Ära seda küll kodus proovi!

Suht okei on, kui uni läheb 6:18 ära. See on kui kell 11 magama minna. Tegelikult äratas mind meie “beebi”, kes kaissu ronis. Ja no mida muud ajaga ikka peale hakata kui blogida.

Mulle meenus, et mul on teile üks kood jagamata. Kirjutasin mingi aeg tagasi meie “mis me jõuludeks tahaks” ja kirjeldasin seal meie katkist lambanahka, mille peale kutsus merino.ee meid enda juurde uut nahka valima ja rääkis, miks me oma naha ise hukka keerasime.

Ehk ära tee seda (kodus)!

Kui Hedon lamba naha peale oksendas, siis mis ma tegin – nahaga koos duši alla! Vale!

Panin fairyt ja küürisin näpud villi, et okse välja saada. Õige!

Siis lasin naha kuuma-kuuma veega üle, et fairy ikka välja tuleks. Vale!

Sopsutasin nahalt vee maha ja panin radikale kuivama. Vale!

Mõne aja möödudes, muutus nahk kivikõvaks ja hakkas murduma. Õige!

Ühesõnaga, see mees seal merinos seletas, et lambanahk on nagu sinu nahk, lihtsalt karvasem. Ja sa ei lase ju endale tulikuuma vett peale? Mis sinu nahaga juhtuks? Põleks ära. Sama juhtus meie lambanahaga, et ma lihtsalt panin ta näiliselt põlema. Tekitasin talle põletushaavu, mistõttu tõmbus ta kokku.

Fairy ja leige vesi oleks abiks olnud küll, aga mitte kuum vesi. Ja ma oleks pidanud laskma nahal nö rahus kuivada, mitte teda veel radikale kuuma toppima.

Noh, õppetund kogu eluks.

Ta lubas meil siis uue naha endale valida ja kui me olime valiku teinud ühe suure ja karvase naha kasuks (sellise! kuna hetke on kottpime, siis mul pole pilti, lisan hiljem), vaatas ta seda ja ütles – võtke niisama, keegi ei osta seda. Meil oli, misasja? Aga tegemist oli siis märgistatud lambaga ehk lambanaha all oli mingi sinine täpike. Nagu misasja? Miks te jätate ilusa naha ostmata, sest seda lammast on loetud vms? See ei paista ju väljagi. Samas selline suur nahk maksab 45-55€ ja pole minu meelest üldse kallis.

Meie oma on peaagu nii suur, et ma mahun sinna vabalt pikali. Megasuur. Megapehme. Megasoe.

Hedonile mõnus lebola, järgmiseks viieks aastaks mahub sinna pikali viskama ilmselt :)
Hedonile mõnus lebola, järgmiseks viieks aastaks mahub sinna pikali viskama ilmselt :)

Kui teil tekib küsimus, milleks meile üldse mingi lambanahk, siis – meil on põrandad päris jahedad ja kuna meie lapsele ei meeldi kindad ja sokid, siis ma eelistan iga kell, et ta on paljajalu ja istub lambanahal ja mängib, vaatab raamatut vms kui et ta tutsab jääkülmade varvastega ringi.

Ja kuna meile Meelisega mõlemale meeldib aeg-ajalt põrandal magada, vahel koos, vahel eraldi, siis selle peal magades on pehme ja soe.

A, ja uus komme on lapsel ka. Kui ta peaust tuleb, lendab rätik kus seda ja teist, ta jookseb lambanahale, viskab selili ja karjub “keemi! keemi!!!” See tähendab siis seda, et noorhärra tuleb üle terve keha kreemitada ja massaažitada! Täielik hedonist!

Mõnus pikakarvaline, sinna sisse viskudes sa tunned, kuidas vajud nagu pehme madratsi sisse ;)
Mõnus pikakarvaline, sinna sisse viskudes sa tunned, kuidas vajud nagu pehme madratsi sisse ;)

Ja kuna me juba seal poes olime, siis palus ta, kas teeksime mõned pildid talle uutest nahkadest ja no mis meil sai selle vastu olla. Meil on üks plaan veel, kuidas neid pildistada, aga selleks peame me külla minema ja nahad kaasa vedama. Need lihtsalt sobivad ideaalselt ühte koju.

2s8a0651 lambanahk-3 lambanahk-11

Seega, lambanahad pole enam ammu nagu vanasti seinale riputamiseks, vaid loovad kodus mõnusa olemise nii kamina ees kui toolil, diivanil kui põrandal. Ma tahaks kunagi kui meil oma kodu on, mingit megasuurt lehmanahka põrandale. Vaiba asemel. See on sile ja madalakarvaline ja toimiks ideaalselt ma arvan. Ohjumal, see oma kodu sisustus saab olema ikka normaalne peavalu :) heas mõttes, muidugi!

Aga hea uudis on see, et kõik kes tellivad merino.ee lehelt lambanaha(d) ja sisestavad e-poes koodi “marimell”, saavad saatmise tasuta!

Jõulukingiks ideaalne :) tegelikult aastaringselt hea variant kingituseks.

6 thoughts on “Ära seda küll kodus proovi!

 1. jaa, ma kiidan ka merino.ee-d! tellisin neilt jõulukingiks muflon xxl-i – see on tõesti väga ilus ja kvaliteetne nahk! Loodan, et kingisaajale meeldib see vähemalt samapalju kui mulle :)

 2. Kunagi oli meil ka lambabahk magamistoas põrandal – ilus, pehme, valge.. Kuniks meie koerapreili otsustas, et sinna on mõnus pissida (oli ta toona kutsikas alles). Välja sai see nahk igaljuhul majast visatud pärast seda.

  Aga nüüd, aastaid hiljem, ei ole meil ühtegi looma nahka kodus. Ei tahagi. Halb energia.

  Eks palju on mõtlemises kinni ning kindlasti leidub meil kodus veel selliseid asju, millel on nö halb energia, kuid oleme otsustanud, et ühegi looma nahka me koju ei too. :)

 3. Sa veel tubli läksid seda dušši alla pesema. Ma vana geenius panin lambanaha pesumasinasse ja Arieli lisasin ka :) Siis lisaks tsentrifuugimine 1400 pöördega. Kui selle masinast välja võtsin oli see pooleks aga pohh sellega panin veel radikale ka kuivama. Muidugi oli see kivikõva pärast.
  Siis panin selle lapsele põrandale põrandale, et hea maas mängida ja laps valas sinna klaas piima mida ma kohe ei märganud. Siis leidis see küll tee prügikasti kuna piima haisema hakkab.

 4. Lihtsalt mainin,et mul on müügiks mõned lambanahast vaibad ;)
  160*200 cm ja hind 150€

Comments are closed.