Hedoni arstilkäik ja milline talvekombe valida?

Kes mäletab, siis kirjutasin, et meil lasteaias pisike probleem – Hedon köhib. Meenutada saab siin! Igaljuhul panin siis kohe arstile aja ja kirjutasin, et soovin allergiatesti, adelnoidide kontrolli ja mida iganes, et laps köhib ainult lasteaias. Käisime siis eelmisel nädalal Hedoniga arsti juures ära ja tulemus – analüüsid kõik super, laps terve kui hernetera ja üldsegi, küsigu ma parem lasteaiast millal patju-tekke pesti.

Tegelikult oli naljakas see, et ega ma last koju ei jätnud, et ta köhis. Viisin ikka lasteaeda, ütlesin, et proovige talle lisapadi magamiseks panna. Kui see ei toimi, toon õhuniisuti ja kui see ka ei toimi, siis vaatame edasi. Juhtus aga see, et padjast piisas ja Hedon enam lasteaias ei köhi. Aga kuna arstiaeg oli pandud, siis.. käisime ära ja lasime analüüse jne ikka teha.

Ainuke piiripealne oli D-vitamiin, mida ta küll igapäevaselt sööb ja saab, aga noh, Eesti kliima ju. D-vitamiiniga on mu meelest kõigil probleeme. Seepärast ongi hea, seda igal võimalikul moel tarbida, noh, näiteks nende Valio jogurtishottidega või mingite toitudega, mis neid rohkem sisaldavad. Päikest pole kahjuks pakkuda.

Jumal, kus lastel on mälu. Me käisime Hedoniga arstil vist siis kui ta sai kaks ja oli see kohustuslik kaheaastakontroll. Sellest on siis 10 kuud umbes. Sinna jõudes küsis ta lennukit. Me ei saanud arugi algul, mis lennukit ta tahab, siis meenus, et arstil oli seal kabinetis tõesti mingi hall lennuk, mida sai põranda peal nö veeretada. Uskumatu mälu ikka.

Nädalavahetuse esimeste külmadega selgus, et härra on suvega nii palju kasvanud, et kombed, mis mul kapis olid, on väiksed.

PIINLIK: lapsel kombe nii väike, et Meelis genereeris dressipükstest pikenduse :D Jumal tänatud, et ma tööl olin ja alles pildilt seda õudust nägin!

Ja ma nüüd täiega nõutu, kas osta 92 suurus või 98. Sest ilmselgelt kasvab ta veel. Kuna ma eile kohe kiiruga ühe tellisin, 92 suuruses, et oleks midagi lapsele selga panna, et tal poleks jalad päris paljad (need mis väiksed, ongi säärest nagu pildilt näha), siis vaatame.. Arvan, et ikkagi 98 suurust juba vaja :) Uskumatu ikka kui kiirelt nad kasvavad. Alles sündis.

Kõik riided on ÄKKI väikseks jäänud. Täna hommikul mõõtsime ja ta on kolme kuuga lihtsalt lampi 6cm kasvanud :)

No megaäge igaljuhul, aga kõik riided on täpselt parajad – dressipüksid on täpselt parajad, särgid on täpselt parajad…

Siin on pükstel veel nõks varu, aga.. Jope on täpselt paras :)

Kus välismaistes netipoodides te shoppate? Ma ei raatsi lihtsalt osta 20€ paar dressipükse lasteaeda käimiseks. Ma kunagi olen mingi ühistellimusena George’ist tellinud vms, aga üldiselt olen ma selline tahan kohe ja ma ei viitsi kuskilt tellida ja oodata. Või siis olemegi välismaalt skoorinud asju (Meelis Primarkist tõi sellise laadungi, et anna abi!) või kirbukatest. Tahaks lapsele ikka parajamaid riideid, kui et säärest kisub ja kõht on paljas.

Ühesõnaga, soovitage kohti kust te olete tellinud ja on norm kvaliteet ka, mitte et pärast pesu kohe topiline või värvist ära. Ja milline talvekombe oleks parim? POP? Molo? Mini Rodini? Geggamoja?

32 thoughts on “Hedoni arstilkäik ja milline talvekombe valida?

 1. Talvekombekana Molot kasutanud lapsel ei ole. Endal talveriietus Molo ja rahul. Lenne jääb paks ja puhvis. Kui ta aktiivne pole siis paras lumehanges istuda. Huppaga olen ka rahul kuigi paljud kiruvad et kulub. See aasta läheb Reima, õhuke , soe ja veekindel. Heihopsti.ee saab vaadata.

