SUUR ÜLEVAADE: Kia Carens parim perele või heale sõpradeseltskonnale

Rakveres käies oli meie kasutuses Kia Carens, mille me saime laenuks paariks päevaks Ülemiste Viking Motorsilt.

2S8A9235

Ütlen kohe ära, et ma ei ole mingi auto-oss, kes kapoti lahti lööb, mootorit vahib ja näpib-uurib-puurib ja siis heietaks, et on ikka kõva pill. Ma olen tavaline autokasutaja – tangin, kontrollin õlid-jahutusvedelikud, täidan vajalikud totsikud, käin autoga pesus ja kõik. Seega, kui keegi ootab, et ma hakkan rääkima, millised on selle auto kandemassid, telje-velje jaotus, kubatuur… Ei-ei, seda siit lugeda ei saa – selleks on see lehekülg!

Ma räägin teile sellest autost kui lihtne ja tavaline autokasutaja, kellel on pere ja sõbrad. Rakveres käisime just sõpradega, kes on ka ühtlasi noor pere nagu meie.

Auto: Kia Carens (2,0 liitrine bensiinimootor, kuuekäiguline automaatkast, seitse kohta)

Hind: alates 19 990 eurot

Testgrupp: mina, Leenu (ja Krete), Hedon (ja Elsa).

Sõidu eesmärk/suund: Tallinn-Rakvere-Tallinn + linnasõidud

Ütlen etteruttavalt ära, et selleks, et seitsmekesti sellega Austriasse suusatama minna, on vaja rentida suusaboks või kaks, sest seitsme inimese autos istudes eriti asju kaasa pakkima ei mahu.

2S8A9186
Siin ainult meie raam, mähkmekott ja kolmeinimese asjadd käsipagasikohvris :)

Esiteks ühendasin autosse kohe (võtsin meie autost ja panin Kiasse) EasyBase 2 turvahälli aluse, et beebi mõnusalt sõita saaks. Laps oli üllataval kombel alguses viril, kuid teadsin, et kohe kui jõuame Peterburi teele, kus on eriti kehv tee, siis seal talle meeldib…

kia_isofix.jpg

Siinkohal tekkis meil küsimus, et ühtpidi peaks Savisaart tänama, et selline tee veel alles on ja selline rappumine meie beebsule meeldib, aga teistpidi – see on tee, mida Savisaar ise päevast-päeva sõidab – miks ta seda korda ei lase teha? Ikkagi peaaegu Lasnamäe. Aaa, penskarid ei sõida vist autoga!

Seega oligi lootus, et beebid seal Peterburi teel ta ka magama jäävad. Aga võta näpust. Auto vedrustus oli nii hea, et kõikidest aukudest ja kühmudest sõitsime nii ilusti üle ja üldse ei tundnud ka, et tee oleks nii kehvas seisus nagu ta on. Kia’ga oli see nii ilus ja sujuv sõit, et ei mingit rappumist, mis beebid unele suigutaks. Aga olgem ausad, lapsed hoidsid end kenasti üleval ja ei nutnud, Krete ka muidugi tegeles nendega vahelduva eduga seal taga.

Mis auto see tänapäeval ilma püsikiiruse hoidjata on? Ei olegi. Seega püsikiirusehoidja sisse ja sõit sujus. Kõik nupud asuvad kohe rooli küljes, seega kuskil kõrvalt neid otsima ei pea, ja silmad on pidevalt teel.

2S8A9189

Veel on Kial hunnik lisavidinaid, mis mulle väga meeldisid.

ROOLISOOJENDUS: seda pole ühelgi minu autol olnud ja kuigi me ei testinud autot keset talvist pakast, oli hea ka +4 kraadiga rool sooja panna – tulevikus tean, roolisoojendus must have! Isegi kui niisama käed külmetavad või on külmad, siis lülitage aga roolisoojendus sisse ja nautige sõitu. Sellest lisaseadmest olin ma küll ülivaimustunud.

