#beebiblogi

Esimene beebipidu peetud!

Meie esimene beebipidu (baby shower) on peetud ja läks täitsa hästi, arvestades, et ise me eriti lastepidudel käinud ei ole ja korraldusliku poole pealt oli see ka esimene päris otsast-lõpuni tehtud lastepidu.

Peo korraldasime me fotostuudios, seal kus me juba aastaid oleme pildistamas käinud ja kes varem käinud polnud, kiitsid koha igati heaks. Piisavalt ruumi ja sai pilte ka teha. 2in1. Lastel tundus ka lõbus olevat, kuigi järgmise korra suhtes teame – mängutuba, pallimeri, batuudid… Mida iganes neile teha meeldib, kuigi seal sai ka peitust ja kulli mängida, ja neil oli lõppkokkuvõttes lõbus, sest vuntsidega pilte sai teha :)

Kõige suurem mure oli mul (nagu alati!) söögiga, et tööpäeva õhtu, palju inimesi, viimati söödud ilmselt lõuna ajal, et kas ja mida teha ja kas ikka jagub… Mul on juba lapsepõlvest meeles metsikud söögikogused ja alati tehti sünnipäevadeks nii palju süüa, et kolm päeva sai “küla sööta”. See on mul kuidagi veres. Enne olgu süüa rohkem, kui et nappima hakkab.

IMG_3400.JPGNägin kunagi ühes Facebooki grupis südamekujulist sushit, noh, et keegi oli teinud. Salvestasin selle kontakti kohe teadmisega, et kunagi on mul kindlasti sellist sushit vaja tellida. Lõpptulemusena sain ma südamekujulise sushi asemel absoluutselt unikaalse sinise sushi :) Kes imemaitsvat ja veits kreisit sushit tahab, siis info@rullike.eu!

Kuna mingi salati serveerimine tundus mulle kuidagi imelik, siis läksin juustuvaliku, valiosingirullide ja enda vana lemmiku – vinnutatud vorsti peale välja. Ja see läks kenasti kaubaks :) Valio uued Forte Classico juustud on megahead, eriti meeldivad mulle laastud, mida saab salatites kasutada, aga neid müüakse ka nö suuremate tükkidena, et snäkina serveerida. Lisaks valisin Aura sinihallitusjuustu ja kaks tavalisemat juustu konservatiivsemale juustusõbrale.

Magusa osas pidin suuresti mõtlema ka laste peale, sest neid vaevalt väga mingid juustud alma150huvitavad. Seega osutusid valituks väiksed jogurtišotid – ploomi, banaani-maasika, ja kiivimaitselised – need läksid lastele kaubaks küll. Veits mööda panin ma uue tootega – rummimaitselise kuivatatud ploomi kohupiimaga, mis osutus natuke vängeks, ja lapsed oleks ilmselt eelistanud mingit muud maitset, aga suurematele meeldis see küll. Lõppkokkuvõttes oli kõigile midagi. Aga eriti tahaks ma mainida Alma uut astelpaju-apelsini kiselliga kohupiima, mis on megamegamegahea. Seda ma küll külalistele ei pakkunud, aga tooteid valides ostsin endale prooviks. Varem oli mu lemmik rabarberikisell kohupiimaga. Aga see uus on ka nii hea, et ma enam ei teagi, kumb mu lemmik on…

21

No ja loomulikult ei saanud ju ilma muffinite, pulgakookide, kommide ja küpsisteta. Ja siin tassikoogidkohal tuli appi abosluutne magustoitude butiik – Tassikoogid. Kusjuures, nad asuvad ainult Tartus ja nende tooteid Tallinnasse saada oli paras seiklus :) Aga ära tegime! Kohale need koogid ja küpsised jõudsid. Lastele meeldisid väga “pulgakommid”, minu lemmikud olid hoopistükkis küpsised ja see eriti suur muffin-tort, mille sees olid suured mõnusad vaarikad. See oli lihtsalt tippude-tipp, kui hea :)

IMG_3393.JPG

shokoboxNagu ma juba mõni aeg varem siin kilkasin, saime me oma peolauda kaunistada Shokoboxi imeliste šokolaadidega, mis ma ise disainisin :) millegipärast ei julgenud inimesed neid eriti võtta, sest nad vist arvasid, et need on aksessuaarid. Aga šokolaad nagu šokolaad ikka. Praegu leiab neid näiteks NaguUus poest – kui sinna šoppama lähete (PS. 6.12 tuleb uus kaup! Lähme ise siis turvahälli jahile!), saate suu magusaks teha :) Muid komme on ka!

5

vichy

Jookide osas oli ka dilemma – kas pakkuda alkoholi või ei – mõtlesime, et kuna me ise ei joo, siis tavai, teeme oma elu esimese alkoholivaba peo. No paar pettujat oli, aga üldiselt vist oldi rahul, et sai vett ja mahlajooke. Lõpuks sigines ikkagi paar pudelit veini ka kamba peale, aga lastepidu ikkagi. Ma kusjuures alguses mõtlesin piima pakkuda. Aga kuna ma ise piima ei joo, siis tundus vesi parema mõttena :)

IMG_3390.JPG

peomaailmJa armsad kaunistused, nagu täpikõrred ja salvrätikud pärinesid sellisest poest nagu peomaailm.ee ja seal on igast vahvat kraami laste- ja miks mitte stiilipidude korraldamiseks. Kuna ma sealt nõusid ei leidnud, mis mulle sobinud oleksid, aga kõrred ja salfakad olid täpselt meile mõeldud (tipid-täpid), siis sel korral ma rohkem ei tellinud, aga tulevikus kindlasti hoian silma peal, kui miski teemapidu tulemas.

Untitled-1Kõikide selle postituse piltide autor on Kätlin, kes on ise ka noor emme, peab (beebi)blogi, disainib riideid…Meie beebi sai ka vahva kingituse (aga sellest juba järgmises postituses). Kätu, nagu ma aru saan, alles harjutab seda fotograafia värki, aga see tuleb tal äraütlemata hästi välja. Ma ei tea, mulle hullult ta pildid meeldivad :) Kätu on hea raha eest nõus kõike pildistama – ka alasti vanureid (okei, okei, Mallukas tegi talle kunagi kuskil raadios tüngakõne vms, kus pakuti midagi sarnast ja Kätu oli paugust nõus).

Aitäh kõikidele, kes aitasid meie pidu korraldada ja kõikidele, kes leidsid aega ja kohale tulid. Täitsa vahva pidu sai esimese korra kohta, aga nüüd neid alles hakkab tulema :)

Kuidas teiega on, armsad lugejad, kas olete pidanud eelpidu oma beebile või ootate sõpru külla alles pärast beebi sündi?

IMG_3398.JPG

4 thoughts on “Esimene beebipidu peetud!

  1. Nii vahvad asjad kõik ja kindlasti oli tore! Kahju kohe et mul sellistel ebatradiotsioonilistel aegadel töö. No ehk järgmine kord joppab! :)

  2. Ei pea selliseid – Halloween ja baby shower tüüpi Pidustusi.
    Kuidagi tõrge tekib ,need ju ikkagi võõrad tavad ja kombed !

Comments are closed.