#kokandus

Teritan hambaid: “Lemmikretseptid” ajavad sajaga vihale

Juba aastaid, lähen ma iga nädal megamarru, kui Meelis „Lemmikretseptid“ peale paneb. Muud nagu vaadata ei ole ja retseptid on seal üldjuhul head ja kokad tasemel, aga sellest kuradima saatejuhi valikust mina aru ei saa.

Luisa Värk oli esimene saatejuht ja alguses oligi see nagu Luisa sõprade retseptisaade. Mis oligi aus ja ehe. Ei pretenteerinud Luisa ise mingiks megakokaks ja kui ta mõnda asja ei teadnud, siis see oli kuidagi loomulik. Ainus, mis häiris oli see „Ja hakkliha ostsin ma täna Räpina Maximarketist, sest see Maks ja Mooritsa 95%line hakkliha on minu lemmik… „ See ajas oksele. Räme reklaam. Kuigi see on pildis nagunii näha, kelle kana või hakkliha laual on, see räme rõhutamine oli nõme.

Evelin Samuel – no inimene, kes ei tea isegi seda, mis vahe on riisil ja mannal, ausalt, täielik debiilik kuubis söögiosas. Mind ajasid marru tema idiootlikud küsimused – „Tõesti, jah? Paned kohe meresoola..“ No mind ajas see nii närvi ja ta ise rõhutas seda pidevalt kui loll ta on. Halb, väga halb.

Õnneks ta vahetati välja (riigikogu valimiste ajal eemaldati saatejuhi kohalt), kahjuks veel lollima vastu.

24 tundi pärast postituse ilmumist, kirjutas mulle preili saatejuht ja nõudis avalikku vabandust, ja et ma viiksin oma artikklis sisse muudatused, kuna olen tema kohta avaldanud valesid andmeid. milliseid ma ei tea. Seega, muutsin postituse sisu, võttes maha preili saatejuhi pildi ja nime. Ülejäänud tekst on minu isiklik arvamus ja mul on ometigi Eesti vabariigis õigus oma arvamusele või ei. 

Uus saatejuht, nagu internet ütleb, tegemist on noore ema ja fotograafiga. Need paar pilti, mis ma nägin – pildistagu edasi, ärgu palun tehku kokasaadet, kui ta ei tea sellest mitte midagi.

See, et ta on Itaalias lapsehoidja olnud (ei tea, kas on olnud või ei, aga kuidagi ta itaalia keelt oskab), ei tähenda, et ta on Itaalia köögi spetsialist. See kõik on nii feil mida ta suust välja ajab ja ütleb ja teeb. See on niiii halb. Meeletult halb on vaadata ja kuulata seda inimest. Ta on lihtsalt nii loll. Ta ei tea söögitegemisest midagi, ta ei tea toiduainetest midagi, ta ei tea üldse asjadest midagi. Või peab ta jätma idioodi mulje?

Selle asemel, et öelda, täna on meil saates see ja see, ta valmistab meile seda ja seda, alustame. Ajab ta mingit kelbast suust välja ja siis võiks ennast vähemalt sponsortoodetega kurssi viia, mitte hakata nendega saates tutvuma, kus mul on tunne, et ka kordusvõtet ei tehta.

Vaadake seda viimast osa ja öelge, et te ei lähe ta jutu peale marru!

Viimases saates oli siis mõnus „ostsin selle oma lemmikpoest, (krõbistab Solarise kotiga), siin on lemongrass… see on… eee… eee… (sidrunhein, ütleb üks saatekülaline) jah, just, sidrunhein…“ Paar minutit hiljem kordab ta uuesti, et see on tõesti-tõesti sidrunhein.

Ja mis kuradi mõõtmine. Kokk ütleb, pane umbes üks supilusikatäis, eit mõõdab, kuigi kokk paneb kõiki teisi asju silma järgi, siis see tola ajab mööda kööki lusikat taga. No lihtsalt nii halb. Halb. Halb. Halb.

Kes kurat valib neid saatejuhte, kas see ei oleks elementaarne, et inimene kes sellist saadet juhib, suudaks arendada vestlust, mitte ainult imestada, et maailmas on ka roosat soola olemas :D

Kuigi ma omastarust tean söögist ühtteist, siis mina näiteks sellist saadet ei juhiks. Lihtsalt tunnen, et ka minu jaoks on köögimaailmas veel kõvasti avastamist. Ja teleeeter ei ole küll koht enda harimiseks :D

Ärge palun vaevuge jätma kommentaare, et mida ma kaagutan ja tehku ma ise paremini. Ei tee. Aga sellist saasta on ka halb vaadata. Ja ma juba kolmas kord mõtlesin sellest kirjutada, nüüd kirjutasin ära.

