American dream – pole mind kunagi kõnetanud

Minust on see USA armastus ja vaimustus kuidagi kauge kaarega mööda käinud. Ma ei ole kunagi õhanud selle Suure Õuna järele. Ma mäletan, umbes 20 aastat tagasi hakkasin ma lugema Epp Petrone blogi ja kuna mul on üsna elav kujutusvõime, siis suutsin endale tema kirjutistest ette manada Ameerika, mida tema koges. Mulle ei tekitanud see “tahaks ka” tunnet. Lisaks tundus USA alati suht kättesaamatu, kallis ja keeruline. Täna on reaalsus see, et lennupiletid on odavamad kui Taisse ja sinna pääsemine pole keerulisem kui koroona ajal Egiptusesse.

Pika hala lõpetuseks, olen ma murdmas oma Ameerika mäge, sest just sinna me paari kuu pärast lendame. Tehniliselt olen ma New Yorkis ja Dallases käinud, aga ametlikult ma vahemaandumist käimiseks ei pea. Nüüd on meie sihtpunkt hoopis Los Angeles.

Meelise sünnipäeva õhtul, ma enam ei mäleta kes, mainis, et “oh, USAsse olid lennupiletid mingi 370€..” Võite kaks korda arvata, kas ma läksin neid otsima. Loomulikult läksin. Loomulikult ka leidsin. Meelist New York eriti ei kõnetanud – “seal on sama kliima mis meil” – mul oleks ka 10kraadises New Yorkis olnud okei olla, sest mind jälle kõnetas vähem Los Angeles, kus on oktoobris 26 kraadi sooja. Kuna aga Hedonile meeldiks kindlasti soojem kliima rohkem, pakkima peab vähem, siis hakkasin skeemitama kuupäevi Los Angelesse. Pealegi, lubab internet, et LA on veidi soodsam kui NY, kuigi omajagu miinuseid on ka välja toodud, aga mis sest enam, nüüd tuleb teha sellest võimalikult vinge seiklus, saagu mis saab.

Kuna ma tahtsin osaliselt koolivaheaega sisse, siis lõpptulemusena oleme LAs halloweeni ajal, mis ma arvan, on kindlasti megavinge kogemus. Aga mida teha ja kuhu minna? Noh, eks ma kiire googeldamise tulemusena sain isegi kätte need walk of fame’id ja Universal stuudiod, aga.. mida veel?

Kõige suurem error on minu jaoks elamine – kuhu piirkonda see valida? Miks just sinna? Kas igal pool linnas on mugav transport siia-sinna või aitab Uber alati hädast välja. Seega, kes käinud on või meie jälgijatest kohapeal on, kirjutage ja soovitage julgelt, ma olen üks suur kõrv.

Ma oma tüübilt ei ole tegelikult selline, kes paneks siin Eestis megaplaani kokku, et teisipäeval sinna ja kolmapäeval sinna ja ostaks pileteid ette jne, aga kas USA puhul peaks? Mulle endale meeldib lihtsalt kulgeda, et puhkus oleks natuke ka puhkus, mitte ainult üks ühest kohast teise matk ja jooksmine, et võimalikult palju näha. Ma võin uuesti minna ja teistesse kohtadesse kui see, et ma nädalaga maksimumi pean saama. Tahaks chillida ja mängida ikka ka.

Mis on teie top3 mida LAs teha? Kus soovitate ööbida? Kas hotell või Airbnb? Kas kodus kokkamise võimalusega või pigem mitte? Kas pileteid ja plaane soovitate ette teha või kohapeal jooksvalt vaadata?

 

10 thoughts on “American dream – pole mind kunagi kõnetanud

 1. Mina panin ise LA reisi endale kokku ja olin ka väga säästlik, aga samal ajal mugav. Ööbimise võtsin Hillsi ehk, et saaks tunda seda ”rikkuse hõngu”, aga samal ajal olla soodne. Ehk et airbnb kaudu sain ägedasse majja elamise. Seal rentisime ühte tuba ja suures köögis saime ise süüa teha/terrassil istuda. See tundus mulle ka turvalisem kui olla kuskil all suuremas naabruskonnas. Meie liikusime Uberiga ja saime ilusti igalepoole kohale. Downtowni ma väga ei soovita, seal oli must ja kõhe, aga Beverly hills jms kant oli superäge. Mida soovitaksin teil- võtke rendiauto ja sõitke ka Malibu poole. Endal kahjuks polnud seda võimalust ja sellest on kahju.
  Saan saata ka kontakti, pilte ja veel tegevusi kui tahaksid rohkem lisainfot :)

