#beebiblogi #elulineblogi

Lõpuks ometi ämmakas, kes kuulab ja mõistab

Oh, see on ühtpidi nii kurb, et ma leidsin selle “oma” inimese viimasel minutil ja ma tõesti ei planeeri ka rohkem lapsi, muidu oleks ta mu kindel uus valik, aga vähemalt on teil võimalus tema juurde minna.

Saage tuttavaks – Maarja-Liis Stern, võtab vastu dr Šoisi juures. See ei ole reklaampostitus, vaid reaalselt minupoolne kogemus. Kahju, niii niii nii kahju, et ma sellele varem ei mõelnud.

Loote ultrahelikeskusel on nii palju plusse, et ma ei saa aru, miks ma esimesest päevast peale ainult seal ei käinud. Praegu Maarja-Liisi nime otsides lugesin kodukalt, et kui ma oleks end seal kohe arvele võtnud, oleks ma kuude jooksul saanud korralikult säästa, sest kõik ultraheliuuringud oleksid mulle soodsamad olnud. Ausalt, tee või veel üks laps..

Kõik saab korda.. omal ajal!

Minu õnneks polnud ma esmakordselt rase ja teadsin umbes mida oodata jne, aga mul paraku on tänu koroonalainele lähedalt ka üks kehvem näide.. aga ühesõnaga, plussidest – kõik visiidid toimuvad kohapeal (ei mingeid telefonivisiite ja teadmatust!), kõikidele visiitidele on kaasa lubatud partner (olenemata riiklikest koroonanõuetest), ajad saab panna üksteise järel ehk hoiad aega kokku. Muidu käi ultrahelis, ämmaka juures, naistearsti juures, analüüse andmas – see ka häiris mind Pelgus jõlkudes kõige rohkem (ämmakas eelistas ka seda, et tal oleksid analüüside tulemused selleks hetkeks käes kui ma lähen ta juurde, mitte, et annan samal ajal/korral kui nagunii Pelku minema pean..) + kogu see suhtlus ja suhtumine seal..

Viimane kord olin ma Šoisi juures kokku üle 1,5h ja sain sel ajal tehtud analüüsid, KTG, ämmaka vastuvõtu, ultraheliuuringu jne

Maarja-Liisist veel rääkides.. Ütlesin talle, et olen läbinud maovähendusoperatsiooni ja “tänu sellele” on mu hemoglobiinitase madal, ei teki rinnapiima.. ta vaatas mu analüüside tulemusi ja ilma pikema jututa sai aru, et üsna loogiline kui mu hemoglobiin oli raseduse alguses juba normist madalam, on hetkeks veelgi langenud, siis see pole mingi aneemia (raamatu järgi jah, aga ma pole raamatunäide!), vaid reaalsus, et see ei ole 150 pealt alla tulnud 105 peale, vaid 115lt, mis juba ongi madalam kui tavaliselt peaks. Sama teema b- ja d-vitamiiniga ja näitudega üleüldiselt. Oh, kuidas ma olin igatsenud AJUDEGA inimest, kellega suhelda. No õnneks sain vähemalt raseduse lõpus positiivse noodi.

See on nagu ma eile ütlesin ühele iga-aastasele Jõuluvana kliendile, kes on aastaid olnud viimane koht, kus ta käib, et Meelis tuleb sealt alati ära positiivse noodiga ja ei tahaks panna talle uut tellijat viimaseks, kelle puhul sa ei tea suhtumist ette..

Panime mulle kirja veel ühe ämmaka aja, aga loodetavasti seda pole vaja. Kuigi see langeb kokku.. Hedon sündis 38+3 ehk siis võimalus oleks sünnitada 14.12, mil mul on ka uus ämmaka aeg. Ma ise eelistaks 4.12 või 8.12. Aga noh.. ega ta tuleb ikka millal ise tahab.. Või usute te mõttejõudu, et kui ma hakkan endale sisendama, et kohtume 8.12 – siis võibki nii juhtuda?

Ühtlasi sai otsustatud, et kui ma sünnitan enne aastavahetust, siis lähen Pelku ja kui peaks aastavahetusel sünnitama, siis ITKs, sest seal on ilutulestikule parem vaade (küsi tuba paremasse tiiba!) #nali – lähen sinna, kuhu tee sel hetkel lühem on.. Äkki sünnitan hoopis Pärnus?

