Suvereis: kas vana hea või tundmatu uus?

Kuna meie lasteaed on suvel kuu aega kinni, pluss mõned nädalad segarühmasid, siis teeme juba vaikselt suveplaane, sest asenduslasteaeda ma Hedonit saata ei taha. Kuna me kuu aega nagunii peame vahelduva eduga Meelisega nö kodused olema, siis mõtlesin, et teen suveplaanid varakult ära, et millal ma puhkan ja millal me kuhu reisida võiks.

Näete, ei sobi üldse plaani see Meelise tööle minek. (nali) Vabakutselina kodukontoris arve alusel töötamise võlud – saad oma tegemised plaanida nii, et vahepeal saad paar nädalat lapsega kodus olla kui vaja.

Kuhu siis seekord minna?

Kuigi alguses mõtlesime, et kindlalt Türgi ja Rixos, siis mingi aeg arutades jõudsime selleni, et tegelikult jäi killuke südant ka Rhodosele. Ja arvestades, et Hedongi on Türgis juba mitu korda käinud, võiks ikka Kreekat pigem piiluda. Ühtpidi oleks hea ja kindla peale minek Rhodosele minna, aga.. suures plaanis peaks ju meile siis ka kogu Kreeka mokka mööda olema.

PS! Hetkel on tourest ja hinnad paljudesse kohtadesse erihindadega, seega tahaks sel nädalavahetusel ära otsustada ja parima pakkumise skoorida. Eks see Rixos hellitas ära ka, aga ma ei jõua ikkagi ära imestada, et 600€ eest sellist luksust ja suurepärast sööki saada võis. Oma viga, et ma selle suvereisiga jokutasin, oleksin ka pidanud ammu ära ostma, nagu Rixose pakkumisegi (suvel ostsin, et jaanuaris minna). Aga ehk õnnestub nüüd turismimessi raames midagi ikkagi leida, aga.. ma tahaks teie soovitusi.

Kui ma Go Traveli lehel surfama hakkasin, jäid sihtkohtadena ette ka Gruusia, Tuneesia, Montenegro ja Horvaatia. Lisaks siis mõeldud Kreeka/Türgile.

Ma imestan, et Horvaatia oli päris kallis. Alla 1000€ nägu polnud suurt midagi saada. Mõnevõrra soodsam oli Montenegro, mida mu sõbranna heldimusega meenutab. Et nii ilus ja soodne ja..

Gruusia oleks täiega valik kuhu minna, aga kuna ma otsin reisi pigem juuniks/juuliks, siis sinna on jällegi reisid pigem augustis ja täpselt sama kurvalt pidin ma maha tõmbama Kreeka saare Kefallonia, kuhu on reisid ainult septembris. Noh, nagu eelmisel aastal Kosi saarele, ainult paar lendu ja sedagi septembris. Muidugi tore oleks suve pikendada nii, aga.. ma tahaks esmalt need kuus lasteaianädalat ära sisustada.

Sama teema tegelikult Tuneesiaga, pigem mai ja oktoobri teema kui kesksuvel. Suures plaanis jäävadki alles Bulgaaria, Türgi ja Kreeka. Kuna Rhodose me välistaks, jääb alles Kreeta. Mis on mõnevõrra jälle kallim kui mingi Bulgaaria laks oleks. Aga samas ma mõtlen, et meie plaan oli reise vähendada ja kui me pigem reisime harvem, siis võib ju natuke rohkem kulutada?

Kuhu te soovitaks meil suvel perega minna? Kus oleks meil kolmel mõnus. Hedoniga koos reisides on kaks must have asja – korralik bassein ja all ink. Kõige enam ootan vist soovitusi Kreeta hotellide kohta, aga samas ma ei tea kus te kõik käinud olete ja mis võiks meile ka äge kogemus olla. 

 

 

 

31 thoughts on “Suvereis: kas vana hea või tundmatu uus?

