#beebiblogi

Talveks valmis! ehk Hedoni garderoob

Mingi paar nädalat tagasi ma hakkasin mõtlema, et appi, laps läheb lasteaeda ja mis ma talle selga küll panen, endal kapp asju täis, eksole. Siis sõbranna soovitas Joha e-poodi (link!) vaadata villapesu, et esiteks seal aled ja teiseks, et see ajavat asja ära aastaringselt. Ma polnud ausalt öeldes sellest kuulnudki.

Lõppkokkuvõttes, vaatasin ma mis ma vaatasin seal e-poes, ei suutnud ma otsustada, mis on parem, kas kombekas või püksid-särk ja suurused on neil sellised imelikud 60-70-80-90, mitte nagu ma juba harjunud oli 68-74-86-92 jne. Kirjutasin neile nagu maailma rumalaim inimene, et ma ei saa üldse aru, mis vahe on vill-bambus, vill-siid, meriinovill jne Et miks üks on parem kui teine või mida võtta, mida jätta…

Lõppkokkuvõttes sattusid ostukorvi siis kaks komplekti, sokid ja müts.

joha

Püksid-särk olevat ikkagi parem, sest kombekat on ise raske selga panna lapsel, aga lasteaias neid juba harjutatakse ise riietuma. Kuna ma ei saanud aru, milline neist neljast valikus (vill-siid, vill-bambus..) parim on, võtsin ühe komplekti vill-bambus ja teise vill-siid. Eks hiljem on hea võrrelda.

Tooted ise, kui kedagi huvitab vill-bambus – helesinised püksid, tiibuline särk (klikkides tootel, jõuad toote infoni Joha kodukal); vill-siid – tumesinised püksid, tumesinine särk. Lisaks võtsin meriinovilla sokid, sest teatavasti vill võib saada kummiku sees märjaks, aga hoiab ikka sooja. Ja kuna Hedon keeldub igast mütsidest, siis tundus tuukrikas hea mõte ja ühtlasi saab megakülma ilmaga selle veel mingi mütsi alla panna vms.

Nii, ja ma siis mõtlesin, et okei, panen need riided lapsele selga, kombe peale, hea soe, aga millega ta lasteaias on. Nende samade riietega võib olla. Päris palju lapsi pidigi nendega rühmas ka olema, sest vill reguleerib soojust jne. No ma ei tea, samas ma ei viitsiks ka lapsel seitse korda riideid vahetada. Et läheb nendega, lasteaias kisun ära, panen lasteaia riided, siis õue minnes kasvataja peab sada kihti vahetama, ja lapsi pole ju üks. Ma teeks kasvatajale ka asja võimalikult lihtsaks. Kas see oleks teie meelest ok, kui ta nädal aega sama riietusega rühmas aega veedaks? A ja ühe tarkusetera sain ma veel joha’ga suheldes. Vill puhastab end ise ja korra-kaks aastas neid asju pesta on ok. Whaaat? Ma viskaks küll iga nädalavahetus pessu ja okei, uuel nädalal uuele ringile. Samas on mul kaks paari, kui midagi juhtub, saab vahetada.

Ja täna kui ma mõtlesin seda posti kirjutada, siis ma mõtlesin, et vaatan mis kombed ja asjad mul Hedonile on, kas on vaja veel midagi osta sügis-talviseks hooajaks. Vist ei ole. Ma upun asjadesse, ausalt!

kombed1

Niisiis, on meil olemas POPi “ülemineku” kombe, tegelikult tundub see tumesinine samasugune, ja siis talvekas, see helesinine, mingi HUPPA oma, mille ma eelmisel talvel kuskilt Rakverest 10€ eest sain. Iseenesest nagu jaguks. Kusjuures kõik need kombed maksid 10€ tükk. Teiseringi värk!

