arutelu gruppides. Osad ei anna ikka üldse endale raha osas aru. Kuidas siis naised jagunevad?

A) võin maksta 150€ osalustasu, pole probleemi!

Tõesti, kui 10+ naist maksavad 150€ osalustasu, on see tavaliselt veerand kui mitte rohkem pulmade eelarvest ja nats naljakas oleks selline ühepäevane pidu teha..

Samas okei, kui tegemist on Sõõruka suguste rikkuritega, siis ilmselt alla sellise summa keegi ei arvestagi.
Kui tegemist on aga keskmise eestlasega, on selline summa kallis.

Kui abielluks minu parim sõbranna ja see oleks mu suve ainuke pulm kuhu minna, siis mul poleks ka probleemi selline summa välja käia, kui selle eest saab talle tõesti unustamatu õhtu. Aga kui pulmi on kolm ja tüdrukuteõhtuid on kolm ja sul on pere ja plaanid ka perega ühist reisi jnejne, siis kisub natuke kitsaks.

B) 15€ on lagi!

Säästlikult tehes ja nupukas olles, saab selle summaga teha juba ühtteist. Aga tegelikult on seda ju vähe?! 

Paljud arvestavad nii – tüdrukuteõhtu osalustasu, pulmakink, pulmade jaoks ostetavad riided, transport, majutus.. Okei, seda kõike on kokkuvõttes palju, aga mina seda ühte patta ei paneks. Teen pulmateemal uue posti – muidu venib see liiga pikaks!

Näiteks korraldasin ma enda tüdrukuteõhtu ise, sest kahjuks mul pole sõbrannasid, kellele ma oleksin selle tegemise usadanud. Või äkki ma olen kontrollfriik? Samas ei tahtnud ma mingeid selliseid asju ja ülesandeid, mida ma teha ei tahaks. Ja sealjuures siis head nägu teha ja korrutada kui fun see on.

Osalustasu oli 12€ – selle eest ootasid meid kogunemisel joogid Butterflys, edasi liikusime linnapeale, kus ma teenisin raha erinevate kingituste müümisega (paljude jaoks on see müümine kõige jubedam osa), läksime tagasi Butterflysse, kus olid niksid-näksid-veinid. Tervet õhtut jäädvustas fotograaf ja mul pole millegi üle nuriseda.

 
C) alla 50€ ei saa midagi!

Tegelikult nii kipub olema jah. Kui tahta mingit liiklusvahendit, mingit aktiviteeti (fotoshooti, ratsutamist, kokkamist, koolitust..), fotograafi asja jäädvustama, mingeid jooke, kingitusi, kaunistusi.. Siis eks ta sinna hinnaklassi jääb ja pole parata, et kokkuvõttes lähebki õhtu 500+eurot maksma.

Ma olen teinud ise igas hinnaklassis tüdrukuteõhtuid, väga intiimseid ja personaalseid, väga rajusid ja stripparitega, tavalisi-mõnusaid.. Mingit kindlat paketti on raske nö kokku panna, sest väga palju oleneb pruudist. Milline ta on ise ja mis talle meeldiks jne

D) draamaqueenid – kes ei tea ise ka mida tahavad ja ei suuda kokkulepetele jõuda

Näiteks tean ma tüdrukuteõhtut, kus 25 naist keerasid korraldades nii tülli, nad ei suutnud leida kõigile sobivaid lahendusi ja lõpuks tehti kaks eraldi tüdrukuteõhtut ja pulmas kardeti teiselt kambalt peksa saada.

See ka pole ju normaalne?

Ma ei saa kohati aru, kuidas ka paarkümmend võõrast naist (pruudile kõik head sõbrannad), ei suuda üheks õhtuks ENDA soove ja täitumata unistusi maha matta ja mõelda, mis meeldiks pruudile, mis tegevused talle sobiksid, mida tema ootaks.. Ja sõbralikult üheskoos orgunnida.

Kõik tüdrukuteõhtud, mis ma teinud olen, on õnneks sõbralikult lahenenud, ehk on ka asi selles, et usaldataksegi ühte inimest, kes paneb peamise kondikava paika, orgunnib ja teeb ja teised aitavad kaasa kui abi palutakse.

Nagu ma ka varem ütlesin, naised on erinevad – ühele sobib pidu ja pillerkaar, stripparid ja hullud ideed, teised on malbemad, nemad istuksid meelsasti kellegi hoovis, teeksid vahvleid, jooksid veini ja lahendaks kohapeal mingeid ülesandeid ja teeksid maisemaid tegevusi – matk, koos kokkmine, mõni põnev koolitus..

Samas on meie juures käinud ka pildistamas paljud tüdrukuteõhtu pundid, kus tahetakse alguses niisama sõbrannade pilte või tellitakse pruudile mingi meik ja stilistika. On ka akti tehtud, mida mehele pulmas kinkida.