2S8A9203

KINDALAEKA JAHUTUS: teate seda tunnet, kui kunagi oled kindalaekasse pannud pooliku šokolaadi ja siis tuleb meelde ning hakkad seda haarama, kuid tulemuseks on hoopis šokolaadised näpud ja kurb meel, et kõik see hea on nüüd sulanud. Aga seda ei juhtu Kia Carensiga enam kunagi. Nimelt on sealne kindalaegas jahutusega. Seega ei mingit sulanud šokolaadi enam. Loomulikult saab sinna panna ka vee või suvisel ajal naisele väikse veini külma. Ülihea ja praktiline lisa.

2S8A9209

PANIPAIGAD: Sellel autol oli neid panipaiku nii palju et ma ilmselgelt unustasin mõned kohad üldse ära. Olgu, et taga pagasnikus on eraldi kolm väikest laegast, siis hiljem avastasin et ta tagumiste istmete põrandakatte all on panipaigad. Ideaalne koht, kui vaja laste eest midagi peita. Ise istuvad oma kommide otsas :)

2S8A9172
päikeseprillid alati kaasas ja ei saa kriibitud kuskil kindalaekas

TOPSIHOIDJAD: Ka neid on Carensis rohkem kui ma ilmselt suutsin leida. Ees leiab neid nii käigukandi kui uste juurest, samuti tagumiste uste sees. Kui eesistuja seljatugi alla lasta, tuleb ette lauake, kui topsihoidja. Kui tagant alla lasta keskmine iste, siis ka seal on topishoidja! Samuti leidsin ma ühe pagasnikust. Kus vaid juua tahad, seal kruti üht-teist ja olemas!

Kia_topsihoidikud.jpg

BLUETOOTH: Ei mingit tobetad jubinat su kõrvas. Mul kulus telefoni ja auto vahelise handsfree loomiseks umbes 20 sekundit. Suurim miinus on muidugi see, et kui veel rahvast autos on, siis armukesega salajuttu ajada ei saa. Mikrofon asub muideks peajuures, seega ei sega see kuidagi ka sinu vaatevälja. Taaskord väga mugav vidin.

2S8A9207

KAAMERAGA PARKIMISANDUR: olen sõitnud tavaliste parkimisandurit omavate autodega, kui kaameraga oli see esmakordne. Ikka käin ja vehin selle peaga nagu ei tea mis, selle asemel, et vaadata kaamera pilti või vajadusel küljepeegleid. Polnud harjunud – aga õnneks sellega harjus kiirelt. Kui andurite piiksumine närvidele käib ja last üles ei taha ajada, siis selle saab ühe liigutusega välja lülitada. Andurid asuvad nii auto taga, kui ka ees ja pole vaja karta, et kuskil parkides kellegile otsa keerab. Andur annab sulle kohe sellest märku.

IMG_9048

PUUTETUNDLIK EKRAAN: Esialgu vaatasin küll, et ah, nii väike ekraan, et see on see tavaline aga ei miskit, ikkagi puutetundlik. Tänapäeval on kõik vist puutetundlik – isegi juukseföönid. Päriselt ka. Mingis naistesaates nägin. Aga tulles tagasi selle autoekraani juurde, siis üks kaks ja olemas. Kõik on puute kaugusel. Väga lihtne ja mugav ning seda hoolimata sellest, et ekraan ei ole tahvelarvuti suurune.

2S8A9208

LED TULED VÄIKESE LISAGA: LED tuled on ka siis uus must have kõikidel autodel. Ja tegelikult on osadel autodel need LED tulede disainid üpris ägedad, seega pole see enam ainult praktiline, vaid ka silmailuks. Aga mis Kia Carensi puhul mulle silma jäi, oli selline väike nüanss, et kui sa kuskil pimedas keerama hakkad, süttib väike lisatuleke, mis valgustab seda ala, kuhu sa keerama hakkad. Päris uhke ma ütleks.

