VIDEO: kuidas me kolisime

Ma mäletan, kui me üheksa aastat (!!!) tagasi Uue Maailmasse kolisime. Olime enne läbi käinud vähemalt üheksa „potentsiaalset“ korterit ja.. olime juba alla andmas, kuniks ma helistasin maaklerile kuulutuse peale, mis oli just üles tulnud ja mis piltide järgi oli okei. Üldse mitte meie kriteeriumitele nö vastav, aga okei. Ja sisse astudes ei läinud me poole toanigi kui vaatasime Meelisega teineteisele otsa, et jah, see on see! Meie kodu!

Täpselt samamoodi juhtus kaks nädalat tagasi kui ma Facebookis skrollides ühte korterit nägin. Ma olen viimased paar aastat suurematel üürikatel silma peal hoidnud ja kordagi pole olnud veel seda – see on see, peame kohe helistama. Oma kodu ostu panime me pausile, lihtsalt et elada päev korraga ja mitte stressata selle pärast.. Ostame siis kui Meelisel on kindel töö, kindel sissetulek ja me oleme panga jaoks nö tõsiseltvõetavad. Aega on selle kiire asjaga. Meelis kirjutas tegelikult oma kodust veel ühe loo, kus tõstis esile küsimuse, et kes seda oma kodu siis tahab? Meie endale või teie meile. Lugeda saab seda siit!

Asume asja juurde

Too kuulutus oli üleval olnud tund aega. Korter oli suhteliselt sisustatud, koli ja hakka elama, hinnalt 150€ kallim kui praegune, aga poole suurem! Megasuure köögi ning elutoaga. Magamistoas suuuuuure voodiga (tšauki diivan ja kange selg! Meil on nüüd Napsie!) Absoluutselt mitte meie nö eelistatud asukohas. Otse omanikult! Meelis arvas, et see on raudselt juba läinud. Helistasime.

„Alles. Homme on mõned vaatama tulemas, kutsuksin teid ka siis..“

„A, me mõtlesime, et tuleme kohe, meil õhtu vaba..“

„Okei, mul ka, saame siis poole tunni pärast maja ees kokku..“

Kohale jõudes oli täiega ärevus sees, kas meie meeldime omanikule, kuidas tema meile tundub, kas korter on ikka nii hea kui me eeldame. Olles kiire tiiru ära teinud, nägin juba silmanurgast seda Meelise „this is it“ nägu. Panipaika vaatama minnes olime me tegelikult juba otsustanud.

„Ma saadan teile lähipäevil siis lepingu ülevaatamiseks ja kui kõik sobib..“

Kõik sobis. Juba samal õhtul sai antud digiallkirjad, makstud tagatisraha.. Kõik käis nii kiirelt, aga teadsime, et see on meie uus algus!

Tagasi koju sõites tegime väikese põike ja sõitsime hoopis minu töö juurde ja Hedoni lasteaeda, lihtsalt et vaadata, kui kaua rohkem aega kulub. Kolm minutit kauem kui praegu kesklinnast minnes. Pole probleemiraasugi!

Tänaseks oleme juba kolinud. Kõik toimus ca 10 päeva jooksul. Ehk siis me hakkasime oma vanas kodus kõike pakkima ja kastidesse ladustama. Kuigi hoidsime ka sõprade eest seda kolimist saladuses, või noh, mis saladuses, algul käis kõik nii kiirelt ja päev enne kolimist tundus imelik hakata ütlema. Mõtlesime, et lajatame siis kõigile storysse :) Kuigi vihjeid tilkus ju ka enne, lihtsalt inimesed ei osanud mõista.

Kui allkirjad olid antud, hakkasime juba pakkima ja… vlogi alustasime alles siis kui Meelis bussi tõi, et paari päeva pärast kolida, aga siit väike ülevaade meie kolimisest ja ka pisut uuest kodust.

28 thoughts on “VIDEO: kuidas me kolisime

 1. Palju õnne ja ilusaid hetki teile uues kodus! Kus kandis te nüüd elate? Kas korter on 2- või 3-toaline?

 2. Saitegi “kööktoa” taagast lahti:)
  Palju õnne uue alguse puhul!

  Mis sellest korterist sai, mille linki üks blogilugeja jagas ja mille panka saatsid?

  1. Midagi ei saanud. See 40km linnast ja pealegi see maakler never ei vastanud. Pangast sain muidu jaatava vastuse sellele :)

  2. KV-s see kirjutamise süsteem tihti ei tööta. Vähemalt jäi mulle selline mulje enda korteri otsingute ajast. Kindlam on maaklerile helistada.

 3. Ma pean tõdema, et mida aeg edasi, seda rohkem Marimell mulle meeldima hakkab.
  Kuigi olen lugenud ka postitusi ja peast kinni hoidnud, olete tänaseks leidnud millegi, milleni paljud blogijad mitte. Selleks on ausus, otsekohesus ja ilustamata arvamused.
  Nii palju on blogijad, kes kirjutavad oma elust kui täielikust roosamannast ja järsku tuleb hala.. Ups, me läksime lahku, ups mul on depressioon või muud sada häda.
  Te oleksite võinud vabalt õelda lugejatele, et minge pekki kõik ja me ostsime omale korteri, aga te ei teinud seda.
  Ja mulle meeldib, et te elate elu mis teile meeldib ja te saate aru, et lugejatele ei peagi kõik teie otsustused meeldima.
  Soovin teile kõike ägedat uues kodus!

