Beebijutte – juba seitsmekilone!

Minult on mõnikord ikka küsitud, et miks blogis nii vähe beebist juttu on. Teate, ma tahan oma närve säästa. Ma näen, mis komejant lahti läheb, kui ma endast blogin – ei jõua neid kriitikanooli eemale põksida, ma ei viitsi ja ei taha lugeda kommentaare stiilis: „issand, su laps on neljakuune ja ei kõnnigi juba, iga normaalne laps kõnniks selles vanuses“…

Näen meie jaanuaribeebide grupiski, et mõni juba keerab, roomab, istub.. Ja siis teised emad kaagutavad – issand, me oleme nii maha jäänud, meie ei keera, mis meil viga on… Või issand, ei tohi lasta lapsel istuda… jnejne.

Iga laps on erinev ja areneb erinevalt, loomulikult tuleb lapsega tegeleda ja mingeid asju arendada, aga kui ta juba roomama hakkab, siis miks ma teda takistama peaksin? Kui tal on lihased juba hästi arenenud ja ta seda suudab, siis miks ma peaksin seda pärssima? Sest raamat ütleb, et laps hakkab alles viiekuuselt roomama?

B2S8A1101_2

Aga natuke meist. Nädala pärast saab kiisupall neljakuuseks. Viimastel andmetel kaalub ta 6830 grammi ja on 61 sentimeetrit pikk. Päris paljud 62 suuruses asjad on juba väiksed – oleneb lõikest. 68/74 on päris hea suurus, siis ei pigista kuskilt.

Kui nalja teha, siis kiisupall kilkab naerda. Talle meeldib poole jõuga trenni teha nagu Jarmo Aderile – võtan kätest kinni ja tõstan ta istukile ja siis püsti, nii teeme me iga päev umbes viis korda korraga ja seda teeme iga kord kui mähet vahetame.

Veel meeldib talle mängumatil asju taguda mis ripuvad. Mul on tunne, et ta hetkel lihtsalt vehib kätega, ei löö konkreetset asja veel. Lamamistoolis meeldib talle ka lebotada ja vaadata kuidas ma süüa teen. Te peaks tema nägu nägema, kui ma köögis asjatan – ta reaalselt vaatab, mida ma teen. Kõik muu jääb hetkega tahaplaanile.

Telekat tahaks ta ka vaadata, aga ma ei luba. Ükskord näitasin talle arvutist Tom & Jerry multikat, siis naeris küll kui hiir ekraanil lidus.

Veel ei keera. Aga kui natuke kaasa aidata, saab hakkama. Käe võtab ka ilusti keha alt ära kui see peaks keerates kõhu alla jääma. Kui ma ta voodisse külili magama panen, siis õige pea keerab ta end selili. See ongi tema lemmikpoos. Igast asendit orgunnib end ikkagi selili.

Joob pudelipiima, 180ml korraga, ööunne minnes isegi 210 mõnikord.

B2S8A4478

 

Headel päevadel viitsib ise pudelit ka hoida.

B2S8A4365

Kaks korda on tänaseks ujumas ka issiga käinud. Kui Rakveres talle vees meeldis, siis ujumistunnis talle ei meeldi.

Päeval magab üldiselt kas a) 3×40 minutit või b) teeb hommikul ja õhtul ühe 40minutilise iluune ja magab umbes kella 12st kolme-neljani lõunaund. Ööunne läheb üheksa paiku ja sööb korra umbes kella nelja paiku. Siis magab veel poole kaheksa-kaheksani… Siis käime pesus (mingit õhtust vannitamist meil ei ole, käime hommikuti pesus), jutustame, paneme riidesse, sööme ja siis järgneb esimene iluuni.

Kui nüüd päevast edasi rääkida, siis oleneb ilmast – kas ma jalutan pikemalt või lühemalt, aga üldiselt proovin ikka iga päev õues käia. Laus vihmaga ma ikka õue ei roni. Ja oleneb tujust, kas ta magab 40 mintsi ja silmad pärani või magab mitu tundi.

Õhtul, enne kui issi tuleb, jõuame me veel süüa ja niisama tšillida (mängumatil või voodis) ja siis võtab issi üle ja olenevalt päevast, käivad ujumas, jalutamas, mängivad niisama, teevad trenni ja keeravad ja pööravad ja möllavad…

Ja siis on juba uneaeg jälle. Nii need päevad mööduvad. Koos kasvades ja arenedes.

23 thoughts on “Beebijutte – juba seitsmekilone!

