Vahearuanne: trenn, toitumine, kilekotid

Nagu te ehk mäletate, plaanisin ma oktoobris kilekottide tarbimist vähendada (kirjutasin sellest siin!). Tellisin endale Siimo Sikuti toitumis- ja trennikava (loe lähemalt või meenuta siit!). Ja lisaks hakkasin käima JustFit Club Tallinnas EMS trennis (lisainfo siin!). Kuidas mul siis vahepeal läinud on?

Kilekotte ostsin kokku seitse – kuidas teil oktoobris kilekottidega läks?

Mõnikord ikka libastusin, eriti Meelisega koos poodi minnes, sest käru all on mul nüüd üks Selveri riidest kott ja kohe kui ma olen asjad välja ladunud, viskan ma selle sinna tagasi. Väikseid kilekotte, kuhu juur-või puuvilju panna, olen ikka võtnud. Aga need lähevad mul kodus korduvkasutusse, topin sinna mähkmeid, et terve ilm ei haiseks.

Kokkuvõtvalt arvan ma, et ma sain päris hästi hakkama. Just suuri kilekotte ostes. Vanasti oleks ma neid kindlasti kolm korda rohkem ostnud. Ja prügikotte jagus ka. Ja jagub veelgi.. Seega, seda kotimajandust ma kindlasti jätkan. Parem seitse kui kakskümmend, eks? :)

Trenni- ja toitumiskava – pole ikka minu jaoks!

Ma võtsin selle Siimo kava kaks korda lahti, ja lihtsalt olen söönud rohkem juurikaid, riisi, kana- ja kalaliha, võileivad asendanud nende näkileibadega ja … Ma ei teagi. Ma lihtsalt olen natukene rohkem vaadanud, et ma mingit paska näost sisse ei aja. Aga noh, see pole ikkagi see, kui näpuga kuskil järge ajada… Aga ma ei oska nii. Mul pole aega ega ka ausalt, huvi, mingeid spetsijomm asju kokku vaaritada, seda enam, et Meelisega meie kavad erinesid ja siis ma põhimõtteliselt peaksingi köögis elama, aga mul on muu elu ka. Ja lapse kõrvalt on kõige lihtsam midagi ahju visata ja temaga edasi tegeleda.

Trennikava oli minu jaoks kohe suht mõttetu, sest ma teadsin, et käin oma EMS trennis ja mingi jõukas rühkija ma ei ole. Mul pole ka seda aega, et kaks tundi kuskil ära käia. Mul pole lapsehoidjaid miljon, tahaks Meelisega ka mõne tunni päevas koos olla. Ja õhtuti ma jõukasse kohe kindlasti ei lähe, sest siis on seal triljon inimest jne. No ühesõnaga, võimalik, et loll, kes vabandust ei leia, aga 20 minutit nädalas EMSi teha on kordades lihtsam.

Mäletate, ma mõni aeg tagasi kirjutasin sellest võrkturundusest ja püramiidskeemist jne… Igaljuhul saatis mulle üks lugeja nüüd ZinZino mingeid kaalu alandavaid pulbreid. Et ma testiks, et kõik pole ikka pask, mida müüakse… No heakene küll, novembris hakkan neid sheike jooma ja testima, kas mõjuvad. Kui mõjuvad, saame kõik saledaks! Kui keegi endale ka neid pulbreid tahab, siis võib mulle kirjutada, annan kontakti edasi. Nad vist otsest reklaami ei tohi teha.

EMS treening JustFit Club Tallinnas

Olen nüüd kokku viis korda käinud. See näeb välja selline, et ärkan hommikul, söödan kiisupallile kiire pudru sisse, pakin ta kokku ja kärutan muusikaringi (umbes 1,5km), seal oleme umbes tunnikese, pidevalt last tõstes, kandes, hüpitades (suht raske on see junsu mul, seega, teeksin nagu kerge 20-30 minutit 10kg hantlitega tööd). Seejärel pakin tite jälle kokku ja kärutame JustFit Clubi Ahtri tänaval (umbes 4km), siis kiirelt 20minutit EMS trenni ja kärutan sealt koju tagasi (umbes 3km). Selline mõnus trennihommik (millegipärast võtab see kõik alati nii kaua aega, et kodus olen tagasi alles kahest-kolmest, sest vahepeal peab last söötma jne).

Viimane kord treener küsis, et kas ma kaalunud olen ennast, et ta näeb, nagu ma oleks alla võtnud ja kaks sõbrannat, keda polnud pikalt näinud, ütlesid ka, et tundub nagu ma oleksin alla võtnud. Mina end loomulikult kaalunud polnud. Tulin siis suure tuhinaga koju.. Kaalule.. Ikka 69kg. Hm, kas mul on nüüd lihas, et kaal sama on?

Eile õhtul proovisin ühte Halloweeni kostüümi ja Meelis ütles, et mu jalad nävad paremad välja kui enne. Tselluliiti ei pidand olema :D No võta sa siis kinni… Paar pilti ka vaatamiseks. Ma ise ei saa midagi aru.

