Tere, mina olen Mari-Leen ja ma olen…

… kingasõltlane! Nüüd kõik plaksutavad ja ütlevad, et nemad ka.

No tegelikult on see haigus. Ma pean tunnistama. Mul on praegu “igapäevaseks kandmiseks” riiulis 15 paari jalanõusid (lugesin ära!), mul on kapis teist samapalju natuke “pidulikumaks” juhuks või mis ei mahu riiulisse ja veel teist samapalju kingi mida ma ei kanna, pole kunagi kandnud, või mis lihtsalt on ägedad. See pole normaalne! Samas, ära ma neid anda ei raatsi, kuigi olen andnud, süda verd tilkumas ja neid enne paitades, ja uuele omanikule sõnu peale lugedes, et hoia hästi jne.

Mul ongi…

A) hunnik lahedaid kingi – mis näevad välja khuulid, mida ma olen kandnud korra, või mida ma pole jõudnud kanda

Foto: Õhtuleht

B) hunnik kingi, mida kannan kord aastas, tihedamini pole vaja

Foto: Publik

 

Foto: Publik

C) hunnik uusi kingi, mida ma ei raatsi kanda või pole kohta kus kanda (Austraalias elades tundusid sotised kingad nii odavad, siis ma neid kokku ostsin, terve kohvri täis oli kingi kui tagasi tulin) – näiteks on mul kapis hetkel kaks paari Jeffrey Campbelle, mida olen kandnud üks kord fotoshoodil.

Sel kevadel ostetud Javeri laost ühed sametist näidised, mis isegi kunagi müüki ei jõudnud, oli minu number ja ma endale kauplesin. Mul on täiesti kandmata kollased Javerid, mida mul hädasti oli vaja. Ma olen ainult korra kandnud Sandra kingitud tšillidega tenniseid ja paar korda Meelise kingitud hõbedasi “what ever” tenniseid (Instast võib vaadata, millal ma neid kandsin, rohkem kui pilti teinud olen, polegi kandnud :D).

Mul seisavad kapis Meelise kingitud Jeffrey Campbelli neetidega kingad, mida ma pole kunagi kandnud, pole lihtsalt olnud sellist sobilikku kohta, kuhu neid jalga panna!

Mul on kapis Michael Korsi kummikud, mis on ebamugavad, mul on kapis Jeffrey Campbelli ilma kontsata pikasäärega saapad (kuhu ma lähen nendega?), mul on tutikad kingad, mida ma pole karbistki välja võtnud.. paari kaks, kolm, neli… SITAKS kingi ja see on haige!

Täna poes käies ja allahindlusi nähes, lahkusin ma poest kolme paari kingadega – no ma ei saa jätta poodi enda number asju, kui need maksavad 5,56€!

Ja no plätusid pole kunagi palju. Mul on ainult kaks paari plätusid, punased ja sinised, nüüd on neli. Ja no need sandaalid olid niiiiii mugavad. Ma tahtsin ühed veel osta, aga.. Need ei istunud nii hästi, kuigi olid nii ilusad.

Oh, oleks siis, et ma nüüd kolm paari riiulitest minema viskaks, no ei! Ja ma ei raatsi ära visata kingi, mida saab veel kanda, mis pole katki… Aga see võiks tähendada, et ma ei osta neid seni juurde kuni nad terved on.. Oh, seda naise aju!

Ma tunnen, et ma vajan abi – teisi enda kõrvale, kes ütleks, et see on normaalne ja no problem, mul on ka, või inimesi, kes ütleks, et kle teeme mingi eksperimendi, ei osta 100 päeva kingi ja siis saan medali vms.

Tegelikult tegin ma Facebooki grupi – kingasõltlased! Tulge liituge siin ja jagage oma kogemusi. Ühtlasi sheerime seal infot, kus on aled, kus ja kes teeb grupitellimusi, kus on hea kvaliteet jne. Noh, nagu sõtlased ikka.

