Uus versus vana

Tahtsin teile oma uut läpakat tutvustada. Kes on pikemaajalised lugejad, need teavad, et sain jõuluks uue arvutihiire ja ühtlasi mainisin, et oleks uut läpakat vaja ja Kartim kirjutas mulle, et kingib mulle läpaka. Lugeda saab varasemat postitust selle kohta siit!

Kõigepealt ma ütlesin, et ma tahaksin samasuguste andmetega läpakat, nagu mu vana Lenovo, Timo Kartimist arvas, et mul oleks ikka nõks uuemat vaja, pakkus, et teeb mulle kingituseks ühe seerianumbri uuema variandi, kui ta aga pakiga kohale jõudis, peitis seal ennast hoopis äriklassi DELL (link!), mida ma ausalt, ei osanud uneski oodata.
Esiteks, vaadake kui ägedalt see pakitud oli. Puukasti. Megaäge. Ma juba mõtlesin välja, et sellest kastist saab Hedonile ideaalse joonistuskasti teha – ühele poole värviraamatud ja paberid, sinna kus minul olid juhtmed – pliiatsid. Kui kast kinni panna, saab seal peal edukalt joonistada.

Ideaalne viis joonistusasjade pakkimiseks ja veel praktiline ka. Kast on tõsiselt raske, seega pole lootustki, et laps selle kaenlasse võtaks ja mööda tuba tripiks, vaid joonistab selleks ettenähtud kohas. Ma oli juba sellest pakkimisviisist nii sillas, et kui lõpuks läpakani jõudsin… Oeh…

Mul on aastaid tagasi olnud kolm DELLi, kaks äriklassi oma ja üks tavakasutaja oma. Nad on kõik olnud mu lemmikud. Aga kui ma viimases töökohas sain väikesemõõdulise Lenovo, siis hakkas mulle see pisiksus meeldima ja töölt lahkudes läksin ostsin endale ka samasuguse pisikese.

Ostsin ta toona kasutatuna ja ta on tegelikult süsteemipoolest terve ja korralik, aga kui vahepeal sellel mingi kala oli ja ma ta IT bussi viisin, siis retsiti seda normaalselt ja ma ei saa öelda, et ma jupid tagasi sain, aga katki see nö kest kahest kohast oli ja mida rohkem seda kinni-lahti teha, seda rohkem vatti ta saab. Aga see selleks. Nüüd on mul uus nunnu DELL, mida ma ei julge puudutadagi, äkki tuleb kriim peale või midagi. Ja kui kerge, kui mõnusalt pehme klaviatuur (valgustusega!!) ja üldsegi… Nüüd ma olen selle suurusega ka ära harjunud, alguses läksid ikka klahvid valesti, väiksemal ju väiksemad klahvid :)

Aga olgem ausad, kes äriklassi ei jõua osta, siis Dell Vostro (link!) sobib kodukasutajale ideaalselt ja on hinna poolest rahakotisõbralikum :) Mul lihtsalt vedas, et ma sellise kingituse sain. Aga muidu ma ise oleksin Vostro ostnud.

Millega teie mu blogi loete? Telefonist? Läpakast? Millisest läpakast? On teil vahet, kas on Dell või Lenovo või HP? Peaasi, et netti laseb või mida ostes jälgite?

27 Comments

 1. Sinu blogi loen nii läpakast kui ka telefonist. Minul MacBook Air ja super rahul sellega. :) Valiku tegin selle järgi, et telefon iPhone 6S+ ja siis läpakas võiks ka Apple olla. :)

 2. Plaanime ka uue läpaka ostmist, hetkene Dell (tavakasutaja oma) on ikka selline vorst..heas mõttes :) ma ei taha teadagi kui vana, sest sai juba kasutatult ostetud (6 a tagasi) ja ilmselt jääme ka Delli juurde, sest HP “kvaliteedi” taset oleme saanud tunda. Kui ta 24/7 oleks laua peal ja luuk käiks kinni lahti, siis vast isegi teeniks end ära aga need mis meil on olnud max 2 aastat. Ema ja isa ostsid endale Lenovo ja mitte kõige odavama.. äkki 600 euri ja luugi “hingede” juures midagi lööb lühisesse, sest kui ekraani liigutada lülitab välja ja pole ka mingi ilgelt vana, pluss seisabki kogu aeg laua peal, et transpordiga midagi ära lõhuks. Eks meie vorsti eelis on ka see, et on oma 4 cm paks ja vastupidavam :D

