Meelis kirjutab: kas mänguasi peab olema kallis või kvaliteetne?

Jah, ma läksin just ilgelt närvi. See närviminek sai tegelikult alguse juba detsembris jõulude ajal. Nimelt kinkisime Hedonile (ja minule) puldiga auto. Noh, sellise maasturilaadsemasina, aga kui see samal õhtul katki läks, siis oleksin ma juba tahtnud karjuda.

Ma otsisin seda pikka aega, sest minu jaoks olid rattad väga olulised. Osad on tehtud mingid nõmedast libedast plastikust. Ehk siis kui vaiba peale jõuad, siis… sealt edasi ei lähe. Seega, pärast pikki otsinguid leidsin ma ühe normaalse masina Rimist. Ja suur oli minu õnn kui see varsti ka -50% oli. Ja ikkagi maksis see mingi 40€. No ok, jõulud ja lapsele, siis väga seda hinda ei vaadanud.

Käes oli jõuluõhtu, avasime pakid ja Hedon sai oma auto ka kätte, mille üle tal oli väga hea meel, aga see õnn jäi üürikeseks, sest juba samal õhtul vadus see auto lihtsalt keskelt pooleks. Siinkohal tsiteeriks Kalvi-Kallet: “Kuradi Hiina mänguasi”.

Õnneks on onu Andrus vana autoremondiluksepp ja tegi auto korda. Ehk siis asendas need plastikjupid metallist asjadega. Nägi asi kohe parem välja. Aga ega siis sellega asi lõppenud. Ostsin sisse tutikad ja kauakestvad patareid, et ikka jaguks. Tutkit. Nüüd on selle masina probleem see, et puldi leviala on umbes 1m. Ehk siis sa pead pidevalt seda pulti autopoole suunama ja maksimaalselt meetri kaugusel järel kõmpima, sest muidu see lihtsalt ei funka. Idiootsuse tipp ma ütlen teile. Taaskord tsiteeriks Kalvi-Kallet: “Noh, sitanikerdis.”

Mõtlesin siis, et suveks võiks ju õue talle osta mingi ägeda puldika. Sellise, mis sobib nii muru kui asfalti peal sõitmiseks. Teades, et ega ma kuskilt Selverist või Rimist või Prismast ühtegi normaalset autot ei saa, hakkasin kammima meie veebipoode. Õnneks ma ka leidsin autosid. Aga no mis hinnad. ÕUDNE! Ma ütleks, et puldiga auto on täielik luksuskaup.

RDE.ee lehelt leidsin auto mis maksab SOODUSEGA ma rõhutan soodusega 140eurot. See on mõne inimese terve kuu toidupoe eelarve.

Siis sattusin kaup24.ee lehele.Seal oleval autol on juba mõistlikum hind (33€), aga siis hakkan ma jällegi kahtlema selles kvaliteedis. Kui see Rimi oma maksis 40€ ja oli ilge käkk, siis äkki juhtub sama selle autoga. Kaks korda sõidan ja kõik.

Veel on selline vahva koht nagu shoppa.ee, kus on eriti odav auto, kuna see maksab vaid 12.90€. Õnneks on sellel autol sellised rattad mida ma tean, et on head. Liiguvad nii õues kui toas. Aga nüüd siis see hind jällegi. 12.90€ – eriti odav ju. Kaua see vastu peab?

Kuid siis leidsin ma selle ÕIGE (Püha Graal kui nii öelda). Reset.ee lehel ilutseb amfiibauto, mis sõidab nii maal kui vees, üle kivide ja kändude ja ilmselt viib ka naise peole kui vaja. Aga hind on jällegi ehmatav 89€. See lihtsalt näeb nii tuus välja, et ma isegi ei raatsiks Hedonile seda mängimiseks anda.

