#elulineblogi

DPDs veavad pakke teod või tankid?

Hommikul ma juba meie telekasaagast kirjutasin – siin! Nüüd on seis selline, et möödas on neli päeva ehk ligi 100 tundi ja meil ikka veel pole telekat.

Ma reaalselt ei saa aru, kas DPDs töötavad teod? Või veavad nad pakke tankidega? Jalgratastega? Jalgsi? Seljas? Alustame siis algusest.

Neljapäeval leidsime teleka, mis meie nõudmistele vastas. Sooritasime ostu läbi blogilugeja, mul pole iseenesest vahet, kes selle boonuse endale saab. Ta vormistas arve. Ütles, et kui saadan maksekorralduse, saab kohe DPD ära tellida, muidu peaks ootama kuni laekumine on toimunud ehk siis homme…

16:44 panin raha teele ja saatsin talle ka maksekorralduse. Inimene tellis DPD, mis pidi Põlvast peale võtma meie teleka, ja tooma selle otsejoones Tallinna, meie kodu ukse taha. Järgmisel päeval ehk reedel.

Reedel ei tulnud ühtki kõnet ega sõnumit mingi paki kohta. Ootasime, mis me ootasime, ei midagi. Kirjutasin inimesele, kes tellimuse tegi, ei saanud temaga ühendust. Helistasin DPDsse, sealt saime vastuse, et misasja, miks see oleks pidanud täna tulema, kui seal polnud Euronicsi poolset kommentaari peal “sama päeva tarne”.

Naljakas oli aga asja juures see, et see telekas passis seal Tartu vahelaos. Miks, seda ei teadnud keegi.

Minu Euronicsi kontakt väitis, et tellis tarne reedeks ja ei tea, mis kamm on. Nädalavahetusel midagi ei juhtunud ja mõlemad osapooled, nii Euronics kui DPD kinnitasid, et hiljemalt esmaspäeva hommikul on mul teler kohal.

Täna hommikul vaatasin, teler passis ikka Tartu vahelaos. Kell kaks uurisin uuesti, et kas tõesti ei liigu see ikka veel kuskile. Euronics tegi imestunud näo ja ütles, et neile näitab DPD, et pakk on mulle hommikul üle antud. Midaaa? No ei olnud. Lubasid uurida.

Meie uurisime vahepeal ise DPDst, et kus see pakk seikleb. Lubati uurida ja tagasi helistada. Kaks tundi hiljem oli ikka vaikus, nii Euronicsi kui DPD poolt. Uurisime uuesti mõelmast kohast asja. DPD lubas veelkord tagasi helistada.

Ma olin juba natukene ärritunud kui aus olla. Reaalselt neli ööpäeva oli möödunud ülekandest ja tellimuse tegemisest. Me elame juhuslikult Eestis, kust ühest otsast teise sõidab maksimaalselt viis tundi, mitte 96! Ütlesin Euronicsile, et soovin raha tagasi. Nemad kinnitasid, et nemad pole süüdi ja venitanud on DPD.

Siis helistas DPD, kes ütles, et.. tarne toimub homme. Ma ütlesin, et mul on kõrini ja ma tahan seda telekat täna või ei tahagi, küsisin kuidas on võimalik, et üks asi tuleb Tartust Tallinnasse kolm ööpäeva? “Aga meil on suured autod!” Ma olin nagu mida? Maanteel sõidavad nad ikka 90km/h ja Tartust Tallinnasse tuleb kaks tundi. Kell oli 16:47 – ütlesin, et kui see auto ka praegu sõitma hakkab, on ta seitsmeks kohal ja ma olen nõus sellele ise kuskil Tallinnas järgi tulema, ma lihtsalt tahan seda telekat täna!

Ei, nemad panevad uksed kinni kell 19. Mitte mingisugust koostööd või lahenduste pakkumist, kui nad ise on asjaga venitanud neli ööpäeva. Kui raske on öelda, et tulge siis ise järgi, või leida üks kuller (nad töötavad kusjuures kella 21ni! ja seni toimub ka pakivedu!), kes selle meile ikkagi ära tooks. Ei, mitte midagi. Määrigu pähe see telekas endale! See praegu ikka veel Tartu vahelaos!

Vahepeal kirjutas Euronics, et DPD olla neile kirjutanud, et neil on meiega kokkulepe, et pakk toimetatakse kohale homme. Nagu mida? Tagaselga ise otsustasid? Ma ütlesin neile selge sõnaga, et mõelgu välja midagi, et ma saaksin selle paki kätte täna, sest homme ma seda telekat enam ei taha.

