12 nippi sünnituse esilekutsumiseks

Leidsin draftist ühe loo, mille ma plaanisin avaldada 10 päeva enne tähtaega. Aga noh, 11 päeva enne tähtaega olin ma juba haiglas… ja sain emaks :)

Meie jaanuaribeebide grupis algas enne aasta lõppu tõsisem pudenemine pihta, iga päev oli keegi haiglas ja sünnitas, praegu kisub juba sinna kanti, et iga päev tuleb mitmeid uusi sünniteateid ja teised naised “kadetsevad”, et tahaks ka.

Panime üheskoos kirja neid nippe ja trikke, mida oleme kuulnud, et võiks kaasa aidata sünnituse algusele.

PS. Tegemist on pigem meelelahutusliku osaga elust ja ilmselgelt kõik trikid kõigile ei mõju ja pole väga soovitatav hakata neid nippe ka enne 40nda nädala täitumist katsetama, kuigi ringi veeremisest võib juba teatav kopp ees olla..

Laps tuleb nagunii siis, kui ta ise tahab! Aga, mis võiks siis sünnitegevusele kaasa aidata? 12 nippi:

SSS – seks, saun, shampus
Treppidest kõndimine (ilmselt ei mõju see inimesele, kes igapäevaselt viiendale ronib)
Käpuli põranda pesemine
Teatud punktide mudimine (vaata videot!)
Pikad jalutuskäigud
Vürtsikas söök (ilmselt ei mõju neile, kes terve raseduse vürtse sisse kühveldanud on)
Tikud topsist maha pillata ja ühe kaupa üles tõsta
Vaarikalehe/varre,- nõmmliiva, petersellitee joomine
Jahedas vees ujumine
Ananassi söömine
Kükkide tegemine
Kiirkõnd

Ja kõige lõpetuseks leidsime üheskoos, et kõige enam mõjub saatekiri esilekutsumisele – siis käiks justkui beebide peas klikk ja nad tulevad päevake enne saatekirja kuupäeva ise!

Kas teie kandsite üle? Kui kaua? Kas proovisite ka mingeid koduseid vahendeid? Milliseid? Kas arvate, et teid aitas mingi trikitamine või oli see pigem juhus ja/või kokkulangevus?

25 thoughts on “12 nippi sünnituse esilekutsumiseks

 1. Ma just eelmisel õhtul koritasin elamise ära suure tuhinaga, jõin pokaali shampust ja seksisin, sauna meil pole.Aga no näed imet samal ööl kell 5 hakkasid veed tilkuma :D Siiamaani ei tea kas need aitasid või oleks see niikuinii siis juhtunud. Sünnitama läksin 40+4.

 2. Mul oli vanema tüdrukuga ka plannitud keoser. Sest aeg oli juba üle ja plika polnud õigetpidi. Ööpäev enne plaanitud keisrit plika otsustas tulla. Oli end öösel veel õiget pidi keeranud ja korras. Sünnitus oli raske aga ei midagi tapvat. Teise lapsega oligi esile kutsumine. Sünnitus ise kerge aga lootekott ei läinud katki ja laps sündis koos lootekoti ja enamuse verga. Ämmakas ütles, et õnnesärgis sündinud lasteks nimetatakse neid. Välimisi ilupisteid ei olnud aga sünnituse käigus kaotasin pea 2l verd ja siis läks trall lahti, sest ei saadud aru mis toimub ja kust see tuleb. Jälle narkoos (esimese lapsega oli vaakum sünnitus ja pärast pandi narkoosi alla ja tehti mehaaniline puhastus). Peale narkoosi ja sisemisi õmblusi (ei tea siiani põhjust ega õmbluste arvu sest neid lihtsalt paberites kirjas ei olnud) sain vereülekande. Kontrolliti ka neere kuna rauatase oli alla kriitilise normaalse. Taastumine võttis aega pikalt. Ükski teine esilekutsumise kodune varjant ei toiminud :D

 3. minul sündis laps 41+1 nädalal .laks monuga üle . eelmine õhtu sai palju palju ringi jalutatud poodides ja järgmine päev läkski asjaks :) esilekutsumisleht oli ka juba valmis ämmaemanda poolt tehtud :) aga mingeid erilisi trikke ei teinud :)

 4. Minul läks tähtajast üle. Kui saatekirja esilekutsumiseks olin kätte saanud hakkasin ka koduseid asju katsetama. Tõesti kartsin minna sinna esilekutsumisele ja soovisin väga ,et asi ikka loomulikilt pihta hakkaks. SSS proovisin aga shampsust jõin pool pokaali kuna hakkas vastu. Jõin peterselli teed natuke. Rääkisin beebile ,et olgu välja tuldud. Emme ei taha,et vägisi välja hakatakse võtma :D
  Päev enne haiglasse minekut olin ma juba väheke kurb ja isegi nutsin. Mees ütles,et tavai lähme terviserajale ja kõnnime mäest üles-alla. Tehtud!
  Koju jõudes hakkasin süüa tegema ja hops tulidki veed :D. Olin nii õnnelik.