Tegelt ma ei saa üldse aru mingist üleminekukombest – ma arvasin, et see on mingi vahepealne suurus :D aga sõbranna haris mind, et see tähendab hoopis seda, et lähed sügisest talvele üle, et ühega on külm ja teisega palav. Ma olin, ee, whatt? Ma panen villapesu ja kõik korras. Ühesõnaga, tegelt on see lasteriiete teema täitsa ajuvaba – ainult rahasaamise eesmärgil välja mõeldud – “ülemineku riided”, miks täiskasvanutel üleminekuriideid pole? Sest ükski täiemõistusega inimene neid ei ostaks, eks :D

kombed2

Aga mul oli kapis veel üks tumesinine kombekas, mitte väga paks, ja siis Lenne komplekt, mis on talle megasuur ja siis üks POPi kombe, mis on 92, aga ta upub sinna sajaga. See jääb küll järgmist aastat ootama. Olgu siis mainitud, et esimese kombe ma sain tasuta, Lenne komplekti Buduaaris 18€ eest ja selle POPi ostsin ma 50€ eest teiselt ringilt, aga see ausalt näeb välja nagu uus.talv

Mütsikandja on Hedon väga halb… Seega neid meil eriti pole, üks talvekas, üks kevad-sügis ja siis see POPi oma, mis meile kingiti. Ja nüüd see Joha tuukrikas. Kindaid on ka terve hunnik, kusjuures eranditult kõik on pärit teiselt ringilt ja maksavad kokku võibolla 10€ :) kusjuures, kahed neist on POPi omad. Ja keskel pildil on üks paksem jope vms, mille ma ostsin Paavlist 3€ga, et kui ala autoga poodi minna, siis ei hakka teda ju kombesse toppima.

Ma üldse ei saa aru, ma väidan kogu aeg, et mul brändidest pohhui ja siis mul on sitaks POPi asju. See pidev kiitmine vist mõjub ajule laastavalt. See on ainus firma ka mida ma peale Huppa, Lenne, HMi ja Lindexi tean. Okei, ma tean, et mingi Reima on ka ja mõnda olen kindlasti veel kuulnud. Aga sellega suht mu teadmised piirduvad.

Ma ei viitsi vaevata ja end üle koormata mingi infoga, mis.. on ebaoluline? Või noh, ma mõtlen, et kui ma saadaks Hedoni talvel dressidega lumehange mängima, siis keegi ikka ütleks, et kuule, üks kombe kuluks marjaks ära ja siis ma küsiks, et mis kombet soovitad.. ja siis ta kindlalt soovitaks POPi või Lennet, või midagi kolmandat ja siis ma alles uuriks selle kohta. Kui reaalne vajadus on.

Tegelt mul on ühe postituse mõte veel ja kui Hedon peaks korralikult magama või omaette toimetama, siis saan selle ka ära kirjutada. Ma nimelt käisin oma beebigrupis üle saja aasta ja ei suutnud ära imestada, mis hädad emadel on.

Aga ma praegu panen arvuti kinni, sest üks väike präänik tahab vist mängida. Vähemalt oleme talveks valmis. Mis meenutab, et jalanõudest ma ei rääkinudki. Meil on POPi (hahahaha, mind ajab ennast ka juba see POPi teema naerma) kummikud ja Timberlandi talvesaapad, mis Liis andis :) Ja hunnik tenniseid ja tosse sügiseks.

Kas mul on midagi puudu? :D Ja teksti sees oli ka küsimus – laps villariietega rühmas – ok või ei?

44 arvamust: “Talveks valmis! ehk Hedoni garderoob

 1. Pigem häirib, kui postituses on enamik asju lihtsalt tennised või särgid, aga kui on POP, siis tuleb ära mainida, et POP.
  Oleksid võinud ju lihtsalt kirjutada ka, et sul on kolm kombekat, kaks mütsi, viis paari tosse, kahed talvesaapad jne. :D

  Kuigi kiidan, et oled teiselt ringilt ostnud neid. ;)

 2. Eks neid nn ülemineku riideid on ka täiskasvanutel – kevad/sügismantlid ( talvel sellega liiga külm, suvel palav) või siis saapad, mis on täpselt nii, et talvel külmetad varbad, aga suvel higistaksid.

 3. Kui oled linnainimene ja lapsega ise palju looduses ei viibi, siis kindlasti võib rääkida, kuidas sa ei viitsi end vaevata selle ebaolulise infoga. Minu lapsed veedavad ka väljaspool lasteaeda väga suure osa ajast õues, samuti käime mehega ise mõlemad hästi palju väljas ja looduses nii lastega kui ilma.
  Seepärast olen ma ka kursis, et absoluutselt on ka täiskasvanutel olemas üleminekuriietus. Jah, meie peres seda pole, aga olemas ta on. Saab ilma selleta küll, kui sobib kanda villast või mingit muud lisakihti, aga kõigile pole see meeltmööda ja mugav või harjumuspärane. Siis ongi vaja üleminekuriietust.
  Meil on kõigil pereliikmetel ilmastikukindlad funktsionaalsed riided, mis peavad vett ja tuult ning on samas hingavad. Samamoodi on meil kõigil olemas ilmastiku ja maastikuga sobivad jalatsid.
  Küsimus on elustiilis, mitte mingis brändihulluses antud juhul.