Nende kodulehel on mustvalgel kirjas, et kui tellimus tehakse, siis korje toimub samal päeval ja kohaletoimetamine järgmisel tööpäeval. Ehk siis täna. Sest Euronics ju väidetavalt unustas panna oma tellimusele “tänane tarne”.

No mida iganes. Täna seda pakki me ka ei saanud. “DPD annab endast parima saadetiste õigeaegseks kättetoimetamiseks plaanipäraste kohaletoimetamise aegade järgi, kuid need ei ole garanteeritud.” Noh, selged sotid. M.O.T.T. J.O.K.K. Tehtud! Never again, ma ei telli mitte midagi DPDga. NEVER! Tunnen kaasa ka ettevõtetele, kes selliste “suurte autodega” teenust tellivad ja siis klientide eest roomama peavad, kuna DPD ei suuda teenust täita. Tankidega veavad asju vä? Mul on pigem tunne, et teole on telekas selga pandud ja teele saadetud.

Megatore on olnud neli päeva oodata midagi, mida isegi kohale ei jõudnud. Mõnus on olnud olla kahe firma vahel, kus üks siunab teist ja teine esimest. Persse küll, kuradi telekas.

Me ootame nüüd raha tagasi ja siis hakkab saaga jälle otsast peale :D Kui keegi töötab kuskil Tallinnas, kus on Samsungi mudelit UE49MU6272UXXH kohapeal olemas, uus ja pakendis, kasutamata jne, siis andke märku. Tuleme ostame ära. PS! See pole sama, mille Euronicsist ostsime.

 

37 arvamust: “DPDs veavad pakke teod või tankid?

 1. Kui palju te üldse telekat vaatate, et nii uhke pilli koju muretsete ( see pole paha pärast küsitud). Ise vaatan suhteliselt vähe, vahel käib lihtsalt taustaks.

  1. No ikka vaatame :) ja pigem vaataks kvaliteetset pilti. Ja noh, ost jälle aastateks. Pealegi leidsime variandi kus see 200€ odavam – mitmeid epoode on, aga eks vaatab siis kui raha tagasi oleme saanud.

 2. Tallinnas igas suuremas kaubakeskuses elektroonika pood (meil konkreetselt 2 ) Lihtsam oleks olnud ju kuskil kohapeal käia ja rahu majas. Aga no samas, kes oleks aimanud, et selline kammaija tuleb.

  1. Me käisime, seda mudelit oli kolmes – neljas poes ja ainult see mis väljas. Uus pakendis oligi vaid Põlvas :D sp see jant hakkaski. Ma esmajoones marssisingi Kristiine Euronicsisse.

 3. Mul pole juba kuu aega telekat :D chill. Nii närvi minna..milleks? Paar päeva telekata lebo ju

 4. Ohh, meil teine teema Euronicsiga, meil oli vaja beebikaalu, kuna poja kaal ei tõusnud nii kuidas vaja. Otsisin mina siis kas saab laenutada kuskilt, ei saand. Erinevad grupid ka sirvisin läbi, ei andnud tulemust. Tuli osta uus ja euronicsis ainukesena kohapeal müügil. Ostsime ära ja selgus, et see valetas 20-30gr , viisime poodi, et see pole norm, meil just need väiksed grammid tähtsad. Paluti uued patareid osta ja kui siis ka ei näita õigesti, uuesti tagasi. Ja viisimegi ja tahtsime ka tagasi raha aga tutkit, saadeti garantiini, mis tuleb 2-3 nädala pärast tagasi, kui meil seda enam vaja ei lähe.

