Arvutusi

Pärast maost möödajuhtivat operatsiooni toimub järgneva kuue kuu jooksul järsk kaalulangus. Tavaliselt saavutab inimene lõpliku kaalu 18 kuni 24 kuud pärast lõikust. Selle aja jooksul kaotab keskmine bariaatrilise lõikuse patsient keskmiselt 50 kuni 60% ülekaalust. Uuringud on näidanud, et on võimalik kaotada kuni 80% üleliigsest kehakaalust.

Täna möödus operatsioonist 148 päeva (viis kuud ja üks nädal). Selle ajaga olen ma alla võtnud 36 kilogrammi, mis teeb keskeltläbi 0,24 kilogrammi päevas. See on omakorda 62% algsest ülekaalust (58 kg). See on metsikult hea tulemus, kui ma nüüd praegu neid arvutusi siin teen, ka arst on kiitnud ja mina olen ikka kurtnud, et liiga vähe kaob. Tegelikult on tulemus ju väga hea.

Olen ikka vaadanud seal peenemaks.ee foorumis, et osadel langeb kaal nii aeglaselt, et opist poole kauem möödas kui mul, aga kaalu langenud sama palju või vähem kui mul. Eks see ole personaalne ka, mul õel jäi kaal vahepeal mitmeks kuuks seisma, nüüd pidi jälle kukkuma.

Lisaks lugesin, et kaalu langetamisel ei aita üldse jõusaal, vaid aeroobne tegevus – jalutamine, kiirkõnd jne. Natukene hantleid tuleb tõsta, sest vastasel juhul hakkab keha lagundama lihaseid, mitte rasvu, kuna tal on tunne, et kuskilt ei tule midagi peale. Lihas peab säilima. Trennis käimisega olen ma natukene laisk – aega ju nagu oleks, aga üksi ei viitsi. Meelisel on juba teist kuud Kalev Spa kaart – kohal oleme jõudnud käia kaks või kolm korda.

Ma tõesti pigem käin, kuna ma nüüd jõuan ja ei väsi saja meetri peal ära. Eile näiteks tulin kolm kilomeetrit sõbra juurest jalgsi koju. Möödaminnes. Kulus 30 minutit. Ja mul pole probleemi käia Kristiines shoppamas, terved korrused läbi tuulata ja veel jalgsi tagasi tulla. Mul on nii kerge olla.

Tänases Kroonikas ilmus siis väike looke ka, olin üsna kidakeelne ja oppi ma neile ei kinnitanud, samuti jätsin ütlemata täpselt kaotatud kaalu.
Mai alguses peaks ilmuma Naistelehes pikem lugu, eks ma seal vist paotan natuke rohkem suud.