Teeme panuseid, mitu korda ma enne reisi solli jõuan?

Etteruttavalt ölgu öeldud, et selle trikoo ostsin ma rändom pesupoest Stroomi keskuse teiselt korruselt (D Päike solaariumi vastas umbes), eelmisel aastal enne reisi, sest värv oli nii lahe ja no, mul oli vaja… Maksis mingi 20€, sest poes oli kõik -50%.

Ma olen üks neist, kes talvel solaariumisse kipub. Mulle ei meeldi lubivalge nahk ja kuna me ikkagi aastas paar korda reisil ka käime, siis mulle meeldib olla mõõdukalt jumekas. Ma ei räägi siin mingist üleküpsetamisest, vaid sellisest normaalset tooni nahavärvist, mida ilma päikeseta mu keha kindlasti ei oleks. Iga kord enne reisi võtan ma missiooniks käia solaariumis, et ma ära ei põleks. Lõpptulemus – solli jõuan kaks korda ja põlen esimesel päeval ära :D

Ma tean, et päike – nii solaariumis kui ka murul pikutades, ei ole kõige kasulikum asi maailmas ja see põletab ja aitab kaasa naha vananemisele ja vähi tekkele jne, aga kamoon, kui isegi päikest enam nautida ei tohi, mida siis veel.

Me sõbrad on hetkel Tais, saatsid meile pilte ja.. ühel pildil olid lihtsalt tänavakassid – meie Meelisega nägime päikest. Suured varjud kasside ees. Ja õhkasime nagu väikesed lapsed kommiriiuli ees. Oooo, päike.

Ja kuna ma ei suutnud ega suutnud välja mõelda (kella ma ei raatsinud osata ikkagi!), mida Meelisele isadepäevaks kinkida, aga Facebook on alati targem kui mina, siis silma jäänud reklaam pani mind talle hoopis päevituskrediiti kinkima. Meil on ühine D Päikese kliendikaart ja enne reise me tavaliselt seda koos kasutame. Mõnikord ka hiljem, et nö päevitus kinnitada. Kuigi tegelikult on see vist müüt? No enivei, kuna ma ei uskunud, et me 300€ eest kahekesti päevitame (lihtsalt 300€ laadimisel saab päevitada -40% soodsamalt) järgneva paari kuu jooksul, siis laadisin 70€ meie kaardile, see annab igalt päevitamiselt 20% alet. Parem ikka kui täishinda maksta.

Me oleme Meelisega täpselt sama kaua solaariumis käinud enne reise, kui me koos oleme. See iganenud arvamus, et päevitamine on tibide teema on täiesti ajuvaba. Ma näen iga jumala kord mõnda meest solaariumis, kui me käinud oleme. Eelmisel aastal meelitasime isegi naabripoisi solaariumisse, kellele kohe päevitusplaan tehti, et ta maksimaalselt jumekaks enne reisi saaks. Ainult nädal oli jäänud :) talle sai osaks D päike, mis ongi kõige nö loomulikum, st ei ole kiirpäevitus, vaid tegemist on nö loodusliku päikesega.

Ma olen alati mõelnud, et see on nii aeganõudev – noh, nagu päikese käes päevitades, nii kaua läheb aega, enne kui korralik jume peale tuleb. Aga asi on hoopis selles, et tuleks tihedalt lühikesi seansse teha ja jume tuleb nii et mühiseb. Ma küll armastaks kaks tundi päikese käes lesida, aga siis on suur tõenäosus ära põleda. No näiteks Tais ma naljalt üle tunni ikka rannas olla ei saa, kohe olen punane. Aga kui võtta üle päeva 20 minutit D päikest, siis saavutab kiirelt mõnusa jume.

Kuna me oleme aastaid juba D Päikese kliendid olnud, käinud peamiselt Stroomi keskuses, siis eelmisel aastal avati salong ka Kristiines ja paar korda olen ka Narva mnt salongi sattunud – oleneb kus ma parasjagu liigun. Igaljuhul on Kristiine keskuses uus asi – avastasin kui krediiti ostsin – kollageenipäevitus ehk ilupäevitus. On keegi käinud? Kuidas see erineb?

Tegemist on kollageeni seansiga, mille käigus suunatakse päevitusseadme eriline roosa valguskiirgus sügavale naha sisse ja suureneb seeläbi organismi enda kollageeni tootmine. Turvalise ja nahasõbraliku päevitus seansi tulemusel on nahk värskem ja siledam, vähenenud on naha vananemise tundemärgid. Uuenduslik kollageeni päevitus on meeldiv ja rahustav, kaunist jumet pakkuv õrn iluravi!

Ja Magistralis on mingi fitness päevitus. Olete proovinud? Ma arvasin ekslikult, et see on nendele bikiinifitness tšikkidele mingi eri versioon, aga võta näpust…

No seda seanssi võib vabalt nimetada 2IN1 päevituspaketiks. Tegemist on päevitusseansiga, mille käigus saad lisaks kaunile jumele ka kerge füüsilise toonuse ja lõdvestuse! Seda kõike võimaldab megaSun`i tehnoloogia VibraNano!