Kia_LED.jpg

SEITSMEKOHALINE: Võiks eeldada, et kuna auto on seitsmekohaline, siis pole seal üldse ruumi. Aga on küll ja kuidas veel. Krete, kes istus siis taga ja seda kahe lapse (turvahälli) vahel, ütles et ruumi oli väga palju. Siiski – siiski. Kui nüüd tagant need kaks lisaistet samuti üles tõsta, siis peab tunnistama, et Euroopasse sa siiski kuue sõbraga reisile ei lähe. Lähed küll, aga lihtsalt asju tuleb kaasa võtta väga limiteeritud koguses või rentida suusabox. Samas mitme lapsega emale on see auto ideaalne – lapsed taha ja muu tavaar (koolikotid, trenniasjad, kärud, mähkmekotid) pagassi.

2S8A9213

Suvel ideaalne, pakid naise ja lapse, sõbra perega peale ja randa! Sinna pole palju asju vaja kaasa vedada ja arbuus ja veepudelid mahuvad kenasti ära.

ISTMESOOOJENDUS TAGUMISTELE: Vot see oli küll tõeline üllatus. Ehk siis ainult emme-issi ei pea ees soojadel istmetel mõnulema, vaid ka tagumised reisisellid saavad kannikad soojaks. Meeldiv üllatus.

2S8A8795

ÜLDMULJE: maanteel möödasõiduks väga kiire, natukene gaasi ja voilaa, möödas! Tean inimesi kes ütlevad, et kui autol sportkäiku pole, siis polegi see auto. No kuulge – tegemist on siiski pereautoga ja sellega ikka kuhugi kiirendama ei lähe. Vist. Saab mööda sõita küll ja kui halvasti läheb, saad trahvi ka. Vot nii kiire auto on.

2S8A9170

Kuuekäiguline käigukast, mis loomulikult mõjub ka kütusekulule soodsalt, võttis maanteel mul 6,8 ja linnas 10,6 liitrit sajale. Loomulikult oleneb kütusekulu ka sõitjast endast. Leenu õe bemmiga suutsin ma sõita ka 11 l/sajale linnas kui ta ise sõitis 25 l/sajale :D Rahulik sõidustiil on ka kütusesõbralikum.

HUVITAV FAKT: kui autoga pessu minna, siis võib juhtuda, et pead hakkama seal vaidlema, et su auto pole maastur vaid tavaline sõiduauto. Oleneb muidugi teenindajast, aga lihtsalt hoiatan, et selline asi võib juhtuda.

2S8A9231

Aga nagu ikka, pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna:

kia_collage.jpg

Keegi küsis kommentaarides pilti, kuidas sinna seitse inimest ära mahub. Kahjuks polnud võimalik endal katust maha lõigata :)

11091173_10202894647601788_907157859_n
Kia lehel on pilt olemas. Iseenesest mahub, lihtsalt asjadega läheb tuugaks. Aga nagu ma enne mainisin, suvel randa minna – ideaalne! Suusamatkale Austriasse – tuleb suusaboks või kaks kaasa võtta katusele :)

HEA UUDIS: Ostes endale uue Kia Ülemiste Viking Motorsist, ja kasutades märksõna “marimell” saad kaasa üllatuskingituse.

P.S Just eelmisel nädalal jõudis salongi ka uus Kia Sorento. Ja nii palju kui ma korraks seda kiigata sain, siis see on päris mõnus masin. Loodetavasti saan ka seda teile lähemalt tutvustada, aga kui oodata ei kannata siis sea sammud Ülemiste tee 1, tutvu autoga ja osta ära :)

13 Comments

 1. “Ütlen etteruttavalt ära, et selleks, et seitsmekesti sellega Austriasse suusatama minna, on vaja rentida suusaboks või kaks, sest seitsme inimese autos istudes eriti asju kaasa pakkima ei mahu.” Sinna mahub 7 kohta? :O kas teie käisite sellega Rakveres ikka ainult oma perega? Sest kui 7 kohta sinna panna siis ma ei kujuta ette kuidas isegi Rakvereni sõita kannatab :D tavaliselt on need viimased 2 kohta mõeldud ala lastele heal juhul :) ja vaadates selle auto tagaosa siis ma väga kahtlen, et 7 kohta hea mõte on :)

