Argo Ader kannab 20 tuhat eurot annetajatele vajadusel tagasi

Nagu ma juba ka varem kirjutasin Argo Aderi teemal, siis ma lihtsalt arvasin, et midagi ei klappinud, mitte, et minu avaldatud spekulatsioonid oleksid sulatõsi. Avaldan siinkohal ära ka Argo pöördumise, mis on ilmunud ka mujal, aga kuna siin on Jarmo teemal palju sõna võetud, siis on hea see teema lõpetuseks ka siin ära tuua.

Lühidalt kokkuvõttes on see kõik ikkagi naljakas, algul ütleb Argo, et kannab raha tagasi, siis, et võib selle tagasi kanda ja samas jälle, et proovib ikka ise hakkama saada.

Ah, las ta jääda, ausalt! Sellessuhtes, et ma ei viitsi selle draama keskel olla. Point on selles, et jah, ma saan aru, üks asi on saada teada, et su poeg on koomas ja kõik on läbi, teine asi on proovida esmalt ise hakkama saada ja vajadusel abi küsida…

Ma eeldan, et see lugu õpetas paljudele, et ei tasu hõisata enne õhtut ehk jõua kohale, saa teada, mis värk on ja siis räägi. Täpselt nii olen ka mina alati käitunud – ma ei rääkinud pärast allkirja andmist, et abiellusin, ma ei öelnud pärast pulgale pissimist, et olen rase jne.

Head sõbrad ja toetajad,

Kindlasti olete märganud, et viimastel päevadel on levitatud spekulatsioone ja õelaid kommentaare Jarmo õnnetuse kohta. Ma ei saa aru, kus on nende inimeste süda. Mul on siiralt kahju, et selliseid asju üldse mõeldakse ja avaldatakse ja see teeb haiget kogu minu perele, eriti sellisel raskel ajal kui me oleme kaugel ära ja keskendunud ainult poja ravimisele, nii et ei ole võimalik iga päev meedia pärimistele vastata ja üha uusi spekulatsioone ümber lükata. Sõprade ja toetajate küsimustele oleme otse alati püüdnud vastuse anda, seda Te teate kõik ise omast käest.

Faktid on siin. Meie pojal oli mootorattaõnnetus, milles ta sai tõsiseid ajukahjustusi. Kuidas see täpselt toimus, ei tea me ise ka veel täpselt, sest uurimine alles käib ning see on hoopis teistsugune riik kui Eesti ja igasugust infot on väga raske kätte saada. Jah, poeg on nüüd haiglast väljas ja füüsiliselt enamvähem terve, sest ta on tugev poiss, aga ta vajab jätkuvalt ööpäevaringset valvet ja ravi, sest ajukahjustus on suur. Arst ütles eilsel ülevaatusel, et Jarmo on füüsiliselt üllatavalt hästi paranenud, aga et ajukahjustusest taastumiseks võib minna veel aasta aega. Täpsemalt ei oska keegi öelda, sest organism on ju nii ettearvamatu ja igaüks paraneb erinevalt. Järgmine samm on viia Jarmo erinevate spetsialistide juurde, sest tal on mitu erinevat vigastust ja meil on vaja saada teada, kui suur ajukahjustus täpselt ikkagi on. Kohe, kui arstid lubavad, toome Jarmo Eestisse ravile, kus palume teha veel lisa uuringuid ja ees ootab pikk taastusravi. Jarmo on võitleja ja me võitleme tema kõrval koos edasi. Ma tänan südamest Teid kõiki, head sõbrad, et Te olete meid toetanud ja uskunud. Minu pere ei unusta seda kunagi.

Rahast. Oleme tasunud haiglakulud, mis on meedias üsna korrektselt kirjas – 3400 eurot. Ravi veel kestab, arstidega kohtumised ees, nii et kulusid tuleb juurde ja lõplikku summat veel ei tea. Koju jõudes vajab Jarmo täiendavaid uuringuid ja taastusravi. Kodus tal ravikindlustust pole, sest ta on olnud aasta ära, mis tähendab et Eesti uuringute ja taastusravi eest peame nagunii ise maksma.