37 arvamust: “Teritan hambaid: “Lemmikretseptid” ajavad sajaga vihale

 1. Peale seda kui Evelin Samuel saatejuhiks sai ei suutnud ma absoluutselt seda saadet enam vaadata, lihtsalt KOHUTAV. Isegi tore saatekülaline ja huvitav retsept ei suutnud mu emotsioone talitseda. Ta oli köögis sama osav, kui mina autoremondilukksepana.

 2. Tuttav tunne, oleme sõpradega palju arutanud! Nõus 100% kogu jutuga.

 3. Sa armas aeg. See oli tõesti kole!! Üle 10 minuti ma seda õudust välja ei kannatanud.

 4. Mina just julgustaksin sind proovima mõne kokasaate saatejuht olema, just seetõttu, et sa nii kodus kokanduses oled :)

  Ma istun sinuga samasse paati, et saatejuht on Lemmikretseptidel ikka täiega huupi valitud. Ma ei suutnud absoluutselt seda saadet vaadata, kui Evelin Samuel saatejuht oli. Nii võlts ja halb, halb, halb.

 5. Seda kõige uuemat saatejuhti ei ole näinud, aga siiski nõustun muus sinu arvamusega. Ise saadet ei vaata, aga kui saab vahepeal nv-del vanematel külas käia, siis emal alati ikka taustaks see saade on. Luisa oli jah selline kuidagi lihtne ja armas vaadata.. Aga Evelin Samuel…. Kuna ma ise väga osav kokk ka ei ole, siis ei hakka seda söögitegemise osa kommenteerima, aga üleüldiselt ei olnud ta väga hea saatejuht. Suutis kuidagi alati tekitada saatekülalistes kohmetust ja imelikke kommentaare jagas ka pidevalt. Kunagi kui olid need kokasaated, kus tegid kokad süüa, olid ikka kõige paremad :)

 6. Ma vaatasin 4min ja panin kinni. Selle naise silmade pööritamine juba häiris algusest peale. Ta kuidagi nii võlts seal. Ka mina vaatasin igat osa seni, kuni Luisa seal saatejuhuks oli.

 7. Tõenäoliselt on ta hea suhtleja ja mõnus inimene päris elus, kaamera ees on lihtsalt kramp. Aga see on mööduv. Tegemist on ju inimesega, kellel pole eelnevat kogemust sel alal. Minu endine klassiõde on praegu Tv3 Seitsmeste uudiste reporter. Alguses oli küll väga kohmakas. Naljakas oli vaadata kuidas ta pusserdas ja oli kuidagi hädas oma lausetega. Praegu on nagu vana kala ja teeb reportaaže superstaaridega jne. Ma arvan, et ka sellel Mariannil tuleb see tasa ja targu. Pealegi ta peab koha peal mõtlema selle jutu, mis ta seal räägib. Vaata kui kohmakas oli näiteks Tuuli Roosma oma algusaastatel, praegu on ta kindlasti üks parimaid naissaatejuhte Eestis.

  Ja selles saates ma saan aru, et saatejuht peabki olema justkui tavaline inimene köögis näitamaks, et iga inimene oma kodus saab ka selle kõigega hakkama. Samuti polnud Luisa ju mingi kokk või Evelin Samuel!

  Ja see sponsorite jutt. Sa ju ometi saad aru, et nad PEAVAD seal mainima neid seal. Selle võrra saavad nad kas a)tasuta b)megasoodukaga neid tooraineid sealt poodidest. Vaevalt, et saatejuht mõtleb et ahh ma nüüd mainin seda, sest ma tõesti ostangi kõik asjad Solarisest ja Rakvere hakkliha sakib sajaga. Selle saatega ei teeni tõenäoliselt keegi eriti, seega ainult sponsorite najal nad vastu peavadki.

  1. Reklaami saab teha ka varjatult. Kui ma näen kaadris nagunii et tegemist on Santa Maria soolaga, siis seda pole vaja ju eraldi mainida. Või ma näen, et seal on Solarise kott, siis see on nagu üsna loogiline, et need asjad on Solarise toidupoest pärit… Televaataja ei ole idioot!

