#elulineblogi #kokandus

10 punkti läheb…

Valio saatis meile hiljuti uusi jogurtijooke, et saaksime neid testida. Kui aus olla, ostan ma neid suht tihti. Üldse olen ma poes nö Valio usku – juustu valin Valio järgi, hapukoort ja kodujuustu samuti. Ma ei teagi, miks ma alateadlikult seda valikut teen, kas asi on selles, et nad on marimelli blogi pikaaegsed koostööpartnerid, või nad maitsevadki paremini. Ma ei tea, aga igaljuhul eelistan ma Valiot teistele sama kraami tootjatele. Ainult piima osas olen ma hinnatundlik, tegelikult pigem pakenditundlik – ostan kaheliitrises kanistris mingit Aasa piima. Ja võid ostan seda, mis parasjagu sooduses on.

Aga tulles nüüd nende uute jogurtijookide juurde… Siis etteruttavalt – 10 punkti läheb Valiole hea toote ja disaini eest.

No üleüldiselt algab toode alati välimusest, tekitab emotsiooni ja “kui-sa-mind-ei-osta-oled-elu-aeg-näljas” tunnet. Täpselt see mul tekkiski ehk siis 10 punkti Valiole ilusa pakendi eest! Ma arvan, et kui tegu on Valioga, siis tegelikult maitse osas pole küsimustki – nad on end niikuinii tõestanud. Nendega ei eksi. Mäletan kuidas me kevadel käisime uute toodete tutvustusel, ükski maitse ei tekitanud „öak“ tunnet. Kõik olid täiega head. Ka harjumatud maitsed olid nommmm…

Ja ka sel korral – milline maitse! Esiteks ta kustutab nälga ja teiseks janu. Pudeli vee asemel on kindla peale minek jogurtijook. Hea on, et nad on säilitusainete vabad, jah, nad ei seisa sul kaks aastat külmikus ja pahaks ei lähe – lähevad küll, kõik asjad lähevad. Ka järgmisel päeval ülessoojendatud mäki burger on rõve, aga usu mind, nad seisavad seal heal juhul paar tundi enne kui keegi nad pintslisse pistab. Mõned head omadused veel:

• nad ei leki ega plahvata gaasidest sulle näkku (nagu mõned pudelid, mis avad ja käed on kohe plägased)
• 100 g pudel – väga kompaktne ja paras suurus kotti viskamiseks (eriti meeldib näiteks siis kui peame Hedoniga kohe pärast ta lõunaund kuskile startima, pudelid kaasa ja minek)
• unikaalselt laktoosivaba koostis – sobib kõigile (no veganitest ma ei hakka rääkima, eks)
• müüakse neljastes pakkides – kogu pere saab energialaksu (mulle ja Hedontsile piisab ühest, Meelisele kahest)
• tükivaba – ilma tükkideta (nagu smuuti, mulle eriti tükid jogurti sees ei meeldi)

Ja mis peamine. Valio Gefilus jogurtishotid on ainsad jogurtishotid, mis on kodumaised, ehk siis Eesti piimast, Eestis valmistatud. Äge!

Talve ja pimeda tulekuga tunnen kogu aeg väsimust. Kui mul on valida – kas teha lõunauinak või midagi muud, siis ma valin iga jumala kord uinaku. Nädalas julgelt mitu korda teen lõunaune kui võimalik. Täna magasin ka koos Hedoniga.

Mulle meeldib, et tootes olevad vitamiinid – D-vitamiin (!!!) ja B12 vitamiin on just need mis aitavad väsimusega võidelda ja organismi tugevdada. Palju tõhusam kui tass kohvi või hommikune D-vitamiini tablett, ma ütleks. Ja nende tablettidega on mul nagu ikka, ma unustan neid pidevalt võtta. Peaks vist purgi külmutuskappi panema, siis oleks silma all rohkem. Aga jogurtijook on maitsvam ja toitvam. Mulle piisab sellest hommikusöögiks.

Maitsetest on minu jaoks parim lege metsamarja jogurtijook, üliidentne maitse. Nagu naabripoiss ütleks: imeline! Seda enam, et suvel metsa ei jõudnud, kompenseerib see minu jaoks mõned isud, mis on rahuldamata jäänud. Soovitan proovida!

Hedon seevastu nõuab Tutti-Frutti oma. Minu jaoks liiga magus, aga lapsele paras – peaasi, et magus on.

