#elulineblogi

Ilunurk: mis vahe on Botoxil, täitesüstidel ja mesoteraapial?

Mis vahe on Botoxil, täitesüstidel ja mesoteraapial? Kui kaua püsivad huuled lopsakad? Millised on Botoxi regulaarse kasutamise tagajärjed? Mis juhtub, kui Botox ära kaob? Mida Botox teeb naha all? Kui tihti peaks süstima? Kui kaua tulemus püsib? Kui palju maksab?

Käisin täpselt nädal tagasi, esmaspäeva hommikul uuesti Medemise kliinikus, et oma otsaesist tuunida. Kui ma „kas minna või mitte“ postituse Facebooki panin, siis tekkis küsimusi, millele ma ka vastuseid küsisin. Medemis tegi kohapealt live ülekande ka, aga ma panen blogisse ka kirja, kui keegi seda äkki ei näinud või guugeldab, siis leiab üles.

Kui lasta huuli süstida, siis kui kaua tulemus püsib?

Esimesel korral 6-9 kuud. Teisel korral juba aasta, oleneb inimesest.

Kui tihti peaks käima huuli süstimas ja mis see maksab?

Keskmiselt aastas korra või harvem. Medemis Clinicus on preparaadi hind 345€.

Ja siis on kogu aeg huuled lopsakad?

Just!

Mis on huultele parim?

Huulte puhul 95% tehakse täitesüsti. Kui on selline probleem, et näiteks huul tõuseb liiga palju, ja esineb „igeme naeratus“, siis on Botox see, millega korrigeeritakse lihast.

Millised on Botoxi regulaarse kasutamise tagajärjed, kui neid on, ja mis juhtub, kui Botox ära kaob?

Regulaarse kasutamise tagajärg on kortsuvaba nägu.

Kui teha süste regulaarselt, paar korda aastas, siis lükkavad need edasi miimilised kortsud. Kui aga nende tegemine ära jätta, siis tulevad need kortsud tagasi. Botoxi ilusüstid on kõige populaarsem kortsude silumise viis maailmas. Süstide eesmärk on näolihaste ajutine lõõgastamine soovitud piirkonnas, mille tulemusel kortsuke tõmbub sirgeks ning kaob. Efekt püsib keskmiselt 4-6 kuud.

Mina märkasin kortse uuesti alles kaheksa kuu möödudes. Enne ei pannud üldse tähelegi. Siis vaatasin, et ohoo, otsaees on jälle kortsukesed. Aga nad polnud enam sellised tugevad vaod nagu varem. Olid kuidagi pehmemad ja siledamad. Aga harjumus oli juba sile olla. Seepärast läksin ka tagasi. Sile on ikka palju ilusam ja noorem :)

Kas see on selline protseduur, mida peab peale esimest korda elu lõpuni tegema?

Ei, see sõltub inimese soovist.

Mida teeb Botox naha all?

Lõõgastab lihased, mis tekitavad miimilist kortsu. Seejärel need lihased ei põhjusta teile kortsukesi, mis meid segavad.

Millal peaks Botoxit süstima?

Botoxi süstidega soovitatakse alustada pigem varem kui hiljem. Esimeste kortsukeste tekkimisel 30ndates aastates on hea valida Botoxi süstid eesmärgiga ennetada olemasolevate kortsukeste süvenemist ning samuti eemaldada juba tekkinud miimilisi kortse. Vanematel klientidel on Botoxi eesmärk sama, kuid sügavamate kortsude puhul, ei pruugi Botoxi efekt olla kortsu täielik kadumine. Näiteks kui on tegemist sügava “kurjuse” kortsuga (korts kulmude vahel), siis soovitame kõigepealt pidurdada miimikat kulmude vahel Botoxiga ning seejärel korts eraldi täitesüstiga täita.

Mis vahe on Botoxil, täitesüstidel ja mesoteraapial? Milline on hinnavahe?

Botox on miimilistele kortsudele, see lõõgastab lihast. Hind oleneb piirkonnast, kui võtta mitu piirkonda korraga on soodsam jne. Hinnakiri annab täpsema ülevaate.

Täitesüst on kortsu täitmiseks. See on hüaluroonhappe põhine ehk siis selline niisutav, kehaomane geel. Kui on vaja volüümi, kortsu tõsta, mingit värskust, siis selleks on täitesüst ehk hüaluroonhape. Lihtsalt öeldes on Botox ravim, mis lõõgastab lihaseid, et näo miimika kortse ei tekitaks. Samuti silenevad juba olemasolevad kortsud. Täitesüstid on aga mõeldud olemasolevate kortsukeste täitmiseks ja näojoonte modelleerimiseks.

Täitesüstide hinnad jäävad vahemikku 269-345€

Ja mesoteraapia on hoopis selline vitamiinipomm, ehk siis üle kogu näo, kerge värskus. See ei silu kortse, küll aga kui seda väga regulaarselt teha, siis muidugi.