Muideks kõiki eelnevaid autosid ma ka juutuubisin. Ehk siis vaatasin, kas nende kohta on mingeid kasutajate videosid või ei. Kui on, siis on hea asi, kui ei, siis pigem tuleks vältida. Okei, ma saan aru, et laps võib ka kahe puupulgaga mängida või lehti taga ajada, aga üks puldiga auto oleks äärmiselt tore. Ta ikkagi mängib ja tegeleb sellega. Tegin temast video selle sitanikerdisega, mis esimesel õhtul otsad andis:

Mida ma siis peaks aluseks võtma kui ma mänguautot või üldse mänguasju ostan? Kas hinda või kvaliteeti? Kas kallis hind tagab automaatselt kvaliteedi? Öeldakse, et ma ei ole nii rikas, et osta odavaid asju. Kas mänguasjade puhul on samamoodi? Need on ju siiski lühema elueaga kui mööbel või muu tehnika.

Praegu vaatan muidugi aknast välja ja meil sobrab prügikastis üks kodutu (kellel on muideks mobiiltelefon) ja mõtlen, et näed, tema peab eluspüsimiseks taarat otsima ja mina siin kassin, et lapsel ei ole puldiga vinget mänguautot.

Aga kust saab hea auto? Keegi oskab soovitada? Kellelgi on midagi vinget kodus, mida julgeb soovitada või äkki teie laps enam ei mängi ja me skooriks selle endale?

43 thoughts on “Meelis kirjutab: kas mänguasi peab olema kallis või kvaliteetne?

 1. Nikko puldi autod. Mul vennad said kunagi kingiks ja siiani sõidavad. Neid on konkreetselt ruunatud mudas, poris, tolmus ja vees. Muidugi tegelikult tuleks jälgida kas on mõeldud tubaseks või õues mängimiseks. Poisid muidugi ignoreerisid seda, et nende autod olid mõeldud tubaseks mänguks aga seni pea 15 aasta jooksul pole nendega midagi juhtunud.

  1. Mu vennal Nikko puldiauto olnud 17 aastat. Siiani sõidab ja on korralik. Praegu mängib sellega juba minu poeg.

 2. Nõmme Karupoeg Puhhi outletis on saali näidised aga täiesti korralikud ja töötavad puldi autod ja laetavate akudega soovitan !

 3. Ma kinkisin kunagi ka poisile samasuguse nagu teilegi ja see läks samamoodi paari kuuga katki. Lapsed sõitsid muidugi läbi lompide ka. Aga siis sai poiss kingiks Nikko Vaporizr 2. Kallis on küll,aga oma hinda väärt. Seal on kummutihendid vahel ja võib veest vabalt läbi sõita.

 4. Konkreetselt soovitada ei oska, aga ehk saksa lehtedelt leiab midagi mõistlikuma hinnaga, mytoys.de näiteks võib vaadata või windeln.de
  Ise tellin sealt lapsele juba ammu enamus mänguasjad, hinnavahe Eestiga võrreldes on ikka kohati mitmekordne :) näiteks viimati tellisin Smoby mänguköögi, Eestis igalpool 120+€, windelnis 69€ :)

 5. Tohib ma kohe ütlen, et selle Rastar autoga panite teie täiega puusse ja mina samuti. Ei, meil ei läinud see katki, aga kehv on ta küll. Meil ei sõitnud vaibal absoluutselt. Mingit jõudu tal ei ole. Korralik kräpp. Soovitaks mingeid NIKKO(ei ole kindel kas just nii kirjutati) autosid, kunagi olid mingid reklaamid ka telekas… mina ei raatsinud osta, tundus kallis. Aa, ja et sa selle puldiauto eest mingi 40.- SOODUKAGA pidid maksma..mina oststin Prismast ja oligi miski 24 kopikatega…ei olnud soodushind. Aga ma samamoodi vaatasin, et oh, paistavad korralikud rattad….

  1. Sama siin. Esimese ostsime ise ja teise saime kingiks. Mõlemad said suht kohe otsa. Üks on nüüd liivakasti masin, teine niisama riiulis tavaliste autode hulgas. Ja meie ei ostnud samuti nii kalli Soodushinnaga, vast maksis 24 euri. Välimus on autol kutsuv, aga kvaliteet annab kõvasti soovida.