VibraNano on teaduslikult uuritud ja patenteeritud tehnoloogia, nn pooli vahetava kiirenduse tehnoloogia. See on võrreldav vasakule-paremale kiikumisega, mille tulemuseks on liikumine, mis imiteerib kõndimist, kus lihasrefleksid käivituvad vaheldumisi paremal ja vasakul kehapoolel. VibraNanoga treenimine imiteerib ka loomulikku liikumisviisi, kus reageerivad kõik alakeha lihased, kaasa arvatud kõht ja selg. Teisalt on pea ja ülakeha paigal ning lõdvestunud.

Nüüd ma võtan juba kaks nädalat hoogu, et solaariumisse minna – tahaks seda ilu- või fitnesspäevitust proovida. Narva mnt salongi nö hitt on Sun Angel päevitus, see on mul ära testitud. See esiteks kestab alati 20 mintit. Aga see on siis selline masin, mis mõõdab kõigepealt ära su naha UV kiirguse tundlikkuse (teeb seda otsa eest) ja siis leiab keha kõige heledama koha ja arvutab välja su individuaalse UV kiirguse koguse. See käib kähku, alla 10 sekundi. Paneb siis oma programmis kõik paika ja saad personaalse päevituse, vastavalt oma nahale.

Ma sellessuhtes mingit erilist vahet ei märganud tookord, sest noh, ta küpsetabki sind just selles astmes, mis sulle sobib. Ei mingit põlemist ega kehva enesetunnet. Mõnus jume tekib juba paari korraga. Seal on veel kaks eraldi varianti, mille vahel valida – kas tahad õiges koguses D vitamiini, aga mitte silmnähtavat jumet või kohe nähtavat jumet ja D vitamiini – no ikka jumet :)

No ja kuna reisini on jäänud ei rohkem ega vähem kui 74 päeva, siis peaks nagu küpsetamisega algust tegema. No ja et mitte lolliks minna, siis korra nädalas käies peaks ok olema ju. Või mis teie arvate? Pigem 10x megaintensiivselt paar nädalat enne reisi?

Kusjuures siis kui ma seda krediiti ostsin, tegin kodukal mingi nahatüübitesti ka ära.

Sinu tulemus on 22 punkti, Nahatüüp III – nahk päevitub normalselt

See on Eestis enamlevinud nahatüüp. Nahk päevitub normaalselt, samas kaasneb esmase päevitusseansiga põletuse risk. Esimene seanss võiks olla pool selle kabiini keskmisest seansist. Kui tüüpiliseks seansi pikkuseks mõnes kabiinis on 12 minutit siis soovitame alustada 6 minutisest seansist. III nahatüübiga inimesed saavutavad kena tumeda jume reeglina 3-5 seansi tulemusena. Peale kerge jume saavutamise, kui nahk on saanud loomuliku kaitsevõime, on maksimaalseks seansi pikkuseks lubatud kabiini maksimaalne aeg. D päike kabiinis maksimaalne seansi aeg kuni 20 minutit.

Ehk siis… tegelt oleks mul vaja viis korda käia :D No arvestades, kuidas ma juba kaks nädalat iga päev minna tahan ja 10 nädalat on reisini jäänud, siis hea õnne korral ma viis korda sinna jõuangi. Kas te käite solaariumis? Miks? Ja kas olete seda ilu- ja fitnessvarianti proovinud? Mulle näiteks annab solaariumis käimine sellise mõnusa laengu + jumekas keha tõstab mul üleüldiselt enesetunnet. Kuidagi ilusam tundun endale kohe kui mingi lumivalguke peeglist vastu ei vaata.

Ma hakkasin praegu pilti loo juurde otsima ja leidsin mingi eelmisel korral Tais tehtud pildi. Mu meelest täiega äge pilt. Nagu kunst või nii. Ma ei tea, mulle täiega meeldib, et ma nii pruun tundun vist :D Meelis vaatas ja küsis, “ma ei saa aru, miks selline pilt üldse tehtud on..” Ma mingi, tra ise tegid! Aga jep, ma tean küll, miks see tehtud on – ma tahtsin näha, kui suured valged jutid mul kannikate all on :D

On rõve pilt või äge pilt? :D Me vaidlesime pikalt, kas panna või ei, ma panin ikka.. Meelis avastab ilmselt hiljem, kui keegi talle ütleb, et ta võiks oma naise korrale kutsuda piltide lisamise osas :D

20 thoughts on “Teeme panuseid, mitu korda ma enne reisi solli jõuan?

