Ämmaemand vastab – küsige julgesti

Mulle on alates aski avamise ajast tulnud kamaluga küsimusi sünnituse, abordi, raseduse, beebide jne kohta. Kuna ma ei ole arst, aga küsimusi on teil kõigil palju ja guugeldada te ei viitsi, siis palun, jätke oma küsimused siia.

Küsimused, mis puudutavad rasedust, sünnitust, aborti… Küsimusi, millele saab vastata ämmaemand – leian siis ühe ämmaemanda, kes teie küsimustele vastab.

Küsimusi on aega esitada kaks nädalat.

24 thoughts on “Ämmaemand vastab – küsige julgesti

 1. Olen 31 nädalat rase ja lapse liigutused/löögid tulevad alt pool. Ei toksi enam ülevalt või kõhu keskelt nagu varem. Eelmisel ämmaemanda visiidil oli tal pea all, kuid polnud veel kinnitunud. Liigutused olid siis ka rohkem. Südamelöökide kuulamisel avastas arst, et ei tohiks selili olla, sest talle tundus, et nabanöör teeb lapsele liiga.
  Kas on normaalne, et liigutusi vähem on?
  Ei ole tegemist esimese rasedusega.

 2. Olen 36 nädalat rase. Ja alates eelmisest nädalast on laps vähem liigutanud. Samuti kõndimise aeg on tunne, nagu laps kukuks kohe välja. Käia on väga raske ja vaagnavalu on meeletu, kui kõndida pikemalt. Kas see viitab sellele, et vōib varem sündida? Ning nüüd on juba 3 päeva hommikuti käinud valud, kuid ainult mōned ning just hommikupoolikul. Kas see viitab sellele, et emakas valmistub ette? Tegu teise rasedusega.

 3. Esimene laps sündis 2013 septembris keisriga (vett palju ja lapse kaal suur)

  Olen uuesti rase. TA augustis. Sooviksin ise sünnitada. Kui laps TAl ei sünni (või enne seda) kas siis on uuesti keiser? Geelide jne esile ei kutsuta armi tõttu?
  Kaua lastakse ülekanda?

  Ja teine küsimus. Elan haiglast 100km kaugusel. Millal peaksin haiglasse pöörduma? Siis kui veed puhkevad? Siis kui valud on 5-6minuti järgi?

  1. Mul oli ka esimese lapsega keiser ja teise lapsega anti valida et kas tahan keisrit või loomulikku sünnitust, ma valisin loomuliku. Mul pandi esilekutsumise aeg paika, selleks oli vist 40+5 rn. Mul läks TA üle ja sünnitasin ise 40+2 rn. Muidugi ämmakas ütles mulle et nii kui mingi valu on või hakkab vett tulema siis kohe haiglasse kuna armiga emakas.

 4. Tere. Kui esimene sünnitus on olnud erakorralise keisriga ning sellest on möödas kaks ja pool aastat. Kas on mingigi võimalus ,et ka teine laps sünniks keisriga? Kuna ma pole nõus seda kõike taas läbi elama. Nüüd sooviks ise keisrit.

 5. 1kuusel beebil naba punnis täiega. Mulksub kui vajutan. Tegu nabasongaga vist. Mis edasi?

  1. Mind paneb imestama, et rasedad naised, kes peaksid olema juba arvel ja iga kuu ämmaka visiitidel käima,ei küsi neid küsimusi oma ämmaka/naistearsti käest. Alati saab küsimused üles kirjutada ja küsida visiidi ajal või kui tõesti mingisugune suurem mure, helistada või kirjutada.

  2. Ma tahtsin just sama küsida. Ma olen ise esimest korda rase ja on ka rohkem oidu peas ise uurida ja otsida ja küsida kui siin mõnel, kes teist korda rase. Aga noh, ega küsija suupihta ei lööda eksole. Vb asi selles, et siin saab anonüümseks jääda vms.

  3. Tegemist jah nabasongaga, oma pojaga läbi elatud 8k tagasi (kutt praegult 9k) Midagi tegema ei pea, igakord kui mähet vahetad siis suru naba sisse ja pane pampers sinna peale ja tõmba ikka tugevalt kinni. Meil kadus mingi 5-6k ära.