   Teiseks, üks asi on see, kas sa oled lammas või kas sa tunned huvi söögitegemise vastu ja ei küsi idiootsusi vms. Ilmselgelt see Mariann ei huvitu söögitegemisest nt nagu mina, seega ta imestabki selliste asjade üle, mida iga teine peab normaalseks.

   Kolmandaks, Keili “see ei tule mu karjäärile kasuks”, kogu see reporteri ja televärk.. Sul kas on annet ja huvi või ei. Samas TV3 reporter Lust võib kasvõi 800000 uudist teha, ta ei lähe grammigi paremaks.

   Ühesõnaga pika jutu kokkuvõtteks, inimesed võiks rohkem teha asju mis neile meeldivad, mitte kust rohkem raha saab..

  2. Mulle pigem tundub, et Mariannil on huvi ja tahet seda teha rohkem kui annet. Ma arvan, et ta lihtsalt EI OSKA midagi muud rääkida seal. Kogemusi ei ole lihtsalt aga eks nad tulevad. Mina seda saadet kusjuures üldse ei vaata. Pole üldse kunagi eesti kokasaateid vaadanud, sest enamused ongi ainult reklaami täis ja retseptid on kõik sellised “võta rakvere maitsestatud liha, pane pannile ja serveeri kurgi-tomati salatiga” :D

  3. Haahaahaaa
   Kusjuures viimasel ajal seal Mariannil väga head inimesed ja retseptid. Proovin ikka vaadata, aga marutsen vahepeal lihtsalt :D

  4. Selle koha pealt sa eksid! Mulle väga meeldib süüa teha ja huvi on ka. Küll varsti läheb paremaks!

 8. Ma olen täitsa nõus sinuga. Ma lõpetasin saate vaatamise ära. Kui see alguses tuli, vaatasin meeleldi ja jõin hommikumkohvi sel ajal…
  Kui sa sobiksid just sellisele saatele juhiks ju. Kokandusest valdad üsna palju ja sul on hea hääletoon ka, ei kriibi nv hommikul kõrva:)

 9. Issand, jaa! Nõus! :D Minu arvates on see saade üleni morbiidne ja uimane ja pingutatud. Ma arvan, et kõigil seal stuudios on tegelikult veits piinlik.

 10. Nii nõus sinuga !!! :) aina hullemaks läheb see saade. Luisa oli nii hea seal saates, need ülejäänud eided on nii mööda seal :/

  1. Luisa pani sõrmed toidu sisse, siis suhu ja siis uuesti toidu sisse. Vahepeal sügas pead, siis segas samade kätega toitu. Minu meelest küll väga hea ei olnud vaadata :D

 11. Kullake, aga ka sinu blogi ju samuti kubiseb product placement-st. Mind häirib see, aga näed loen ikka. Ilmselt olen masohhist ja masohhistid on ka need kes seda saadet kohutavaks peavad kuid ikka edasi vaatavad :)

  1. Ju vist jah.. Samas seal on head kokad ja retseptid ja saab mõnusaid ideid. Elan üle (marutsedes) selle Marianni

 12. Reklaamtoodete ja muu info häälega ülekordamine võib olla mõeldud vaegnägijatele ja nendele inimestele, kes saate vaatamise ajal muid asju teha toimetavad ega jõllita üksisilmi ekraanile. Ilmselt see ei häiriks, kui oleks normaalne esinemine.
  Mis vaegnägijatesse ja pimedatesse puutub, siis teinekord kata saadet vaadates oma silmad kinni ja vaata, kas jutust on abi v mitte.
  Ja ärge tulge mulle rääkima, et pimedatel pole huvi toiduvalmistamise teema vastu…

 13. Kui huvi on, võite ka guugeldada “kirjeldustõlge” jne.
  Mis loomulikult ei õigusta halba näitlemist. Ise ma seda saadet ei vaata, lihtsalt see üks detail… Ma olen pimedate ja kultuuriligipääsetavuse teemaga hästi kursis.

 14. Pole kunagi selle saate suurim fänn olnud ka minagi! :( kahjuks selliste saatejuhtide valikutga selline “suhe” mul selle saatega ka jätkub :D saatejuhtide kohapealt olen sinuga nõus.