 3. Ma kasutan väga palju telefoni. Läpakas on ka (hp), aga seda kasutame suhteliselt vähe. Vb seepärast, et suht halva valiku tegime. Väga aeglane ja selline.. hmmm… mõtetu .

 4. Mul ka Dell, XPS15. Ostsin sellepärast selle, et tegelesin palju piltide töötlemisega ja videote monteerimisega, seega 1 tingimus mul oli, et väga hea ekraan oleks. Ja kuigi nende tegevusaladega eelistatakse tavaliselt Mac’i, siis tee või tina, seda arvutit ma ei taha. :D
  Novot ja saingi nii hea ekraani, et sellega omakorda häda :D Kui lightroome jm programme avama hakkasin, siis kõik ikoonid ja kogu pilt oli niiiiiiiiiii mini, et oleks pidand luubi võtma. Siis keegi seletaski, et sel arvutil nii hea resolutsioon, et nö pilt võimalikult selge ja terav hoida, ongi asjad väiksemad. Johhaidii.. õnneks elukaaslane “häkkis” midagi ja sain oma nö elutähtsad programmid normaalsuuruses tööle. :D

 5. Loen telefonist ja arvutist. Ostsin just uue HP tavakasutaja arvuti. Koolitöödeks on näiteks parem kui eelmine Lenovo. Vana arvuti sai mees endale :)

 6. Mul on iPhone 6s Plus ja siit on su blogi super lugeda. Lisaks on mul 6 aastat vana Dell Vostro misiganesseeria ja peab vapralt vastu. Kevadel ostsin ka macbooki, kuna aku kestvus on super ja selle kergus niisamuti. Lisaks kartsin, et ehk ühel hetkel see Dell viskab sussid püsti, aga siiamaani on ikka vastu pidanud :)

 7. Olen läpaka usku, blogisid loen ja asju ajan ikka läpakaga. Oli eelmine läpakas Dell Vostro, kiidan, pidas vastu üle 6 aasta, selle aja sees sai garantiiga uue emaplaadi ja puhkama lasin minna kui juba teine kõvaketas sinna ära suri.
  Otsisin ka uut ainult Delli, aga ma ei leidnud ja olen nüüd mõned kuud ühe piraka HP omanik, ühe isegi leidsin, aga mu eelmise Vostro miinus oli imevaikne hääl, aga ma ikka vahel filme ka läpakast vaatan siis sai see veidi oluliseks. Muuga ma tõesti ei virise, nüüd on mul ma usun et samahea masin ja kõvema häälega.
  Mida vaatan, mängija ma suur ei ole- seega mänguri arvutit taga ei ajanud, olulised olid veel suur mälu ja hea graafika, ma pildistan palju ja olen jube kehv sorteerija ja aeglane paberile tellija, ilmselt on mul seda läpakat rohkemgi kui mul vaja on, ei kasuta ehk pooltki tema võimsusest, aga hea ja mugav on küll.
  Dell oli veel selline paksem, võtsin niisama kaenlasse, siis sellele suurele ja õhukesele pidin koti ka ostma, ekraani osa tundub nii õhuke et isegi kui kass läpaka peal kõnnib siis on hirm et äkki lõhub ära :D
  Aga lauaarvuti on samuti Dell, ei laida kumbagi, väga head sõbrad inimesele.
  Remondist rääkides, sain ka garantiiremondist läpaka tagasi katkisena, nurga tükid olid kaks ära (ilmselt kruvid nii kõvasti tagasi keeratud et murdis plasti ära) ja vendika juurest saime pool peotäit plastjuppe, peale remonti tegin ise asja lahti sest käima pannes see kolin ehmatas ikka väga ära.
  Ja peale üht kahtlast seika, kui telefon või kaamera peaks remonti sattuma, olen markeriga endale märke peale teinud, et ikka akud jms oleks see mis oli ennem :D