 6. Meie sõbral mänguasja laudu. Rekato.ee Vaata sealt. Kvaliteet ja hind paigas ja ägedaid puldikaid ka !
  :)

  1. Miks? Selgelt on ju öeldud et hind ja kvaliteet paigas. Te küsisite ju soovitusi. Kõike EI PEA tasuta saama.

 7. Meie tellisime oma 7 ja 3 aastastele poistele puldiauto ebay’st. Maksis ligi 30 € aga me oleme ÜLI RAHUL. Nelikvedu, akudega pult mida saab laadid, vastupidav ja kvaliteetne. Niiet kui huvi on kirjuta ;) Jagan linki .

 8. Aga miks ei viinud sa seda autot Rimisse tagasi, kui see esimesel kasutuskorral juba katki läks? Asjadel on garantii. Ka mänguasjadel. Jah, võibolla on vaja jaurata ja vaielda, kui öeldakse, et oled ise lõhkunud, aga reeglina on see väga kenasti näha, kas asjale on peale istutud või on laiali vajunud koostekoht või muu selline “sitanikerdisele” omane kvaliteediprobleem. Kui piisavalt argumenteeritud oled, siis on väga suur võimalus, et saad raha tagasi või uue asja.
  Minu arust ainult hind ei näita asjade kvaliteeti. Olen samamoodi saanud hingehinna eest asju, mis lagunevad kiiremini kui karbist välja jõuad ta võtta ja olen saanud ka üliodavalt asju, mis kestavad mitu last ära. Seega hind ise ei määra. Kui leiad e-poest asja, mis sind huvitab, siis telli ära ja enne kui selle lapsele kätte annad, vaata ta kriitiliselt üle. Kui sulle tundub, et tegu on väga halva kvaliteediga asi või muul moel sulle sobimatu, hind ei vasta sinu ootustele kvaliteedi või muus osas, siis saada see kohe tagasi – nii ei lähe raha kaotsi. E-poest ostu korral on sul 14 päeva aega asjaga tutvuda ja see soovi korral tagasi saata. Kasutada sa seda ei tohi, aga enamasti saad juba käes hoides ju aru, kas kas hind on ülepaisutatud või tundub ok. Kui kasutama hakkad ja tehniliselt laguneb, siis on asjal garantii.

  1. Ostsime selle mingi sooduka ajal, tšekk oli jõuluks ammu ära visatud ja.. enne ei taibanud ka tšekkida :)

 9. Ma kinkisin ka kunagi poisile sellise nagu teilegi ja läks samamoodi paari kuuga katki. Aga siis kingiti poisile Nikko Vapiorzr 2. Sellel on tihendid ja on veekindel. Igati oma hinda väärt. Soovitan selle osta.

  1. Jep. 90€… ei raatsi kuidagi. Me saame kaks nädalt toidupoes selle raha eest käia.

 10. Puldi leviala peaks sõltuma MHz-st need odavad 10-20€ on tavaliselt 27MHz. Meie poja sai jõuludeks Rastar BMW i8 (40MHz), mis mänguasja poodides oli soodukaga 45€ aga Kaup24’s 35€ ja meil kõik ühes jupis. Äkilisust on nii palju, et meestuttavad enne ei lahku, kui korralik “parketidrift” tehtud :D Vaipa meil ei ole aga rattad pigem kummised, peaks seal ka toimima.

 11. Minu lapsel oli 2 tk seda vees sõitvat autot. http://truimg.toysrus.co.uk/product/images/UK/0098863_CF0001.jpg?resize=500:500

  Küll vanem mudel, aga ei usu, et nad seda väga parandanud on. Kui aku oli laetud, sõitis see reaalselt 20 minutit. Kui õues oli jahe, nt talvel, et lumel sõita, sai aku tühjaks veel kiiremini. Siis laadis TUNDE. Ehk siis mängida reaalselt sellega kunagi ei saanudki, nii et nüüd võtad ja mängid tükk aega.

  Vees sõitis, aga mitte eriti ägedalt ega kiirelt. Aga no oli siiski ok.