 2. Minu meelest parimad talvekombed on Molol. Katsudes tundub öhuke aga tegelikkuses vaga soe! Ja muidugi ilusad ka❤️

 3. riided ikka väikeseks jäänud, mitte suureks!

  aga ma olen ostnud 3 kahe hinnaga Lindexi pakkumistest dressipükse, siis on OK hinnaga mu meelest.

  1. Siin: Kõik riided on ÄKKI suureks jäänud. Täna hommikul mõõtsime ja ta on kolme kuuga lihtsalt lampi 6cm kasvanud :)

 4. Didriksoni kombesid kiidetakse. Sõbrannal käib laps juba kolmandat aastat ühe kombega, sest see pidi miskitpidi pikendatav olema.

 5. Molo pluss on minu arvates ainult ilus välimus ja õhuke, kuid samas soe. Aga minu arust kulub suhteliselt ruttu. Nt kui võrdlen üks talv kantud Didriksoni ja Molo, siis Didr on nagu uus, Molol aga kulumisjäljed. Pigem soovitan Po.p, Geggamoja, Didrikson ja Reimatec(+).

 6. Minu meelest Reimal on parimad,Molod kuluvad suht ruttu varrukate otstest ära,vähemalt meil. Huppa on kòige kehvema kvaliteediga minu arvates. Po.p talvekombekat ja teisi mis veel välja tóid,pole veel kasutada jòudnud. Reima juba mitmes meil!:)

 7. Tsau. Osta ikka 98 suurus talle. Varuga ikka vôiks olla. Hea kombe on Didricsonil, saab pikendada ka. Mul poiss 98-104 vahepeal ja Didricson on 90 suurus. Hakkas seda kandma 92 suurusest. Aga seda soovitaks enne proovida. Sest erinevad mudelid erineva suurusega. Meil sama Didricson teist aastat juba. No eelmine aasta oli see ka vähe kasutuses, kuna trööpamiseks oli HM i kombe ( mis oli ka väga soe ja hea, ning isegi veekindel ). Molo pidi kuluma kiirelt. Popil ka head riided!

 8. Eelmine talv oli teise ringi Reimatec. Sel aastal läksin Didriksons hullusega kaasa- tundub mõnus kerge aga soe kombe. Nameit kombed tunduvad ka mõnusad ja lahedad näevad välja ka :) Mothercare poes on neid või Kaubamajas.
  Toariideid olen tellinud sõbrannadega Georgest, aga kui nüüd ja kohe tahad, siis see ei sobi. Kuigi max 2 nädalat oodata ka kaua ei ole, tavaliselt tuleb kiiremini :)
  PS!See Po.p komplekt on küll ilus :)

 9. Kiidan Didriksoni, osta hetkel paras suurus ja järgmine talv eemaldad 1 õmbluse ja jälle paras! :)

 10. Kombed legotec, Pop. Dressipükse võimalik HM soetada 2=3 ( hind mõistlik) või netipoest seal basic toodetele kampaania! Kombe suurus võiks s.98 arvan, et 92 jääks väikseks.

 11. Dressipükse ostan HMist osta 3 maksa 2
  Kombekas on Didriksons, maksis alla 60 euro. Sees on õmblused, mis lahti harutades annavad pikkust juurde.

 12. Minul pojal didriksoni kombe ja nüüd ostain jope, kohe püksid ka juurde. Rahul :)
  Mul tekkis küsimus hoopis d vitamiini kohta, millist pojale annad ja kui palju päevas?

  1. Mingi Yomi vitamiinid – on erinevaid, Dvitamiini ja mutlivitamiini, mul mitu pakki neid riiulis ja millisest tahab, seda võtab. On nagu väikesed karukommid :D tema jaoks komm.. 1 päevas :)

 13. Soovitan Didriksoni kombesid vaadata. Ülisoojad ja kvaliteetsed. Lisaks on pikendatavad ehk siis kasutusaeg pikem (NB! Kõik mudelid ei ole pikendatavad!). Neil ka mudelitel see vahe, et osad kehast pikemad ja teised jalgadest. Mudelite kohta saab infot Didriksoni lehelt või siis FB grupist Didriksons Eesti Turg. Sealt samast grupist saab infot ka suuruste kohta, sest Didriksons on väga suure varuga (Mul poja 80 cm, aga Didriksons vihmariided suurus 70 ja kasvuruumi veel ~10 cm).