  Küll aga ei nõustu ma üldse su sponsorite kohta käiva jutuga. Ma arvan, et see on veidi silmakirjalik kirjutada nii ühel blogijal, kelle elu ja blogi on “selline” suuresti tänu reklaamile blogis :D ja ma ei räägi siin muidugi lapsest või mehest eks! :) vaid ikka nendest toodetest, mida reklaamdi ja ise saad, nendest allahindlustest, Hiina riietest ning kas või nt see hiiglaslik Kia reklaam (oleks ju võinud ka lihtsalt mainida, mis autoga käisite ja lingi panna aga tegite ju samal heal põhjusel suure postituse ja miljon pilti jne) :) sa ju reaalselt ei arva, et sa reklaamid oma asju kuidagi sujuvamalt ja märkamatumalt? Sest me märkame! :D ka teised kokasaated reklaamivad teatuid poode ja tooteid ning jah võibolla tänu saatejuhtide kogemustele on see reklaam seal veidikene varjatum.

  1. mul jumala suva, aga no selline räme reklaam oli :D pole vahet kas räpina maxima või paide maksimarket.. seda oli vaja jubedalt rõhutada :D

 15. Praegu esimest korda vaatasin seda saadet. Väga kahju, et kokandussaadet juhib inimene kes on täielik võhik toitlustuses ja veel pealekauba loll(Ta isegi ei häbene, et ta loll on).
  Lisaks kõigele otsib ta UMBES supilusikatäie kastme peale üles dessertlusika, lisaks toiduainetele ei tunne ta ka söögiriistu. Ma arvan et see naine on kindlasti see kes poest ainult valmistoitu soetab…. ja see kergelt seksuaalse alatooniga ohkimine seal lõpus pani punkti, esimene ja viimane kord vaatasin seda. Pigem võiks seal olla mõni armas vanamemmeke, kellel stagnaaegsed teadmised toidust ja tutvub uute nn. välismaisete maitsetega. Kahju, et selline kuivikust naisterahvas kellegi arvates saatejuhiks sobib( Ei ole ta kole aga pole ka nii ilus et puhtalt ilu peal välja mängiks).

 16. Minu meelest kogu produktsioon on väga odavalt ja ebakvaliteetselt tehtud – helinivood on ühel külalisel põhjas, teisel pole midagi kuulda ning taustahelid nagu see sama Solarise kotis krabistamine on ka naeruväärselt valjud. Samuti kaadrid: kui näidati marinaadi blenderdamist, oli sisse jäänud sekund mingit udukogu liikumist, kuna kergelt värisev käsikaamera ei leidnud blenderit üles. Samuti paljud sellised poolikud kommentaarid oleks saanud välja lõigata.
  Kui tegu pole otsesaatega, pole selline pudrune montaaž väga õigustatud.

 17. Teleeeter kirjutatakse tele-eeter. “Ajakirjanikuna” võiks ju teada, kuidas kirjutatakse korrektselt.
  Kas vana-aastaõhtu kirjutad ka vanaaastaõhtu? Lohisevalt kolm tähte järjest?

 18. Pole kunagi seda saadet näinud, ei enne Luisa Värki ega pärast. Aga sama teema, nagu sa ilmselt ka oma blogi kritiseerijatele ütled, et mida sa vahid seda, kui ei meeldi ja nii närvi ajab :D

 19. Saatejuhi valib vast produtsent selles saates. Produtsenti teades, olen üllatunud, et selline läbi pääses. Talle üldjuhul väga raske meelejärgi olla.

  Ja teiseks product placement on seal korralik saates, kuna firmad kelle tooteid kasutatakse, saavadki selle nö reklaamiks vms. Õigemini siis müüakse see neile reklaami pähe maha, jah, firmad tõsimeeli ka maksavad peale selle eest, et neid nii tobedal kujul esitletakse. Kahjuks.

  Luisa ajal oli tõesti hea vaadata, kodusem ja hubasem hõng oli juures siis kuidagi.

 20. Tere kallis Marimell ja ülejäänud siinne rahvas!

  Ma tänan kauni kriitika eest ja see on igati tervitatav, arvestades, kui tegu on meediatööga.

  Igaks juhuks kirjutan, et Itaalias ma lapsehoidjana pole tegutsenud, küll seal elanud ja töötanud ühe restorani juhina.

