Meelis kirjutab: beebi majas ehk desome kõike! Isegi riideid!

#KOOSTÖÖ

Kui enamik teist on tänaseks juba harjunud poodides ning kaubanduskeskustes oma käsi pesema, puhastama, desinfitseerima, siis mul on küsimus – kas ja kui suures ulatuses te kodus seda teete? Käsi peseme ilmselt kenasti me kõik, aga kuidas on lood pindade ja riietega?

Ma usun, et paljud meist puhastavad kodus erinevaid pindu, kas siis igapäevaselt või iganädalase koristuse käigus, aga olgem ausad – me teeme seda isegi juba aastaid, aga.. ainult väliselt. Ehk siis kui me näeme mingi plekki, siis me eemaldame selle. Tundub ju igati loogiline. Aga kuidas on lood desinfitseeriva puhastamisega? Ilmselt ei ole see seis nii roosiline. Ei olnud ka meil. Siiani. Tundub kuidagi ajamahukas ja mõttetu, et puhastad pinna ära ja siis desod veel üle.

Samas arvestades hetke olukorda, on selline desomine ja puhastamine juba üsna elementaarseks muutnud. Ma tean, et on inimesi kes pesevad poest tulnud piimapakke, apelsine ja isegi suitsupakke. Ilmselt kõik seda enam ei tee, aga aasta tagasi desosid küll kõik oma poest tulnud kotid üle.

Nüüd kus meie majas on beebi, olen ma sellele pindade puhastamisele aina enam hakanud mõtlema. Ei, ma ei jookse desopudel käes last pärast õues või poeskäiku üle laskma. Pigem pöörangi tähelepanu sellele, et mida ja kui palju ma näping ning mis baktereid ma endaga kaasas kanda võin. Baktereid on ju tegelikult igal pool.

Vaatasin hiljaaegu YouTube’st ühte videot, kus lastearstid rääkisid, et mida ja millal võib lapsele süüa anda ning kuidas esimestel elukuudel tuleks temaga ümber käia. Loomulikult on lapsed erinevad, nagu ka nende immuunsus, aga fakt on see, et päris kõike me ju ka neile suhu ei topi. Vähem tähtsal kohal pole ka riided.

Kes on meie usin jälgija, siis tema juba teab, sest Facebookis me juba pakkisime lahti ühe kingituse, mis meie perele minu initsiatiivil saadeti.

Esimest korda kasutasin ma Sanytoli toodet juba mingi kaks-kolm aastat tagasi. Siis kui veel  igasugune desomine suurema osa inimeste igapäeva ellu ei kuulunud. Toona jättis see pudel mulle kuidagi mulje, et tegemist on tootega, mis on ennekõike suunatud restoranidele ja suurköökidele. Ilmselt sellepärast, et ma nägin seda Kaupmehe hulgilaos ja seal käib enamasti selline ettevõtlusega seotud rahvas ostlemas. Aga mis puudutab toodet ennast, siis selle kohta ei olnud mul toona mitte ühtegi paha sõna öelda. Tegi pinnad puhtaks ning ilmselgelt ka desinfitseeris. Lihtsalt palja silmaga seda ei saanud kindlaks teha.

Nüüd on aega mööda läinud ja nende toodete valik on laienenud. On lisandunud desinfitseerivad puhastuslapid ning põrandapesuks mõeldud vahend, aga mitte ainult… Nimelt köitis meie pilku vägagi unikaalne toode – desinfitseerimisvahend tekstiilile.

Sanytoli tekstiilide desinfitseeriv vahend desinfitseerib nii valget kui ka värvilist tekstiili. Toote võimas kolmetoimeline toime kõrvaldab 99,99% kõigist bakteritest, viirustest ja seentest. Toode ei sisalda kloorvalgendit. Desinfitseerimisvahendiga saate alati täiesti puhta pesu! Kasutage desinfitseerimisvahendeid näiteks lasterõivaste, pesu, voodipesu, spordirõivaste jms peal. Aine väljastatakse pesumasina loputuskambrisse või veega. Seda hõlpsasti kasutatavat toodet saab kasutada kõigil temperatuuridel ja kõigi pesuainetega.

Kasutasime seda nüüd ka nädalavahetusel kui suurem pesupesemine oli ning tuleb tunnistada, et minu suurim hirm ei saanud teoks. Ma nimelt kartsin, et kui seda tekstiili desinfitseerijat panna pesumasinasse, siis see rikub riided ära. Aga ei.

Kõige enam leian ma, et sellist toodet on vaja voodipesu jaoks. Kuid miks mitte ka lapse jopede ning õuekombekate jaoks.

Kõik Sanytoli tooted on saadavalt suuremates kauplusekettides ning loomulikult on need ka koju tellitavad. Hinnad jäävad vahemikku 2.99€ – 5.99€ (oleneb poest ning kas on kampaanias või mitte).

8 thoughts on “Meelis kirjutab: beebi majas ehk desome kõike! Isegi riideid!

 1. Tere.

  Mina leidsin sanytol desinfitseerimisvahendi tekstiilile umbes 2 aastat tagasi.
  Me pidime sõitma Tallinnast Tartusse autot ostma ja umbes 20 min enne kohale jõudmist otsustas poeg auto täis oksendada. Auto vahetus jäi meil tol päeval ära, aga Tartusse pidime ikkagi sõitma, tahtsime last ja autot puhastada ja tuulutada, sest okselõhn oli jube. Lapsele pidin kõik uued riided ostma. Kui me koju tagasi jõudsime, siis panin kõik riided pessu. Peale pesu jäi ikka okse lõhn külge. Järgmisel päeval läksin poodi vaatama kas on midagi mis võiks võtta selle lõhna ära ja leidsingi selle toote. Ma olen väga rahul selle tootega. Soovitan!

 2. Kui see koroona jama hakkas juba siis keeldusin ma kasutamast desinfitseerijaid ja ei nõustu seda siiani tegema. Pesen käsi nii nagu alati olen teinud. Poest asju tuues ei pese ma muud kui köögi- ja puuvilju. Maski või visiiri kasutan ainult tööl sest noh seal ei saa ma muud moodi. Aga omal vabal ajal ei nõustu ma kumbagi kandma.

 3. Aga teie ju ei usu Corona-viirust:). Kust siis nüüd korraga koostöö raames see desopaanika:)Paluks veidi usutavamat reklaami:)

  1. Loe ikka pealkirjast kaugemale.. see on sama nagu Delfis on iga hommik uudis “lisandus 234 koroonapositiivset, 8 suri” – kui postitus avada, selgub et suri tõesti kaheksa inimest, aga mitte koroonasse!

 4. Ma otseselt ei desota, aga mulle meelidvad sellised antibakteriaalsed tooted. Enamsti olen kasutanud Mayeri universaalset puhastaja, millega igapäev laudu puhastan. Söögilauda rohkem, kui elutoa. Igatahes igasugused sellised tooted on imelised ja mulle meeldib koristada nö tõhusate vahenditega :) Peres on kolm last ja seda koristamist jagub :)

 5. Kasutan ka juba mitu aastat üldpuhastusvahendit, ülimugav ja hea.
  Ei kasuta seda sel põhjusel, et mingit koroonat või muud viirust paaniliselt kardan, lihtsalt alati niimoodi sel moel kodus puhastanud pindu.
  Soovitan ka alati seda firmat.

Comments are closed.