 4. Villariideid soovitatakse vist pigem ainult väliriiete all kanda. Võib olla ka eksin.
  Mul in tüdrukul meriinovillane vest ja mõnus on küll sellega, kuid toas kandmisel venib välja, läheb topiliseks. Ma usun, et kui see peaks mingisuguse marjapleki peale saama, siis raske saab olema seda välja saada(?). Mulle igatahes soovitati ainult väliriiete alla panna. Name It villase retude ja bodiga tegingi nii ja jäid ilusateks. Kannatas anda edasi sugulase tüdrukule. Vestiga vist nii hästi ei lähe.
  Mina varusin ima tütrele lasteaeda hunnik särke/tuunikaid ja retusid/sukkpükse.
  Õhuke Lenne k/s kombe ja Reima üleminekukombe, mille alla saab panna fliiskombe:) Ahjaa, Reima kindad ja Kivat tuukrikad (k/s ja talve oma). Kuoma talvesaapad jaSuperfit goretex s/kpoolsaapad.

  Aga jube peavalu on see lasteaeda minek. Soovitati varuda topelt väliriideid, millega laps tuleb ja õues saab mängida ja juhul kuieikuivakojuminekuks ära, siis saab teise panna.

  1. Ahjaa. Kas sul Hedon sööb juba nii puhtalt, et riided mustaks ei saa? Meil lasteaias pannakse lastele vaid esimene 2 kuud põlled ette sõimekas ja sealt edasi siis ilma :D Ma juba kujutan ette, milliseid lärakaid sealt hakkab tulema :’D

 5. Mina iseenesest villariietega rühma ei saadaks. Pigem muudaks see riiete vahetamine teda ju iseseisvamaks. Jah, kui rühm on külm, siis võiks vastavalt vajadusele jätta villariided, aga kui ei ole külm, siis ikka lühkarid või retuusid vms. Osa lapsi ju ei lase ka pudipõlle panna söögiajaks ja siis on su villapesul vaid toiduplekid ( just sayng, kui hästi ta ka ei sööks iseseisvalt õnnetusi juhtub) .

 6. Meil üks aasta lasteaias käidud ja väga tihti ei saanud me hakkama ühe pluusiga lasteaias. Kapis oli kindlasti veel vahetusriideid igaks sajaks juhuks-jook läheb ümber, toit suust mööda jne. Sama ka pükstega. Mul muidugi poiss paras esteet ja nagu plekki näeb nii on vaja kohe vahetada.
  Villariietest nii palju, et meil on küll ainult meriinovillane body aga seda ma talle tuppa ei paneks, sest rühmad on soojad üldiselt ja tavaline T-särk ja lühikesed püksid on ka talvel kasutatavad.
  Lasteaeda on kindlasti tarvis veel vahetusjalanõusi :) soovitatavalt kinnise kannaosaga sandaale :)
  Magamiseks on meil veel pidzaamad- suvel küll magab enamasti alussärgi ja lühikeste pidzaamapükstega, talvel üldiselt lühike pidzaama(jällegi, palju lapsi ühes ruumis magamas ja seal on soe).
  Sellised on minu kogemused :)

 7. Need retuus püksid on ülimugavad, laps saab kombe peale tõmmata. Nii pole pükste all kohmakaid dressipükse ja ka keeruline sukapükstega kohmitsemine jääb ära. Nädal ryhmas samade riietega on teoorias ok, aga pluus on ikka 2 päevaga rokane: supp, puder, plastiliin ja vildikad… Ahjaa saapad on ka olulised, et saaks lihtsalt jalga.