Kuna segadust on meedias olnud palju ja mul ei ole olnud aega kõike klaarida, siis võtan nüüd kõik algusest peale lühidalt kokku, et olukorda selgitada. Kui tuli teade, et poeg on kaugel maal raskes seisus haiglas, oli ainus mõte jõuda poja juurde. Eks iga lapsevanem mõistab. Polnud teada palju ravi maksab, teada oli ainult see, et poeg oli raskes õnnetuses ja ajukahjustusega koomas haiglas. Nagu ma olen siin varem ka kirjutanud, siis meie pere helistas kohe läbi Eesti suuremad kindlustusfirmad, kus on perel ka varem kindlustusi olnud, ka IFi ja öeldi, et Jarmol kindlustust pole. Head sõbrad tegid selle peale omal initsiatiivil sõprade seas Facebookis üleskutse toetada ja see üleskutse jõudis ka meediasse. Ise ka ei suutnud uskuda, et inimesed on nii toetavad ja annetusi kogunes lausa 20000 eurot, mille eest SUUR TÄNU!

Kui asi oli meedias ja annetused olid juba tulnud, saime kõne IFist, et Jarmol ikkagi on nende juures kindlustus. See oli meile ootamatu üllatus ja suur kergendus, sest veel eelmisel õhtul ütles IFi esindaja meile, et Jarmol kindlustust ei ole. See selleks, õnneks sai see asi lõpuks paika. Nüüdseks on selge, et kulud siin Tais tulevad kardetust väiksemad ja me saame ise hakkama. Alguses oli küll mõte, et kui annetustest midagi üle jääb, teeks fondi, aga kuna me annetusi kasutama ei pea, siis arvan, et on õigem annetused headele inimestele tagasi kanda. Nii saavad nad oma soovi järgi ise aidata kedagi. Eestis Jarmol ravikindlustust pole ja uuringud ja taastusravi peame ise täies ulatuses maksma, aga püüame ka sellega kuidagi oma jõudude ja sõprade jätkuva toega hakkama saada. Teen vajadusel järgmise nädala jooksul kõigile toetajatele tänuga ülekande tagasi, sest mulle on jäänud mulje, et inimesed annetasid ravi jaoks Tais, mitte Eestis. Head annetajad, ma ei unusta Teie südameheadust ja toetust.

Lugupeetud ajakirjanikud, kes Te minu postitusi siin loete. Palun Teilt kaht asja – et laseksite meil rahus ja privaatselt keskenduda sellel raskel ajal poja ravile ning et Teil jätkuks tugevust ja tarkust mitte avaldada spekulatsioone. Palun saage aru, et kui mul ei ole võimalik kõigile kirjadele või kõnedele vastata sel ajal kui me võitleme kogu perega poja paranemise eest, et siis see ei tähenda, et ma oleks mingi kaabakas, kes tahab inimeste heatahtlikkust kurjalt ära kasutada. Tänan Teid ette mõistmise eest.

Ja head sõbrad, kuna meedias on avaldatud väga ebameeldivaid asju, siis sellepärast ma loodan ka, et Te mõistate minu otsust Facebookis kogu maailmale poja tervisest enam mitte kirjutada. Juhul kui on kûsimusi saate need postitada sõprade jaoks tehtud aadressile jarmo.recovery@gmail.com, kust vastavad Jarmo sõbrad. Ja veelkord südamest suured tänud kõigile kes aitasid ja meisse uskusid.

Kogu Jarmo pere nimel,
Argo

SAMAL TEEMAL:
14.11.2014 | Sinu kõige suurem vaenlane on sinu sõber
13.11.2014 | TEOORIA: Jarmo Ader ei julgenud isale öelda, et sai puurivõitluses peksa?
12.11.2014 | Aderi poeg oli hoopis narkoosi all, pere arvas, et koomas?

2 thoughts on “Argo Ader kannab 20 tuhat eurot annetajatele vajadusel tagasi

  1. Mina siis üks neist kes küsis annetatud raha tagasi. Reedel 14.11 lubas Argo mulle raha tagasi kanda koos intressidega ja mõne minuti pärast andis teada, et ülekanne on nüüd tehtud. Tänaseks (18.11) ei ole aga mulle ühtegi senti Argolt laeknunud. Jäin pika ninaga :)

    1. Küsi temalt uuesti siis, ta pole kellegile maksmata jätnud, ma tean paljusid kellele on raha tagasi kantud. Seega ei ole tegu pettusega, niiet kui see gg väidab, et pole raha saanud, siis kindlasti ei vasta see tõele.

Comments are closed.