Beebigruppide sõjad selekteerivad normaalseid emmesid

Mallukas on jäänud korra turmtule alla kui beebigrupi kuusekasvatajatest* kirjutas.. Aga mind ajendas kirjutama hoopis see, et beebigruppe võetakse kui mingeid elavaid entsüklopeediaid – enne kui ise guugeldadakse või omalkäel natuke maad uuritakse, küsitakse kohe grupist ja siis… Seda hala ei jõua ära kuulata. Ja solvutakse nagu kolmeaastased ja lahkutakse ja draamatsetakse…

mother-computer

Täna hommikul hakkas kohe eriliselt palju „imelikke“ postitusi silma.

„Palju nr2 mähkmed umbes maksavad? Näiteks 66tk pakis!“

No hallooo! Võta jumala suvaline leht lahti, Maxima, Prisma, Selver ja vaata. Suurem osa hindu või kampaaniaid on nagunii netis üleval. Vaata, mis need umbes maksavad.

Loomulikult läks seal all hoopis madinaks, millised ikka kõige paremad on. Ka nii ei saa küsida, sellepärast et igale beebile sobivad isemoodi mähkmed.

Samas jäi kohe silma teine teema: “Mis maksab pakk valgeid Pamperseid Soomes, nr3? Kui keegi kasutab neid, ehk oskab ka kinnitada/ümberlükata infot, et Soomes müüdavad Pampersid ei pidavad haisema nii väga? …”

Miks sa kasutad mähkmeid mis haisevad ja mis sulle ei meeldi? Kas natuke vähem haisu ja odavam hind on siis lapsele parem?

Mina kasutasin alguses igasuguseid suvalisi, mis olid kuskil pakkides proovimiseks ja kuna ma olin ise ostnud endale koju valmis paki mingeid ökokaid (Rootsi toodang Naty), siis need meeldisidki mulle kõige rohkem ja beebile ka – ei pigistanud ega ajanud hauduma ega jätnud niiskeks..

jaha112

Olemegi nendele truuks jäänud. Kuigi ka Liberod meeldisid ja alguses kasutasime üldse ennaegsete omi. Aga naljakas, et saaks aga odavamalt (mis ei ole üldse halb iseenesest), aga miks osta siis seda, mis tegelikult ei meeldi. Äkki haiseb natuke vähem, võtan siis ikka need..

Ja veel üks natuke naljakas sissekanne. „Mul on täna glükoositest, kas tassike ilma suhkruta piparmünditeed on lubatud enne juua – öeldi, et söömata joomata…“

No ma ei tea, kui raske on aru saada, et söömata-joomata tähendab, et ei söö ja ei joo enne minekut.

Ja siis see kanakari kaagutab, ühed kiidavad takka, et muidugi joo, mis see siis ära ei ole. Teised keelitavad mitte jooma – glükoos lahustub kiiremini ja annab valed tulemused, selleks ju peabki söömata-joomata minema.. Ja nii see sõda käib, iga teise teema all.

Nendes suurtes gruppides, kus on 200+ inimest, on ilmselge, et arvamused lähevad lahku, aga naljakas, et kui ise küsitakse või midagi öeldakse ja keegi teine teisel arvamusel on, on kohe hädakisa lahti.

Mina isiklikult olen kahes suures beebigrupis – veebruaribeebides ja jaanuaribeebides.

Esimeses olen sellepärast, et alguses oli ainult jaanuarikate grupp ja kuna keegi ei osanud või viitsinud teha veebruarikatele eraldi gruppi, siis ma tegin. Mingi hetk läks sealgi sõda lahti – esimene kord oli see, kui grupiga tahtis liituda üks isa ja ma avalikult küsisin, mida sellest arvatakse ja lõpuks läks rahvas nii rasku, et vist tehti eraldi grupp, kus kindlalt ainult naised ja teine sõda läks lahti siis, kui ühele preilile ei sobinud, et mina, kui jaanuaribeebi emme olen grupi adminn. No wtf, mis kuradi vahet seal on. Aga õnneks sai ta ise aru, et ta debiilik on ja lahkus, seda muidugi päraset seda, kui sada naist talle seda ka öelnud olid, et ta peaga ilmselt vastu maad on kukkunud. Mina ei võtnud tookord üldse sõna. Nägin seda teemat alles mitu päeva hiljem, kui sellest raporteeriti. Mul on kõik teated väljalülitatud. Olen lihtsalt admin. Punkt.

