Kui palju me teenime?Äkki keegi oskab selgitada lollile. Mina tean Google reklaamidest nipet-näpet, oskan pigem vaadata statistikat ja koodikasutusi jne, aga Meelis on suunatud rohkem Googles ilmuvale reklaamile, remarketingile jne. Aga eile mõtlesin kohe välja uurida, palju me siis teeniks kui kõik klikiks.

Ma lugesin juba ammu kuidas mõned Eesti blogijad teenivad YouTube’s videoga 200€ (me oleme aastaga teeninud 286€) või kuidas blogijad teenivad sadu eurosid blogikülastuse pealt… Mina ei ole kunagi mingeid miljoneid aastas teeninud ja ma olen aastaid mõelnud, miks…

Näiteks omal ajal kui me ühe blogijaga mõlemad kasutasime sama firmat, kes meie blogis reklaame vahendas, siis mina teenisin tema kuusissetulekust neljandiku, olenemata sellest, et tal oli ca 50% rohkem lugejaid kui mul ehk loogiline oleks teenida 50% tema sissetulekust, mitte 25%, eks?Me oleme jätkuvalt numbrite poolest nr 2 blogi Eestis, aga reklaamiraha tulemused on jumala kreenis.

Mida see tõestab?

A) Teised valetavad (kuigi miks peaks, mida see annaks?)

B) Meie lugeja on tark ja liigub reklaamist üle, ei kliki neid, sest see on… reklaam eksole.

Hetkel on blogi loetavus nagunii korralikult langenud, sest olime keskendunud laividele Facebookis, aga… Kui 11. mail käis meie lehel ca 8000 inimest (ca 5000 vähem kui keskmisel päeval) ja me teenisime blogipostitustes olnud reklaamidega 4,52€, siis uurisin marimelli grupis inimestelt, kas nad näevad siin blogis reklaame üldse. Külastatavus oli ca 650 inimest rohkem kui eelmisel päeval, aga me teenisime 10x rohkem.

KUUPÄEV KÜLASTUSI TEENITUD RAHA
11.05 7640 4,52€
12.05 8272 (+8%) 49,92€ (+91%)

Mida teha?

Kui aus olla ma ei tea, loogiline, et ma tahaks ka teenida ca 1800€ (365×5€) asemel 18 tuhat (365x 50€) nagu väidetavalt siis mõned teenivad – kamoon, siis oleks meil oma kodu raha mõne aastaga ju koos.

Praegu oleme me kasutanud Google raha Tai reisideks (ma teen Googlele arve 1x aastas 31.12 seisuga). Mul kohati tekib tunne, et ikkagi peab kuskil kala olema (miks me nii vähe teenime, kui keskmine külastatavus on palju suurem, nt veebruar (283 tuhat külastust/245€ vs aprill 210 tuhat külastust/108€) või siis teised ei teeni nii palju kui nad väidavad. Või siis ongi meie lugeja nii tark, et ta ei kliki igast jura :DMa olen selle üle aastaid juurelnud, aga ma ei ole sellest kunagi kirjutanud, sest ega keegi ei taha ju rahast rääkida… Ja suures plaanis, kirjutasin praegu selle loo ja edasi? Keegi saab välja arvutada (nagu keegi kunagi arvutas mis summa eest me aastas reisisime) palju ma umbes aastas teenin?! Kirjutasin selle välja ca 1800€+.

Ühesõnaga, kui siin on mõni Google reklaamide spets, siis võib mulle seda tausta seletada. Kui ma 18k aastas teeniks, siis võiks viie aastaga maja osta, isegi kiiremini, sest hinnad ilmselt hakkavad varsti langema ja mingi osa on meil ju säästuaastal juba kogutud ja see paneks ilmselgelt ka prioriteedid teistpidi paika.UPD: Olgem ausad, siin kuvatavad reklaamid on meie jaoks elulise tähtsusega (okei, mitte nüüd nii dramaatiline, et me nälga sureks, aga siiski, see aitaks meil koguda sissemaksu või reisiraha, et teile paremat ja huvitavamat sisu pakkuda) ja ainus mis ma paluda saan (klikke kerjata on ebaeetiline), palun eemaldage marimelli leht AdBlockeri alt, et kui te tulevikus siia lehele tulete, siis näete vähemalt midagi vilkumas :) Abiks seegi. Tänks! Kniks ja kraaps me pere poolt :)

28 thoughts on “Kui palju me teenime?

 1. Mina nt ei kliki teie reklaamidel kuna postituse lõpu ja kommentaaride alguse vahel on terve rivi mingeid piltide ja pealkirjadega sinist teksti. Kôik see näeb välja selline, kui ma sinna kuhugi klikiks, siis avaneb miljon spämmi akent ja see tundub liht siuke maitea scam, ei kutsu klikkima.
  Reklaamid, mis on enne posti ja selle ees ka ei kutsu klikkimist, sest ma kasutan netti 99% ajast telefonis ja lihtsalt tüütu on lugeda ja siis klikkida midagi.
  Kui postis viited on, siis ka alati loen enne läbi ja siis otsin viite, kui huvitab ja siis klikin.