Ideid on ju sadu, mis kellelegi meeldib. Ja alati tuleb lähtuda pruudist. Sa ei vii ju mingit veganit grillfestile või peomutti kirikutuurile või ei koori megamalbekest riidest lahti fotosessioonil.

Samamoodi ei ole ilmselt mõnele mokkamööda asjade müümine, teine aga kaifib seda täiega. Inimesed on erinevad ja seega tuleb alati lähtuda pruudist ja sellest, mis talle meedib, mis on tema hobid jne

Mulle on viimasel ajal tulnud mitu pakkumist, et aita tüdrukuteõhtut teha – vabalt, teeme ära! Aga ma ei saa ühte stampi kõigile pakkuda ja siis imestatakse, kuidas ma ei oska aidata – ma ei saa ju igale ühele pakkuda fotoshooti ja kokakooli? Võib-olla on pruudi hobideks jahindus ja kalalkäik? Siis sobiks paremini mõni paadisõit ja laskmine.

Seega, esiteks – kui soovite, et aitan teil tüdrukuteõhtut teha, saatke mulle ülevaade pruudist ja tema tegemistest, et mul klikiks mõned tegevused ja tuleks head mõtted temast lähtudes, mitte, mida teie tahaks! See pole teie õhtu, see on tema oma!

Teiseks – kui palju olete ise tüdrukute/poissmeesteõhtutel osalenud? Mis on normaalne osalustasu? Kas 50€ on okei või liiga palju? Kas sada eurot on teie jaoks juba rikkurite pidu? Mis mõtteid see postitus teis tekitas?

14 thoughts on “Tüdrukuteõhtu – kui palju oleks taskukohane osalustasu? 

 1. 50€ on minu arvates selline hea summa mille eest võiks tehtud saada. Kuid eks kõik olenebki juba osalejate arvust ja soovidest. Oleme teinud vaikse õhtu kus käisime teatris ja söömas ja siis oli pea 100€ nägu. Samas oli enda kulutus sellest suur osa.
  Kui on midagi vahvat ja on tõesti hea sõbranna, siis pole kahju 100-150€ välja käia.
  Kuid nagu üks aasta oli paari kuu jooksul 3-4 tüdrukuteõhtut ja pulma, siis läheb ikka paljuks küll. Pulmas oodatakse ju ka kingitust :D Lisaks nendele kulutustele on ju ka oma pere kohustused ja soovid ning reisid vaja ära katta.

 2. Me oleme mehega koos ühes pulmas käinud. Tüdrukuteõhtu läks maksma ~50 eurot ja poistel ~ 80 eurot.

 3. Minu meelest on 50-60€ lagi, sest mina olen just siuke, kes paneb selle koos pulmadega ühte patta. Aga see oleneb jällegi kõik sellest kui lähedane sõbranna ja kuidas on pulm korraldatud ehk palju pead ise pulmade eest maksma(ööbimine). Aga eks see orgunnimine on suht raske, sest inimeste rahakotid on nii erinevad.

  Mulle endale meeldiks jahiga sõit, meik, kokkamine, photoshoot ja kuskil lounges kokteilitada. Mulle ka ilmselt see müümise osa ei meeldiks ja mingit strippi ka ei tahaks.

  Kui te abiellusite Tais, siis kas tegite hiljem sõpradele mingi peo Eestis ka? Ise mõtlen ka pigem kahekesi abiellumisest ja hiljem sõpradega vaikselt tähistamisest, aga tüdrukuteõhtut tahaks ikka ju:)

  1. Tegin tüdrukuteõhtu oma parimate naistega täitsa suvalisel hetkel kunagi suvel pärast pulmi.

   Pildid tegime 2013 septembris Tais, abiellusime aprillis 2014 ja suvel 2014 oli “tüdrukute õhtu”. See oligi minu tähistamine või pidutsemine sõbrannadega.

   Sõbrad käivad nagunii kogu aeg külas ja ongi pidu ja pillerkaar :)

 4. Mina arvan,et optimaalne summa oleks ilmselt 20 eurot või sõltuvalt sellest, kui väga võiks mingi idee pruudile meeldida, siis oleks muidugi valmis maksma ka rohkem…kahjuks ise ühelgi osalenud ei ole, seega väga ei ole kursis, kui palju sellised peod üldse maksma lähevad :D aga teema on põnev ja tahaks väga teiste kommentaare lugeda :)

 5. Tüdrukuteõhtute teemal ei oska ma kaasa rääkida, sest pole ühelgi käinud ja kui kunagi tulevikus abiellun, siis ei pea seda eriti oluliseks ka. Aaaaaga…kas sa pole mõelnud teha oma ettevõte ja ise endale töökoht luua? Just ürituste (või sündmuste) korraldus ja turundus + cateringi võimalus väiksematele seltskondadele. Sa ju armastad seda kõike ja tundub nagu ainult kättevõtmise asi, sest sul juba on kogemused, kontaktid ja üldse kogu vajalik know-how olemas. Ma ei saa isegi öelda, et see mõte oleks mulle kuidagi pähe turgatanud, sest siin lugedes ta lihtsalt karjub näkku! :D Tõsiselt, noh.