Aga meie jaanuaribeebide grupp lõi kihama, kui üks neiu postitas pildi härjasilmast (teate, küll, see muna), et julgeb ka nüüd ühe amspsu võtta. Selline kisa läks lahti, oli kaks leeri – need, kes tunnistasid, et ei kartnud muna ka raseduse ajal sellisena süüa ja naised, kes tampisid teisi mutta, et mismõttes te üleüldse toorest muna sööte. No jumala eest, inimesel on õigus süüa muna sellisel kujul nagu ta tahab või ei? Ja millal ta tahab. Loomulikult on asju, mida ei soovitata süüa, aga see on iga inimese enda asi ju lõpuks, kas ta sööb või ei.

foods-to-eat-during-pregnancy

Pärast seda munateemat, teatas üks vägagi normaalne emme, et talle aitab sellest perekoolist ja ta lahkub… Temaga oli samas paadis veel paar tegelast ja nii me uue grupi tegimegi ja oh, jumal, seda vingu ja hala, et me sinna igatüht vastu ei võta. Tõsimeeli me selekteerisime ikka hoolega, kes sinna pääsevad ja praegu on meil 20st naisest koosnev ideaalne beebigrupp. Kus ongi NORMAALSED EMMED, sellised, kes annavad lapsele vajadusel pudelit ja lutti, söövad sushit, šokolaadi ja maasikaid, annavad lapsele püreed maitsta, tätoveerivad end, panevad endale vajadusel uued tissid, teevad trenni, joovad veini ja on üldse nii kuradima ägedad, et halb hakkab! Selliste naistega oma muresid ja rõõme jagada on lust ja lillepidu ja võib kindel olla, et mingi suvaline eit ei lase su lapsepilte rotti ja ei pane neid enda oma pähe üles kuskil teises grupis.

* ühekuuse kirjutatakse sõnadega ja kokku, mitte 1 kuuse, millele Mallukas toona viitas ehk siis kirjavigadele beebigruppides.

Mina siinkohal lõpetan ja olen õnnelik oma normaalsete emmedega grupi üle, kus keegi ei tee kedagi maha, kus keegi ei ütle kellelegi halvasti jne. Üks oli. Rõhk sõnal oli.

40 thoughts on “Beebigruppide sõjad selekteerivad normaalseid emmesid

 1. Nii tore ,et mind ka vahel normaalseks peetakse :-D ,ise naapalju küll ei arva,a no,vähe sõgedad oleme me kõik :-)

 2. ei tea sellest kraaklemisest õnneks midagi, meil on aastast 2010 grupp ja üsnagi viisakas olemine, on kujunenud ka välja emmede veiniõhtud, osad meist käivad ka tihemini omavahel läbi… kunagi mingi arstihakatisest emme ja tema mees ajasid tähtsat juttu ja mingi madin seal oli aga jah- muidu on rahulik:) kuna lapsed juba suured siis on ka muud teemad alati teretulnud- teemad, mis pole üldse lastega seotud
  kunagi külastasin Perekooli ja vot seal oli ikka andmine- keegi küsis, et kas viiekuusele võib anda lisatoitu ja hakkas kaagutamine pihta- samas need kaagutajad kirjutasid teises teemas, et pesevad lutipudeleid Fairyga (?????)

  1. Hehe, kusjuures mulle on mitmed arstidest tuttavad rääkinud, kui võimatu on nendes beebigruppides olla, kuna see jutt, mis seal on, ei pidavat kannatama mingit kriitikat :)
   Ise tegin teadliku otsuse, et ei ühine mingi grupiga, no ei ole mul soovi kuskile oma lapsest pilte ja andmeid üles riputada. Kui keegi tahab näha- tulgu külla, kui ei saa, saadan ise pildi meilile.
   Idee on muidugi nendel gruppidel tore, info vahetus, uued sõbrad jne. Mingil põhjusel on naised vist ikkagi ussidest loodud ja ei saa omavahel hästi hakkama :D