  1. No nii mõtlevad inimesed teevadki :) Nagu ma eile laivis ka ütlesin, me oleme nagu kuku raadio – mõtlevale inimesele :)

 2. Ikka klikkisin. Kui ikka hobusele nänni müüakse, peab vaatama

 3. Mina kasutan reklaamiblokeerijat, seetõttu ei näegi teie reklaame. Lülitasin selle hetkeks välja ja klikkisin paaril reklaamil, mis ei olnud jalanukkidest vabanemisest või “Klappige, vestelge ja armuge. Kaalsasi (sic!) otsivad üksikud daamid…” Viimatinimetatud klassifitseeruvad minu jaoks täielikuks kahtlaseks rämpsuks ning ei klikiks neil ka siis, kui ei kasutaks blokeerijat.

  Ausalt öeldes sellises formaadis reklaamid ei kutsu mind üldse tarbima. Saan aru, et neid on lihtne valmis vorpida, aga ikkagi tundub mulle, et ükski tõsiseltvõetav ettevõte selliseid reklaame ei kasuta. Kui need klikitavad reklaamid oleks normaalsed, siis võib-olla tõesti klikiks neil rohkem. Aga see on juba reklaamitööstuse probleem, et liigub ringi ka sellist rämpsu.

  Palju parem on ikkagi teie enda kirjutatud reklaampostitustest edasi linkida. Kui räägite toodetest pikemalt, lisate enda kogemuse ja arvamuse, siis on tõesti suurem tõenäosus, et ostan ka ise selle toote. See tekitab huvi ja sellise personaalse sideme, kuna olen juba teie suhtes positiivselt meelestatud (käin juba aastaid hea meelega teie blogi lugemas). Eriti meeldivad YouTube’i haulid ja unboxingud ja hea on, kui blogis on dubleeritud lingid nendele toodetele või firmadele, kust neid saab.

  Aga seetõttu, et millestki positiivselt räägite ma samuti midagi ostma ei hakka, nii et selles suhtes olengi üsna halb reklaami ohver. Ostan ainult seda, mida ise tahan. :D

  1. Jaaa.. mu meelest õnneks lähevad reklaamid iga päevaga paremaks ja neid rõvedaid jalgu ma pole ammu näinud :D Aga sellesosas nõus sinuga jah.

   Mulle endale meeldib ka teha reklaamposte ja anda edasi vahetut sisu, mida ma asjast arvan jne. Hetkel aga on meil “eriolukord” ja esimene koht kust maha tõmmatakse on turundus.. Kuigi meil on palju näiteid maailmast, kes eelmise kriisi ajal just oma käibed taevasse tõstsid, sest ei pannud turundust pausile.

 4. Kasutan ka reklaamiblokeerijat, sest ei soovi spämmi. Pärast on sellega üle ujutatud mu FB, IG ja postkast. Eeldada, et selliseid asju kliktakse, on naiivne. Pigem püüab iga inimene rämpsu klikkimisest iga hinna eest hoiduda.
  Mis puutub teie koostööpostitustes olevaid linke, siis neid ei kliki põhjusel, et pole ammu midagi uut näinud. Ikka needsamad kingad, määrdejuustud ja grillvorstid, mis aasta või kaks või kolm tagasi. Nt. Mallukas pakub sagedamini midagi uut, isegi Jane. Ja kuigi ma pole enamasti nende toodete sihtgrupp, on vähemalt vaheldus. Saan aru, et teie jaoks on tore, et shampooni ja jogurtit ostma ei pea ja nendega varustab teid püsiv koostööpartner aga lugejal on ausalt juba ammu igav.

 5. Aga veebruaris oli ilmselt palju rohkem erinevaid reklaame siin võrreldes aprilliga (koroona!), kus väga paljud reklaambännud nö edasi lükati. Pole ju mõtet reklaamida spordiklubi, mis on kinni, või kontserte, mida ei toimu. Bännereid vähem, seega klikkimist väheb, seega raha vähem?

 6. Te ikka kursis et võite saada Google’ist banni ja hakkate üldse 0 teenima? See on rangelt keelatud, et palute lugejaid klikkida bännereid, juba selle postituse sisu on väga nende reeglite vastane

  1. Olen kursis, samas ei saa aru, miks neid klikkida ei või kui need klikkimiseks siia pandud on :D

  2. Üks tuntud blogija peaks siis puhta vangis olema. Viimasel ajal väga tihti teeb oma “säutse” kui vinnite siis klikkige. Aga näete ei ole ei bännitud ega midagi :)
   Esimest korda tegin oma reklaamile klõpsamise kliki siin blogis. Loodan, et ise nüüd mingid räiget kriminaalset süüdistust ei saa.

