EBA2016: tänavu astub võistlustulle 379 blogijat

Kokku pandi kirja blogisid 403. korral, millest jäi pärast selekteerimist alles 379, kes asuvad omavahel võistlema. See on 122 blogi rohkem kui eelmisel aastal. Täiega äge! Kui aus olla, osaleb sel aastal tegelikult blogijaid veelgi rohkem, sest neljas lisaküsimuses saab vabalt blogisid juurde lisada, kui teie lemmikud millegipärast juba kirjas ei ole.

Kuhu kadus 24 kirja pandud blogi? Mitmed blogid olid topelt kategooriates, mõni inimene kirjutas ise kohe pärast kirja panekut, et sorry, lisasin end kolme kategooriasse, valin selle; kordused tekkisid kindlasti ka fännide või pahatahtlike lugejate poolt. Kirjutasin kõigile (olgu, mõnele kirjutas mu assistent), kes topelt kirjas olid ja lasin neil endale uuesti kategooria valida.

 • üks osa ei teadnud üldse mitte midagi blogiauhindadest ja kuna nad end kirja pannud polnud, siis ei soovinud ka osaleda
 • teine osa oli üllatunud – “panin ju end ühte kategooriasse!”
 • kolmas osa lihtsalt ei vastanud mu kirjale

Nüüd läks teine voor käima. 28st kategooriast jäi alles 27, sest loodusblogidesse oli kirja pandud kaks blogi, millest üks ei eksisteerinud ja teine polnud kaugeltki mitte loodusblogi. Seega, selle kategooria jätsin täiesti välja teisest voorust.

Kui rääkida üleüldiselt kategooriatest, siis nagu isegi näete, väga palju õnneks korduvnimesid ei olnud. Igas kategoorias oli paar-kolm kordust, va elulised blogid, kuhu oli kokku kirja pandud 124 korda kedagi, kellest alles jäi 89. Kui palju kus kategoorias täpselt blogisid oli ja palju alles jäi – lisan need pärast teise vooru lõppu üles koos tulemustega.

Teises voorus on lisandunud “lisaküsimused” – kirja saab panna blogija, kes sind sel aastal kõige rohkem üllatas; hea kui paneksid kirja ka põhjuse, millega ta seda tegi. Teiseks tuleb kirja panna aasta uustulnuk, kolmandaks blogija, keda loed nö kõige kauem ning viimaks loomulikult oma lemmikblogija! Palun lugege hoolikalt, mida on küsitud ja kirjutage lahtritesse blogi aadress (mitte kellegi nime, tutvustust, eile alustanud blogi vms)

See on ilmselge, et kõiki blogijaid ja blogistiile kõik ei tea, seega pole ka kohustuslik igas kategoorias oma lemmikut valida – valige sealt, kus teil kindel lemmik olemas. Oma poolthääle saab anda SIIN. 

Kuna tekitas paksu verd teema, et mismõttes saab 10x ühelt IPlt hääletada, siis aktiveerisin selle variandi, et igalt IPlt saab ainult korra hääletada. Kui teile tuleb ette kiri “Täname vastamast” on keegi teie IP aadressilt juba hääletanud – ehk tegi seda ema, sõbranna, õde – kes kasutab teiega sama netti. Võib-olla proovid seda teha avalikus netis, kus keegi on juba seda võimalust kasutanud? Kui sinu IPlt on hääled antud, siis sel aastal on nad antud – proovi leida alternatiiv – kasuta telefoni 3G netti, kasuta sõbranna wifit vms.

Jagage infot ka oma lugejatega ja kutsuge neid üles enda poolt hääletama; kui olete teinud sel aastal juba varem mõne blogiauhindade teemalise postituse või teete seda nüüd, või hoopis pärast auhindade jagamist – palun jagage linki ka siin, et teised saaksid teie muljeid lugeda. Ühtlasi saan nii kõik kajastuse kokku koguda ja panna üles BestBlogi lehele.

PS! Kõikide nende vahel, kes blogiauhindadest kirjutavad ja oma lingi sinna Facebooki jätavad, loosime jaanipäeval välja Õllesummeri pileteid! :) Õllesummer toimub tänavu 6-9. juuli!

Broneerige 11. juuni ja kohtume juba auhindade jagamisel Tallinnas kohvikus Wabadust. Vabalt võid kaasa võtta sõbranna, venna või vanaema kui üksinda tulla ei taha. Ole palun nii hea ja anna oma tulekust teada siin!

20 Comments

 1. Teeks ikka ausa võistluse nii, et igalt ip-lt saab anda hääle ühe korra. Mõni annabki endale iga hommik hääle ja kas ta siis ongi ausalt oma kategooria parim? Väga ebaõiglane igastahes.

  1. Ei, see mitu korda hääletamise õigus on selleks, et inimene saaks oma hääli muuta, kui tunneb, et hääletas valesti. Igalt IPlt antud häältest läheb arvesse viimane. Täpselt nagu ka eelmisel aastal. Sest juba läinud aasta tõestas seda, et üks inimene käis enda poolt üle 2000x hääletamas :)

  2. Okei, lugesin enda kommentaari kirjutamise järel ja sinu kommentaari lugemise vahepeal malluka blogi, kus ta avalikustas, kuidas ta iga päev ühe hääle annab ühele sõpsile, aga jah, sinu kirjeldatud süsteem tundub aus. Aitäh selgituse eest!