 8. Enamasti teen kõik oma tegemised ära telefoniga. Läkapakaga tirin ainult seepe :)
  Olin samuti põline Delli fänn, aga viimane läpakas on Lenovo hea ja õhuke yoga, millega olen ka rahul. Lihtsalt nendele Dellidele ei hakanud hammas peale mida oleksin soovinud ja tuttav soovitas Lenovot, pidavat ka head olema.

 9. Minu esimene oli fuitsu? Jumal käis 5tiiru esimeSe kuuga garantiis kisasin ja vahetasin delli vastu. Maimäleta mis dell see oli aga oi ta oli maaailma parim mul kuni ta kukkus ja oligi koik .
  Tol hetkel mul raha polnud ja vend andis yhe vana juustu mulle töötab siiamaani windows xp peal siiamaani .
  Nyyd ostsin lenovo( srry kui valesti kir.) Ja seeon cromebook, täielik hullus, ma ei oska sellega muud teha kui lasta lapsel youtubes sellga mashat vaadata. Täielik saan. Ise kasutan nö igapäevaselt tel. Aga kui midagi vaja kasutan ema delli mis 6 aastat voi veelgi vanem ja mega hea aga kahjuks raske.
  Nyyd olengi nö. Uue otsinguil. Sain kasuliku infot aitäh !
  Ja palju palju õnne uue nunnuka puhul . Kasuta seda siis täie naudinguga.

 10. Hea meelega loeks telefonist, aga ei saa ju, kui reklaamid täpselt pool teksti katavad ja sulgemise kohta neil pole :D seega loen oma Delli arvutist.

 11. Mina loen telefonist ja läpakast. Mul on kolmas äriklassi Dell :D Olen väga usin kasutaja ning kõik Dellid on vastupidanud 5-7 aastat

 12. Mina Maci usku. Blogi on äärmiselt mõnus telefonist lugeda, suuresti loengi. Sülearvutiks Macbook.

 13. Ma ka just otsin uut läpakat ning mõtlesin HP peale aga kuna see siin nii maha tehti siis ei teagi nüüd. Blogi loen mobiilist

  1. HP oli mul kunagi 2005a ja tõesti paras saast. Aasta vedas ehk välja. Dell on siiani korralikult teeninud ja Lenovo ka :)

 14. Minul delliga vaid halvad kogemused kahjuks. Kuna mul ülikooliaegne läpakas oli juba vana, siis otsustasin uue osta. Selleks uueks sai siis Dell ja see kestis ei rohkem ega vähem kui 2 aastat. Mainin sedagi, et minu vana samsung (omal ajal 6000 krooni eest ostetud) on siiani mu vanematel igapäevaselt kasutuses.
  Samuti kooles ka mu sugulase Dell nädalaga..tal oli õnneks garantii ja sai uue.
  Nüüd siin juba pool aastat mõtlen ja võtan hoogu, et millist lä pakatav endale osta. Blogi loen telefonist.

  1. Veider, et Dell siuke jama?! Mul tegelt olnud varem 2 äriklassi oma ja töötanud okeilt. Aussis ostsime Vostro ja siiani töökorras (Meelis kasutab ja lasi mälu juurde panna), juba neljas aasta jookseb.

  2. Ei tea jah..
   Olin kah enne kuulnud kui palju seda kiidetakse, aga nüüd pole enam selle usku. Ju lihtsalt ebaõnn.

 15. Minul on Dell inspiron 1525 aastast 2008 :D
  Täiesti pommikindel läpakas, siiamaani ei näita väsimuse märke (v.a. aku) ja olen sellega ikka veel väga rahul :)

 16. Minul on üle 4 aasta kasutusel HP, maksis midagi 400+ Alguses olin väga rahul, aga paari aastaga jäi hädiseks (siiski kasutatav). Lubasin ka, et ei ühtegi HPd enam. Elukaaslane ostis kasutatud ärikassi HP, tema käes juba paar aastat ja siiani väga-väga hea. Seega sõltub ikka mudelist. Minu “odav” (no ei olnud tudengina nii väga odav) ongi mõeldud paariks aastaks, aga korralikud HPd kestavad ka hästi!

