SUUR ARBUUSITEST: millises poes on müügil parim arbuus?

Käisime eile külas meie ühel koostööpartneril, kes lisaks phuket.ee tuuridele tegutseb ka Paides ja Esnas… Külakosti valides tuli Meelis mõttele, et ostaks igast poest arbuusi ja teeks testi, kus on siis parim arbuus saadaval.

Esimesest kahest poest haarasime kõige väiksemad arbuusid, kolmandasse poodi jõudes sai selgeks, et me ei söö never neid arbuuse ära ja meil juba kaheksa kilo koos…

ENNE TESTI: meil oli päris normaalne kogus arbuusi

Hakkasime siis valima poolikuid ja veerandeid, et mitte hiljem arbuusi uppuda… Õnneks oli palju naabreid, kes arbuusi üle rõõmustasid ja oma osa said ka loomad – maaelu, loomad söövad kõike :)

Hedon ei suutnud loomulikult oodata, millal test algab, nii trippis ta oma veerandikuga mööda hoovi :)

Igaljuhul, valmistasin mina ette arbuusid, panin endale kirja, mis numbri taga on mis poe arbuus ja lasin need välja viia.

Õnneks ma ei mäletanud enam millise numbri taga milline oli kui me sööma hakkasime. Seega, hinnang oli ka minu poolt aus. Teised ei teadnud üldse midagi – arbuus oli arbuus. Aga ooo, ei. Need olid ikka nii erinevad kõik. Osalejaid oli meil viis ja hinnata sai viiepalli süsteemis.

TULEMUSED:

8. koht 8 punktiga arbuus number kuus. Arbuus oli MÄDA! Reaalselt täielik plöts ja rämeda maitsega ja libe. Väkk!

– Solarise toidupood, hind 79 senti kilo (ainsaks plussiks oli see, et arbuuse oli poes saada erienvates tükkides ja suurustes)

7. koht 9 punktiga arbuus number seitse – arbuus oli samasugune lägane, lödi ja kahtlase olekuga.

– Kadaka Selver, hind 59 senti kilo

6. koht 11 punktiga arbuus number kolm. Kolmas arbuus oli jahune, selline täielik plöga, Andres ütles konkreetselt: see on halvaks läinud. Heret hindas välimuse järgi parimaks.

– Lasnamäe Maksimarket, hind 39 senti kilo (kampaania!)

4-5. kohta jagasid 12 punktiga arbuus number üks ja arbuus number neli. Esimene arbuus oli liiga pehme, Heret arvas, et miski peab halvem olema, minu jaoks oli see liiga lödi, Andres arvas, et ehk on lihtsalt liiga valmis. Neljas arbuus oli toores, liiga hele, liiga kõva ja täiesti maitsetu.

– Stockmann, hind 60 senti kilo vs Paepargi Maxima, hind 45 senti kilo (kampaania!)

3. koht 16 punktiga arbuus number kaks. Arbuus oli tekstuurilt parem kui esimene, arvas Meelis. Minu jaoks oli hea krõmps, aga mageda maitsega. Hereti meelest oli see parem kui esimene.

– Endla tänava Grossi Toidukaubad, hind 42 senti kilo

2. koht 20 punktiga arbuus number viis. Viies arbuus oli mahlase tekstuuriga. Mina ja Heret leidsime, et siiani proovitutest parim. Andres võrdles seda teise arvuusiga, aga sellel jälle seemneid liiga palju.

– Tatari Rimi, hind 45 senti kilo

1. koht 25 puntkiga viimane arbuus. Kaheksas arbuus osutus meie lemmikuks, kuigi Meelise arvates võinuks see veel rohkem valmis olla. Minu jaoks oli täpselt see õige – maitse oli olemas, krõmpsuv olek olemas, sai kogu testi peale ainsa viis punkti minult.

– Kristiine Prisma, 45 senti kilo

Ühesõnaga, Solarisest me ei soovita ka sobivate tükkide puhul arbuusi osta, aga Kristiine Prismast küll – ka tervena. Aga nagu me ikkagi seal lõpuks tõdesime – Tai arbuusi vastu ei saa miski :)

Kus teie megahead arbuusi saanud olete?