 1. Väga tore postitus!!! Kas sul Hedon nutab ka? Ja kui tihti? Vahest loen (ja imestan) mõnest blogist, et laps ei nuta üldse jne ma pole sellega vist lihtsalt harjunud :D
  Ja kas tõesti mõni laps sätib ennast ise istumaVäga tore postitus üle pikka aja! Kas Hedon sul nutab ka? Ja kui tihti? Vahest loen mõnda blogi ja imestan kui kirjutavad, et laps ei nuta üldse jne ma pole sellega harjunud :D 4k (jaanuari gruppis)? See küll veidi ülepingutatud jutt :D ma saan aru, et laps istub ja ei vaju ära kui teda istuma sätid (no nt patjade vahele jne, mis tegelikult ei ole ju selles vanuses soovitav) aga et laps ise sätib ennast 4k istuma selg sirgelt ilma abita? :D seal gruppis tunneks vist iga teine ema ennast veidi ebamugavalt :D

  1. Ilma põhjuseta ei nuta :) basseinis kisab, sest ei meeldi. ja kui kõht on tühi, teeb häält :) aga mingit jorinat eriti pole

 2. Ma loeksin nagu oma jaanuaribeebi kohta! :D
  Kõik on praktiliselt sama, va see, et korraga joob max 150ml piima :)

 3. Aga mitu söögikorda sul poisil päevas on? Väga armas poiss on teil!:)

  1. Oeh, ma polegi lugenud enam… Kl 9; kl 12; kl 15; kl 18; kl 21; ja siis oleneb.. 3-4 ajal öösel ja hommikuti vahel venitab kaheksani und ja siis sööb alles kl 9, muidu kui ärkab varem, siis sööb ka natuke.. Seega 6-7x

 4. No minu printsess on 6kuu ja 10 päevane ja ei rooma veel kuskile :) ja ma ei muretse ka veel,sest arst ei muretse :) seljalt kóhule hakkas 4,5 kuuselt vist kuskil keerama. Pikkust on 66 cm ja kaaalu 8800g :) sul siis üsna pikk poiss oma vanuses :) aga poisid kasvavadki jóudsamalt algul mulle tundub :) tuttava 4 kuune kaalub samapalju kui meie 6 kuune pliks :)

 5. Hedon on niiii armas suur poiss juba :) Nii armas on vaadata Sinust ja beebist pilte, teevad südame soojaks! :)

 6. Ei meeldi ka see hala “mis meil viga on, me täiega maha jäänud arengust”
  Iga laps areneb oma moodi..

 7. Hedon on ikka nii armas :) Ja see pilt kus sa teda söödad ,no lihtsalt super :)

 8. Tore lugemine. Mulle väga meeldib teine pilt:-) see on nii hea idee ja väärib varastamist;-)

 9. Kõigepealt kirjutan seda,et ka oma lapsel tegin nii,et laps pikali,võtan kätest kinni ja siis tõusis istuli.Ma hiljuti lugesin kuskilt,et vastupidiselt see pole hea,sest lapse käsi võib liigesest välja tulla.Ma tean,et isegi arstid teevad nii.Muidugi see oleneb ju sellest kui tugev laps on ja kui palju oma kätega kaasa aidata,aga ma hiljem mõtlesin küll,et appikene,kui olekski lapse käed liigesest välja tulnud.Jumal seda teab,mida uskuda mida mitte,sest sellist infot tuleb palju.Teise lapsega ma nii igaksjuhuks tegema ei hakka.Igaljuhul kui poja teil öösel magada ka laseb,siis see on super:)Mina oma pojaga sain palju üleval olla.

 10. Väga armas postitus:) Laps on ka imekena ja kohe näha, et hoitud ja armastatud ema ja isa poolt. Ilusat edaspidist kasvamist!

  1. Gaasivalud läksid paar nädalat enne kolmekuuseks saamist. Sööb iga kolme tunni tagant umbes. Öösel on vahe pikem, umbes kuus-seitse tundi..

 11. Issand kui armas, mul tuleb endal meelde kui mu neiu selles vanuses on, nüüd juba 3,5 aastane :) Aga kõik on ikka veel meeles nii värskelt. Lugedes Hedoni kohta siis mälestused aina rohkem kerkivad esile. Väga tubli poiss on sul :) Minul pliks ei taht eriti pudelit hoida, oli ju mugavam kui emme hoiab :D Kas ta sul lutti üldse ei võta ? Kui, ei siis sul ikka veab täiega :D Melissa ainult lutiga elaski, saime alles 1,5 aastaselt lahti.
  Hullult mõnus on lugeda Hedoni kohta :)
  Jõudu !!!

 12. ;)

  Tore ja põnev on lugeda , kuidas kellegi päevad mööduvad , et siis milline näeb (päevakava) välja. ;)
  Nii need ajad lähevad ja ei saa arugi kui poiss juba suur on!

  Parimat teile;)

 13. Ma ka seal jaanuari beebides aga mul oli poiss kolme kuuselt 64.5 cm ja 7340 g neljakuuselt vist juba 8.5kg :D aga Hedon on töesti armas :)

 14. Esimene pilt on väga ilus!
  Mina olen aru saanud, et kui laps ise oma jõuga ennast tõmbab istuli-püsti kätest kinni hoides, siis ei tule need käed kuskilt liigesest välja. Niisama ei tohi last venitada kätest-jalgadest. Meie tegime ka sellist püsti-istuli tõusmise trenni mähet vahetades, aga muidugi ainult siis, kui laps ise tahtis ennast püsti tõmmata.

  1. Tegelt mõtlesin ikka teist pilti, kus sa ise selle ilusat värvi kampsuniga ka peal oled!!!

Comments are closed.