#reisiblogid Ameerika

American dream – pole mind kunagi kõnetanud

Minust on see USA armastus ja vaimustus kuidagi kauge kaarega mööda käinud. Ma ei ole kunagi õhanud selle Suure Õuna järele. Ma mäletan, umbes 20 aastat tagasi hakkasin ma lugema Epp Petrone blogi ja kuna mul on üsna elav kujutusvõime, siis suutsin endale tema kirjutistest ette manada Ameerika, mida tema koges. Mulle ei tekitanud see “tahaks ka” tunnet. Lisaks tundus USA alati suht kättesaamatu, kallis ja keeruline. Täna on reaalsus see, et lennupiletid on odavamad kui Taisse ja sinna pääsemine pole keerulisem kui koroona ajal Egiptusesse.

Pika hala lõpetuseks, olen ma murdmas oma Ameerika mäge, sest just sinna me paari kuu pärast lendame. Tehniliselt olen ma New Yorkis ja Dallases käinud, aga ametlikult ma vahemaandumist käimiseks ei pea. Nüüd on meie sihtpunkt hoopis Los Angeles.

Meelise sünnipäeva õhtul, ma enam ei mäleta kes, mainis, et “oh, USAsse olid lennupiletid mingi 370€..” Võite kaks korda arvata, kas ma läksin neid otsima. Loomulikult läksin. Loomulikult ka leidsin. Meelist New York eriti ei kõnetanud – “seal on sama kliima mis meil” – mul oleks ka 10kraadises New Yorkis olnud okei olla, sest mind jälle kõnetas vähem Los Angeles, kus on oktoobris 26 kraadi sooja. Kuna aga Hedonile meeldiks kindlasti soojem kliima rohkem, pakkima peab vähem, siis hakkasin skeemitama kuupäevi Los Angelesse. Pealegi, lubab internet, et LA on veidi soodsam kui NY, kuigi omajagu miinuseid on ka välja toodud, aga mis sest enam, nüüd tuleb teha sellest võimalikult vinge seiklus, saagu mis saab.

Kuna ma tahtsin osaliselt koolivaheaega sisse, siis lõpptulemusena oleme LAs halloweeni ajal, mis ma arvan, on kindlasti megavinge kogemus. Aga mida teha ja kuhu minna? Noh, eks ma kiire googeldamise tulemusena sain isegi kätte need walk of fame’id ja Universal stuudiod, aga.. mida veel?

Kõige suurem error on minu jaoks elamine – kuhu piirkonda see valida? Miks just sinna? Kas igal pool linnas on mugav transport siia-sinna või aitab Uber alati hädast välja. Seega, kes käinud on või meie jälgijatest kohapeal on, kirjutage ja soovitage julgelt, ma olen üks suur kõrv.

Ma oma tüübilt ei ole tegelikult selline, kes paneks siin Eestis megaplaani kokku, et teisipäeval sinna ja kolmapäeval sinna ja ostaks pileteid ette jne, aga kas USA puhul peaks? Mulle endale meeldib lihtsalt kulgeda, et puhkus oleks natuke ka puhkus, mitte ainult üks ühest kohast teise matk ja jooksmine, et võimalikult palju näha. Ma võin uuesti minna ja teistesse kohtadesse kui see, et ma nädalaga maksimumi pean saama. Tahaks chillida ja mängida ikka ka.

Mis on teie top3 mida LAs teha? Kus soovitate ööbida? Kas hotell või Airbnb? Kas kodus kokkamise võimalusega või pigem mitte? Kas pileteid ja plaane soovitate ette teha või kohapeal jooksvalt vaadata?