17 thoughts on “Tere, mina olen Mari-Leen ja ma olen…

 1. Haaa-haaa. Ole õnnelik et sul on ainult kingade sõltuvus, No mul on see kingade sõltuvus ka, umbes 40-45 paari kingi, aga see on selline väiksem, kõrval-sõltuvus, mida ma ise eriti enam tähele ei pane. Ma loen sulle oma sõltuvusi, ma arvan et ma olen ainuke selline väga imelik.
  Mul on kodus tapeete kuskil 300 rulli, kõik uued ja disaini omad. Koguaeg ostan juurde ja unistan kuidas ma kohekohe neid igatepidi seina panen ja kodu tuunima hakkan. Mul on sõltuvus igasugu kodu sisustus disaini elemente osta, neid on sadades. Kohe kui poes näen, ostan ära, vahet pole kas minu koju see sobib v mitte aga kui mulle meeldib siis ma poodi ei suuda jätta, sest ma kardan et siis keegi teine ostab selle ära ja mul just sellist asja veel pole. Nii lampe on mul kuskil 100 ringis, pilte, pildiraame samuti 100 ringis. Kardina, kangad jne, neid on suurtes kogustes. Vahest kui ma koristan kappe, siis ma lihtsalt imetlen oma aardeid, no nagu sina omi kingi, heldimusega ja õrnalt. Kingad ja käekotid on mul selline väike kõrvale põige :) Sisustus ja sisustuselemendid on minu totaalne nõrkus

  1. Appi! See pole enam lihtsalt sõltuvus vaid hoarding. Kas sul endal ebamugav pole selle kola sees elada? :/

  2. Kommenteerija mõtles ilmselgelt tapeedikogujat, mitte kingaostjat :)
   Tapeedikoguja, kas sa oma asju müüki ei taha panna? Nt mõnda fb gruppi. Sul on kindlasti jube kihvte leidusid seal. Ma vaatan History v Discovery pealt saateid, kus on ka metsikud kogujad, USA-s, neil on eraldi kõrvalhooned-laod asjade jaoks. ostjad tulevad ja valivad omale asjad välja. Laod on siis nagu omamoodi muuseumid, kus enami kasju jääb alles, aga koguja on nõus ka müüma.
   Ise ostan secondhandidest lampe, vaase ja sisustuselemente. Aga mul väike kogu. Ostes usun reaalselt, et kasutan asju oma tarbeks. Lampe kogu aeg ei vaheta, aga vaaside puhul on mõnus, kui on kogu aeg erinevaid võtta. Vahel olen ostnud ka hea hinnaga kihvti mööblit, mida endal vaja ei ole, ja siis kohe edasi müünud +mingi%.

 2. Kus nii hea hinnaga ipanemasi sai?? Olen otsinud ja no neid õigeid ei ole kunagi kusagil(mul oma kriteeriumid, aga su pildil tunduvad olevat head ipanemad)

 3. Minu meelest pole mõtet osta(eriti just jalanõusid ja kotte) hinna järgi. Need plätud võivad lahedad välja näha, aga need ei tundu kvaliteetsed ega mugavad olevat. Ja panna 15+ euri mingi mõttetu jama alla on mõttetu. Ise ostan ainult Ecco, Hilfiger, Vagabondi jalanõusid ja kannan neid aastaid. Ei tunne vajadust lihtsalt mingit odavat trashi koju osta.

  1. Ipanema plätud pidasid mul mingi 7 hooaega vastu varem. Ei usu, et needki vähem peavad. Plätusid pole mul kunagi “palju läinud”.

   Enne seda olid mul umbes 10aastat mingid Puma plätud ja viis aastat Hilfiegerid. Ja siis alati on olnud paar mingeid suvalisi vahuplätusid aias trööpamiseks.

   Praegu mul on ühed suvakad ja ühed punased, mis ma ostsin 2012 Austraaliast ja nüüd Türgis lagunesid laiali, aga pole veel ära visanud. Käia saab, aga ei näe samasugused välja :D

   niiet oli uusi vaja ka, aga kas just talve hakul on iseasi. Samas.. uuel hooajal ostes poleks neid ilmset nii hea hinnaga saanud.