  1. Lähed haigla, antakse 1 tablett,mis valmistab protsessi ette (monel harval juhul voib juba selle tabletiga rasedus katkeda), lahed koju ja 2 paeva parast uuesti haigla ja jaad sisse. Pannakse tabletid tuppe, ma tapselt ei tea palju neid on. Ja siis ootad seal, millal hakkab katkema, moned tunnid kuni pool paeva, vaga suured valud.. Ja kukub potti. Varasemast kogemusest raagin ja nuudseks juba sunnitanud ka. Vordleks seda kui minisunnitust. Valutum ja kiirem protsess on kindlasti kirurgiline abort. Teatavasti inimene narkoosis siis.. Aga no internet infot tais, kui vahegi otsida :)

  2. ahaa, sain aru et medikamentoosne abort.. 14 nadalal vaid kirurgilist tehaksegi, kui narkoos sulle sobinud on, siis ei tohikski naidustusi olla? Ehk on targemaid ilmselt :)

 6. Olen 35+3 nädalat rase.Mure seisneb selles,et paljud ütlevad,et mul pidavat suur kõht olema.Ehk nende teada tähendab see seda,et mul tulemas 5kg laps.Kas suur kõht vihjab tõesti suurele lapsele?Samuti,kas 2cm suurem epk mõõt nädalatest vihjab ka suurele lapsele?Mind on igasuguste asjadega nii ära hirmutatud ja sellepärast ka uurin ja loen ja küsin kõike.Esmarase olen ka ja juba sellepärast tundub kõik hirmutav.

  1. sinu kõhu suurus sõltub pigem sinu enda kehast ja ka sellest, kuidas sa toitunud oled :) mulle näiteks ütles ämmakas et viinamarjad kasvatavad kõhtu ja seetõttu pole soovitatav peale kella kuute õhtul neid enam süüa. aga see, et keegi sulle tänaval ütleb et sa oled liiga suur ja su laps on ka suur, ei tähenda midagi. kui arst sul pole käskinud alla võtta ja pole kõhu liigse suurenemise kohta midagi öelnud, siis ma arvan et põhjust muretsemiseks on vähe :) tavaliselt nad üritavad siis su toitumist muuta või mingite asjade söömist piirata.

  2. Sellest lapse kaal ei sõltu . Võtsin rasedusega pea 30kg juurde ja kõht oli 30 nädalal juba hiiglaslik m küsiti mitu last mul seal on jne . Beebi sündis 42nädalal ise hirmust vist et kutsutakse esile ja oli 3.9kg . Ei tasu kuulata igast jutte .

  3. Minul oli jällegi lõpurasedana pigem väiksem kõht, kuigi arsti sõnul oli lootevett palju ja laps suur. Ennustati üle 4kg kaaluvat beebit. Ma ei tahtnud ise uskuda,aga lapse kaal oligi sündides natuke üle 4kg ja pikkus 53cm :)
   Ma usun,et see on ikka kõik niivõrd individuaalne.

 7. Tere,

  Kas esimesel trimestil rasdusekuul on ohtlik reisida lennukiga (lennupikkus on umbes 10h)?
  Kas suureneb katkemise oht?

 8. Tere!
  Ma sooviksin meeletult last saada, kuid hirm sünnitamise ees on meeletu. See ei ole nagu tavaline hirm vaid rohkem foobia. Mul on ka ärevushäiretega probleeme. Kas mitte kuidagi ei ole võimalik Eestis tõepoolest keisrit saada?

 9. Kuidas suhtuda kui rase suitsetab? Nüüd on ju vastuvõetud või arutusel seadus, et ema ei tohi sündimata last ohtu seada ja tema arengut meelega kahjustada (mida suitsetamine paraku teeb!). Miks siis leidub ikka ämmaemandaid, kes justkui kiidavad suitsetamist heaks ja räägivad ulmelist juttu, et maha jätmine mõjub veel halvemini? Kuidas? Mida head suitsetav ema oma lootele teeb? Või on see ikkagi lihtsalt suitsetajate vabanduseks sest mina ei ole isiklikult kohanud ämmaemandat või arsti, kes suitsetamist raseduse ajal heaks kiidab aga nii mõnigi blogija või inmene väidab, et selliseid leidub. Kuidas teid koolitati? :)

Comments are closed.