Eeem… Kas ma valutan kuni sünnituseni?

Käisin neljapäeval ämmaka juures, kes ütles, et laps on end ära fikseerinud.

Tundsin tol hommikul kerget valu alakõhus ja see oli ka kõik. Ämmakale ütlesingi, et ma ei saa ise kuidagi aru, et ta fikseerund oleks…

Reede õhtul käisin Kristiine ostuööl ja seal kolm tundi mööda poode trippides jõudsin valudes koju – selg valutas, vaagen tuikas, kõht oli kõva, beebi väga liigutada ei viitsinud (no see on minu puhul tavaline). Mõtlesin, et see kōik sellest poes trallimisest ja hommikuks korras.

Öösel olin nagu prussakas – keerata ei saanud, valus ja paha.. Hommikul ärkasin sama selja- ja vaagnavaluga millega magama läksin…

Terve päev olen olnud valulik ja hell…

Kas see on normaalne pärast fikseerumist (arvan, et see juhtuski neljapäeval)?!? Kas ma valutan nüüd sedasi kuni sünnituseni?

19 thoughts on “Eeem… Kas ma valutan kuni sünnituseni?

 1. Minu puhul vähemalt mööduv nähtus. Vahel kui rohkem aktiivsem siis selg-kõht valutavad, järgmisel päeval juba kõik okidoki

 2. Mina isiklikult kpll ei valutanus ja üde mul ka mitte. Ma lüsiksin kasvõi Pelgu valvelauast mõu. Küsija suu pihta ju ei lööda ;) Endal Sul siis parem olla.

 3. Ei usu, et valutad. Kõik võib muidugi olla, aga olukord enne sünnitust jõuab 10 000 x veel muutuda. Minul näiteks oli viimane kuu ootamist hulga kergem kui paari kuu jooksul enne seda. Lõpuks, viimasel nädalal, vajus kõht veel eriti alla ja ei saanud enam arugi, et nii suur ja rase olen. Terve 41. nädala olin võimeline (taaskord) isegi omale pediküüri tegema :)

 4. Ma umbes sama rasedana tatsusin suvel palavaga tänavatoidu festifalil ja ka õllekal ja pärast oli ikka haige olla :D jalgevahe valutas, alaselg oli väsinud ja valutas ja igatepidi oli paha. Puhka rahulikult jalad kõrgemale tõstetult ja joo vett/teed ja ära vitamiine unusta. Lepi sellega, et enam ei tohi nii toimekas olla :D

 5. See on normaalne. Ma olen alates 36ndast nädalast valutanud igapäev. Igapäev on tunne, et nüüd minek aga ei midagi :(. Nüüdseks on rasedust 40+4.

 6. Oh ma mäletan ka seda nädalaid kestvat valutamist :D paar viimast nädalat ei saanud üldse kõndida, kogu aja kõht kõva ja tunne, et keegi pussitab alt poolt vööd :p ja need seljavalud.. Ohjah :-D

 7. See on normaalne kui laps fikseerib ära mul oli sama lugu olid suured seljavalud arst ütles et laps kasvab ning ruumi jääb talle vähemax ise lähed ju suuremax arvan et möödub sul see varsti:)

 8. Mina ka ei tundnud kui peaseisu keeras. Ja mingeid valusid nagu Sa kirjeldad sellega küll ei kaasnenud.

 9. Minul olid sellised valud nädal ennem sünnitust. Seega jah, tuleb veel pisut kannatada:) See valu pole midagi, võrreldes sünnitusega.

 10. Soe dušš leevendab. Ja kui valud kaovad siis ei hakka veel pihta. No spa’ d võis ka võtta. Mul viimase sünnitusega hakkasid valud 02. Sept ja laps sündis lõpuks 06. Sept öösel. Päris kole oli kõik need ööd valutada, aga kuna mingeid regulaarseid valusid ei tekkinud ja päeval kannatas olla siis ämmaemand arvas et haigla liikuma ei pea. 6 hommikul haigla minnes oli avatust 3,4 cm. Kui sul ikka järgi ei anna, käi enda rahustuseks kontrollis ära :)

 11. Minul tuikab alati peale pikka marssimist vaagna piirkond ja alaselg. Nädalaid mul 32+3. Ja beebi samuti fikserunud. Korralikult välja puhanud end siis kaob ära. Aitab ka lihtsalt pikali olemisest. Seda viimast varianti ma ei saa kasutada eriti, sest 1,5 aastane nõuab mind ringi materdama kodus :)

 12. Minul oli ainult seljavalu, kaua ei jôudnud püsti seista ja teatud asendis istumine oli ebamugav ja kui kôndisin pikalt siis làks ka kôht kôvaks, aga see pidigi normaalne olema, muid valusid ma sellega seoses ei tàheldanud, eks kôik inimesed olegi erinevad

 13. See väike valu võrreldes hingevaluga mis sa pärast sünnitust tunned, kui pisike nutab, kui ta magab ja sa lihtsalt vaatad ja nutad ja süda tahab rinnus lõhkeda ( sest ta on ju nii armas) ja kui ta haiget saab, siis on sinul miljon korda valusam jne :)

 14. Mul otseseid valusid polnud,aga kui kõndisin oli alt valus,laps surus ma arvan siis vaagna peale,selline kramplik valu oli,aga nuh see pole nii hull valu kui sünnitamine ja enne sünnitamist emakakaela avanemis valud…uhh see on vast valu

 15. Ka mina ei tundnud,et laps oleks end fikseerind paika kui ämmakas seda ütles ja valusid pold. Valud hakkasid alles nädal enne sünnitust. Vb tahab ta juba tulema hakata. Mul käisid ka hooti tugevad valud enne sünnitust nädal aega.

 16. Vaagna asend on muutunud ning mingi lülisamba lüli halvas asendis, vajutab närvile. Püüa rohkem puhata, kassiküüru harjutust teha ja hingata. Teipimime leevendaks ehk ka olukorda. Aga noh, kui see lülisammas väga halvas asendis (laos ebasoodsalt surub), siis võid sünnituseni valutada küll. Mina nt 2 viimast nädalat ja nädal peale sünnitust lonkasin.
  Püüa veidi võimelda ja püsi rohkem kodus :)

 17. Minu esimene poja fikseeris peaära 1.5kuud enne sündi. Pea fikseerudes, hakkas ta vaagnasse suruma ja kõndida oli jube valus. Selle valuga käisingi kuni sünnituseni. Ämmakas ütles, et ei saa midagi teha ka , tuleb kannatada.

 18. Pärast seda, kui plika oli end paika lükanud, hakkasin tundma peaaegu igapäevaselt selliseid teravaid, pussitavaid valusid seal tutipiirkonnas. Aga eks mida päev edasi, seda väsitavamaks ka kõige lihtsamad asjad muutuvad… Mis hetkel tundub sulle piin – sa hakkad seda veel igatsema ;)

Comments are closed.