 8. Komplektid on küll ilusad, aga tegu siiski pika pesuga. Mina sedasi last rühma ei saadaks, aga see on mul ilmselt isiklik kiiks. Ma pole kunagi lapsi ka dresside või (ainult) sukkpükstega lasteaeda saatnud. Poiss käis mugavate ja ilusate pükste/pluusidega ning õueriided tõmbas nende peale.. Väga külma ilmaga käis kombe alla veel aluskombe. Tal küll oli igal aastal ka pikk soe pesu olemas, aga see kahjuks ei meenu kas ja kuidas seda lasteaias kasutati. Kindlasti tasub õpetajatelt küsida, neil on niipalju kogemusi ja ka eelistusi. Näiteks kui enamasti öeldakse, et tillukestele käpikud, sest muidu läheb liiga palju aega, siis ühes kohas küsis õpetaja meilt, kas teil tõesti sõrmikuid pole, ta ei saa ju käpikutega hästi õues mängida :)

 9. Mulle meeldis väga siidi-villapesu aga kahjuks ilmnes, et lapsel villa vastu allergia

 10. Mina kasutasin villariideid siis, kui laps oli kodune ja vaid õueriiete all. Püksid on nii õhukesed, et kui poisid oma automänge hakkavad mängima, siis on neil sisuliselt kohe põlvedel augud sees. Pluusiga jah see määrdumise teema, sest ega need materjalid kõva pesu ei kannata, seega ma ei hakkaks neid tubastest tingimustes trööpama. Pigem tavalised paksemad retuusid, mitte päris õhukesed magamisriiete moodi retuusid. Aga muidu mulle villariided meeldivad.

 11. Oh jeerum, kui keeruliseks sa teed selle asja. Sellisele väiksele lapsele on mida vähem riideid, seda parem ja need villakomplektid tunduvad küll absoluutselt ebapraktilised lasteaialapsel. Minu kogemuse järgi oli esimestel lasteaia-aastatel asendamatu riietusese täisvillane aluskombekas. See tõmmatakse toariiete peale ja sinna peale kohe vastavalt ilmale kas ks või talvekombekas või püksid-jope komplekt. Jääb ära kampsunite toppimine ja mure, et lapsel selg võiks paljaks vajuda. Aluskombeka selja ja seljasttirimise ning luku kinni-lahti tõmbamisega saab hakkama ka 2-aastane laps. Parim ja praktiliseim müts lasteaialapsele on tuukrimüts.

 12. Lapsel on parem, kui toas on toariided ja sinna peale tõmmatakse õue minnes soojemad riided. Nendest villariietest pole ma üldse kuulnud (mul nüüd lapsed juba suured), aga ma arvan ka, et kuna rühmatoad on soojad ja lapsed müttavad seal ringi, siis t-särk + püksid on täitsa ok. Aga küsi ka kasvatajatelt, mismoodi neil kombeks lapsi riietada on ja kui soojad on seal ruumid. Sinu postituste järgi on mul jäänud mulje, et Hedon pole külmavares – pigem vastupidi. Seega õhem riie on talle kindlasti meelepärasem. Kusjuures toariietele peab kindlasti olema lasteaias varusid – plekke hakkab tulema mühinal ja lapsel endal ka ebamugav, kui pool menüüd kõhupeal terve päeva peab ringi käima. Särke võib olla alguses kohe mitu varuks, pükse vähemalt 1 paar. Eks hiljem näed, mis varusid tark seal hoida on. Jalatsid võiks olla võimalikult lihtsa kinnitusega, et lapsed ise kiirelt õpiks neid jalga panema ja jalast võtma. Lasteaed teeb selles mõttes vahel imesid – päevaga õpitakse seal asi selgeks, mida kodus teinekord oled kuu aega üritanud õpetada. Mõned lasteaiad lasevad toas lastel sokkides olla (siis peaks olema kumminupsudega sokid libisemise vältimiseks), osad nõuavad sandaalilaadseid sisejalanõusid, mis põrandale musti triipe ei tõmba. Needki asjad oleks sul tark lasteaiast järgi küsida.

