Uue Maailma kodukohvik täies hoos

Olen siin nüüd viimasel ajal mõnusalt selle kodukohviku värgiga tegelenud. Saatsin majanaabritele kirjad ja keegi vastu polnud. Vähemalt mulle ei öelnud keegi midagi negatiivset, paar tükki saatsid kirja tagasi oma nõusolekuga ja jagasid niisama kiidusõnu, et lahe ettevõtmine ja nad teeks ise ka kui nooremad oleksid. Win!

Varasemad aastad on üldse näidanud, et naabrid pagevad linnast maale sel ajal kui UMF toimub.

Lisaks toidule, mida ma pean shoppama minema, on veel vaja tervet hunnikut asju. Muuseas, kui kellelgi on mingeid seisvaid toidupoodide kinkekaarte või kuponge, võib need mulle maha parseldada. Mida soodsamalt ma kogu kraami saan, seda parem :)

Kuna üks reegel kohviku tegemisel on see, et peab olema istekohti 10le sööjale, siis pidin leidma mingid lauad-toolid. Meil endal on küll üks lauake ja üks pink ja kolm taburetti, aga tahaks, et oleks veits nagu päris, siis… Uurisin, kust saaks soodsalt mööblit rentida.

Saan nö müügilauaks ühe eriti hea kompaktse ja väikseks kokkukäiva laua ja ruudilised linad (12,50€) West Group Cateringist, sealt oli tookord ka meie “Hedon kuus, marimell seitse” toitlustus. Lisaks saan sealt supitermose (8€).

Mööbli osas suunasid nad mind edasi ja sealt suunati mind veel edasi, sest kõik rendivad kuskilt.. Lõpuks sain siis “õllemööbli” (10.90€) Festalist. Hea kompaktne ja linade ja karahvinidega saab mõnusalt hubaseks muuta. Võtsin kaks komplekti.

Banket_HR

Tellisin Fresh Designist karahvinid ja ma ei suutnud vastu panna nendele kõrtega pudelitele :) Ühtlasi tellisin siis ka soolaveski endale ära. Nii, et hoovikohvikus saab “marimelli soola” toidule lisada kui mage on.

2S8A4417

Suurema osa tarvikutest nagu noad-kahvlid-lusikad-taldrikud-salatikarbid-topsikud võtan kõik Gemossist. Lisaks saan sealt mõned toiduasjad haarata, nt proscuitto sink on seal enam kui hea hinnaga, õlid, päikesekuivatatud tomatid, kookospiim jne, aga mitte kõike.

Umami poest tellisin kõik Tom Kha supi jaoks vajalikud Tai maitseained – galangali, kaffilaimilehed ja igaks juhuks sidrunheina, kui ma ei peaks värsket saama. Gemossis on külmutatult ka. Värske on parim, aga no eks näis, see paras defka alati igal pool. Ühtlasi tellisin ka ühe kalakastme, ja enda tarbeks ühe sidruni-kana maitseaine ja kollased tšillid.

Ja Valio, mu suur blogipartner, annab mulle vajalikud piimatooted – kohupiimad, hapukoored ja juustud jne, mis mul vaja läheb.

Ja eile õhtul hakkasin ma tšillimoosi keetma, mida huvilistele kaasa müüa. Asi oli lihtsalt selles, et naabripoiss käis maal ja tõi megakoguse igast aiasaadusi ja ma mõtlesin, et kuna me läheme reisile, siis need ei ootaks meid ära… Ja parem oleks need siis moosiks teha. Ostsin suure koguse tšillit ja tegin veits omaloomingut. Tulge siis 5. septembril maitsma ja soovi korral ostma. Ega ma hetkel ei tea isegi, kuidas see täpselt välja tuli!


Kui me reisilt tagasi jõuame, läheb menüü ka 101% lukku ja eks ma hoian teid kursis ja kutsun külla :)

11 thoughts on “Uue Maailma kodukohvik täies hoos

  1. Äge värk, meil Amtzudega 5ndal kell 14 esinemine ka. Tulen siis pärast sööma (kui saab tellida, tee 1 lihavaba valik kah?). Edu!

  2. Värsket sidrunheina võid vaadata Solarise toidupoest. Seda on seal alailma olemas.

  3. Tundub nii lahe! Kahju, et ma ise sel päeval Pärnus spordivõistlusel pean olema. Aga sinu kohvik kõlab nii hästi, sul on nii erilised ideed:)

  4. Uue Maailma Festival on see üritus, kust ikka iga aasta tahan läbi käia. Tore lugeda ettevalmistuste kohta. Tubli!

    1. Ma ei pese asju kui ma endale kokkan. Kui mul tulevad külalised, on teine asi. Ja kodukohvik = külalised!

    2. Miks ei pese? Kas nagu lihtsalt igakord ei pese või kunagi ei pese?:d Ma mõtlen, et ega ma ka olen suht lihakas sellega. Aga kas teil mingi põhimõte v midagi siis, et endale ei pese ja külalistele pesete?

    3. Ma lihtsalt ei näe põhjust pesta. Meie ümber on enivei nii palju saasta igal pool. Ja üldjuhul ma ei pese. Aga kuna ma tean oma sõpru, kellest paljud on üsna usinad pesijad, siis ma lihtsalt pesen kui teistele kokkan..

Comments are closed.