Aga kui suhkrust rääkida, siis on seda saja grammi kohta vähe – 11g.

Ma praegu ekstra guugeldasin, et keegi ei hakkaks mind mutta tampima, et ma lapsele suhkrut annan –  sarnased väiksed pudelijoogid teistelt firmadelt – Actimelil on 12, Hellusel 14, Farmi omadel ka 11. Suurem osa sellest on looduslik piimasuhkur või puuviljadest tulev suhkur, seega ei ole asi üldse nii hull. Näiteks kohukestes on suhkrut 27-30g saja grammi kohta.

Ühesõnaga, ega meist keegi ei saa tarbida ülenisti suhkruvabu ja ma ei tea millevabu asju, siis võiks ainult vett juua ja chia seemneid süüa, aga.. Natuke head võib ikka igas päevas olla. Ja üldsegi, et ma nüüd kohe noomida ei saaks – siis Hedonil on patupäevad nädalavahetusel. Nädala sees ta enam naljalt kommi ja präänikut ei saa, pigem puuvilju.

Hedonil on mingi lollakas komme seda pudelist endale laua peale valada ja lakkuda nagu kass – ma ei tea, miks. Aga nii.. saab kõrrega juua ja milline laps ei armasta kõrrest juua?

Aga reedest-pühapäevani võib ta süüa mis ta tahab – olgu selleks komm või burks, jogurt või banaan. Otseselt ma mingeid rämpsuhunnikuid nädalavahetuseks kokku ei kuhja, aga kui mäki isu tuleb, siis lähme. Või kui poes käime ja ta kommi küsib, siis ta võib endale ise valida mis tahab. Aga ainult ühe. Näiteks ükspäev Prismas ma ütlesin magusaletis – võta mis tahad, laps valis 20sendise pulgakommi. Ja päeva nael oli selles, et ta ei saanud seda lahti, ütlesin, et hoia pulgast kinni, tõmbasin seda kilet ümbert ära ja komm kukkus maha, lendas kildudeks, laps sai ainult neljandiku kommist.. Aga ta oli rahul ikkagi :)

Millega teie patustate? Kas Valio jogurtijooke olete proovinud, millised on lemmikud?

7 thoughts on “10 punkti läheb…

 1. päris rets, sa ehk ei tea, aga McDonalds on üks rõvedamaid asju, mida endale näost sisse ajada. okei, täiskasvanud vastutavad ise, aga lapsele? infot leidub tegelikult praegusel ajal ikka küll ja veel ja sinul, kui kokal? võiks olla mingigi kriitikameel toidu osas. (naljakas on seda paska toiduks nimetada)
  p
  https://youtu.be/tvFGCQOJyxY

  loe ja hari end sel teemal, ma nagu siiralt südamest soovitan. kuigi ega vist väga palju ei loodaks, sest kui 11g suhkru-piimajooki vee asemel on okei, siis vôib see sinu jaoks suht rändom ettepanek olla :)

 2. Ma tean, et peadki kiitma, aga ma ikkagi neid ei osta.
  Piim on Valiol parim, sest see vahustib hästi.
  Joogikraami teen ma ise. Maguskraamiks banaan ja/või maasikad, karusmarjad, vaarikad, mustikad, pohlad ja piim,lastele väga meeldib. Ahjaa, vanillisuhrut ka natsa.

  Laste jaoks on see 11 g ikka liiga palju ja nad õnneks ei taha seda.
  Ma ei pea õnneks reklaampostitusi tegema ja saan vabalt häid asju süüa/teha

 3. Valio jogurtjoogid on ka meie lemmikud. Sellel väikesel pudelil on oma võlu, sest ükski teine asi ei kao külmkapist nii kiiresti kui Valio joogijogurt.
  Ja ka juba korra avatud pudeli võib südamerahus kotti panna, ei pea muretsema, et pudel korgi juures lekkima hakkab.

 4. Kui valio jogurtijook on laktoosivaba siis ei saa seal olla looduslikku piimasuhkrut. laktoos ongi piimasuhkur.

 5. Kuna Eestis ei ole laktoosivabade toodete valik teab mis lai, siis Valio on tõesti suureks päästerõngaks, kui isutab piimatoodete järele. Meeldib, maitseb, joon. Kõige väiksem potsik ongi vist ainult lastele mõeldud, sest ise jooks neid korraga 4 ära. Tutti-frutti on tõesti väga hea ja siis oli neil vist midagi granaatõunaga ka. Nämma.

Comments are closed.