 

17 thoughts on “SUUR ARBUUSITEST: millises poes on müügil parim arbuus?

 1. Enamus arbuusid ostnud Prismast ja tervena ning pole pidanud pettuma.

 2. Muidugi turult ja ainult turult. Kõige kallim, aga ka vaieldamatult kõige magusam alati.

 3. Köige parem arbuus on rimi arbuus, ilma seemneteta! Kunagi ei pea pettuma. :) Tal kohe koor on teistsuguse välimusega.

 4. Me ostsime Rimist, aga seemneteta. See oli imehea! Ei mingeid seemneid, ainult lõika pooleks arbuus ja hakka sisse kühveldama :D No okei, hind oli ka ikka krõbe 7 kilone maksis pea 10€, aga oli seda ikka väärt :)

 5. Pärnu Ülejõe Selveris on vahest kollast arbuusi. Selles pole ka kunagi pidanud pettuma. Nii hea lihtsalt :)

 6. kunagi olid lahtised rimi arbuusid päris head, viimati sain selveri oma oli liialt ära küpsend ja juba hapukaks hakanud minema, et mees üritas parema tüki valida kõikide seas a see oli ka pool söödav pool mitte, õnneks poolikust pidi aint veerand kogusest ära viskama. vahel ei vea arbuusidega jah. ning ükskord oli prisma arbuus ka keskmise maitsega.

 7. Hea olnuks, kui oleksite märkinud ka mis maa arbuus on, see vast kõige olulisem. Mitmed poed võivad ju tarnida samadest sihtkohtadest või edasimüüjatelt või justnimelt üks pood mitmest erinevast paralleelselt, hinnasildil tavaliselt asukohamaa märge peal. Seega…vol2, arbuusiuputus korraldada naabritele :D loodan, et see tige naabrimutt ka ikka oma jao meeleheaks saab, siis ehk teinekord leebem :D

 8. Selline test on ju täiesti kasutu ja ebaloogiline, kõik oleneb konkreetselt kättesattunud viljast. Ei saa mitte kuidagi öelda, et ma sain Solarisest mäda arbuusi, seega Solarise arbuusid ei kõlba.
  Sama hea kui öelda, et Prismast ostetud õunte hulgas oli üks mäda, ärge Prisma õunu ostke!

 9. Meie tellisime sõbrannadega Facebooki kaudu itaalia arbuusi terve kasti. Vist oli 7tk kastis, tükihinnaks tuli ca 4.30 senti, eile saime kätte ja no imehead. Kiidame ja sööme, sööme ja kiidame. Õhuke koor, imemagus, vähe seemneid. Lihtsalt super. Neil on muid asju ka seal müügis ja nagu ma FB lehel tutvudes sain aru nad müüvad kohapeal ka mõnes kohas. Igatahes julgeme soovitada. Tellisime siit: https://www.facebook.com/italiantastetoestonia/

 10. Rimi seemneteta arbuusid on seni parimad olnud. Või siis turult “lõunamaa” meeste poolt välja valitud isendid.

 11. See Solaris võiks end põlema panna. See on mu kodupood ja seal on iga kord selline arbuus saada. Peale vaadates näha, et muljutud ja hapnenud. Ma ei mõista, mida nad teevad nende arbuusidega seal. Ei oleks nagu niisama üleküpsenud, vaid just ära tallutud. Iga kord! Kas müüjad kaupa kontrollides peavadki sellised vanad tooted müüki jätma huvitav ? Et kärab küll

 12. Tai arbuusiga pole jah mõtet võrrelda)). Aga olen head saanud turult ja Prismast. Ostan alati vaid terve arbuusi ning kui mari liiga suur, palun pooleks lõigata, pole probleeme olnud sellega. Mees oskab valida küpsenud arbuusi..koputab ja pressib otsadest kokku :D

Comments are closed.