  Saan aru, et saade ajab teid vihale, kuid selle tegemine ei sõltu ainult minust. Teiseks saate mõte ongi see, et ma olen amatöör ja mind õpetatakse. Mina olen kõigest võõrustaja ja täiesti tavaline kodu/hobikokk, lihtsalt meeldib süüa teha ja uusi asju õppida. Meie ideeks oligi rohkem samastuda televaatajaga. Eelnevalt töötasin Lemmikutes toimetajana ning kõik need kokad ja retseptid on minu toodud. Ja kahjuks tõesti meie rahakott sõltub klientide olemasolust, kuid püüame seda kompenseerida heade ja toredate kokkadega. Aga kõik teie ideed saate parendamiseks on oodatud. Ja püüan endast endiselt parima anda!

  Tervitades,
  Mariann

 21. Kas tõesti on vaja kohe nii marru minna mingisuguse tavalise saate pärast, et kohe arvustama kukkuda. Üks “niiiiiivōrd loll inimene” nagu Sina teda nimetasid, tahtis ennast proovile panna, areneda ja tōesti ühel päeval olla andekas saatejuht ja see teeb kohe lolliks või? Kõik on alguse asi, harjutada tuleb, vaevalt, et Sinagi sündides kohe käima hakkasid? Labane on inimest kohe lolliks ja tolaks nimetada, kes üritab ja tahab. Ega kohe ei kukugi asjad hästi välja, kõik on ikkagi harjutamise asi. Eks kriitikat on ikka vaja, ei väidagi vastupidist, tore kui inimesed oma arvamust avaldavad, aga asjatult inimest lolliks ja tolaks nimetada ning mõnitada, on ka nõme.

 22. Täiesti nõus. Väga ebapädev naisterahvas on saatejuhiks. Käis oma lemmikpoes Solarises ja sai sealt pooliku pudeli teriyaki kastet? :) Milleks seda kogu paberkotimajandust vaja oli. Olgu need tooted lihtsalt laual.. Ma edasi ei suutnud vaadata ;D

 23. Ma kunagi vaatasin seda saadet kui Luisa seal oli.
  Täiesti ok oli.
  huvi pärast vaatasin nüüd kas tõesti asi uue saatejuhiga ongi nii hull.
  Ja ausalt, peale seda kui kokk ütles talle et pane silma järgi üks supilusikas, ja ta hakkas supilusikat taga otsima mööda kööki, siis piisas mulle täielikult selle saate vaatamisest.
  Tõesti nagu peata kana ja nii uimane inimene ka veel.

 24. eetris olev saade ei ole enam koht, kus areneda. seal peaks olema valmis saatejuht. kokandus pole mingi elitaarne raketiteadus, et kokasaatesse ei leia säravat ja hoogsat saatejuhti. kõige ägedamad on muidugi päriskokad. natuke nõmeda mulje jätab ükskõik kui usin õpilane, kes siiberdab ja küsib, mitu lusikatäit ma panen. ants uustalu näiteks on super. ise teeb, ise oskab, jutt jookseb, rõõmus nägu ees. see pole mingi solvang, aga mõned inimesed sobivad paremini ekraanile, mõned ekraani taha.
  aga kokandussaadetest ise ma ootan nippe. retsepti järgi koogi kokku nässerdada oskab igaüks, aga kas panna toasoe või külmkapisoe muna, kuum sulavõi või plastiliinipehme või, tuhksuhkur või kristallsuhkur, mis aine panna esimesena, mis viimasena, seda ma ei tea, kuidas eri valikud tulemust mõjutavad.

  1. Mitu lusikatäit küsisin seetõttu, et inimestel oleks teada, kui palju läheb. See ei tähenda seda, et ma ise ei teaks retsepti. Teiseks tegemist on külalise retseptidega. Poleks iial arvanud, et sellise asja pärast inimesed norima hakkavad. Aga eks kõik ongi väga erinevad ja erinevate soovidega. Samas olen saanud ka väga palju positiivset tagasisidet! Nippide osas olen väga tänulik tagasiside eest, kuna see on ka minu idee ja püüan seda rohkem esile tuua. Igaks juhuks mainin, et palju asju öeldakse ka ette. Saatejuhi osas Sa eksid. Ei ole kerge leida saatejuhti, kes seda nõus tegema oleks. Ka mina läksin sinna olude sunnil. Hetkel teeb saadet Robert Nool ja kaks viimast teeme jälle koos. Kui saade ikka väga ei meeldi, siis ei pea ka vaatama:)

Comments are closed.