10 thoughts on “Lõpuks ometi ämmakas, kes kuulab ja mõistab

 1. Hoian pöialt Teile köigile synnitusel ja köike paremat❤️(Kõlas kuidagi nagu vanainimese soov aga sydamest)

 2. Minul oli TA 23.7, ütlesin mehele, et teeme pakkumised, kumb täpsemalt arvab. Mees arvas, et sünnib mõned päevad enne TA, mina pakkusin, et sünnib 26.7. Ei sisendanud endale ega midagi, sest tegelt mul oli suva, kunas ta sünnib, aga juhtus nii, et sündiski 26.7.

 3. Ausalt, see on juba naljas, kuidas Te seda varjatud turundust teete “Topshopi potid pannid – Meelise jõuluvanks olemine”, “Ämmaemand – jõuluvana”, “Uus auto – jõuluvana” jne, jne, jne. Nagu inimesed oleks kõik mingid alaarenenud, et sellest aru ei saaks. Ja okei tehke seda aga no päriselt imetamis rinnahoidjad ja Meelise jõuluvana trall, üldiselt see kisub kummaliseks juba ära. Ja no muidugi enamasti saan ma Teie jutust aru, et tal on kõik ajad juba seitse aastat broneeritud, siis ei saa ma üldse aru, miks Te seda teete.

 4. See mõttejõu abil lapsele sünnikuupäeva määramine pole mu kolma rasedusega kordagi toiminud :D Kuigi-kuigi. Kahe viimasega tekkis viimasel rasedusnädalal lõpuks mingi aimdus ka õige sünnikuupäeva kohta, kuid ma mitte kordagi ei öelnud seda kõva häälega välja ega nagu mõelnud väga sellest kuupäevast. Jahvatasin ikka oma mingitest teistest kuupeäevadest, mis olid nagu muudest asjadest tingituna minu jaoks meelepärasemad. Alles tagantjärgi taipasin, et hmm.. tegelt see päris sünnikuupäev ju hakkas mul seal teadvuses kuskil blinkima, aga ma lihtsalt eirasin.
  Muidu äge, et said toreda ämmaka. Missiis, et alles lõpus. Jessas. Sul beebi juba varsti-varsti käes..:))

 5. Ma siiski rõhutaks, et lootel on vaja teatud hulgal rauda, vitamiine hoolimata sinu algnäitudest. Ehk siis asendada tuleb rauda, kui on hgb madal ka siis, kui see oli raseduse alguses kohe madal. Aneemia kriteeriumid ei muutu mao ära lõikamise/ümber juhtimisega. Samuti on lootel üsna ükskõik, kas sul on magu või mitte, tema areneb ikka omasoodu ja vajab selleks vastavas koguses mineraalne, vitamiine. Lihtsalt sageli vajatakse rauda veenisiseselt peale mao opi, samuti B12 süstidena.

  1. Jah, ma tean seda! Ma ju seda räägingi, et mu Pelgu ämmakas teatas vapsee, et mul pole näidustust b12 süstidele ja veenisisesele rauale!

 6. vaatan enda raseduskaarti, 138 oli alguses, vahepeal 110 ja siis võtsin lisandit ja oli hiljem 122. hemoglobiin.. ja piima oli oi kui palju. et siis sinu puhul võiks siis ka ikkagi tekkida kui lapse rinnale paned. on sul rasedusega läinud rinnad suuremaks? kui jah, siis juba see on märk, et keha valmistub, piimanäärmed suurenenud.

  1. Ma rääkisin eelmisel nädalal ka oma imetamisnõustajaga, kes ütles, et ma haiglas olles kohe informeeriks kõiki, et nad ei hakkaks mulle seda rinnapiima teemat peale suruma, et ta just vaatas üle, et eelmisel korral tuli mul nädalaga kokku 20ml piima, mis ei ole seda stressi väärt, et hakata sel korra pusima. Et võin lapse rinnale panna, aga.. piimapudel ikkagi kaasa.

   Me ei räägi siin hemoglobiini ja rinnapiima seosest, vaid mu meditsiinilisest probleemist, millest kirjutasin ka eelmisel korral..

   https://marimell.eu/mida-teha-kui-rinnapiima-ei-ole/

Comments are closed.