 2. Suur Õun ei öelda mitte Ameerika kohta, vaid see on New York City hüüdnimi.

 3. Hei. Olen USA-s käinud paar korda, sh NYC, Washington, Miami, LA- Hollywood, Beverly Hills. LA-s Californias olin ma 2022 aprillis 3 nädalat. USA-on suur ja kallis. UBER on kallis, kuid toimib. Alla 35€ mitte ühtegi otsa ei tulnud :). Ühistransport on LA-s täiesti toimiv, kuid USA-s eriti normaalsed inimesed ühistransaga ei sõida. Sõltub mis linnas oled, LA-s suht segane ja veider seltskond ühistranasas. Enamus olid hullud. Seal on üldse väga palju kodutuid ja ka nö veidrikke igal pool. No meie sõitsime, ühistransaga ja jäime ellu ka :). Kui perega, siis pigem rentige ise auto. Seda ka esimesel korral tegime. AirBNb-ga või panna puusse ja ka hotellidega, mis piirkonda bronnid on väga oluline. Vaadake ainult keti hotelle. Mul on esimesest reisist oma veebilehel kirjutatud. Soovitan lugeda. Aprillis 2022 olin just LA-s ja olin 3-s erinevas hotellis, sest vahemaad on suured. Kui tahate ma võin teid personaalselt nõustada, kui huvi kirjuta. Selle LA kohta ma pole blogis veel kirjutanud, kuid lähima paari nädala jooksul lisan LA osa ka blogisse. Mul on oma eelmise eesta reisi kohta ka reisikiri -e-raamat kirjutatud, reisisin kokku 15 kuud mööda maailma. Mingi osa on seal ka LA-kohta. NB! Piletid peate kindlasti ette bronnima ja kindlasti plaani paika panema. Lennud on odavad, kuid hotellid on kallid. Hinnad olid 2022.a 3x kallimad kui 5.a. tagasi ja praeguseks ilmselt veel kallimad. Kui tahate normaalses piirkonnas hotelli, siis öö hind vähemalt 200€-300€ või rohkem, Santa Monicas 1 öö hotellis 500-600€, ja mitte luksuslik. Bronnides tuleb arvestada, et esialgsele hinnale tulevad otsa maksud (km, linna, ranna jne, mis on öö hinnast %). Ma kirjutasin sulle FB-s ka kommentaari, minu FB lehed: naine50pluss ja Eestlased Maailmas. Veebilehed samade nimedega.

 4. USAs maksad iga liigutuse eest ja mitte vähe. Tasub kindel plaan ette ära teha. LA on tohutult suur ja väga erinevate piirkondadega (mõned neist ka ohtlikud), seega valige elukoht vastavalt sellele, kuhu rohkem ja kuidas minna tahate. Elukoha eest rohkem makstes võite oluliselt millegi muu arvelt säästa. Tipptunni ummikud on kohutavad, võite mitu tundi lihtsalt niisama passida.

  Kindlasti kõik olulised asjad ette ära bronnida! Jooksvalt saate vaadata asju, mille eest maksma ei pea – Walk of Fame, Griffith Observatory (observatooriumisse sissepääs muidugi maksab, aga ümbruses ringi vaadata saab küll tasuta (või vähemalt sai enne pandeemiat), siit näeb kaugelt ka Hollywoodi silti, ilusa ilmaga vaade LAle). Santa Monica Pier, Venice’i ja Malibu rand jne. Lastega on huvitav käia loodusloo muuseumis dinosauruste skelette vaatamas (Natural History Museum Of Los Angeles), observatooriumi juures on Griffith Park (siin asub ka tasuline LA Zoo ja botaanikaaed).

  Disneyland+Disney California Adventure Park asuvad Anaheimis, nii et kui see kõige rohkem huvi pakub, siis vaataksin elukohta sinnakanti või selle lähedale.

  Oleneb ka kui kauaks lähete. Kaks nädalat ainult LAs veeta ei maksa. Las Vegas ei ole kaugel ning seal on hotellide hinna-kvaliteedi suhe palju parem. Samuti mööda rannikut üles Santa Barbara suunal või allapoole San Diego suunal leiab palju soodsamat majutust ja huvitavaid vaateid.