 2. Ei kavatse ise 10 korda hääletamata hakata, aga puhtast uudishimust küsin, et kui inimene läheb oma hääletust siis nö muutma ega taha muuta KÕIKI punkte vaid ainult üht, siis peab ta muutma seda ühte ja teised hääled panema kõik nii nagu varasemalt olid (kui üldse meeleski) või võibki muuta seda üht (ja teised hääled jäävad nii nagu esimeses hääletuses). Igatahes väga segane tutvustus sellele hääletusmeetodile.

  1. Kõik hääled tuleb uuesti panna jah. Kuidas sa ei mäleta, kes su lemmik on?
   Mina näiteks andsin ka oma hääled, mingid pooled kategooriad jätsin vahele.
   Kas sa arvad, et parem oleks kui inimene saaks üks kord hääletada ja kõik?
   Ma nägin praegu selle kirjapanemisega, kuidas inimesed hakkasid kirjutama, et kõik läks valesti.. Lihtsam on, et nad saavad oma hääli anda nii palju kui süda lustib :)

  2. Ei, mina mäletan ja ei kavatse ka 10 korda hääletada ega muuta. Samas kui sa ütled, et see teist (kolmandat, kümnendat korda) hääletamine on nagu oma otsuse muutmine, siis inimene võib tulla selle peale, et kirjutabki vaid selle, mida muuta tahab, ja ülejäänud (tema eelmised hääled) lihtsalt kaovad.

   Mina arvan, et võiks küll olla 1 kord ja ühelt IP aadressilt. Pole väga mingi hääletustest osavõtja, aga kas mingit nö klassiklaist vormi ei ole? Kas see ei olegi klassikaline ja tavaline, et 1 kord ja ühelt IP aadressilt? Kõige lollikindlam mu meelest. Mismõttes muudad oma lemmikut noh? :D Elus ei saa koguaeg “undo” panna. Mõtle hästi läbi ja hääleta ära, mis seal keerulist on.

  3. Mu meelest oleks lihtsam kui üks ip-aadress = üks kord = üks hääl, aga kuna mõisa peale mäng ei käi, siis laias laastus on mul muidugi üks kõik, kuidas hääli lugeda.
   Triinu jutul on ka point sees, sest kui pole lemmikblogi, vaid nö suvalise lugemisega, siis teisipäeval meeldib mulle Pille blogi, a järgmisel reedel Malle blogi, kui ma siis oma mõne teise kategooria viga lähen parandama, võin ma Pillelt kogemata hääle ära võtta. See tundub nats ebaloogiline.
   Ja neid enda poolt ja iga päev hääletamisi tuleb, juba ju kutsuvad blogijad iga päev hääletama:D
   No ja enda poolt 20, 200 või 2000 korda hääletamine on hale:D

  4. Selge, järgmisel aastal targem. Teeme ühekordse hääletuse ka teises voorus. Sel aastal las olla nii.

 3. Eelistaksin samuti, et hääletada saaks siiski vaid ühel korral. Mulle tundub, et see ei ole päris riigikogu liikmete valimine, et kui ”läks sassi”, siis on maailm hukas. :)

  Kuid olen seda ennegi öelnud, et hoolimata sellest, et minu nägemus üritusest ei ole ehk sama, mis korraldajatel, on see väga tore ettevõtmine ja mul on küll hea meel, et te viitsite, jaksate ja tahate sellega tegeleda. Andsin enda hääled ära (ei hääletanudki enda poolt :)) ja jään tulemusi ootama. Usun, et nii mõneski kategoorias on päris tihe rebimine :)

  1. See on näha seal hääletuskeskkonnas hetkel, aga kui hääletatud, siis enam ei näe. Uuesti näeb kogu listi siis, kui tulemused üles lähevad.

 4. Mina olen juba ära hääletanud, aga nüüd ei ole mul oma arvutist enam võimalik auhinnale kandineerivate blogide nimekirja näha :(. Kui klikin lingile siis avaneb leht tekstiga SUUR TÄNU VASTAMAST! Hirmsasti tahaks aga seda listi uuesti näha ja seal olevate blogidega tutvuda. Kuidas see võimalik oleks?

  1. Hetkel polegi seda listi kuskil üleval. Tuleb uuesti siis kui tulemused lisan.

 5. Huvitav, ma ei saa üldse hääletada. Kohe lööb link vastuse, et aitäh hääletamast…

  1. Järelikult oled juba või keegi teine, sinu IP aadressilt hääletanud.

  2. Keegi ei peagi su arvutit kasutama, vaid sama IPd, nt sinu naaber, kohvikukaaslane vms. Oleneb, kus oled – ehk kasutad avalikku wifit vms.

 6. Üsna kindlasti kohe ei ole minu IP-lt keegi hääletanud ja ikkagi on mul sama seis, et “Suur tänu vastamast!”. Seega, midagi on väga valesti.

 7. Mari-Leen, ma vaatasin just bestblog.ee lehte ja seal on veel üleval see vana inf, et samalt IP-lt saab hääletada nii palju kordi, kui tahad jne..! Sa oled vist lihtsalt unustanud seal ära muuta aga segaduse vältimiseks on see oluline ju :)

Comments are closed.