EKSPERIMENT: lasime end pimedal pildistada!

Üleeile tuli Meelisel hull idee – laseks end pimedal pildistada. Mis muud, kui telefon kätte ja kõne peale. Kellele muule kui ainsale pimedale keda ma tunnen – Kai, blogijatele juba tuttav kui puhta pime punkt ee.

Vahemärkus: vabanenud on Meelise juurde kaks pildistamise aega Tartus, pühapäeval 13.08. Kes tahab, siis kirjutab foto@marimell.eu.

Pakkusime algul Kaile, et me sõidaks täna Pärnusse (ta elab seal lähedal), aga kuna ta just oli Tallinnas täiendõppel, siis pakkusin välja, et ehk ta viitsib meiega paar tundi kohtuda ja õhtusöök minu kulul. Ta võttis ühe kursakaaslase ja truu koera Janeti kaasa ja läksime pildistama.

Ta polnud elus nii suurt kaamerat hoidnud ja aina kartis, et pillab maha, kuigi see oli tal rihmaga igaks juhuks kaelas. Veider oli vaadata, kuidas ta üldse ei sihtinud sind selle kaameraga, hea oli juhendada, et kuule, tee nii või keera paremale või oot, nats alla poole.. Üldiselt vältisime seda ja lasime tal ise nö tunnetada.

Ma isiklikult ei oodanud neist piltidest suurt midagi, arvasin, et lahe eksperiment, teeme. Lootsin, et kui ma mõnel pildil kaadris olen, on hästi.

Koju jõudes tegin kiirelt süüa, Kai imestas, et nii kiirelt – mul kõik toidud valmivad 20 minti.. Kibelesin pilte arvutisse tõmbama… Ma ei tea, kas pime sai sellest aru, kuidas ma vaikselt õhku ahmisin või ei, aga ausalt, ma ei ole meie perest nii häid pilte saanud. Ma ei tea, kas asi on selles, et me olimegi vabad, tuleb mis tuleb, mitte ei rabelenud iga minut mingit poosi või nägu võtma, või oli asi selles, et fotograafe ma tavaliselt ei juheda, et kuule, keera siia või sinna, ma eeldan, et nad näevad ise…

Ühesõnaga, ma olen nii vaimustuses, et tahan veel minna pildistama.

Paar nädalat tagasi kirjutas mulle üks blogilugeja, et tahab meie perele ühesugused pusad teha, mõtlesin, et no tavai, valisin kanga ja ta tegi mingi helikiirusel need valmis. “Kui laps lõunaund magab, siis teen!” Ja reaalselt ta saatis pildi, et lõiked valmis ja järgmine hetk olid pusad juba puu peal rippumas.. Järgmine päev postis ja.. No ma olen jumala vaimustuses nendest pusadest ka. Ja kuna mulle Kaiga nii väga meeldis pildistamas, siis andsin uue pusade tellimuse ka sisse. Pean ainult kanga välja valima.

Ah, mis ma siin ikka pikalt pläkutan, vaadake parem pilte, mis pime tegi. Tänks, Kai!

Fotod: Kai, töötluse tegin kiirelt ise!

PS! Selliseid mustikatega pusasid saab osta meie blogilugejalt – kes müüb neid marimelli e-poes :) tšekka siit!

65 Comments

 1. Väga armsad pildid, töötlus on minu arvates natuke üle pingutatud, aga see on juba maitse asi.. :D

 2. Ohsa! Tõesti ilusad. Ja, ma nüüd ei tea, kas asi on Kai heas “silmas” või oledki sa saledamaks jäänud?
  Igatahes, silm puhkab teie peal.

  1. Inimesel on firma ja ta ei soovi seda reklaamida? Liiga palju kliente siis juba või kuidas sellest aru saada?

 3. Suurepärane!
  Aitäh, et jagate nii suurepäraseid hetki oma elust!
  Müts maha nii Teie pere ees, kui ka Kai, kelle blogi on tohutult inspireeriv.
  Jõudu ja jaksu edaspidiseks!

 4. Puhas rõõm peegeldub neist piltidest!
  Pusad on ka vahvad, kas oleks võimalik teada saada kes see tubli nobenäpp oli?

 5. Pildid on väga väga ilusad ja pusad muidugi vapustavad. Palun jaga kes on pusameister – telliks ka:)

 6. Vahvad pildid :)
  Kas tohib uurida, kes selliseid vahvaid pusasid teeb ning kas ta teeb neid ka teistel tellimise peale kui huvi on? Mulle hakkasid hirmsasti meeldima.

  1. Ma usun, et ikka saab. Kui soovid päriselt tellida, siis kirjuta palun marimelli postkasti, inimene ei soovi, et ma ta kontakti avalikult jagaksin :)

 7. Täiesti ilusad pildid, vägäväga kohe meeldivad. Mulle meeldis Kai ka-ainult naeris koguaeg. Väga tubli Kai. Imeilusad.

 8. siis ma tahtsin veel seda kysida, et su juuksed on tõepoolest väga ilusad, värv ja lõige on kena mõõdukas. Kas jäigi nii nagu ise lõikasid tookord või oled lasknud kohendada lõikust juuksuri juures. Igaljuhul väga kena oled, lihtsalt pidin mainima

  1. Ma pole rohkem nendega midagi teinud :) lõiganud st, kamminud ka eriti ei ole :) kasutan Linea tooteid ja mu meelest juba nii pikaks kasvanud.

 9. Päriselt ka need ongi need pimeda Kai tehtud pildid? No super! Eriti see kolmekesi pilt – no nii ilus

 10. Need mustikad seal pusadel on ikka väga vinged! Kust sellist kangast leida võib? Mul on ka juba silme ees paar ideed kuhu seda kasutada

 11. “Kui mina pildistatava koha valin, objektid paika sätin, kaamera ära seadistan ja sina lõpuks oma paksu rasvase näpuga selle kaameraga klõpsu teed, mis sa siis arvad, et SINA tegid selle pildi v?” umbes midagi sellist ütles üks Eesti tuntuim fotograaf Kaupo Kikkas.

  1. Aga nii kipub olema. Mulle meenub kohe Tyra Banksi shoot modellisaates. Kõik tehti ette-taha ära, aga tema tegi pilti :D

   Kai puhul.. jah, kaamera keerasime tuimalt automaadi peale, sest selles valguses oleks tõesti pidanud igat kaadrit timmima, juhendasime siia sinna.. aga lõbus oli ikka. Ilmselgelt, kui Kai arendaks asja, suudaks ta heli järgi ka pildistada :)

  2. Just, kui Kai suudab hääle järgi panna ülitäpselt paika inimese silmavärvi, siis küllap õpib kaamerat ka kasutama professionaalsemalt :D Ühe sõnaga mina usun Kaisse :D

Comments are closed.