  1. Seda on jep paljudes kohtades, Meelis juba otsustas teise mudeli kasuks :)

 5. DPD.ga oli mulgi negatiivne kogemus.
  Tellisin omale Elisast uue mobiil telefoni. Järgmisel päeval pidi DPD selle mulle kohale tooma. Kell 11 tuli mulle sms, et kuller toob selle mulle 1-2 h pärast koju.
  Smsis oli ka üks link, kuhu ma pidin klikkima, kui mulle ei sobi see variant ning, et saan seal uue aja valida. Loomulikult mulle see variant ei sobinud, kuna ma olin keset päeva ju tööl. Klikkisin sellele lingile – ei toimi. Link polnud aktiivne või teab mis veel. Otsisin netist nende info telefoni, et uus kellaaeg kokku leppida või toogu mulle tööle (mis asub mu kodust mingi 5 min auto tee kaugusel) . Ja siis hakkas mingi ajuk*pp pihta… Et ei sobi see aeg… neil pole vabu aegu… auto ei tee minu pärast sellist ringi. Ei… nad ei uuri kaa autojuhilt, kas too oleks nõus tegema selle väikse kõrvalpõike… ja oligi nii, et Suht otse ütles tädi, et Kui mulle Tema pakutud ajad (ehk siis kõik ajada keset tööpäeva ajavahemikus 10-14) ei sobi, siis saan oma telefoni kätte alles uuel nädalal… Aga noh.. mangusin korralikult ning siis tädi ütles, et Tema ei luba midagi aga võib sellele autojuhule mainida, et Kui tal on järgmisel päeval aega… siis vb toob mööda minnes tööle ära.
  Ja tõigi.. tüübil oli niikuinii samasse majja veel pakk tuua.
  DPD on suht paindumatu. Kui teised firmad helistavad ja uurivad, et Kas see või teine aeg sobib.. siis nemad annavad absurdseid kellaaegu. Nu kes istub ja ootab päev läbi kodus pakki ?
  Üldjuhul ma ka väldin DPD kulleriteenust…

  1. khmm.. selles pikas kommentaaris on nii palju väärasid väiteid. DPD saadab sms’i, kus on ajavahemik 1 h. st et pakk toimetatakse kohale nt kl 9-10. Omniva on see, kes ütleb tihti ajavahemikuks kl 10-16.
   lisaks on sms’s veebilink (minupakk.ee) ning paroolid, millega sisse logida. sealt saab isegi jälgida mitu pakki kulleril on enne kohale toimetada ja kus ta täpselt liigub. ehk oled mõned kullerfirmad oma jutus segamini ajanud? või on aastatetagune info?
   kõik kullerfirmad toimetavad eelkõige sellele aadressile, mis on märgitud tellimuses. saad ju tellida töö aadressile kui on nagunii teada, et päevasel ajal kodus pole. see pole ühegi kullerfirma süü, et sind tellimuse aadressil kodus pole. lisaks on DPD-l ka pickup punktid.

 6. Oeh, maadlesin eelmisel nädalal ärikliendina samamoodi. Esmaspäeval pidid järgi tulema (abikaasa passis 2 h oma tööajast kodus, et mina saaksin kindlasti paki ära saata – see oli mulle ülioluline kuna teiselpool ootas kannatamatu klient). Õhtuks selgus, et kuller pole ikka veel järgi käinud. Helistasin, et mis värk on ja öeldi, et keegi ei vastanud kõnele. No mida? Ühtegi vastamat kõne polnud (kusjuures seda mustrit oleme varem ka täheldanud). Okei, et tulevad siis järgmise päeva hommikul 8-11. Helistasin kohe hommikul 8st, et millal tulla saate, sest mina pean kodust lahkuma hiljemalt 9.30, et äkki saab pisut varem. Teenindaja ütles, et kindlasti mitte, nad ju asuvad Talinnast 15 km Jüris ja 9st algab tööpäev, seega saavad nad tulla alles 11. See ei sobinud mulle enam ja ma olin juba nutuäärel, et millal ma siis saan selle paki ära saata. Okei, leppisime kokku kolmapäevaks kui mul endal oli ka vaba päev. Palusin siis et kohe kolmapäeva hommikul 9-11 (see aeg on neil võimalik valida ka kodulehel pakile järele tulemiseks) ja teenindaja ütles kohe, et ei, sellel ajal nad ei tule. Mina uurin siis, et miks, saan ju valida, siis peate tulema ka. Teenindaja ütleb kohe, et see lükatakse tagasi, sest neil läheb sealt Jürist tulemiseks aega. ???? Kui kaugel see Jüri Mustamäest on? 2 h kaugusel? Täiesti uskumatu suhtumine? 3 päeva kulus aega selleks, et ma saaksin paki üldse üle anda ja siis veel läheb aega, et see kliendini jõuaks. Ja oi, kui halb tunne mul oli kliendi ees. Tundub, et me ka ütleme lepingu üles. Aga jõudu oma saaga harutamiseks!!!

 7. Dpd suudab ka pakid ära kaotada.Ole siis uurija ja uuri ise kus asub su pakk.Minuga on mitmeid kordi ol ud juhuseid kus ei teata kus asub mu pakk.
  TEINE story-tellisin 2pakki ühest ja samast kohast aga kohale saabus 1.teise paki sain kuu hiljem kätte läbi suure ussi emmi.