 3. Meie “beebigrupp” pärineb aastast 2006 (lapsed sündinud 2007) ja siiani ei jõua ära kiita kui vapustavalt toredad inimesed kokku saanud on. Suurem osa selleaegsetest grupiliikmetest vahetab ka täna aktiivselt oma muresid ja rõõme (lapsed esimeses klassis! :)). Ma arvan, et 10 aasta pärast nutame me endiselt üheskoos kui lapsed täisealiseks saavad, sõjaväkke lähevad jne. Ja rõõmustame ühiselt kui kordamööda vanaemadeks saama hakkame :)
  Teise lapse grupp (2008 aastast) lõhenes juba laste esimesel eluaastal kaheks. Tänaseks ei ole neist kahjuks enam kellegagi kontakti.. Seevastu esimene “beebigrupp” on lahkelt omaks võtnud ka kõik nooremad (ja vanemad) õed-vennad :)

 4. normaalsed emmed ei istu üldse mingites gruppides.
  mitte et KÕIK titegruppide või perekooli kasutajad imelikud oleks…
  aga aeg-ajalt jääb küll tunne, et seal on nii palju lollust, et see lihtsalt nakkab.

 5. Mähkmete “haisuteema” on tegelikult päris mõistlik. Eesti kuulub suurkorporatsioonide mõttemaailmas Ida-Euroopasse ja meil müügil olevad mähkmed on toodetud Ida-Euroopa turu jaoks. Üks tootja on ise ka tunnistanud, et kaup on teise kvaliteediga kui lääne turule minev. Skadinaavia saab Lääne-Euroopa turu jaoks toodetud mähkmeid ja need ongi teistsugused. Minu lapse mähkmed on nt Norrast toodud kuna on võimalus, sea puudub mähkmetel käibekas ja seega saan paremat kraami üle poole odavamalt. Üks sugulane vahetas kord mu lapsed mähet ja pani külge Eestist ostetud Pampersi, see jäle keemiahais oli isegi läbi riiete tunda. Seega kui võimalik kasutangi teisest riigist ostetud paremat kraami. Rahakotisõbralikum ka, Norras maksab näiteks pakk Muumi mähkmeid 5 €, Soomes sama pakk 9€ ja Eestis olenevalt soodukasmpaaniast 13-18 € (sama pakk, sama tk arv).
  Meie enda beebigrupp on lahe, igasugu röökurid lahkusid enne esimese aasta täitumist ja jäänud on lahe ja muhe põhituumik.

 6. Ise beebigrupides ei ole aga olen kuulnud nendest nii mõndagi :D eks see nii ongi, et igas gruppis on palju erinevaid inimesi koos ja seega neid arvamusi ka jagub! Samas hullemat “gruppi” kui Perekool ei tea vist keegi! :D
  Selle admini kohapealt aga ma pigem nõustun nendega, kellele see võib-olla natukene ette jääb. Kui ikka kindel grupp, kuhu niigi igasuguseid ei võeta (või lausa visatakse välja või mis iganes), siis ega ma ka ei oleks väga rahul kui teise gruppi ema seda haldab. Ja veelgi enam ei oleks ma rahul kui seda haldab blogija või ajakirjanik :D teie (no näiteks sina või Mallukas) kasutate võib-olla seda liialt ära ja kohe blogisse. See hirm mul vist olekski! :D äkki sellel naisel oli samasugune hirm aga ta ei osanud ennast väljendada? Ega ta sellepärast kohe debiilik pole! ;)

  1. hahaha, jah, ma ju muud ei tee kui kogun gruppidest infi ja panen kõik lood nime ja näoga üles :D halloo! ma olen ka siiski inimene ja eriti kuskil suvalises grupis. samamoodi võiksin ma ju karta neis gruppides olla, sest äkki keegi lekitab mu postitused/pildid Elu24’le.