 7. Hey! Peaksite arvutama välja oma RPMi ja seda ajaliselt analüüsima (see on siis revenue per thousand visits). Keskmiselt võiks leht tuua umbes 5-10 euro RPMi ringis, ehk siis 1000 külastajat võiks sisse tuua umbes 5-10 eurot, aga siin tulevad mängu oma nüansid. Lehe kvaliteet, reklaamide tihedus, reklaamide relevantsus jpm. Üleüldiselt on sellise normaalse sissetuleku saamiseks ikkagi vaja lehte, mis toob stabiiliselt üle 100000 külastuse kuus.
  Mida rohkem reklaami nn “placemente” ja neid tundub siin blogis olevat väga palju, seda ebamugavam see kasutajale on ja seda suurema tõenäosusega ta neid väldib. Ehk siis siin võiks kindlasti testida ja katsetada, kas 10 reklaamikohta ikka toob raha sisse või paremini paigutatud 2 reklaamikohta töötaks paremini.
  Samuti loeb palju ka liiklusest, ingliskeelses maailmas saab kindlasti märksa rohkem teenida, kui mingi hea nishisisu leiab, eesti keelel on juba oma piirangud ees.
  Kindlasti soovitaks katsetada ka teise võrgustikke, mõnikord on võimalik neist rohkemgi teenida kui Googlist.
  Aga A ja O on ikka see, et üldjoontes maksab iga võrgustik kliki, ehk siis maandumislehele toodud liikluse eest. Seda mõjutab nii lehele tulev liiklus, reklaamide relevantsus, liikluse aktiivsus reklaamidele klikkamisele kui ka see, kas keegi reaalselt midagi pärast klikkamist teeb.

  1. Aitäh tagasiside eest. Katsetamine jätkub. Täna proovisime ise postituse sisse reklaami panemist.. ma vist ei hooma biiti, mulle tundub, et kui nt on aktiveeritud kommentaarides reklaamid, siis ta postituses ei kuva ja vastupidi.. kui panna “auto” ehk lasta tal endal valida kuhu kuvada, siis ei kuva üldse..

 8. Minu meelest just üks moodus seda reklaamiraha oksa, millel ise istute, saagida on ise paluda oma lugejatel reklaamidele klikkida, et pliks-plaks, mis see teile ära ei ole, te ei pea midagi tellima, lihtsalt klikkige ja pange kohe kinni. Iga normaalne firma, kes sel viisil oma reklaami teeb, paneks siinkohal selle “teie” kanali kinni, sest see on ju surnud ots. Mallu tegi hiljuti seda sama, et hakkas paluma reklaamidele klikkimist. No sorry, pole elus klikkinud (kui, siis kogemata), ega hakka ka sellise odava ülekutse peale seda tegema. Nagu keegi ülalpool kirjutas, siis nii uskumatu ja vanamoodne kui see ka pole, siis asjade kasutamine, tuvustamine ja tagasiside andmine loob reaalselt mingi sideme ja äratab huvi. Aga noh, kes seda teha viitsib, kui saab klikitavaid reklaame igale poole kleepida…

  1. Esimene asi mis “kinni pandi” ehk kulusid kokku hoidma hakati oli turundus. Seepärast ka vähem koostööpostitusi + ma ei võta kõike vastu mida pakutakse.

 9. Vist ei ole selliseid reklaame siin, mis mind kõnetaks. Paketireisid, lasteasjad, autod, tehnika, kaalualandamise asjad, söök jne. Tehnika ja auto on mul töökoha poolt, toit Woltist või väljas süües ja muud asjad pole lihtsalt minu jaoks. Seega oleneb vast sellest ka :) Tavaliselt ma klikin mingite uuenduslike kosmeetikaasjade reklaame, huvitavad trennid, spad, kultuuriüritused ja sisekujundusega seotud asjad.

  1. Kusjuures ei sihi :) Hetkel matkatarbed, keevishaagised (mis need on :) ) ja korterimüügi kuulutused. Elus pole mitte millestki sellisest huvitunud ega neid otsinud :)

  2. Kusjuures kui paljudel lehtedel ma tõesti näen sihitud reklaami – olin just midagi netipoest vaatanud ja näen sarnaseid või samu tooteid reklaamina. Teie lehel aga on millegipärast tihti päris kahtlased reklaamid, mingid imedieedid ja muud scami moodi asjad.

 10. oot, vabandust, aga, kui ühel päeval teenisite 4,52 ja järgmisel üle 49, siis see kasv pole mitte 91%, vaid ikka üle 10korra, seega kuskil tuhat protsenti ja rohkem kasv?

  1. No ma arvutasin nii et kui 49€ on 100%, siis 4.52€ on x ehk 9%.. seega kasv oli 91% – aga vb ma ei oska matat :D

  2. 4,52 on küll jah 9,04% 49,92-st, aga edasi arvutades ei saa kätte, mitu % on 49 suurem 4,52-st. Reaalne tehe siin oleks: Lahutan, jagan ja korrutan 100%-ga.

   (49,92-4,52):4,52*100=1004,42

   Ehk siis kasv oli 1004,42%

   Lihtsalt edaspidiseks teadmiseks :)

 11. Ok ja jyst hiljuti ühes laivis rääkisid, et teenid blogiga ca 36 000 aastas…

Comments are closed.