 13. No minu meelest on sul liiga palju väliriideid ja ilmselgelt liiga vähe iseriideid lapsele varutud :D
  Saan aru (piltidel paistab nii) et Hedon on kodus enamasti ainul tmähkmega (poolpaljalt) seega söögi ajal peale pudistades ei ole hullu aga kuidas sa järgmine päev teda pudruse pluusiga lasteaeda saadad? :D samuti kas Hedon sööb kodus ise? Ilma pudipõlleta? Proovi nii ja vaata kaua särgid puhtana püsivad :D
  Samuti kui hakkab potiga harjutamise periood (ja üldiselt sõimes hakkab see suhteliselt kohe) läheb sul vaja kõvasti rohkem varupükse/retuuse ju :) seega on suhteliselt naiivne isegi mõelda, et sõimelaps saab nädal aega käia samade riietega rühmas :D

  1. Mul on tohhuija riideid! See, et ma 25st särgist blogisse pilti ei pane, ei tähenda, et mul neid pole. Metsikult on riideid, võiksin 10 last ära riietada mitu korda kui vaja oleks. Samamoodi on hunnik pükse, pikki ja lühikesi…

   Ma ei saadagi teda pudruse pluusiga lasteaeda, imelik oled vä? Ma ei saa üldse aru, sa ainult käid ja tänitad siin blogis, võibolla mõtleks loogiliselt hetkeks? See kui ma olen ise näiteks viis korda sama kleidiga piltidel, ei tähenda ju, et see mu ainuke kleit on. Sa vist arvad, et Hedon käib kodus sellepärast paljalt, et tal pole riideid :D Tegelt on asi selles, et ta on terve kui purikas ja karastatud ja toas on palav.

   Jah, Hedon sööb ilma pudipõlleta juba ma arvan kuuendast/kaheksandast kuust alates, sest kui ta ei taha süüa, siis ta ei söö, välja eriti ei aja ja peale ei tilguta, ega ta mingi retakas pole. Kahvel käib ikka toiduga koos suhu. Suppi ma tal ise süüa ei lase. Jah, olen teadlik, et lasteaias nad ise söövad ja et päevas kulub kolm särki ilmselt.

   Tra, sa ajad mind nii närvi, et ma praegu mõtlen, miks ma üldse vaevusin sulle vastama!

  2. Ei söö. Aga ilma pudipõlleta sööb. Ilmselgelt ma toitsin teda ise kuni aastani, aga nüüd sööb ise ja suhteliselt puhtalt jah. Oleneb mida ma talle annan ka. Nagu ma ütlesin, siis supiga ma veel pläkerdada ei lase, aga kartulit-pastat-muud tahket saab ise ilusti kahvliga söödud.

  3. Elasid välja ennast? Hinga nüüd sisse välja ja loe mu kommentaar uuesti läbi ja siis enda oma ja sa näed, et sa reaalselt lihtsalt flippisid ära :D
   Ma ei väida kordagi kuskil, et sa saadad Hedonit pudruse särgiga lasteaeda! See oligi lihtsalt näide, mis lükkas ümber kogu su “kas oleks imelik nädal aega samade riietega rühma viia” idee! Pole vaja mulle sõnu suhu panna ja näidata mind mingi kurjana ründava inimesena ;) “Sa vist arvad, et Hedon käib kodus sellepärast paljalt, et tal pole riideid” ning loogilise mõtlemisega on mul kõik korras. Selleks ka kirjutasin, et kui ta sul enamasti on poopaljas ja sööb nii siis loomulikult ei märka sa kodus nii hästi kui palju ta suudaks särki mäkerdada. Muidu sa isegi ei küsiks ju sellist asja :D
   Seega ma isegi ei saa aru mille peale sa nii närvi läksid kui lõpus eelviimases lõigus jõudsid ise ka sama järelduseni, mida ma kirja panin ;)

  4. Ma tean sind ainult emaili järgi ja mu meelest käid sa siin blogis aint targutamas, kunagi ei ole ühtki norm kommentaari, kõik on mingi alatooniga :D Aga ju siis minu viga.

  5. No siis oled sa alatooni küll juurde mõelnud mulle :D tuleb kohe päris mitu kommentaari meelde, kus niisama uurin juurde või kiidan (tüdrukute õhtu) või lausa kaitsen (kollase mantli lugu)! Siiani oled küll pigem chillilt ise vastanud ja arutanud kaasa, eks ma tõmban tagasi, saad vahepeal teiste peale vihastada :)

  6. Eino lase edasi! Ma üldiselt ei vihasta. Ma lihtsalt lähen ajuvabaduse peale närvi :D

  7. Lihtsalt huvitab, kas sa pead “retakateks” lapsi, kes ei söö varakult kahvliga JA puhtalt? :D Läksid ilmselt närvi selle peale, kes kommenteeris, aga sorry, arvad, et sinu sõnavõtt oli praegu adekvaatne?

