Erakorraline arstivisiit

Neli-viis viimast päeva oli kõht imelik – süües oli valulik, ometi tundus, nagu kõht oleks tühi või õõnes. Eile õhtul ajas oksele… Kirjutasin siis arstile, kes ütles, et läheksin täna hommikul tema juurde. Mõeldud-tehtud.

Nii kui uksest sisse sain ja paari sõnaga ülevaate teha, teatas ta, et ees ootab gastroskoopia – no kurat, see on kõige jubedam asi. Mõtlesin siis, et okei, tal on kokku lepitud, ma lähen, neelan ja valmis… Aga ei, ma pidin tund aega seal ootama.
See gastroskoopias surkimine ajas siukse iivelduse peale, et verd andes oli tunne, et pilt läheb tasku. Loivasin siis koju – no parem ei hakka kuidagi pidi… ikka iiveldas.

Mis mul siis avastati – mul on maos haav, mao mahladest ja kui kohe ei ravi, võib see haav end läbi minu väikese mao süüa ja ongi tuksis. Arst kirjutas siis kohe rohud ja mina asusin neid kodus võtma. Tund aega vist olid sees, siis oksendasin need välja. Proovisin veel korra – veerand tunniga väljas.

Kirjutasin arstile, et olukord on paha, tema helistas ja teatas, et siis on haiglasse minek ja otse veeni. Rääkisin, et pean homme kindlasti tööl olema, et ehk siis pärast seda saan minna. Otsustasime, et proovin pulbriks teha selle tableti ja sedasi manustada. No ei midagi. Sisse ta läks, aga sama targalt tuli välja ka.

Sõitsin siis erakorralisse – sain tunniga oma tilga kätte ja tulin koju tagasi. Põhiline on see, et mu vererõhk oli nagu megamadal (40/95). Nüüd jääb vaid loota, et tilk aitas piisavalt, et mul homme enam ei iivelda ja rohi jääb sisse püsima. Muidu olen ma homme jälle haiglas.

Lisaks – mul on ikka ülimuhe arst – ütleb hommikul, et vereanalüüside tulemused tulevad neljapäeval. Aga vastuvõttu pole… Ah, ma kirjutan Facebooki :D

One thought on “Erakorraline arstivisiit

Comments are closed.