 1. Horvaatia oli vinge ja läheks 100% tagasi.
  Kas Mykonosele ei ole pakkumisi?

 2. Soovitan täiega Portugali, Praia da Barra, hotell Farol
  Basseini neil küll pole, aga meri 50m kaugusel ja meeletult ilus koht

  1. Siis jääb ära. Hedon ei ole nõus isegi Taisse tulema, sest “mulle ei meeldi rannas käia, mulle meeldivad basseinid”. Kunagi ütlesin, et Tais on ilusad rannad.. ja ta eeldab, et seal pole ühtki basseini :)

 3. Tuneesias käisin eelmisel aastal. Sinna tagasi küll mitte mingi hinna eest ei kutsu. Loll veel võtsin 2 nädalase reisi. Nädal täis sai, siis ei jõudnud enam ära oodata, et koju saaks. Teha seal ei olnud midagi, vaatamisväärsusi polnud. Paar korda sai ostlemas käia ning ülejäänud aja hotellis passida.

  1. Sama siin! Olin küll nädal aega aga juba neljandal päeval mõtlesin, et saaks juba koju tagasi. Olin all ink hotellis seega toitumine oli megahea.. Kuniks viimase õhtuni mil ma toidumurgituse sain ja kartsin, et pean seetõttu lennukist maha jääma. Kunagi ei lähe tagasi. Pigem läheks ise Bulgaariasse või Montenegrosse!

 4. Tuneesia unustage ära.
  Horvaataiat kiidan, mujal hinnatase enamvähem, Dubrovnikov umbes sama nagu meil v kallimgi kõrghooajal.
  Gruusiat soovitan kõige enam! Ilus ja lahe ja mega odav kohapeal. Suvel seal super soe ka ja kindlasti leiaks basseiniga hotelle.

  Üks viimaste aastate lemmik ja postiivselt üllatunud paik on ka Menorca saar aga sinna vb tüütu trippida ja et kohapeal oleks äge siis peaks ka rohkem ringi seiklema. Kuid meeldis enam kui Myconos ja kreeka Zakynthos ja Malta ja Sitsiilia.

 5. Meie käisime juuli alguses 2a tagasi Tuneesias. Ei olnud hullu midagi :) Aga ostsime juba okt ära reisi – saime väga hea hinnaga siis. Horvaatias käisime 3a tagasi suvel augustis oli ka väga ok (ostsime ka varakult ära). Ööbisime hoopis Bosnias :D – aga tegime trippe nii Horviaatia kui Bosnia poole peale – sattusime muidugi kuumalaine ajal :D aga polnud hullu

 6. Ma soovitaks Kreetat küll.. Väga ilus ja no toit nagu Kreekas ikka… Supper hea. Lisaks Kreetalt on hea lihtne laevaga minna Santorini saarele paariks päevaks!! Mega ilus!!!

 7. Horvaatia on super! Olen seal ka elanud ja töötanud ja hiljem palju-palju reisinud. Montenegros olen käinud mitu korda ja ei ole mingit muljet see mulle jätnud. Horvaatia teeb pika puuga. Samas ma ei käi ka sellistel nädal ainult hotellis ja bassuääres reisidel, vaid armastan ilusaid kohti, luksust, rännata, avastada. Mingi kõik hinnas hotell võib Montenegros täitsa ok olla iseenesest, ei vaidle vastu. Kui aga tahad õiget vaibi, kauneid kohti, funi ja avastada, siis Horvaatia on igatahes kümme korda suurepärasem koht :) Ja ma tean, sest olen selle läbi ja läbi ära reisinud ja paljud enda sõbrad ja tuttavad ka vankumatule Horvaatia usku pööranud :)

 8. Ja mis kasu peaks olema sellest, kui kokkuhoiu nimel reisite kyll vähem, aga arvate, et “oo, siis saab rohkem kulutada toimuvate reiside peale”?
  Kui on soov säästa, siis võiks asi ikka olla põhimõtteline ja suhtumist tuleks muuta.

 9. soovitaks ikka minna rixos premium tekirova -no on ikka hea ,muretu,stressivaba koht-oled puhkusel 100 prossa.
  Pean tunnistama ,et ka mina olen kunagi öelnud ,et mitu korda ühte hotelli ei tahaks minna ,kuid ……seal oleme juba 2x käinud ja plaanis veelgi külastada

 10. Kreeta või Korfu Kohe kindlasti võin neid soovitada, toit super ja mõlemad saared on tõeliselt ilusad. Eriti kui juba olete Kreeka võlu enda jaoks avastanud.

