TESTIME: BioMio – koristamine on rõõm. Loomulikult!

Meie kolimisega ühele ajale langes toreda kokkusattumusena üks kasulik pakk – nimelt saadeti meile proovimiseks uusi BioMio ökoloogilisi kodupuhastusvahendeid. Olen ka varem kirjutanud, et ma pole väga range loodustoodete kasutaja kunagi olnud (oleme hea meelega katsetanud, aga Fairy nt on ikka me majapidamises olemas), ka Hedoni riideid olen sünnist saati pesnud täiesti tavaliste pesukapslitega. Aga muidugi proovisime uued tooted ära!

Mis on BioMio?

BioMio kaubamärk pärineb perefirmalt, mille tooteid toodetakse Venemaal. Kõikides nende toodetes kasutatakse ainult looduslikke, taimepõhiseid komponente. Tooteid ei ole ka loomadel testitud ja sobivad veganitele. Pesuvahendid on ohutud ka laste ja rasedate naiste riiete pesemiseks. Ehk siis – kõik väga ilus, kuid kas nad ka eesmärgipäraselt töötavad?

Kuidas töötavad?

Meelis katsetas ja andis tagasisidet köögipinna üldpuhastusvahendile ja klaasipuhastusvahendile. Mõlemad töötasid! Pinnad sai puhtaks sama kiiresti kui varem kasutatud (suhteliselt suvaliste) vahenditega, peegli puhastamisel polnud lõhn nii tugev nagu “tavaliselt”. Kui päris aus olla, siis lõhna polnudki.

Kuna Hedonile meeldib Meelist koristustöödes väga aidata (nagu ilmselt paljudele lastele, kes tahavad oma vanemaid igapäevategevustes matkida), siis kindlasti on parem talle kätte anda tooteid, mis vähemalt sildi järgi talle kahjulikud pole.

Proovisime ka pesukapsleid koos geeliga. Ma pean tunnistama, et meie valge kardina pesin alguses oma vana vahendiga ja see ei läinud väga heledaks, lisasin siis BioMio tooteid ja.. voilaa, kardin valgem kui enne.

Mis oli tõepoolest hea?

Vanas korteris ei olnud meil nõudepesumasinat ning ega me väga ei tundnud sellest puudust ka. Siin aga on see olemas ja muidugi võtsime kohe kasutusse. Esimeseks kasutamiseks leidsin siitsamast köögikapist tavalisi laialtlevinud nõudepesumasina kapsleid ja.. nõudele jäi tugev keemia- ja pesuvahendilõhn külge. Nii tugev, et pestud tassist kohvi juues oli tunne, nagu suhkru asemel oleks pesupulbrit lisanud (kuigi ma suhkrut ei kasuta üldse kohvil).

Proovisime järgmisena kohe BioMio kapsleid ja halb lõhn kadus ära (pesime varem pestud nõud uuesti sellega üle). Järgmine kord pesukapsleid valides langeks meie valik kindlalt mingi öko variandi peale. Ja ei ole vaja muretseda, et äkki ei pese puhtaks, peseb küll. Isegi kiirprogrammiga ja 50 kraadi juures.

BioMio üks müügiargument on ka see, et kuna tooted on looduslikud ja ohutud, siis võib nõudepesuvahendit kasutada ka puuviljade pesuks. Mina pole seni puuvilju nii põhjalikult pesnud, kuid usun, et paljudele on see oluline tegur.

Hind?

Hinna poolest on BioMio tooted suhteliselt keskmised, pole just oluliselt kallimad kui tavatooted. Nõudepesukapslite (30 kapslit karbis) pakk maksab nt 6.99€, sama kogus muid tuntuid (ja mitte looduslikke) kapsleid maksab sama palju või rohkem. Osta saab neid pea kõigist suurematest toidupoodidest. Meie nägime Selveris.

Ma soovitan igal juhul proovida ja katsetada – äkki hakkavad meeldima. Meile hakkasid :)

#KOOSTÖÖ

7 Comments

 1. Iga venelastelt ostetud asi on üks padrun lisaks puutinile.
  See võib olla sama padrun, mis tapab sinu lapse või sinu enda.

  Palun seda meeles pidada.

 2. Enzypini tooteid enam ei kasuta? Kirjutad üleval, et kasutate mingeid suvalisi… Miks siis suvalisi kasutate, kui muidu kiitsite neid Enzypini tooteid? Miks te nende peale siis pidama ei jäänud?

 3. Mina olen avastanud Biomio nõudepesuvahendi, millega võib väidetavalt pesta isegi juurvilju/puuvilju, seega tundub aus kraam. Kusjuures nõusi peseb samaväärselt fairyga ja pudelist jätkub ka umbes sama kaua. Väga tihti olen näinud ka soodushindadega neid, umbes 1.80 eest. Seega olen ülimalt rahul, täidab oma eesmärgi igati ja seejuures ei sisalda mingit jama.

 4. Huvitav, et mu eelmist kommentaari pole avaldatud… Küsin siis uuesti… Mis sai Enzypini toodetest? Kiitsite neid taevani ja nüüd kirjutad, et kasutate mingeid suvakaid…

  1. Kasutame siiani Enzypini tooteid, need meil aastaid kodus olemas olnud. Ma ei saa juhuslikult panna kinnimakstud reklaampostitusse sisse konkurenti :D seega nagu reklaamides ikka “tavaline pesupulber” vs telereklaamis olev..

 5. Kasutan ka Biomio nõudepesuvahendit ja olen väga rahul.Käed kiidavad ja plaksutavad peale nõude pesemist, kuna see nõudepesuvahend ei kuivata käsi.

Comments are closed.