 4. oi ei kingad..
  jaa.. aastaid tagasi ostsin viie naela poest inglismaalt kokku kuhja kingi, et vahel mõni pilt teha ja pooserdada. ja nii need seisavad.
  kunagi või ma oskaks isegi enamus oma jalanõud ette lugeda, kingad, papud, tennised, saapad, hinnad, kohad kust ostetud, mis värvid ning palju.
  kuid aastaid hiljem ostan üha vähem kokku.
  Kõrgeid, neetidega, lahedaid, läikivaid, põnevate värvidega seisavad. Mõned on mööda ostetud väike või suur ja ära antud. Mõni ära müüdud ja mõndasid mõned korrad kasutatud.
  Mõned paar hooaega vastu pidanud, mõni tihti ära kulunud. Lemmikud on igasugu madalad papud, paeltega, ilma ja kõrged keskmise kontsa laiusega kingad.
  inglismaalt topshopist sai ostetud pea 30 või oli see 50 naelased kingad alla hinnatuna suurema hinna pealt. täistallaga beezid sametjased mega kõrged armsad. mugavad a seisavad. siis viie naelaga kuhi kingi. siis nüüd paavlis on sendikas sealt ostetud mõned balleriinad, tennised jms. laadalt tennised. sportdirectist mugavad papud. vahepeal ostsin jooksujalanõusid kokku.
  nüüd ei ole raha ega vajadust.
  Ning ja mul on ka kogunenud mingi 7-12 paari suve-kevad papusid ritta. millest ikka kasutan aint paari. ning ostsin mõned rihmikud jms suveks juurde. a äkki hõõruvad või ei taha kohe kanda ja seisab edasi. paavli e-poes oli soodne :P:D.
  sammydressis on kleite palju a pole vajadust ega raha osta. kui oleks ruumi raha ostaks pool maailma võibolla kokku või siis üritaks just mõistlik olla.

 5. Palun nõu, kust saaks laiale ja kõrgele jalale ILUSAID pidulike naistekingi suurus 39?

 6. Noh, osad kingad on sul sellised, et transvestiitide jalga klapiks küll, naise jalga aga kohe üldse ei kaunista. Eks sul on muidugi selline robustne ja ülepakutud stiil nagunii, piisavalt, et balansseerida pidevalt labasuse piirimail. Samas ei ole sind kunagi igav vaadata, hall hiir ei ole. Meelis aga jääb huvitaval kombel alati hea maitse piiridesse, kannab välja riideid, mida pooled mehed välja ei kannaks.

  Siiralt kiidan seda teist täispikkuses fotot. Kingad ei meeldi üldse, aga kõik muu on suurepärane. Sina ja kleit ka. Selline elegantselt lohakas, samas värske, lihtne ja puhas üldmulje.
  Oeh, tõesti vinge kleit!

 7. Ojaa kingad need ilusad kingad. ja kuna mul on jala nr 36 siis on alati poodides viimaseid numbreid mis on soodsad :)

  1. Kuule, tule revideeri mu kappi :) mul pole üldse tuttavaid nii väikese jalaga ja.. no tahaks ruumi :D

 8. Lohutan sind, et mina küll ei kogu kingi aga minu nõrkus samal kujul on erinevad teksad ja samalaadsed püksid.
  Ükskord vaatasin, et kokku on ca 50 paari. olen endale esitanud küsimuse, et mille poolest nad siis kõik üksteisest erinevad?
  Sinised teksad kõik väikese erinevusega. Sama mustade puhul.
  laotades nad kõik kõrvuti siis avastasin, et oi kurja no keegi ei saa aru, et ma iga päev uue paari kapist võtan, vaid, et ilmselt nad näevadki, et ta kannab siniseid teksaseid iga päev. Aga kui näen uusi ja proovin jalga ja enamusajast istuvad kõik valatult, no siis ei jäta neid poodi. Muidugi meeldib ka neid kasutatud kujul juurde soetada. Sõltuvus missugune. Kõigil meil omad kiiksud :)

Comments are closed.