 8. Kui teil läheb veel kunagi kodutehnika ostuks siis soovitan nordelectronics lehte, klienditeenindus on tasemel ja tarne ülikiire! :)

  1. Ahjaaa! Sealt ostsin kunagi Meelisele objektiivi! Tsekkan homme!

 9. Veits piinlik kodukana hüsteeria pole? Üleüldiselt pakid ei liigu nädalavahetusel, nii et Sa oled oodanud kaks tööpäeva. Esimese maailma probleemid.

  1. No asi on põhimõttes, kui lubatakse reedel, siis ma eeldan, et ma saan ka reedel oma paki!

 10. Ole hea ja kommenteeri paki kättesaamisel, kas oli pakendil märge, et see peab reedeks kohal olema.

  1. No E väidab, et tema tellis reedeks, et esmaspäevaks oleks saanud saata ka enda sisetranspordiga. DPD ütleb, et märget pole.. kuna ma nüüd ametlikult tühistasin selle tellimuse ja küsisin raha tagasi, siis ma ilmselt ei näegi seda pakki..VB seepärast kükitabki veel Tartus!

  2. Kui sa pole 100% kindel, et E paki saates midagi tegemata ei jätnud, miks sa siis oma postitusega DPD-d süüdistad???

  3. Isegi kui E jättis märkimata, oleks see pidanud eile ju liikuma?!? Aga ei liikunud!!!

 11. Polegi ainus, kellel kullerfirmadega jama.
  Tellisin shein’ist paki, ootasin ja ootasin. Pühapäeval tuli sõnum, et Keila Smartpostis on mulle pakk. Üllatus oli suur, kuna ainus tellimus, mida ootasin oli shein ja selle tellisin Tallinnasse. Ise pole Keilaga mitte kuidagi seotud. Sai ära otsitud.
  Keila Smartpostis oligi pakk minule, shein’ist. Antud DHLi jälgimiskoodidega toimetab kohale Smartpost. Sai helistatud Smartposti, ning küsisin, miks klienti ei teavitatud, et pakk kohal ning kes võtab vastu otsuse, et saadame kliendile hoopis Keilasse paki, kuigi asukoht on Tallinn. Telefonitsi ei osatud vastata, paluti saata e-mail ning ootan nüüd seda vastust.

 12. Ma ootasin ka ükskord pakki. Olin parasjagu linnas hommikul ja 10:00 avastasin sõnumi telefonist. DPD toob paki täna kell 10-11 vahel. Sõnum oli tulnud 9.45. Helistasin kohe mehele, et pakk tuleb. Kui koju jõudsin polnud ikka mingit pakki. Järgmine päev helistasin ja uurisin siis vastati ka, kedagi polnud kodus. Kamoon, okei vb uksekella ei kuulnud mees, kui nad just sel hetkel helistasid, kui mees rõdul oli aga telefoninumber on teil ka, miks ei helistatud mulle? Ja ütlesin ka, et te ei saa ometi eeldada, et 15 min enne annate teada, et nüüd tulete, et ma siis kodus olen just. Isegi ei vabandatud.

 13. See on see, kui elu on liiga ilus ja päris muresid pole. Siis tekitab ka “ISSAND TELEKAS JÄI KAKS PÄEVA HILJAKS JA MA EI SAA EUROVISIOONI VAADATA” tõsise hüsteeria.

  1. Asi on põhimõttes, kui lubati reedeks, siis ootasin reedeks. Mul jumala suva sest telekast, oleme üle nädala ilma olnud, oleme teise ja kolmanda veel kui vaja. Aga praeguses seisus oligi see, et lubati tarnet 24h jooksul, sest meil oli üritus kokku lepitud meie juures kaks kuud tagasi :) osades asjades olen lihtsalt megapõhimõtteline!

 14. H&Mist tellides on kodulehel tarne ajaks 2-5 päeva. Olen jälginud, et H&M postitab Riiast, kus nende epood asub kohe järgmisel, harva ka teisel päeval peale tellimuse esitamist ja DPD toob selle koju kuskil 8-10 päeva pärast. Ehk siis kokku läheb ca 2nädalat, mitte 2-5päeva :D huvitav, kas H&M ise ka seda teab, et see slogan neil seal kodulehel tänu DPDle mitte kunagi teoks ei saa :D
  Mul mees tellib aegajalt Saksast endale riideid, need tulevad DHLiga ja max 5 päevaga.

 15. Meie kaup sõidab dpdga juba nädala ringi, keegi ei tea, milles viga on.. ja nii me muudkui ootame. :)

Comments are closed.