  2. No vot sul on omad hirmud nendel on omad hirmud! :D
   Aga siiski sa ju kasutad oma blogi, et nendest grupides rääkida…no nagu praegu ju mainid neid :D küll mitte nimede ja piltidega jaaa aga siiski nendele endile vägagi äratuntaval viisil. Et võib-olla polnudki nii debiilik see naisterahvas vaid lihtsalt veidi skeptiline sinu suhtes! ;) ja mis huvi sul enda on et kahte gruppi “juhtida”? Pakkund siis sellele naisele seda admini kohta, lahkunud “valest” grupist ja asi klaar! :)

  3. ma ei juhi ju seda gruppi, ma räägin, et ma ei võta seal isegi sõna… ma lihtsalt olen admin, mis on üliebaoluline minu meelest. temalt küsiti, kas ta tahaks ise admin olla, vastust ei tulnud… mul jumala suva kes mingit gruppi haldab :D

   ja kui inimene end ära tunneb, tore, järelikult on olemas :)

  4. Ei mäleta.. Vb jagasin fotoshooti.. Admin lisas mind korraks.. Eri asi :D

  5. Jajah, korraks muidugi. Kuu aega vähemalt tiksusid ja lugesid paremaid palu seal, kuni sattusid vaidlusesse. Mõnus ajaviide ja kindlasti palju materjali, millest teemat arendada blogis. Täiskasvanud inimese kohta oled liiga upsakas :)

  6. Ma olen üsna kindel, et ma seal sõna ei võtnud ja mingeid paremaid palu ei otsinud ma ka.. Näed mõnda postitust sellest grupist siin?
   Ma ei tea, mis häda see inimestel on igas pisiasjas tonti näha :D

 7. Ei saa mitte vaiki olla…Ja muidugi kuulud Sina sinna “normaalsete” gruppi. Jumal ise on Sind välja valinud siia planeedile Maa selekteerima, kes on normaalne ja kes mitte. Pffff. Mina näiteks käin seda blogi siin lugemas, et mõista, kui normaalne inimene ma ise olen ja kui normlaased on minu lähedased inimesed :P
  Kirjavigadest rääkides, siis siin blogis on ka neid omajagu ;)

  1. mina ei kirjutanud kirjavigadest gruppides, vaid sõdadest, mis sealt alguse saavad.
   eks iga inimese jaoks ongi normaalne suhteline mõiste. mul on FBs mitu inimest ainult eepärast listis, et ma saaks aru, kui normaalne ma olen :)

 8. Meil fb-s jaanuari-veebruari beebide ühisgrupp ja seal küll kõik väga toredad emad koos. Ei ole ma kordagi näinud kedagi kaagutamas või targutamas. Eks vist lihtsalt joppas grupiga :)

 9. Ma ei ole küll ühegi “beebigrupiga” isiklikult kokku puutunud, aga julgen öelda, et mitte ainult titemammade, vaid üleüldiselt INIMESTE analüüsivõime ja funktsionaalne lugemisoskus on lihtsalt meeletult alla käinud. Paljud ei oskagi üldse ise midagi mõelda, lugeda ega otsida, sellest tulebki see grupi entsüklopeediana kasutamine. Alles hiljuti oli ajakirjanduspärlite grupis keegi, kes tegi teema sellest, et ühes artiklis oli kasutatud sõna “kasuvend” ja ta ei teadnud, mida see tähendab… Ja inimene ei tulnudki selle peale, et on olemas selline asi nagu ÕS või Google’i otsing. Või vaadake või mingite tööotsijate ja -pakkujate gruppe, kus töökuulutustes on selgelt kirjas, et lisainfot saab numbrilt (järgneb telefoninumber) ja 50 huvilist kirjutab kommentaaridesse “plz lisainfot!” Hiljem virisevad, et “miks ometi keegi kommentaaridesse seda lisainfot ei kirjuta, ilmselt on mingi kahtlane töökoht”. Minu jaoks on kahtlane see, kas nad oma puuduliku lugemisoskusega kuhugi üldse tööle saavadki…või millised nende titemammade lapsed ükskord on, kui ema elementaarseid asju oma peaga analüüsida ei suuda.