 6. Kõik jällegi oleneb, milline see pidu on ja milline on külaliste rahaline seis. Ise ei ole paraku sellisel peol kunagi käinud. 50 e tundub küll väheke palju, eriti kui arvestada veel seda, et hiljem pead ostma pulmadeks ka kingi.

 7. Ma ka päris palju erinevaid korradanud :) oleme teinud väikse peo pruut + 8 sōbrannat ja seal oli 50€ nägu, aga selles oli sõit Pärnu ja tagasi, ööbimine Pärnus ja jahisõit seal, söök ja jook ja klubi pääsmed :)

  Samas suuremad kus inimesi 30 ringis oleme saanud 20€ hakkama ja on ka fotoshoodid ja transport ja joogid-söögid hinnas. Usun, et kuni 50€ on ok, üle selle juba veits palju :)

 8. Eks tuleb lihtsalt arvestada inimeste võimalustega. Ise arvan, et kusagil 50 EUR oleks täiesti okei aga võiksin ka rohkem maksta, samas saan aru, et paljude jaoks oleks vast 20 EUR juba piiriks ja oleks siis suht nõme enamat nõuda kui on teada, et inimestel ei ole võimalust. Ei saa kõiki ühte patta panna. Samas ei tasu ka siis eeldada, et tellime nüüd fotograafi ja läheme laevaga sõitma kui eelarve on 200 EURi, saab ka palju odavamalt ja väga lahedalt teha midagi toredat. Ilusas kohas looduses nt piknik või rabamatk või misiganes. Enda tüdrukute õhtu lasin oma parimal sõbrannal korraldada, kes tunneb mind läbi ja lõhki. Rääkisin talle kõik ära ja kõik sai ideaalne. Ainsad tingimused olid, et oleks mingi linnaläbrakas. Ei ole midagi haledamat kui lakku täis kostüümides naised linnas räuskamas ja mingit jama müümas. Lemmikinimestega mõnus õhtu oli kõik mida soovisin, kõik on mööda maailma laiali ja aeg on kõige kallim, kui saab veeta ühe mõnusa õhtu üheskoos ja keegi ei pea kusagile tormama, siis ongi juba hea. Vahet siis ei ole, kas oleme koos nädalavahetuseks Itaalias või Eestis metsade vahel.

 9. Minu jaoks on asi suhteline. Alustuseks oleneb sellest kui lähedane on mu jaoks pruut ja seejärel juba sellest kas planeeritud tegevused on üldse kooskõlas tema huvidega ja kas eelarve on paika pandud mõistlikult. Olen nõus, et sellise üritusega sente lugema vast ei peaks, aga kui ühte ja sama asja saaks väga suure hinnavahega, siis võiks ju valida odavama.

  Hea sõbranna tüdrukuteõhtu eest oleksin nõus 50.- maksma kui selle eest saaks talle mälestusterohke õhtu. Aga eks siin tuleb ka mängu see, et kas ja kui palju pulmi üldse suve jooksul ees ootab :)

  1. Siin tekib jälle see probleem, et ühele on sõbranna lähedasem, teisele mitte. Üks on nõus 50, teine mitte üle 20. Sellepärast ongi jube keeruline see orgunn.

 10. 50-100 eurot. Mida väiksem on naisteseltskond seda keerulisem on väikese summaga midagi meeldejäävat korraldada, head asjad maksavad palju. 7naist tüdrukuteõhtul läks 60eurot nägu ja teisel tüdrukuteõhtul oli sama suur seltskond kuid läks 100eurot nägu. Mõlemad tüdrukuteõhtud olid super head ja pruudid on rahul olnud.

 11. Eee okei, minu jaoks tundub imelik see osalustasu. Nagu maksa mulle 50 euri ja ss saad minuga pidu panna, kui ei maksa siis istu kodus… :D Aga no igal ühel oma arvamus jällegi. Mina arvan, et kui teeksin tüdrukuteõhtu oma tahte järgi, siis pigem oleks see minu enda korraldada ja teha ja mingit osalustasu ei hakkaks nagu küsima. Võib olla söögi/joogiga paluksin abi, et äkki keegi teeb/toob midagi, aga raha nõudmine tundub veidi veider. Aga ega ma mingit suurt värki ei korraldaks, seega klubi vms pileti suudaks igaüks endale ise osta.
  Muidugi on mul sõbrannasid, kes heameelega teeks kõik minu eest ära ja klapiks omavahel rahadega. Siis ma nagu saaks aru sellest kui neil mingi summa omavahel ära jagatud ja teeksid midagi vahvat mulle.

Comments are closed.