  8. Ma pean retakateks neid lapsi, kes ongi haiged ja saa ise söömisega hakkama.

   Kirjutasin: Jah, Hedon sööb ilma pudipõlleta juba ma arvan kuuendast/kaheksandast kuust alates, sest kui ta ei taha süüa, siis ta ei söö, välja eriti ei aja ja peale ei tilguta, ega ta mingi retakas pole.

   Kuidas sa üldse saad siit midagi muud välja lugeda, või kuidas üldse mingi küsimus tekkis?

  9. sa kirjutad “välja eriti ei aja ja peale ei tilguta, ega ta mingi retakas pole”, kus siin lauses on see, et retakad on haiged lapsed? ikka ju loeks välja, et need, kes toitu välja ajavad ja peale tilgutavad :D sa ei maininud poole sõnaga ka midagi muud. Kuid ega vahet pole, kui sa nii mõtlesid, siis oleks võinud ka selle lausesse panna, antud juhul jäi lihtsalt vale mulje sinu väjendusest.
   Mul laps sööb algusest peale ka ise (näputoitu hakkasin kohe 6ndast kuust andma), aga siiani läbustab ka ikka, oleks pakkunud, et pigem arenguline ja ealine etapp, tutvub toiduga jne. Ma ei keela ega pahanda ka, söömine peab nauding olema ja küll hakkab normaalse inimese kombel ka sööma :D (loodetavasti)

 14. Mina lasteaiaõpetajana soovitan küll lapsele ikka rühmariieteks lühikesi pükse, dressipükse ja t-särke või pika varrukaga pluuse, sest lasteaias on sees ju soe ja no lapsel endal ka parem olla nii. Las need villapesud jäävad ikka õueriietele alla panemiseks.

  ;)

 15. Unustasin mainida, kuigi keegi seda juba eelnevalt tegi- lapsele sisejalatsiteks kindlasti lahtised sandaalid, mis ikka toetavad ka jalgu ja lasevad jalgadel hingata.

 16. Kas see Pop ja Ecco, jne mingid näitajad w? Õnneks mu laps teie kui rikkurite lapsega samas rühmas ei käi.

  1. Mismoodi ma rikkur olen? Ma ostan asju teiselt ringilt, sest ma ei näe absoluutselt mõtet osta uusi asju, millega ta hooaja/kaks käib.

 17. Lugedes mõningaid kommentaare, siis ajab tsipa naerma see, kuidas hinnatakse inimesi nende riiete põhjal..aa, sul on sellised firmakad, oled räige rikkur. Ostad mingit suvakaid riideid, issand, sa oled vaene jne..Kui inimene pole just kõige jõukam, kuid tahab kanda firmakaid, siis alati leitakse võimalus kuidas neid saada jne!

  Seoses lasteaiaga, siis soovitaksin paar pika- ja lühikestekäistega pluuset võtta ning püksid samamoodi. Jalanõudele peaksid sobima tavalised sandaalid või sellised, mida laps oskab ise jalga panna.

 18. Talve riietel on tähtis see sademete number. Kui alla 5000 siis võib vett läbi lasta lumes istudes. ReimaTec on üks väheseid kellel on see vettpidav materjal 10 000. Meil LegoTec kombe ka olnud aga Reima on parem. Kummikuid julgen soovitada Kavat (mitte Kivat) firma omasid mis on osad seest lambavillaga. Kuna meie talved ja sügised on nii märjad siis mul lapsel olid jalad soojad isegi -25c. Crocs sapad lasid vett läbi,Timberlandidega oli külm ja kolm paari kalleid saapaid vedasi veel alt :) . Hetkel ootan oktoobri kuud,siis tuleb plika suurust uuesti müügile. Soomes on need nn poripüksid kõva teema. Kombekale tõmmatakse peale ja kombe jääb pori ja vihmaga puhtaks ja kuivaks.

 19. Meie laste rühmas oli nii soe, et käisid samade riietega nagu suvel õues.

  Üldjuhul ei suuda ma uskuda, et ühtede riietega võiks rohkem läbi saada kui ühe päeva. Kui laps puhtalt sööb, siis 1 päev ongi see maksimum. Ma ei usu, et sa saadasid teda teist päeva samade riietega:)
  Villariided olid meie laste jaoks parimad, kuid kasutasid villakombekat, mille siis rühmariietele peale tõmbasid. Villariided (pole vahet, kas bambusega või siidiga) ei talu roomamist ja peale mõnepäevast põlvili “käimist” võivad põlvedes olla augud. Mina neid ei kasutaks siseriietena.
  Aga eks siin ole sada erinevat soovitust ja peale esimest aastat tead ise, mida, miks, kellele ja kuidas.