 5. Mulle ütles ämmakas, et kui ma järgmisele visiidile lähen, ss annavad nad mulle ka saatekirja esilekutsumisele. Aga võib juba ette arvata, et sinna järgmisele viisidile ei jõudnud ja saatekirja ka õnneks ei saanud :) Nüüdseks juba beebi kolme kuune :)

 6. Minule jagas ämmakas veel sünnitusel juhendeid, kuidas aidata lapsel alla poole suruda. Istud põlved pepsi all sirge seljaga. Ja nagu imeväel vajub laps alla ning sünnitegevus saab hoogsa hoo sisse!

 7. Esimese ning ka teise lapse ajal oli ainult üks asi mis pidin ära tegema – see oli kodus suurkoristus :) Peale seda nagu plõks kohe minek :D Kõik ämblikuvõrgud,tolmud jne said võetud, põrandad pestud ja lõpuks ise vanni kus limakork ära tuli :D Teise lapse ajal juhtus limakorgi tulek just siis kui olin koristamise lõpetanud, siis hakkasid valud ja läksin :D
  Mina pigem naudiks seda viimast hetkel mis antud on. Saad veel olla sina ise seni kui pead leppima ,et peres veel üks laps juures. Muidugi eks võib aidata ka see kui mõtled ,et saad üksi olla,magada kaua ja sul oma rutiin . Kusjuures väike hirm võib ka aidata ,aga siis pead ka mõtlema mis see sulle kõige vähem meeldib :D

 8. Ei mõjunud mulle ükski neist. Raseda kestus oli juba 40+5 ja ausalt oki juba kopp ees :D ikua ilm oli ka, seega mees mõtles, et äkki lähme ja jalutame ikka veids. Kell ooi umbes 17.00. Läksime vi siis. Olin umnes 100m saanud kõndida, kui käisin lupsti külili maha. Hauget eisaanud ega midagi, jalutasin vapralt edasi. Koju tagasi jõudes,umbes enne 18.00 veids, aiis tundsin mingeid õrnu valusid. Ja läksid tugevamaks. Lõpuks öösel enne 12 läksime Tartusse, jäeti ööseks sisse ja järgmine päev 18.53 oli me armas poiss käes :) Oli vaja vaid väikest libisekist, et nii 25h valudes istuda :D

 9. Mina üle ei kandnud, aga mul õnnestus 3 nädalat enne tähtaega sünnitada…mees tahtis minna maale, aga mina kartsin kodust ja koduhaiglast eemale minna juba kuu aega enne tähtaega, ütlesin, et raudselt hakkan sünnitama siis ja mees läks üksi teise eesti otsa…sai seal siis ühe öö olla ja ma juba pidin ta tagasi kutsuma, sest hakkasingi sünnitama…sõnusin ära nö:)

 10. Meie proovisime pea kõiki ülal loetletud viisidest ja miski ei mõjunud. Ei mõjunud saatekiri esilekutsumisele ega ka sealt koju saatmine,et järgmisel päeval uuesti proovida (voodikohti polnud). Beebi sündis täpselt 2 nädalat peale tähtaega. Eks see nii ikka ole,et kui beebi ei taha tulla,siis ta ka ei tule,kõnni ja kükita palju tahad. Kui midagi uskuda,siis vast,et gravitatsioon ja seks on ainsad asjad,mis võivad midagi kiirendada. Kui teise lapse saaks,siis pigem pikutaks diivanil ja puhkaks,mitte ei jalutaks ja teeks muid trikke-beebi saad saa nii kui nii.

 11. Nii täppi pandud. ;) Ma jõin vaarikalehe teed, järgmine päev sünnitasin. Muidugi 25-ndaks oli esilekutsumise paber ja beebi otsustaski täpselt 24 tulla .

 12. Esimene laps oli paar kuud enneaegne, erakorraline keiser. Teine laps tuli loomulikul teel 2 päeva peale tähtaega. Esilekutsumiseks ise ei teinud midagi, agq mul oli esilekutsumise päev paika pandud, see oli paar päeva hiljem.