Esimene trenn:

esimeneems

Neljas trenn:

neljasems

Esimene-kolmas-viies:

1-3-5

Need küll erineva nurga alt kõik, aga veits nagu oleks tõesti siledam :D

Kuidas teil – kas suudate järgida toitumis-trennikavasid? Kas olete EMS trenni proovinud? Prindi välja ja mine proovi eriti soodsalt – kahe korra eest maksad vaid 15€ :)

12027691_913206885382796_7253896373156770591_n

21 thoughts on “Vahearuanne: trenn, toitumine, kilekotid

 1. Hei

  Nii palju ku mina kursis olen siis tuleb zinzinoga algul üldse miskeid kapsleid võtta, et oma omega 6 ja 3 tasakaalu enamvähem saada ja siis saab alles kaalulangetamisele mõtlema hakata. Et muidu ei pidanud mõjumagi. Mõtlesin, et lihtsalt mainin :)

 2. Alustasin just esmaspäeval toitumiskavaga. Täna näitas kaal -1,9kg. Kava on väga hea,võimalusi palju erinevaid ja isegi jäätist saab süüa tellisin selle Signessa Kalmuselt. Trenni ma ei tee. Oleks meil Rakveres ka EMS trenn siis ilmselt oleks see just see mulle ma lihtsalt ei jõua kuhugi saali laste kõrvalt. Õhtuti tahaks meest näha. Pikalt jalutada ei saa kuna mu 10kuune pole vankri sõber. Igatahes ma ikka yritan seekord sellest kavast kinni pidada sest alla on vaja võtta palju. Trenn alati muudab kehakuju ja tundudki kohe saledam-las see kaalunr näitab mida iganes. Komplimente on ju hea saada ;) aga tahaks nendest pulbritest rohkem teada kyll.. Sooviks kontakti ;) edu

 3. Näed tõesti parem välja, ühtlasem v siledam v ma ka ei tea kuidas öelda :D aga väga tubli oled, edu ! ;)

 4. Need kaalu langetamise pulbrid on ikka nii mõttetud, ei soovita üldse.. VB veab nii, et su kaal jääbki samaks aga tavaliselt tulevad kilod tagasi..

 5. Mina kasutan fitlap.ee toitumiskava ja olen sellega väga rahul. Nelikuud olen jälginud(vahepeal ka korralikult patustanud) ja kadunud on 15 kilo.
  Keha paremaks vormisaamiseks oleks ka trenni vaja teha, aga pole ma väga trenni inimene, kahjuks.

  1. Mitu % sa algkaalust kaotanud oled? Tavaliselt on sedasi, et mida suurem oled seda kergem on kilosid kaotada.

  2. Kopin ühest vanast blogipostist:
   Kaalulangus vahetult peale lõikust võib olla väga kiire, meestel kuni 25kg esimesel kuul. Kiire kaalulangus kestab kuni kuus kuud pärast lõikust (minul kadus kuue kuuga 38kg), seejärel aeglustudes, kuid kestes veel umbes aasta (minul oli aasta hiljem kaalukaotus -49kg). 1,5-2 aastat peale operatsiooni saavutavad patsiendid oma madalaima kehakaalu, olles kaotanud 75-80% ülekaalust (mina olin kaotanud -55kg ehk 99% ülekaalust!). Üldiselt pole selline tulemus siiski püsiv ning valdav osa patsiente võtab kaalus 5-10kg juurde, seejärel kaal stabiliseerub (kolm aastat hiljem oli kaalukadu -49kg). Seega, mõningane kaalutõus sel perioodil on normaalne ja ootuspärane.

 6. Kilekottidest – kõik muud probleemid sain lahendatud, aga vot KALA jaoks ei suutnud midagi muud välja mõelda! Selveris pakiti värske forellifilee lausa topelt kilekotti ja ausalt – mul ei olnud selle vastu midagi! Andke nõu, kuidas peaks KALA ostma ilma kilekotita? Oktoobris liitusin mõtetes samuti selle kampaaniaga ja olen nõus – terve kuu jooksul 3 suurt kilekotti ja 15 väikest, enne võis see olla vahel ka 1-2 päeva kogus. Nüüd tõesti mõtlen ja ei luba tädidel kõiki asju kilekottidesse pakkida. Leib/sai on eelpakendatud ja vahel ka just need õunad, mis mulle maitselt meeldivad, muu kaubaga suurt muret pole ja nüüdsest on mul igapäevaselt kaasas ka korduvkasutuses olev kott. Kindlasti jätkan ka edaspidi ja olen Sinuga nõus – parem siis minu enda poolt vähem kasutamist ja rohkem mõtlemist, midagi ikka paremuse poole!

 7. Sa proovi jah neid pulbreid.. anna siis kindlasti ka teada :P
  Ma ei tea, ma ei julge väga toidulisandeid võtta pärast bypassi. Ei tea üldse, kas need toimiks. Enamasti toimus ju kaalulangus toidukoguste vähendamise tagajärjel. Aga need “rohud” .. need vajavad kohta, kus “ravida” ülekaalu… sooles seda funktsiooni väga vist pole.
  Aga jumala eest.. Kui toimi.. anna teada :D Vaja kah tagasihiilinud viiest kilost lahti saada.

  Endal on kodus üks toitumiskava.. aga pole nagu suutnud seda tahtejõudu ja kindlust endas leida, et neid pidada (tehtud siis spetsiaalselt bypassikale.

  EMS trenni pole proovinud. Aga päris huvitav tundub. Kogun kunagi raha ja proovin :D

  1. Praegu ju EMS 2 trenni 15€ ehk üks trenn 7,50€ – prindi välja see flaiku ja mine proovi :)

  2. Tahavad nad reaalselt seda flaikut paberil saada või saab ka juba tänapäevasemalt, st telefonis ette näidates?

 8. Kas seal EMS trennis on ok koos lapsega käia (st lapsele ohutu ja ise saab ikka trennile keskenduda)? Olen ka mõelnud minna, aga päeval pole last kusagile panna.

  1. No mul tegelikult on alati olnud keegi kaasas, kuigi ta on seal suht rahulik. Paar korda on jopanud, et magab :)

Comments are closed.