  1. Meid polnud seitse, aga sinna oleks LEBOLT mahtunud, see auto oli sitaks suur seest. Mine vaata salongis, ära targuta siin ;)

  2. Kes targutab? Te polnud 7kesi aga kiidad seda kui lahedad 7 kohalist autot? :D asi ongi ju selles, et kui teid polnud 7 siis miks reklaamida seda kui mugavat 7 kohalist autot? :) ma olen reaalselt palju suuremaid 7 kohalisi autosid uurinud ja ka mõnega sõitnud ja paraku on ikka küll ebamugav seal taga istuda :( sul ju puudub kogemus seega ei tasu ülekiita (saan aru, et saite hea diili ja tuleb veidi reklaamida aga ei saa mitte nõustuda selle konkreetse faktiga su postitusest ;) ).

  3. No me olime kuuekesti, ruumi oli mõnusalt. Ei saa kurta nagu. Minnes istus Krete kahe turvahälli vahel ja mahtus sinna kenasti, ruumi oli normaalselt.

  4. “Te polnud 7kesi aga kiidad seda kui lahedad 7 kohalist autot? :D asi ongi ju selles, et kui teid polnud 7 siis miks reklaamida seda kui mugavat 7 kohalist autot? ”

   Hah :D auto on ikka 7me kohaline ju isegi kui neid ennast vähem oli. Sinu loogika järgi oleks nii, et kui sõidan kahekesi viiekohalises autos siis kiita võiks ikka kui kahekohalist?

  5. Olen võistlustel käinud päris mitmeid kordi sellise autoga, kus on seitse istet ja piltidelt tundub et too auto oli isegi pisut kitsam. Ise olen ~170cm ja kahekesi taga istudes sai ilusti hakkama, ei pea ju koguaeg otse istuma, sai jalgu kõrvale ka liigutada ja isegi sirgu ajada, kõrval peab ainult mõistev inimene istuma :D . Asjade jaoks oli muidugi renditud meil käru, kuna rattaid ja kotte oli oi kui palju :D . Aga saab hakkama ilusti kui tahta :) Ja sai ka päris piiki vahemaid sõita, näiteks Tartust Saaremaale :D

 2. Esimesed sõidud Kia’ga on ilmselt mugavad, aga kui asi puudutab juba hooldust ja aega mil garantii on läbi, siis 90% müüvad selle võimalikult kiiresti maha. Töökindel pikemas perspektiivis see ei ole kahjuks, aga seda ilmselt salongis muidugi ei öelda.

  Samas on selline autovõrdlus- ja tutvustus väga tervitatav, sest olgugi peamised blogi lugejad naised, on ka naiste seas autoteadlikke ja huvilisi, kellele tuleb selline informatsioon kasuks.

 3. Ega see viimase kokkulapitava istmereaga autode kontseptsioon ei olegi “Luxulikult ümbermaailmareisile” :) . Väikebuss kipub segi minema mahtuniversaaliga. 7-mekohalised mahtuniversaalid ka Fordil,Opelil,VW, Seatil jne. on mõeldud, et vajadusel saab suurema seltskonnaga ühe autoga liigelda punkti A punkti B. On ka mõnel tuttaval Kia kapotile kirjutatud. Pärast 5.a. liisingut on auto veel garantii all ja pidi küll lihtne müüa olema. Samas ei tea ma ka väga autosid mis 10-20 vanusena üldse nagu mingit jupisiirdamist ei vaja.
  Aga jah, eks me kõik teame seda anketooti, miks Opeli omanikud hommikuti ei tervita. Selle ilmumisest on üle 20 aasta möödas, autodel mitmeid põlvkondi vahetunud aga anektoot elab ikka oma elu :) Osadel juba ilma juhita versioonid katsetamisel. Automaatparkimine tänapäeval pole aga enam mingi ulme ka odavama otsa autodel.

Comments are closed.