 13. Esimene laps tuli mõni päev peale tähtaega ja ei teinud selleks veel midagi. Tütrega hakkasin valutama täpselt siis kui tähtpäeva päev kellal ette lõi, täpne plika kes peab tähtaegadest kinni :)

 14. Vanim, poiss, oli selline statistiline keskmine 40n.5p
  Tűdruk, noorim, sündis täpselt 42 nädalal. Paber esilekutsumiseks oli täpselt 42 nädalaks, haiglas pidin olema hommikul kl 9. Plika sündis kl 8:52… Valud algasid kl 8 hommikul, 8.30 hakkasime haiglasse sõitma… tuhud tulid autos peale ja napilt oleks seal ka ära sünnitanud. Õnneks jõudsime viimasel hetkel haiglasse ja kohe pikali ja väljas ta oligi…
  Proovisin vist mõlemaga kõikki neid variante, et kiiremini tuleks…. tolku neist polnud. Tulevad, kui ise tahavad…
  Poisiga olin paar ndlat enne sünnitust haiglas uuringutele ja isegi seal mõni naine kannatas sellepärast, et esilekutsumise tablast/küünlast pole abi olnud.

 15. Päev enne sünnitust mängisin disc golfi. Saatekiri oli ka taskus. Sünnitasin 40+6:)

 16. Mõlemad lapsed tulnud 3-4 päeva enne tähtaega . Esimesega lihsalt lamasin ja ootasin millal valud hakkavad. Teise Beebsiga Googledasin kuidas kiirendada, siis tegin kaks päeva suured jalutus käigud ja 2.päeva öösel hakkasid valud .

 17. Ainsat trikki, mis 100% mõjub, pole kirja pandud :) Ise kandsin teise lapse 42 nädalat üle ja kutsusin ise just sellega esile. :P Need ülejäänud ei mõjunud ükski.

 18. Mina jõin alates 37 nädalat nii vaarikalehe kui nõmmliivateed ja kui 39+2 õrnad kokkutõmbed tekkisid, siis tegin hoolega kükke. 39+2 sai vanainimeste asja ka 2x tehtud, mul oli kindel plaan too nv sünnitusega ühele poole saada :D Laps sündis 39+3. Ei oska paraku öelda, kas teed ja kükid aitasid kaasa või oleks nagunii sellel ajal sündinud :)

 19. Mul sündis tütar 42+0 ja ma ei teinud nimekirjas olevatest midagi peale nõmmliiva tee joomise :D

  Nüüd olen kevadel sünnitamas ja risti vastupidises olukorras- annan ise trenne, nii et kükid ja muud trikid on minu jaoks tavalised :D. Mitu korda nädalas käin kepikõndi tegemas, nii et see vist ka ei aita :D Saunas käin, vürtikat armastan :D. Nüüd on vist kaks võimalust: kas laps sünnib enne õiget aega või jäängi ma rasedaks :D :D

 20. Minu lapse sünnikuupäevaks pidi olema 31.august. Aga last ei tulnud ega tulnud ning pandi esilekutsumise kuupäev paika 12.september. 4.sept käisin pikal jalutuskäigul ning 6.sept ostsime poest väikese šampuse, sest aitama pidid śampus, saun, sex, massaaš ja jalutuskäigud. Õhtul oligi plaanis minna sauna, võtta väike šampus ja lõpetuseks äkki mees teeb ka massaaši. Põnn kõhus kuulis vist minu plaanist õhtul šampust jooma hakata ning hakkas ruttu välja soovima. 6.sept õhtul sünnitasingi ja abivahenditeni ei jõudnudki.
  Naljatades ikka räägin, et ehmatasime lapse oma plaanidega välja või, et aitas paar päeva varem tehtud pikk jalutuskäik. Kuid siiski tuli põnn täpselt õigel ajal, kuna varasem ultraheli näitas nagu laps oleks nädal aega noorem kui perearsti lugemise kohaselt. Ja täpselt nii juhtuski, tuli nädal peale tähtaega, ultraheli aja järgi.

 21. Ma sain saatekirja 24ndaks, kuigi tähtaeg oli 27. sept. Kahtlustati suurt beebit. 20ndal olin veendunud, et see viimane õhtu kahekesi kodus. Tegin makaronivormi õhtusöögiks, ahistasin meest, jõin poolteist klaasi shampust ja nautisin Jan Uuspõllu etendust “Isa”. Peale seda magasin mõnusalt terve öö. Ärkasin 10 ajal, sõime. Peale seda panime võrevoodi kokku, peasin käpuli magamistoa põranda, tegin titevoodi ära, panin mähkimislaua valmis ja kui hakkasin tolmuimejaga põrandaid tõmbama saabusid valud. Natuke enne kolme päeval siis. Ja 22. öösel 02:09 pandi mulle väänik itks rinnale. :)

Comments are closed.