Toeta kohalikku – Selver vs Rimi vs Maxima
Mul jäi paar päeva tagasi silma kuskil grupis, et kõik aina räägivad, et toeta kohalikku, aga poes käiakse ikka Rimis ja Maximas, kuigi võiks eelistada Selverit, sest see on Eesti oma. Ma ei olnud sellele üldse mõelnud. Nagu never. Aga kuna meie kodupood on hetkel just Selver, siis jah, seal on kallim, aga ka sealt võib häid leide leida.

Näiteks isegi vanasti armastasin ma Kadaka Selveris käia, et -50% sama kuupäeva grillasju osta. Kui nagunii õhtul grill plaanis, siis miks üle maksta. Ja mu jaoks on üldse igasugused allahindlusletid parimad. Mitte, et mul poleks raha osta täishinnaga (kuigi okei, hetkel pole raha ka ülemäära palju), aga kui saab soodsamalt, siis miks mitte seda kasutada.

Kuna poes käies kulub teatavasti rohkem raha kui tellides, siis eile tegingi tellimuse just Selverist. Kusjuures tarne sain samaks õhtuks. Ostsin sellise basic nädala toidu (õunad, liha, juurviljad, juustu, piima) 37€. Keegi just küsis ühes toiduteemalises laivis, et palju meil toidule kuus raha kulub ja täpselt nagu varem ca 200€.Ja kui te nüüd ütlete, et saame nii palju asju tasuta, siis pole ime, et nii vähe kulub – ma ei ostaks ise sellistes kogustes pudingut, jogurtit, liha, krõpse jne kokku, seega isegi aastaid tagasi oli meie keskmine ostukorv ca 50€ nädalas ja ma proovin seda hoida.

Siin laivis rääkisime igast sööginippidest ja kokkamisest üleüldiselt. Ühtlasi saate teada, mismoodi elas Meelis poissmeheelu.

Mul on väljakujunenud kindlad asjad, mida ma alati ostan – punane sibul, küüslauk, paprika, porgand, šampinjonid, kirsstomatid, till (hea hinna/isu tuleb korral ostan soola- või hapukurki), hapukapsast, peeti.. Kindlalt rändavad ostukorvi ka Granny Smithi rohelised õunad, munad, juust, piim, hapukoor ja liha. Tavaliselt kana või sisefilee, soodukate puhul ka erinevad grilllihad, terve kana vms. Kui krevetid (meeldivad suured tiigerkrevetid) on sooduses, siis haaran neid ka (ka külmutatult on ok osta, aga tuleb lasta korralikult üles sulada ja veest nõrutada, siis saab neist maitsva roa, muidu on nad nagu käkid), viimane kord sain Foodmoodist neid päris hea hinnaga, nagu ka pardifileed.

Need on sellised asjad, millest alati saab midagi teha – praed omleti sisse seeni, paprikat – keedad kanast suppi, saad lisada sibulat ja porgandit. Kartulit ma ostan umbes korra kuus, sest mõnikord tahaks ja Hedonile meeldib. Siis selle paar kartulit supi sisse leiab ka.

Kanafilee või mis iganes liha airfryerisse ja söök jälle olemas. Üldiselt on mul alati kapis ka mingit rohelist salatit (viimase aja lemmik on spinat), tšillit ja kõvajuustu/salatijuustu..


Brokkoli püreesupp – juba küsiti retsepti

Ühesõnanga, on meil suht basic põhi iganädalaselt, ma muudan ainult nö kõrvaroogasid, näiteks eile, kuna ma just tellisin Selverist, siis plaanin teha kõikidest jääkidest juurviljapüreesuppi – sibulad, küüslaugud poti põhja pruunistuma, riivisin brokkoli, lisasin puljongikuubiku (appi!). Kuna mul oli üks pakk mingit proteiini suppi spinatiga, siis valasin selle ka sinna peale (samas võib kasutada ka hapukoort, köögikoort, piima, kasvõi kodujuustu..) või lisada maitseõli üks törts, mina panin ainult natuke kuivatatud ürte. Blenderda ja söö. Peale saab praadida peekonit, pruunistada kanatükikesi, sealiha, mida iganes..