  Jäi veel silma D-vitamiini teema. Tõsta lihtsalt Hedoni D-vitamiini doosi. Apteegis saadaval 2000 TÜ tilgad (pärlid jms sisaldavad ainult 400 TÜ).
  Väga hea selle-teemaline artikkel
  http://m.alkeemia.delfi.ee/article.php?id=74125321

 14. Mul on 3a poiss ja suurem osa riideid olen talle tellinud George netipoest. Ise teen tellimuse ja tavaliselt 6 päevaga kaup kohal, seega ei ole teab mis pikk ooteaeg. Asjad kenad ja peavad hästi trööpamisele vastu. Odavad on seal näiteks T-särgid, pika varrukaga pluusid, pusad. Sõbrannad on tellinud ka õueriideid ja kiidavad. Dresse ostan H&M-ist soodukate ajal, minu meelest need peavad kõige paremini vastu. Kombe ostsin Didriksonsi oma (u meetrine poiss ja suurus 100), Facebookis Didriksonsi järelturu grupist tellitakse uusi kombesid odavamalt kui meil siin spordipoodides ja kuna saab kanda 2 talvehooaega (ja hiljem veel maha müüa), siis hind on ka ok.

 15. Meil Didriksoni kombe 86 suurus (poiss 87cm) ja upub sinna täiega ära. Ei saa ka nendest nr aru :), ehk saame kevade poole selga.

 16. Mina ostan dressipükse ja muid pükse oma poistele H&M-st. Seal dressipükstele sageli soodus, et osta 3, aga maksa 2 eest. Ja t-särke soovitan minna ostma Paavli kaltsukasse, palju on george frma omasid. Mul enda poiste t-särgid on kõik sealt pärit. Eks seal oleneb, kuidas kunagi, aga enamasti on valikut olnud ja nii lahedaid värvilisi on seal.

  1. Särke mul maa ja ilm, Meelis tõi kevadel Berliinist ja Türgist skoorisin ka suurema hunniku. Dressipükse oleks vaja :) Ja ma mingi imelik, ma ei taha juba kolmandat korda osta neid samu HMi omi, seal vapsee kollektsioonid ei vahetu, ikka see koleroheline, hall, must :D Ja need mis on “prinditud piltidega” maksavad 17.99 :D

  2. Mina olen tellinud oma lapsele dressipüksid Nextist. 3ne pakk oli äkki midagi 20€ kanti. Püksid ise on oluliselt paremast materjalist kui nt H&M omad ning peavad väga hästi vastu. Kohal on UK-st 3 päevaga :)

 17. Kui kunagi Tallinn-Tartu juhtud sõitma jälle, siis hüppa Põltsamaa Selveri teiselt korruselt läbi :) Seal jumala ilusaid dressipûkse alla 10€ paar isegi :) +muud riided. Soodukad ka päris tihti :)

  Mu kutil nt (nädal vanem kui Hedon) oli eelmisel aastal ReimaTec talvekombe .. siis oli törts suur säãrtest, aga sel aastal ilusti paras. Ja poiss oli alati soojas, vett läbi ei lasknud ega midagi :)

 18. Mul kogemus ainult Lindexi, Color Kidsi ja Huppa kombedega. Lindexi ja Color Kidsi kombed mugavad, ilusate värvidega, ei ole puhvis. Huppa on puhvis ja lapsel raske liikuda. Huppa on paksem kindlasti, kui teised, aga kui panna nendele alla soepesu, siis on mõnusalt soe. Meie talved nagunii väga külmad ei ole.
  Ei näe mõtet osta lapsele väga kallis kombekas, kuna üldjuhul selles vanuses lapsed kasutavad neid ühe hooaja. Kui võtad liiga suure varuga, et järgmiseks hooajaks ka paras oleks, siis on lapsel raske liikuda liiga suure kombega. Ja ilmselt sooja ta ka väga ei hoiaks, kuna on lai ja suur.

 19. Lasteoutlet.eu-s on hea valik, küll aga peab natuke ootama, sest e-pood. Samas skoorib sealt kvaliteetseid lasteriideid päris hea hinnaga :) Ahjaa, neil vist isegi saab minna kohapeale vaatama.

  Beebilt beebile kauplus Mustakal äkki? Just promosid, et -30% allahindlust praegu poes kõikidele toodetele :)

 20. Mul poiss oli viimati (mõni kuu tagasi) alla 90 cm, aga ostan talle valdavalt juba 98 asju. KAsutatunaehk jaa 92 ka. Ja noh, ok, oleneb ka natuke. Mõni 92 riideese on tõesti nii suure kasvuvaruga, et jõuab veel kanda küll.
  KOmbet tahaksin hoopis Lego Tec’i oma. Olen väljas ringi liikudes lastel ikka neid seljas näinud. Nii lahedad on. Aga pole õrna aimugi, kust neid saab. Terve nett läbi tuulatud. Välismaa lehtedel on, aga valik on nagu natuke niru ja ei näe kuskil nii ägedaid……

Comments are closed.