TEHNIKAMAAILM: kui sa ei tea, mida mehele kinkida…

Varsti on Meelisel sünnipäev ja kuigi ma tahaks kinkida Meelisele midagi sellist, mis oleks jääv ja ta ka viie aasta pärast saaks öelda, et hmm.. Selle sain 30ndaks juubeliks. Mul näiteks on sellest ajast sõrmus, aga Meelis pole väga ehete kandja. Kinkisin talle kunagi kella, ta on seda umbes kaks korda kandnud. “Ma ei taha seda kulutada, see on nii ilus..” Ok! :D

Samas olen ma vägagi seda meelt, et inimesele tuleks kinkida emotsioone (massaaže, reise, spa külastusi..) või vajalikke asju.. Hetkel on meie majapidamisest puudu trell… Või noh, oli.

Meil oli üks Makita trell, mis teenis meid mitu-mitu aastat, tegi mitu remonti.. Enne seda kuulus see pikka aega mu õemehele, kes tegi sellega umbes viiskümmend korda rohkem kui meie… Kui me selle paar aastat tagasi laenuks andsime.. Siis sinna ta jäi… Või noh, pooled jupid kadusid ära jne. Ikka juhtub.

Kirjutasin siis Makitasse ja saatsin pildi olemasolevast mudelist, mis on aastast mine m… Et tahaks uut, mis oleks samaväärne vanaga. Arvasin, et see maksab miljon.. Aga sain pakkumise hoopis 89€! See konkreetne juubelipakkumine oli ikka kordades soodsam kui ma arvasin. Olin meeldivalt üllatunud!

Kuigi sealt saab ka postiga kõike tellida, läksin ma ükspäev ikkagi koos Hedoniga kohale sinna “tehnikamaailma” Vabaduse puiesteel ehk siis Makservi poodi, kust leiab kõiki Makita tooteid. Neid on võimalik sealt osta, rentida, hooldada, remontida. Ja kõik toimib ka posti teel kui kaugemal peaksite asuma.

Ma isegi ei teadnud, et sealt saaks akudega jalgratta või soendusega jope, rääkimata muruniidukist, tolmuimejast ja relakast. Tore, ma ei tea täpselt, mis see relakas teebki.

Ühesõnaga, kohapeal rääkisin miski müügijuhiga, kes soovitas mulle hoopis nōks paremat varianti.

2S8A5163

2S8A5197

2S8A5168

2S8A5183

Okei, see kahe akuga ja mingi megakiirelt laadiv trell on kallim, aga see laeb näiteks 22 minutit! Ja mina olen ise selline, et tahan kohe selle pildi seina panna ja kui aku tühi on, siis ma ei viitsiks ever tund aega oodata :D Ja see on hetkel sooduses ka, nagu veel väga palju asju, mis seal kohapeal oli. Järgmiseks tahaks seda tolmuimejat, see maksab ilma aku ja laadijata ainult 50€ ja tuleb kordades soodsam kui mingi rändom firma oma kuskilt Euronicsist. Kõiki soodsaid pakkumisi saate vaadata siit – praegu avastasin, et Makita teeb kohvimasinaid ka. Kuna hetkel on Makita juubeliaasta – 100! Siis on jõhkralt palju asju sooduses.

Muuseas, kas te teadsite, et piisab ühest nö kombost, kus sees on laadijad ja akud, et soetada mis tahes teine tööriist ja sa ei pea ostma tervet komplekti, sest akud sobivad kõikidele asjadele. Üle 130 erineva tööriista toimib selle akusüsteemi pealt. Täiesti ulmeline! Täielik ehitusmehe märg unenägu ju! Ehk siis, ma saangi tulevikus soetada ainult selle tolmuimeja, sest laadija ja akud on meil juba olemas.

Miks kaameratega ei võiks nii olla? Et oleks üks laadija kus sa saaksid laadida kõiku akusid – välgule, lambile, kaamerale… Meil on kodus terve kapitäis juhtmeid ja kaableid ja laadijaid ja akusid… Iga kuradi asja jaoks on eraldi asi.

Keegi võiks mingi ultra laadimispanga välja mõelda, mis oleks nagu pikendusjuhtme ots, et viskad aga laadijasse mis vaja!

Aga ühesõnaga, on minu abikaasa nüüd valmis remondi-Meelis, sest sellise trelliga saab kõik asjad tehtud ja rohkemgi veel. Nüüd on vaid uut kodu vaja ja remont võib alata! Palju (eel)õnne! Aga mis ma talle päriselt kingin, on ikka küsimärgi all…

9 thoughts on “TEHNIKAMAAILM: kui sa ei tea, mida mehele kinkida…

 1. Anna teada kuidas tolmuimeja toimetab!Meil on vaja peatselt uut tolmuimeja. Ma ei teadnudki,et Makita toodab tolmuimejaid.Makita trellid on head!!

  1. Kui ma kunagi nii kaugele jõuan, et tolmuka ka ostan, siis sheerin kindlasti infi!

  2. Konkreetse tolmuimeja kohta oskan öelda niipalju, et tegemist on küll võimsa aparaadiga (võrreldes käsitolmuimejatega, mis on nö käsimüügis elektroonikakauplustes), kuid vaatamata sellele, on see sobilik pigem kiireks koristuseks siit-sealt, mitte terve maja puhastuseks. Kui eesmärk ongi suur tolmuimeja ja lisaks veel väiksem, siis soovitan soojalt! :)

  3. Kõik varstolmuimejad on mõeldud lisaks, mitte suure tolmuimeja asenduseks :) Varstolmar on mugavam põrandahari pmst ikkagi.

 2. Samas soovitan küsida ka TT-lt kes igapäevaselt tööd teeb Makita riiistadega jubaaastat 15 kindlasti ning ehk oskab miskit soovitada;)

 3. Veel eelmisel nädalavahetusel maksis see tolmuimeja komplekt (pikk vars+ lühike) ilma akuta Espakis 39 eurot :)
  Ja väidetavalt pidi väga asjalik olema, minu tuttav oma suurt tolmuimejat pärast seda enam ei kasuta.

 4. Need pildid sellest trellist on nii ilusad, et mine või poest trelli ostma
  Praegu on kodu ostmine käsil, ehk peabki diili tegema minema :)

Comments are closed.