  1. just, teine kontingent on jah, neid, kes hakkavad hoopis muud teemat ajama.
   näiteks, keegi küsib, mida arvate konkreetselt tootest x, et tahan lapsele anda nt Apoviti Dvitamiini ja rahvas hakkab kirjutama, et meil minusun või meil see või teine või kolmas… kas keegi küsis, muidu?

   ja alles oli sarnane teema, kus üks ema küsis, KAS keegi teab, KUST eestis saaks osta toodet x – rahvas hakkas pihta – miks sul seda vaja on, see on nii halb, ära seda osta jne – jumala eest, ta küsis kas ja kust seda saab, vb ta ei tahagi enda lapsele :D

 10. Sõna ühekuuse ei pea ilmtingimata kirjutama sõnadega, võib kasutada ka varianti 1kuuse või 1-kuuse.

 11. See beebigruppide asi on jah selline, et mõni emme lihtsalt keerab ära kui lapse saab ja siis käiakse ja õpetatakse teisi. Mina olen samuti ühes grupis mis on salajane st niisama ei leia seda keegi suvaline inimene. Meil on väga tore grupp, kõik on sõbralikud ja normaalsed ja saavad kõik mured räägitud aga olen siiski tähele pannud seda naiste vahelist võrdlemist, et kui keegi kirjutab, et tema laps hakkas täna roomama siis mõni ikka kommenteerib, et tema laps juba seisab nädal aega, et nagu uhkustab koguaeg ikka oma lapsega. Panin oma lapsest video ülesse kus ta ”jutustab” ja see emme siis kohe kommenteeris, et nii vaikne teine, et tema laps jutustama hakkab siis on küll palju kõvem hääl. No jah… mis siis ikka :D

 12. Meil raseduse aeg oli veel normaalne grupp, ei olnud muuga väga eputada, kui kaalutõusu ja kõhuümbermõõduga, aga kui lapsed järjest ära hakkasid sündima, hakkas peale see naabrist parem “aga minu laps küll juba teeb seda, teist ja kolmandat”. No ja siis muidugi omavahelised tülid. See muutus lõpuks juba nii naeruväärseks, et ma lihtsalt tulin sealt ära. Ja tuli ka teisi ja tuleb veel siiamaani aeg-ajalt ja siis need ära tulijad räägivadki, kuidas see sinna alles jäänud “eliit”, kelle jutt ja mõtted on alati kõigist kõige õigemad seal ette dikteerivad, kuidas mida tegema peab. Täiskasvanud inimesed, paljud ka 30+. Ja käitumise järgi loed ja vaatad, nagu teismelised, kui mitte hullemad. Kusjuures inimestega eraldi suheldes ei saa nagu arugi, et midagi viga oleks. Aga kui lasta ikka kanakari kokku, siis sealt head nahka üldjuhul ei saa :)

 13. Olen ka selles jaanuarigrupis ja aega-ajalt loen ja vaatan ja lihtsalt naeran :D
  Minu pisike jaanuaribeebi on mul teine laps ja mingit nõu eriti ei vaja, aga nõu jagada võiksin küll. Paljude nende esmaemmede juttude peale tahaks küll peaga vastu seina lüüa – kust tulevad sellised lollused? Kõik ikka ei ole loodud emaks saama, kui ise veel mõelda-toimetada ei oska. Just mõttetute intriigide pärast ei ole kuigi palju arvamust avaldanud. Tõesti kahju, et paljud toredad on lahkunud, kellega oli midagi arutada või kellele kaasa elada …

 14. Meil väiksem veebruaribeebide grupp, mis loodi juba ammu. Kõik on sõbralikud.

 15. Õige jutt!
  Kusjuures ma ise võtan asja hoopis rahulikumalt, sest jaanuaribeebi on teine laps. Kuid esimesega ei läind ka oma küsimistega lolliks. Aru ma ka ei saa, miks peab absoluutselt igat asja grupis küsima…ka absurdset ja sellist, mida peaks enne arstilt uurima või võiks hoopis googeldada…
  Ps: see issi me grupis on väga laadna ja õige suhtumisega.
  Tahaks ka normaalsesse gruppi