 5. Ma olen korra USA-s käinud ja tagasi ei läheks. Ma ei ole kunagi olnud USA fänn.
  Kui ma siiski peaksin mingil põhjusel tagasi minema, siis koht, kuhu ma tahaksin tagasi minna on LA lähedal olev Balboa Island. Me sattusime sinna täiesti juhuslikult, aga kuidagi jättis kustumatu mulje.
  Las Vegasesse soovitan ka minna – see on kogemus omaette ja minu arvates parem kogemus kui LA oli.

 6. Minu jaoks oli top1 LA kogemus see, kui käisin telesarja salvestamisel publikuks (Big Bang Theory). Trumpas igasugu walk of fame jms üle ja andis ägeda pildi, kuidas Hollywoodis sarja filmimine käib. Kiire guugeldus annab infot, kuidas neid pileteid saada (piletite eest maksma ei pea, st need on tasuta, aga populaarsemate sarjadega peab õnne olema, et saada).

 7. Ma soovitaksin Warner Bros stuudiot. Universal stuudios ma ei ole käinud, aga WB-stuudios sõideti pisikese autoga ringi, giid näitas erinevaid võttepaiku ja rääkis filmitööstusest. Käidi ka rekvisiidilaos ja vaadati seda stage´i, kus Big Bang Theoryt filmitakse, mingeid muid peatusi oli veel, mida ma enam ei mäleta. Tuuri lõpus sõideti mingisse majja, kus oli veel erinevaid asju, mida sai teha, näiteks “Sõprade”-sarja diivanil istuda ja pilti teha, Harry Potteri luuaga lennata, Oskariga endast pilti teha ja igasuguseid muid asju oli seal ka. Ma ei ole ka eriline Hollywoodi filmide fänn ja tean neist ikka üsna vähe, aga see tuur oli väga äge.
  Minu meelest oli LA suht jama, kui olid Hollywoodi sildi ära näinud, WB-stuudios ära käinud, siis oligi justkui põhiline tehtud. Walk of Fame oli väga rahvarohke ja ei tekitanud erilist emotsiooni.
  Üks asi, mida meie tegime oli laevasõit. Me leidsime selle tookord Air bnb´st, aga eks neid purjereise leiab mujalt ka. See oli küll tore, nägi kõike merelt ja hiljem jalutasime Santa Monica kail, nii et nägime seda nii merelt kui ka maalt.
  Minu tuttavad rääkisid, et on võimalik võtta Beverly Hillsi tuur ka, kus viiakse ja näidatakse seda piirkonda, aga samas olen ma kuulnud, et see on suhteliselt igav, sest kõik majad on ääristatud kõrgete taradega ja suurt midagi näha ei ole. Meie seda tuuri ei võtnud, siis ei oska täpsemalt kommenteerida.

  Üldiselt on väljaspool LA-d ka väga palju ilusaid kohti ja loodusparke, nii et soovitan võtta auto ja kulutada vähem aega linnapuhkusele ja sõita mööda rannikut edasi. Kaks nädalat on üsna pikk aeg, kus jõuab üsna palju näha ja loodus sealkandis on imeilus.

 8. Ma pean nentima, et olen küll Usas korduvalt käinud aga ei NY ega LV , LA minu lemmikue hulka mahu. Selles mõttes teed Sa õigesti, et lääneranniku loodus on palju palju ilusam, kui idaranniku oma aga kui vaid ühes linnas viibida, siis vist ei näe seda ka väga.

  Mulle tundub, et Sulle võiks meeldida (nagu mulle väga meeldib) hoopis läänekaldal SF ja idakaldal Washington DC.

  Otsisin enda reisiblogist üles mälestuse kokkuvõtte LA kohta, mis kõlas nii:
  Kokkuvõtlik mulje Los Angelest – suhteliselt vana ja väsinud linn. Tänavad on vanad, auklikud ning lapitud. Majad on suhteliselt tuhmid ning vajaksid värvimist, korrastamist. Siin on hästi aru saada, miks Trump presidendiks sai ehk lause “Let’s make USA great again!” kõlab siin linnas ideaalina!

  Samas on LA nii suur, et kindlasti leiad sealt ka enda jaoks pärleid. Minu lastele meeldis enim vahakujude muuseum näiteks (nad polnud enne sellises käinud ka muidugi).

Comments are closed.