 4. Vahva, palju !
  Mulle meeldib kolida juba sellepärast, et siis saab põhjalikult kõik ära sorteerida. Igasugusest kolast lahti…ja uuele ruumi
  Kas kolisite Kristiine linnaosasse? Sõitmise järgi tundus see suund :)

  Elasin Uue-Maailmas kunagi teie kõrvalmajas :) Nii head grillilõhnad tulid teilt meie parklasse

 5. Väga väga hea meel Teie üle!
  Ehk jäävad nüüd ilkujatel ka suud kinni pikaks ajaks! :D They didn’t see that coming :D

 6. Palju õnne. Ilmselt on teil 3 toaline, kuna mainisite et teil on eraldi magamistuba ka.
  Liikluse järgi vaadates elate kuskil õismäe – mustamäe kandis :)

 7. Nii tore ja palju õnne. Kolisite Lasnakale, eks :) Laagna tee äärde.
  Vihje on see, et samal ajal läksite Tondiraba jäähalli uisutama, mis on lasnakal :) Te poleks never kaugelt sinna uisutama läinud.
  Huvitav kas elate seal punastest tellistes majas või läksite paneelikasse :(

 8. Tublid lapsed. Samas 9 korterit vaadata on kukepiss, ma otsin järgmist investeerimis-üürikat ja vaatan igal nädalavahetusel mingi 5-6 tk üle. Kodu valiksin ilmselt veel kauem. Aga ega mõne kohaga on küll see vaib nagu mõne pihviga öösel Veenuses, et kohe tunned ära, et on õige teema.

  1. Ei andnud rahu see nuputusülesanne, et kust on 17 minutit. Aga siiski avalik info on täitsa leitav :)

 9. @tarkpea:

  Ma usun, et sa pettud täiega, kui avastad, kus nad tegelikult elavad :) wait for it. Ei olegi kappa-kohila-suvalises-paneelikas võib-olla. Kahju, kui teistel hästi läheb eks?

  Marimellid võivad veel südamehäireid põhjustada mõnel, kui nad avalikustavad enda uue elukoha aadressi.

  1. :D Kes teab, see teab. Aga nii mõnegi vinguja võib tõesti pahviks lüüa.

   Toredaid elamusi uues kodus, Marimell ja Hedon!

  2. Ma küll sealt kommentaarist kuskilt mingit õelust või parastamist välja ei lugenud.

  3. Esiteks, issver kui imelik kommentaar … sa M. oled kirjutanud. Teiseks, miks peaks keegi olema pettunud kui inimesed kolivad suuremasse yyrikasse. Mingu kuhu tahavad, Kohilasse…. vs Tallinnasse, mis vahet sel on. Kolmandaks, kui inimesed ei soovi vastata kuhu rajooni kolisid ja kui mitu tuba on, siis see on nende endi soov.
   Lihtsalt mainin, et selline salatsemine paneb vbl osasi inimesi imestama ja spekuleerima, et mida on nii palju nagu varjata… ses suhtes et isegi asukoht on justkui riigisaladus. Kammoon.
   No ometi enamus juba teavad kus nad elavad ja kui suur vs. pisike see uus korter tegelikult neil on, see pole mingi saladus enam, oleks nad ise seda maininud poleks ka seda spekuleerimist.

   Tore et saite veidikenegi suurema elamise ja oma voodi vs madratsi, mis siis et see oma “voodike” on ka veits kitsas laiuselt aga no ikkagi madratsiga, arvestades fakti et olete 9 aastat maganud kokkuvajunud poroloondiivani peal. Pole ime et seljavalud ja pidev magamatus kimbutanud teid aastaid.
   Minul on siiralt hea meel ja hea on vaadata teie endi rõõmu hetkel…. aga ma kardan et tegelik korteri kulu saab olema priskemalt suurem kui te hetkel oskate arvata.
   Ausalt, ma ei ole see tyyp, kes teie reisikulud kokku luges ja siis teile sellest teada andis, ma olen absoluutselt suvaline lugeja, kes aeg ajalt teid loeb, andke mulle andeks mu julge sõnavabadus.

  4. Lihtsalt infoks, meie magamistoavoodi on Eesti keskmise suurusega ehk siis just seda suurust madratsit ostetakse eestis enim :)

 10. Õnne suurema kodu puhul!
  Meelise lause “järgmine viis aastat ei tahaks kolida” tõi muige näole. Olen kolinud viimase kümne aasta jooksul seitse korda, millest kaks kolimist on üle ookeani olnud. Üürikast üürikasse, oma koju siis jälle üürikasse ja nüüd jälle oma koju. Kulm ka ei kerki, kui peab jälle nelja inimese asjad kokku panema ja minema.

Comments are closed.