  Siiski ma ei soovita seda selle akujama pärast. Proovisime leida lisaakut, aga ei õnnestunud. Ja siis võeti kätte ja kingiti lasteaiarühma poolt, kes kõik peole olid kutsutud, täpselt samasugune teine veel. :S

 12. Meil see konkreetne Nikko Vaporizer olemas. Auto on äge ja vastupidav, aga rehvid on sellel plastikust. Me käisime talvel õues katsetamas ja ei saanud paigalt minemagi.

 13. Täitsa teemaväline, a palun ütle, kui suitsust loobusid- millega asendasid selle?

  1. Ma olin rase, ei pidanud millegagi asendama. Võimalik, et suitsetamise asemel sõin kohukest, võimalik, et see oli rasedaisu – ma ei tea :)

 14. Tahtsin samuti karjuda, kui jõuluõhtul lapsele kingitud puldiauto pärast mõne minutilist sõitmist töötamast lakkas. Ostsin ka auto Jukust. Tegemist oli suure Ferrariga, mis oli 50€ pealt allahinnatud 40 eurole.

 15. kuule, handyman, kui sa plastikjuppide asemel auto metalli täis topid, siis ilmselgelt kaob puldi leviala ära:D ega asjad ei ole ilmaasjata nii tehtud, nagu nad on. jah, mõned autod on kohe metallosadega, aga siis on neil ka vastuvõtja vastavasse kohta paigutatud. mõelda on vaja, mitte kohe taidlema hakata.

 16. Ma ei viitsinud komme lugeda vb keegi juba küsis, aga kas sellel puldil antenni pole ? Äkki see puudu ja sp peabki järgi jooksma

  1. Polnudki, Meelis ütles, et spetsjomm ostis ilma antennita, et Hedon seda kiskuma ei hakkaks :D

  2. Meil on täpselt sama auto ja antenn oli eraldi kilepakendis kaasas koos juhendiga. Antenniga toimib väga kaugelt, ilma tõesti peab puldiga ise järgi jooksma.

 17. Meil täpselt sama auto, “tagasild” läks pooleks ja seda juba teisel õhtul. Kui abikaasa selle korda tegi, siis juhtus midagi puldiga ja … sõita sellega enam ei saa. Jube käkk!!! Hoiatuseks kõigile, et selle firma autosid pole mõtet osta!

 18. Me ostame poisile odavaid 10-15 euroseid puldiautosi. kui läheb katki siis läheb nagunii. nendest odavatest pole väga kahju saab varsti jälle uue osta. Õde kinkis minu lapsele kallima puldika. Sõidab muidu jätkuvalt hästi aga juba on igasugu juppe sealt küljest kadunud ( tulevane mehhaanik vist :D )

 19. Minu vennal olid ka Nikko puldiautod, 2tk. Sõitis maal õues ja toas parketi ja vaiba peal. Sai need umbes 3 ja 4 aastaselt. Nüüdseks on vend 15 ja autod töötavad siiani täpselt sama hästi, just andis need edasi ühe väiksele poisile.

 20. Kas kallis või kvaliteetne? – Mänguasi peab olema huvitav mängida

 21. Meie laps sai jõuludeks selle NIKKO puldiauto. Väga hästi on vastu pidanud, sôidetud on õues iga ilmaga. Julgen soovitada :)

 22. Kui tahad odavat ja head, siis neid korraga ei saa osta.

  Korralikud puldikad, millel ükskõik mis detaili purunemisel on jupid asendatavad, maksavad sadu eurosid.
  Laste mänguasjade kategoorias neid ei leia.

 23. Meil oli just puldiauto otsing ja saime osta.ee-st uue Nikko puldiauto 10 euroga. Paistab väga korralik ja vastupidav (auto terve, aga seinanurgad mitte :D ). Vahel tasub seal silm peal hoida, äkki veab nagu meil.

 24. Kui sa ostad 2 aastasele puldiautot siis vaata pakendilt ikka vanust ka ;) ilmaelgelt sõidab ta kallid masinad sodiks ju :) Meil oma 3 aastane kutt läheb kurjaks kui need uhked-kallid puldiautod kiiresti ära sõidavad ja nyyd saigi ostetud yks väiksem ja rahulikum puldikas, millest tal ka rõõmu on.

Comments are closed.