 17. Kasutan nii läpakat kui telefoni. Eelmine arvuti oli Dell Vostro, aga kuna laps ükspäev tolle laadija otsa omale suhu pistis ja siis arvutile taha, jooksis aku lühisesse. Aga kuna garantii veel kehtis, siis sain probleemideta uue aku oma vostrole ja nüüd jookseb ta sama edukalt uute omanike käes edasi (minul käed oli 2,5 aastat). Oleks ta omale jätnud, aga sel ajal, kui arvuti garantiis oli, oli mul kohe teist vaja, sest pildid vajasid töötlemist. Uueks sai valitud Lenovo ideapad300 ja no võrreldes mu Delliga on see ikka kuradima kiire. Saigi valitud just seetõttu, et piltide töötlemine kiiremini läheks ja oleks eraldi graafikakaart. Ekraan on tal küll töötlemise jaoks üsna kehvake, aga selleks on mul eraldi Delli ekraan ka olemas. Nii et olen oma uue Lenovoga väga rahul! :P

 18. Meil on Dell Inspiron, MSI mängurite sülearvuti, kaks lauaarvutit ja telefonid :D

  Igasuguse suvalisega oma tegemisi tehtud ei saa ja Dell hakkab ka natukene ajahambale jalgu jääma (kolm aastat vana). Isegi kui ma ise võibolla kõige odavama variandiga vajadusel lepiks, siis Herr Abikaasa meelest pole me nii rikkad, et iga natukese aja tagant odavaid asju osta ;)

 19. Blogi loen enamasti nüüd lauaarvutist, milleks iMac. Kui läpakast, siis selleks on Macbook Air ja telefon iPhone. Olen täiest macile üle viinud oma elu ja väga rahul. Töö kiire ja korralik, ei mingit lagi ega jokutamist. Air küll fototöödeks ei kõlba (rami vähe), sestap iMaci võtsingi juurde. Aga blogi on kõige mugavam ka ikkagi suurelt ekraanilt lugeda – ei pea pilte eraldi lahti klõbistama, et vaadata. :) Dellidega kogemust pole, Lenovoga ka mitte. Kunagi oli HP probook, mis ei kõlvanud küll kuhugi. Ainult jooksin sellega garantiivahet.

 20. mulle meeldib HP, ostsin just teise äriklassi HP, eelmine oli ligi 10a kasutusel, väga hästi toimib, siiani vanast programmist vaatan sealt asju, kuna XP masin, siis seda enam igapäevatoiminguteks kasutada ei saa.

  HP kohta olen teisteltki koduläpaka ostnutelt kuulnud, et ei pea vastu, seepärast ostsingi sel sügisel taas äriklassi läpaka, nende töökindlus on väga hea ja mina olen rahul

 21. Mul on MacBook Pro ja paremat sülearvutit ei oskaks tahtagi. Lisaks isiklikule kasutan tööks HP lauaarvutit ja Lenovo Thinkpadi sülekat.
  Endal on varasemalt olnud 2 Delli ja nende suurim probleem, eriti odavamatele mudelitel on klaviatuur. Ajapikku lakkavad osad tähed töötamise. Muidu olid nii Vostro kui Latitude head arvutid. Aga enam Windowsi masinate peale tagasi ei läheks – Apple on just see, mis mul vaja. Ja lisaks loen blogi veel oma iPhone 6S-ist või iPadist :)

 22. Mul on juba 3 aastat üks ja sama Dell Inspiron ja ma küll rahul)) Ei ole vist äriklassi oma, kuidas neil vahet üldse teha :D?

Comments are closed.