Oh, see meenutab, et ma tahtsin kartuli-kruubiputru teha! Küsite kuidas – väga lihtsalt, mina kruupe ei leota ega midagi. Panen poti põhja kruubid, sinna peale tükeldan kartulid ja panen keema, siis keedan tasasel kuumusel julgelt 1,5h. Tambin. Kindlasti tambin, mitte ei blenderda, see teeb kartuli nii liimjaks. Ja peale praen tavaliselt liha.. Seda ma teen ka omamoodi. Ostan seda ribiliha tiibuga, tükeldan hästi väikseks ja panen pannile kaane alla praadima. Siis kurnan vahepeal rasva ära ja lisan hakitud sibula ja siis praen hääääästi pruuniks ja krõbedaks, nii et neist tekiks kohe sellised kõvad krõbinad. Ma ei sega neid pudru sisse, vaid panen pudru peale. Ülihea!

https://www.instagram.com/p/BgRwN_vgsMw/

Kogu moos, tahtsin Selverist kirjutada ja lõpetasin ikka retseptidega. Mida teie nö teistmoodi teete kui on harjutud? Noh, näiteks, et ma teen seda kartuli-kruubiputru nii, et ei pane lihakrõbinaid sisse vaid peale..


11 thoughts on “Toeta kohalikku – Selver vs Rimi vs Maxima

 1. Mis vahe seal täpsemalt on, kas uue porsche või paadi ostavad omale eestlastest selveri omanikud või leedukatest maxima omanikud?

  1. No samahästi võiks küsida, mis vahet sel on, kas sina ostad Porche (oletame, et sa oled Uku Suviste näiteks) või Justin Bieber – kui ma ostan sinu muusikat ja toetaks kohalikku, siis saaks Uku uue auto; kui ma telliks iTunes’ist Justinit, siis ostaks Porche keegi teine. See ei aitaks kuidagi Eesti rahaliikumisele kaasa. Aga ka Porchemüüja tegutseb Eestis – #toetakohalikku :D

  2. Kui nad ostavad auto vastavalt Eestist/Leedust, siis jääks auto käibemaks vastavalt Eestisse või Leetu.

 2. Esimest korda kuulen, et keegi on kõrneid üldse pudru sisse pannud. Nii kodus kui igal pool mujal, kus mulgiputru olen söönud, on need alati peale pandud.

 3. Ok, ma seletan veelkord. Pane hoolega tähele.

  “Eesti rahaliikumine” , nagu sa seda nimetad, saab eelkõige mõjutatud kaubandusfirma igapäevasest tegevusest, tarnijad saavad tööd ja kasumit (selveri tarnijad ei ole rohkem eestimaised kui rimi omad), kassapidajad ja muud asjapulgad saavad sebida ja perele seljankat keeta saadud palga eest ja riik saab maksutulu. Kodumaise ja välismaise omanikuga firmadel ei ole MINGIT VAHET selles suhtes.
  Ainuke vahe tuleb sisse kasumi kasutamisel. On väike (päris pisike) võimalus, et eesti omanik muretseb selle raha eest äkki midagi eestimaist. Aga mingit kindlust selles suhtes pole, et ta saadud kasumi eest hoopis villat Key Westis ei soeta.
  Kasumimarginaal kaubanduses on teatavasti 3-5 protsenti… Nii et ma ei näe mingit põhjust naba paigast rõõmustada.

  1. Ma lihtsalt nägin seda postitust kuskil grupis ja kirjutasin, et pole sellele kunagi varem mõelnud. Ilmselgelt jääb mu lemmikpoeks Maxima/vana kodupood Prisma, sest seal on soodsam ja mulle lähimas võrreldes Selveriga kordades suurem valik.

  2. Vahe tuleb siis, kui ükskõik millisest poest või turult ostetakse Eestis kasvatatud ja toodetud kaupa. Siis toetad kodumaist.

 4. Selver on kõige kirvem pood. Väldin seda poodi igal võimalusel.

Comments are closed.