 16. Mina olen ühe väikese gruppi liige. Mul on kaks last ja esimesega raseduse ajal ma leidsin meelespea.net portaalist ühe foorumi, kus oli muidu ala 20 või rohkemgi naist. Enamus lapsed sündinud, siis üks liikmest lõi ka kinnise gruppi FB-sse ja hetkel on seal 15 naist. Just sobiv liikmete arv ja kõik naised on toredad ja avatud ja ausad. Seal me ka jagame oma muresid, soovitame tooteid, küsime nõu. Jagame pilte oma lastest, oma perest( kellel soovi on). Kokkamine, koristamine no kõikidel teemadel räägime, kellel midagi öelda on. Oleme ka kokku saanud. Enamus elab Tallinnas ja Tartus. Mul sõbrannadel lapsed suuremad, kui mu enda omad ja käivad tööl ning ei sattu oma muresid rääkima üksteisele. Aga see grupp on kohe olemas, mure või probleem, mingit abi ikka saab. Enamus ka juba töö lainel ning leidub ka neid päevasid, kus grupis on täielik vaikus. Ma olen väga rahul ja ei kavatse kuhugi teisse gruppi minna, mis on suurem. Ma ka ei viitsi jännata nende naistega, kes kaagutavad ja arvavad et on üli targad. Lihtsuses peitub ilu! Marimell i blogi mulle meeldib ja vahel käin loen mõnda kirjutust, mis pakkub huvi. Kõike ilusat ja saba püsti :-D

 17. Meil on detsembribeebide grupis vedanud. 375 liiget ja omavahelised tülid, hõõrumised puuduvad. :) Ääretult tore ja ühte hoidev grupp!

 18. Ma omal ajal ei suutnud, loobusin täielikult, need grupid tekitasid rohkem stressi kui oleks olnud abiks või toeks. Meie laps hakkas hiljem kõndima, sain enne mure jagamist juba aru, et kui oleks ideid palunud, et kuidas võimelda või arendada – ilmselt oleks pigem kästud tagasi sünnitusmajja viia. Selgituseks: hakkas kõndima ja on normaalne, aga alustas hiljem. See-eest hakkas r-i ütlema alla kaheselt, tehke järgi, in your face :)
  Seega sinu ettevõtmine teha enda grupp ongi ainuvõimalik käia läbi virtuaalselt sõimata saamata, väga tervitatav!

 19. Mul sugulane küsisin ükspäev :” Kas Sina olegi mõnes beebigrupis?”. “Ei ole, mis need on?, oli minu vastus.
  Jah ma olen ka märganud beebigruppe erinevates foorumites ja ‘kohtades’, kuid siiani jääb mul natuke mõistmatuks, miks neid nii palju vaja on?
  Ostke endale paar normaalset ja adekvaatset beebiraamatut ja lugege sealt mida ühes või teises vanuses laps peaks oskama.
  Ja kiidelda oma lapse oskustega ja laimata teist, kui see pole veel selleni jõudnud… :D
  Pole sellist aegagi, et iga sekund kusagile midagi kirjutada :D (v.a Marimelli blogi, offfgoors :P)
  Aga jõudu, jaksu sulle normaalsete emmede selekteerimisel ;)

 20. Jaaaa liigne agarus on ogarus:) Mul on sõbranna kes on rase ja ta ei julge mitte midagi süüa…liha ei julge, kala ei julge, puuvilju ei julge, juurikaid ei julge…ühesõnaga ma ei tea kuidas ta nii ära pööras:D Ma kohe hirmuga mõtlen, kuidas ta siis hakkab käituma kui laps sündinud on.

 21. Meie suur titegrupp läks ka suure kärinaga kaheks kui titad olid u 6 kuused ja uues grupis u 40 emmet. Supernaised! Kohtume tihti, lapsed 2+.

 22. Pole see Eesti elu midagi nii raske kui on aega muretseda, et miks Marileen Albers postitas novembriemmede gruppi kui ta laps on jaanuaris sündinud. Kujutan ette, et sel teemal on kindlasti ka reaalelus juba koosolek toimunud. Muud ei oska öelda kui et tule taevas appi! Mida pseudoprobleemid noortel emadel.

 23. Esiteks ütlen, et Eesti pampersi mähkmed tõesti lõhnavad ja Soome omad mitte .
  Saan sinust väga hästi aru- mida vähem inimesi grupis, seda parem on.
  Kõik ei saa kõigile meeldida ja paratamatult tekivad erimeelsused. Mida väiksem grupp, seda parem. Inimesed tunnevad paremini teineteist ja on rohkem mõistvamad ( nagu oma sõbrannad mõistavad paremini, kui kellegi tuttava tuttavad).

Comments are closed.