 11. Vaadates Rixose kuupäevi Gotraveli lehelt, siis 26.02 ju suisa 1400€ :O Kust see ainult 600€ tuleb?

 12. “Aga samas ma mõtlen, et meie plaan oli reise vähendada ja kui me pigem reisime harvem, siis võib ju natuke rohkem kulutada?”

  Kas see plaan polnudki mitte selle mõttega, et raha kokku hoida ja kodu jaoks säästa? Ei survesta, lihtsalt meenus nagu, et selle nimel reisite vähem.
  Kui reisite vähem, kuid maksate iga reisi eest rohkem, siis ju säästu kokkuvõttes ei tule?

  1. Jah! Nõus :) vastasin ka juba samalaadsele kommentaarile, et kui 12 asemel 6 raiskame reisimisele, oleme juba võidus :)

 13. Tgeelt on tore, kuidas inimesed ja pered on niiii erinevad. Mul on 3 last, reisinud nendega esimese sünnist saati ja ehkki bassein on mõnus, on meie lapsed alati valmis ka ilma basseinita reisile tulema. Me oleme 1 korra olnud all-inc reisil ja kõik pereliikmed ütlevad, et enam pigem mitte. Teeme ise, sööme kergelt, ja on alati megamõnus ja maitsev. Meie pere lemmik on Horvaatia. Puhas arm. Portugal on tihedalt kannul. Kreekas pole käinud, aga tahaks, samuti Gruusias. Bulgaarias pole käinud ja ei kutsu ka. Montenegro on Horvaatia sarnane, aga rannajoont on neil vähe. Itaalia on alati mõnus, Hispaania ka. Muidugi võib suvel seal igal pool jube kuum olla. Kõik Vahemere-kohad on parimad septembris. Juulis puhkaks ma hoopis Eestis või Rootsis või Soomes. Või kas te nt Legolandis olete käinud? Meie oleme ja megaäge oli. Käisime Taanis, Billundis. Sõitsime ka ratastega ringi, lastele hea tasane maa :) Tean, et olete teistmoodi reisijad, aga soovitaks korra-paar proovida ka sellist aktiivsemat puhkust rannatoolist kaugemal. Meie alati matkame ja rannas istuda meist keegi kuigi kaua ei viitsi. Aga teie reisidest on ka alati tore lugeda ja unistan sellest, et saaks ka kunagi Taisse.. Kuna suured lapsed on juba suht suured, siis paraku sõltume koolivaheaegadest.

 14. Tahad Türgit ja Kreekat, siis minge Küprosele hoopis Ryanair sõidab otse ja kindlasti leiad mingi laheda hotelli ka oma jõududega, seal on igal hotellil vist bassein ja meri on ka ümberringi. Veeparke on neil niisamuti. Hinnatase meist kallim pole.

 15. Creta Maris Beach Resort – ideaalne hotell. Kreeta on üleüldse võrratu, kui veits ikka hotellist välja ka astuda. Aga see konkreetne hotell oli imeline. Me olime nii rahul ja kindlasti läheks sinna tagasi.

 16. Me broneerisime just eile oma suvise reisi Türki. Juulis. Aga nüüd veidi pelgame, et äkki on liiiiga kuum? Palun jagage kogemust. Peatume Belekis, Güral Premieris.

  1. Käisime augustis Alanyas ja päeval 35-40, real feel 49 kraadi Tegelt nii kuum ei tundunud ja täiesti talutav.

  2. Juulis on suht põrgukuumus jah + niiskus :P isegi septembris veel on liiga kuum.

  3. Juuli on tõesti palav. Aga Güral Premium võrreldav Rixosega. See on VÄGA hea hotell, ilusa suure territooriumiga, tegevust jagub kõigile, söögivalik hea ja meeletult suur. :) Kindlsti jääte rahule.

 17. Käisime eelmise aasta juunis Kreetal. Hotelliks oli Aquila Rithymno Beach. Meie jäime rahule, sest tol hetkel 3 aastasel oli seal väga palju valikuid, mida teha :) Selle aasta juuni puhkuseks sai valituks Rhodes ja sama hotell, kus teie käisite!

 18. Soovitan Kreetat. Me oma perega seitse suve juba käinud, sellest ühe korra Rhodosel ka. Kui melu sobib, siis võib alustada Hersonissosest.

Comments are closed.