 1. mulle on soovitatud, isegi 2 kuni 3x nädalas käia, sest nädalaga justkui kaoks see jume ära ja minul nii on. alguses teha selline kuur, käid tihedamalt ja pärast siis säilitamise mõttes harvem.
  ise pooldan solli ja pole solaariumi grillkanade vastu ka midagi, mind ei häiri nad :D aga päevitunud jume annab ikka palju parema tunde, nahk tundub ilusam, isegi nagu tunduks endale saledam, annab hea enesetunde ja kohe tunned end ilusamana.
  maitse asi, aga minu jaoks on päevitunud inimesed ilusad ja kui seda mõistuse piires teha, siis pole ju hullu.
  endal on plaanis nüüd üks intensiivne kuur teha, uuringi salonge siin ja siis kui soovitud jume on käes, hakkan säilitama seda.
  solli minek on küll alati selline tüütu ettevõtmine, aga kui seal lesid, siis oh god, kui mõnus tunne on ja pärast muidugi ka ;)
  aga nüüd tekitasid huvi selle ilu ja fitnesspäevitusega, uurin kohe kas Tartus ka kuskil on.
  siiani olen D Päikeses käinud, aga kasutanud tavasolli kabiine.

 2. Noorel inimesel, kes alustas solaariumis käimist nooremana kui 35aastasena, on 87% kõrgem tõenäosus saada nahavähi diagnoos võrreldes inimesega, kes ei ole käinud solaariumis. Praegu veel on päikese põhjustatud vähijuhtude hulk suurem kui solaariumi põhjustatute, aga seda suuresti seetõttu, et solaarimuis käib vähem inimesi kui liigselt päikest võtab. Kas tõesti on valge nahk hullem kui tugevalt suurenenud võimalus nahavähile? Olles kaotanud lähedase nahavähile, siis mina isiklikult eelistan heledat nahka.

 3. Esiteks täiega äge pilt, no ikka väga :)
  Mulle ka ei meeldi lubivalge nahk ja talvel käin ka, aga üsna harva. Nüüd pole viimasel käinud lihtsalt sellepärast, et ei raatsi raisata selle peale ja nahk on nii kuivaks muutunud.Magistralis olen käinud küll. Seisad seal ja jalgealune väriseb ja saad omale meelepärase programmi valida.Ma ei tea midagi väga erilist pole, aga siiski vast vähe huvitavam kui niisama seista. Pealegi lihtsalt tuimalt seista nii igav ju.Minu meelest küll väga ok korra nädalas käia ja end reisiks ettevalmistada. Tean ka, et päike on paha paha ja vähk ja puha, aga no kui üle ei pinguta, siis why not:)

 4. Mina olen valge nii talvel kui enamvähem ka suvel ning pole elusees sollis käinud. Muudki paremat teha kui seal istuda :D Ei viitsi rannas ka peesitada, kui käigupealt midagi kylge jääb- tore. Päevitunud kaaskodanikud tunduvad kyll kenad silmale vaadata, päris grillkanad on muidugi öövastavad :)

 5. Sollis käimine tõstab järsult nahavähi riski. Kõik arstid soovitavad kõigil, grillkanadel ja natuke vähem hulludel tüüpidel, sollist eemale hoida. Mina soovitan ka.

 6. Valge nahk häirib, aga kas sind su kortsud ei häiri siis? Minu jaoks pole küsimustki, et nooruslik nahk on tähtsam kui päevitus. Niisutatud ja pingul naha peale võib kenasti lasta spraypäevitust või isepruunistavat.

  1. Need kortsud mida sa süstimas käid koostöö mõttes. Päike tekitab kortse, see ju teada..

  2. Neid pole ju :D Aga ei, need ei häiri mind eriti. Sest neid pole, kui jälle välja hakkavad lööma, siis ilmselt häirivad. Aga õnneks neid vähe – ainult otsa ees.

 7. Ma arvasin, et keegi enam ei käi solaariumis, aga eksisin.
  Olen käinud 2x ja seda enne abiellumist. Rohkem ei lähe tõesti.

  Pilt vist ka pigem no-no kui lahe, a igale oma.

 8. Viimane pilt on hea..pole porn ega midagi..olen naine ja ups ma salvestasin su pildi..omamoodi seksikas!

  1. Mida sa teed sellise pildiga siis? Ma vbla saan sellest veel aru, kui sulle naisena naised meeldivad, aga kui ei, siis mis otstarbel sellist pilti salvestada?

  2. Ma salvestan ka tihti rändom asju. Mis on lahedad. Teen skreene lahedatest tsitaatidest või artiklitest. Mind vapsee ei häiri. Ja pealegi, see pilt ongi nii äge. Ilmselt sellega suurt teha pole ja midagi erutavat ma nt ise selles ei näe, aga kui keegi tahab.. go for it :)

 9. See pilt oleks vast võinud privaatkollektsiooni jääda, jamh.

 10. Novot. Ma näiteks just hindan ilusat valget nahka, nagu portselaan. Elan troopikas ja uha kreemi peale kus jaksad, nahk ikka tume. Tubdub, et on tõsi ka see kortsu värk, kuna vaid mõne aastaga tunnen, et on veidi kortse tulnud küll, Eestis elades ei olnud mul ühtegi.. Meil muideks soll täitsa illegaalne, üldine suhtumine päevitamisse on negatiivne, keegi end eriti rannas ei prae, ikka pikad supeljungid :D kõigil seljas, ehk täiesti teine äärmus :)

Comments are closed.