  Meie kliimas on kehv suusailm suurema osa ajast ning minu jaoks olid maailma parimad riided fliisvoodriga kummiriided. KUI satud ostma, siis ainult kvaliteetseid, sest kõik riided ei hinga.

  Sõrmikuid üldjuhul soovitatakse lasteaias siis kui lapsed ise neid kätte saaavad. Meie lasteaias öeldi, et ei saa me neid keelata, kuid ei soovita.
  Aga nooh, tegelt on sõimekad suurema osa ajast haiged ja kodus nagunii. See lõpuosa on reaalsus ja pead ka selleks valmis olema.

  1. Sellepärast ongi haiged, et on nii sisse pakitud. Hedonil on terve elu jooksul umbes 10x paks kombekas seljas olnud. Terve talve sõitis kärus jopega ja paljaste kätega :D karastatud kutt, sööb sibulat ja küüslauku ja siiani korra nohus olnud. See, et tal meie reisi ajal palavik oli, oli hammastest (kui keegi meenutada tahab seda seika!)

  2. Hambapalavikku pole olemas :) See, et palavik sattus hammaste lõikumisega samale ajale, on juhus. Hammaste lõikumine tekitab põletikku, immuunsüsteem on nõrgem ja viirustele vastuvõtlikum, mistõttu laps jääb sel ajal kergemini haigeks. See ongi see nn hambapalavik.

   Paljud lapsed on kuni aedaminekuni väga terved. Soovitan enne õhtut mitte hõisata.

  3. No ma ei hõiskagi, nendin fakti, et siiani on ta terve olnud. Eks lasteaias levib rohkem viiruseid, ei tea ju mina, kui soojalt ta tegelikult õue minnes riide pannakse jne.

   Ja tegelikult kaasneb ikkagi hammaste tulekuga palavik, see vana teada tõde. Ta oli väiksemana kui hambad tulid, alati kuumem kui muidu.

   Koos hammaste tulekuga võib olla ka palavikku, kõhulahtisust, nahalöövet, köha ja nohu. (link!)

 20. Võimalik, et osad lapsed on tõesti üle pakitud. See, et kodune laps on kenasti tervena püsinud, on absoluutselt tore, kuid ei tähenda mitte midagi.

  Meie omadel ei olnud aeda minnes nohugi olnud, ometigi olid 2 esimest aastat tõeline kaos. Näiteks: paljudeks kohtades minnakse õue siis kui kõik lapsed on riides ehk siis kiiremini riidesse saavad lapsed ootavad kenasti oma täisvarustuses aeglasemate järel ning jõuavad naha märjaks ajada jne jne.

  Erandeid on alati ja loodan, et Hedon on see erand, kes haigeks ei jää.

 21. Ka mina kinnitan, et villapesu maas põlvedel aktiivset mängimist ei kannata. Paari päevaga on püksipõlved augulised. Vähemalt on minu lapsel selline kogemus Po.P villapesuga. Muide, see villakombe on väikelapsele ja muidugi ka kasvatajatele jube mugav. Laps sisse, lukk kinni ja õuekombesse.

 22. Ma kiidan su mõistlikku suhtumist, et õpetajatel on nii palju lapsi ja riiete vahetamise puhul teha asi võimalikult lihtsaks ka. Villariided vast on mugavad panna õueriiete alla? Ma tean, et mõni moeguru ei saadaks oma last rühma pluusi/body ja sukkpükstega, aga tegelt sõimerühmas loeb ikkagi mugavus ja oodata alla 2a ise riietumist on suht mõttetu ka, seega vblla kaaluda varianti, et on rühmas sukkpüksid/retuusid ja pluus lihtsalt. siis on õueriided peale ja välja minek, mitte, et vaja veel toariided seljast koorida ja siis otsast uuesti riietada. Muidugi võib konkreetsest sõimest küsida ka, et mis see kõige mugavam riietus oleks nende meelest.

Comments are closed.