Mesoteraapiat on kahte varianti tegelikult, lihtsam on 63€, teine, mis läheb sügavamale on 115€.

Silmade twigimine? Ehk siis esineb liigne nahk ja silmaalused on sinised, samuti kortsud silma ümber.

Sellise juhtumi puhul võiks kombineerida Botoxit ja isegi tumedatele silmaaluste puhul PRP’d ehk siis plasmahooldust, samuti täitesüsti. Siin on vaja, et klient tuleks kohale ja siis me näeme, mis see probleem täpselt on.

Keegi soovitas mul IPL masinat proovida. Mis see on?

See on punetusele, pigmendile, üldiselt naha tugevdamiseks. See on fotonoorendus masin.

Millest koosnevad need süstid, mida mulle täna manustama hakatakse?

Botulotoksiin, mida kasutatakse esteetilises meditsiinis miimiliste kortsude lihaste lõõgastamiseks. See toksiin ei ole kuidagi nii-öelda mürgine. Nimetus võib tunduda hirmutav, aga tegelikult saab sellest ainult rõõmu.

Botox kurjusekortsule maksab 189€, Botox otsmikukortsudele 189€; kui võtta kaks ühes nagu mina, siis maksab 325€.

Botox süstitakse näo ülaossa (otsmik, kortsud kulmude vahel, kortsud silmanurkades ning silmade all, nina pealsed kortsukesed) ning täitesüst piirkondadesse, mis jäävad silmadest allapoole (põsesarnad, nasolabiaalkortsud, huulte kontuur, suunurgad, peenikesed huuled jne).

Nii ma siis tooli istusin ja oma süstid üks-kaks-kolm kätte sain. Kiire ja ma ütleks, et valutu. Selline kerge sääsehammustus. Aega läks nagu live ülekande järgi näha 11 minutit koos küsimuste-vastuste vooruga. Mingeid märke see maha ei jäta, niiet saab lõunapausil Medemises ära käia küll, ilma et keegi aru saaks. Kolmandal päeval juba võib saada.

Minu nägu esimesel ja kolmandal päeval. Otsaesise siledus on silmaga näha. Keerulisem on juba pingutada ja kortse tekitada.

Minul vähemalt oli viiendaks päevaks otsaesine peaaegu liikumatu. Mõnus. Kui ei saa liigutada, ei saa kortsuvorpe ka suurendada. See ongi see point – ennetada vagude teket. Mina olen jälle rohkem kui rahul. Nüüd võib vabalt Taisse päikese kätte kissitama minna.

Kõige lihtsam on ikkagi see, et kui teil on küsimusi, minge Medemisse konsultatsioonile, selle eest keegi raha ei kasseeri ja kõik need kellega mina seal olen kokku puutunud, on ülitoredad inimesed ja vastavad ausalt.

No mäletate, esimisel korral öeldi mulle otse, et last minute saabusin, hiljem oleks juba keeruline olnud oma kortsudega möllama hakata. Ausus ennekõike. Kui teile midagi ikka ei sobi, siis nad ei tee. Nad on seal ikkagi arstid, mitte mingid isehakanud, kes teie raha ilmtingimata ära peavad võtma.

Nad ei tee ja süsti teid, kui nad näevad, et sellel pole mõtet, on liiga vara/hilja, see ei oleks teile kuidagi kasulik. Kusjuures, ma nüüd just küsisin ka, et kas nad saadavad inimesi ära – jah, keelduvad mõnd protseduuri tegemast, sest leiavad, et see poleks kliendile (patsiendile, tegemist ikkagi kliinikuga) kasulik… Kahjuks lähevad need inimesed mujale ja süstivad end kassnaisteks lõpuks.

Seega, usaldage professionaale, makske natuke rohkem, aga tehke oma iluprotseduurid kliinikus. Keegi ei taha välja näha selline…

6 thoughts on “Ilunurk: mis vahe on Botoxil, täitesüstidel ja mesoteraapial?

  1. Sa huuli pole mõelnud lasta teha, ülahuult? Usun, et sulle sobiks natuke lopsakam ülahuul.

  2. Võiks alustada sellest, mis üldse nende kortsude tekkimise suureks soodustajaks on. Selleks on siis suitsetamine. Suitsetava naise tunneb väga kergesti tema näonaha seisukorra järgi ära.

    1. No ikka ei ole nii. See väga palju geneetiline, millal ja kuidas jne. Ja eks eluviisid loevad küll, aga ainult suitsu kaela ei saa midagi ajada. Ma küll ja küll klienditeenindajana suitsuostjatelt dokumente küsinud ja oma näo pikaks venitanud, kui näen, et naine on üle 30ne. Nägu sile ja puhas nagu teismelisel….

Comments are closed.