Aasta ja viis kuud hiljem: ma olen kokku kuivanud

Ma ei saa ise arugi kui väikseks ma olen jäänud, aga kui ma ühel päeval hakkasin riiete suurusi vaatama ja Euroopa numbritega võrdlema, siis pidin suht pikali kukkuma.

Ostan siin Austraalias olles riideid 8 või 10, särgid pigem 8 ja püksid-seelikud pigem 10. Ehk siis vastan Euroopa suurusele 34-36. Uskumatu. Ma mõtlesin omal ajal, et kui saavutan suuruse 38 olen ülirahul. Ja kui arvestada, et viimased püksid, mis ma Eestis endale enne oppi ostsin, olid suuruses 52, siis kaheksa numbrit väiksem olla on ülituus.

Aga miks ma end täna mõõtsin, oli seepärast, et tahtsin endale Inglismaalt ühe seeliku tellida ja mul oli võrdluseks ainult aasta pärast oppi tehtud mõõdutabel ja selle järgi olin ma nende suurus L, siis hakkasin kahtlema. Tänased mõõdud ei ole nii täpsed kui teised, sest ma ei tea, kus mu mõõdulint on… Ilmselt pagasnikus ja Meelisega kaevanduses, aga nupp mul nokib. Ostsin joonlaua ja mõõtsin end köögipõllega ja siis mõõtsin põlle pealt :)

Igatahes olen ma reaalselt väike. Viimase viie kuuga on puusa- ja kõhuümbermõõtu ikka korralikult kokku tõmmanud. Isegi Meelis ütles, et kui vanasti pani mulle käe õlale, siis ikka oli kuhu toetada, nüüd on mu õlg tal pihus. Aga toon siin ära siis uue tabeli, enne oppi, aasta hiljem ja nüüd. Kaaluda ma sain mingi suvalise kaaluga kuskil kodutarvete poes ja see näitas 57, kuigi vahepeal näitas mingi kaal kuskil 55. Seega kaaluosas ma ei tea üldse, palju ma kaalun. Õige kaalunumbri saan alles Eestis kui enda kaalule astun. Aga siis on see number ilmselt kaks aastat pärast oppi!