Esimesed pildid, mis tõesti kutsuvad Balile

Bali, Tai, Filipiinid, Vietnam, Malaisia – same, same but different. Üks Aasia kõik, aga ikkagi erinevad kohad. Kas teadsite näiteks, et Malaisias on islami usk? Mina ei teadnud enne kui sinna läksin ja selle kohta uurisin, arvasin, et üks Aasia kõik – kõik budistid. Aga see selleks. Ma tahtsin kirjutada hoopis Balist.

Kui me Austraaliasse kolisime, siis reaalselt ei olnud austraallast, kes poleks Balil käinud. Ja siis kõik need seljakotirändurid õhkasid, ooo, saan farmist raha, lähen Balile. Mina ei saanud aru, mis asja nad sinna Balile ronivad. Mulle see kunagi ei sümpatiseerinud, mingi vihmamets… Tai pildid jätsid alati palju kutsuvama mulje, sellele järgneks ilmselt Filipiinid… Bali oleks üks viimaseid kohti, kuhu ma minna tahaks… Kuniks, ma nägin pilte.. Evelin Ilvese pilte ja ma.. Pean saama Balile, muidu suren!

evelinilves_bali

Fotod: Evelin Ilvese ametlik Facebooki lehekülg

Loodetavasti Evelin ei pahanda, et ma tema pilte jagan oma blogis, aga kõiki tema Bali pilte näeb tema avalikul FB lehel – siin! Imelised kaadrid. Palju paremad kui need “tule meile reisile”, need ei tõmba üldse :)

Ma ei tea isegi, miks need Evelini pildid nii kutsuvalt mõjusid, aga neist piltides on see miski, mida ma teiste piltides pole märganud. Ehk need teised pildid ongi alati sellised liiga kutsuvad, või liiga ülepaisutatud iluga. Evelini pildid on ehedad ja elust enesest. Mulle mõjus küll klikkivalt.

Kas teie olete Balil käinud, mis muljed on? Kas ja miks soovitaksite minna/mitte minna?

17 Comments

 1. Mina olen käinud nii Tais kui Balil, kuigi mulle üldjuhul ei meeldi samasse kohta tagasi minna, kus ma juba käinud olen, siis Balile tahan tagasi. Killuke minu südamest jäi sinna. Seal ongi reaalselt nii ilus, nagu nendel Evelin Ilvese piltidel. Tai oli ka väga mõnus, aga Bali on kordades ilusam-kõik riisiväljad, kosed, ka loomaaed oli väga äge, kus erinevate loomadega pilte sai teha. Kindlasti soovitan minna.

  1. See loomadega pildistamine mulle ka ei sümpatiseeri – uinutatud loomad, hambad välja kistud, et nad inimesele viga ei teeks.. Ei taha toetada sellist asja :(

  2. No need loomad seal küll uinutatud ei olnud, lõvikutsikas, kellega pilti tegime, pani jooksu mult sülest. Mehhikos Playa del Carmenis nägin peatänaval vast 3 kohas neid õnnetud lõvipoegi, kes magasid-need võisid küll olla uinutatud. Balil seal loomaaias sai teha pilti veel kameeleoniga, kotkaga, papagoidega, nahkhiirega kelle tiibade siruulatus oli 2-2,5m, mingi madu oli ka vist. Elamistingimused olid väga okeid neil. Ei tasu alati üldistada ka.

 2. Balil on fantastiline ja loomulikult ka väljaspool Bali teistel Indoneesia saartel, teistel saartel on ka islami usk pöhiliselt ainult Balil on hinduism. Ega Autraallasi ka Balil armastata, sama mis meil Inglise poissmeestega, tulevad sinna ainult jooma, lärmavad ja arvavad et on kuningad. Oleme käinud seal kolm korda ja nüüd kuu aja pärast läheme neljandat korda. Tuttavad küsivad et miks te kohta ei vaheta ja kuskile mujale ei söida aga ei taha , iga korraga läheb nagu järjest paremaks see reis. Oleme ka enne Tais käinud aga enam sinna ei tahaks, liiga must, Oleme läbi reisinud ka Bali ümbruses olevad lähisaared ja seekord lendame isegi Wakatobile, sukeldujate paradiisi. Ainuke asi mida Balil pole on valged liivarannad kuna saar on vulkaanilise tekkega ja tumeda liivaga aga köik muu on super.

 3. Kusjuures mul tekkis Austraalias olles sama tunne, et Bali on selline odav sihtkoht, kuhu KÕIK lähevad. Enne Austraaliat ma ei osanudki Bali peale mõelda, siis tundus ta veel eksootikana. Lõpuks otsustasimegi sõbrannaga Austraalias olles hoopis Fijile minna ja ei kahetse. Eestlaste seas on Fiji endiselt avastamata sihtkoht ja ma ei usu, et ma isegi viitsiksin nii pikka reisi siit ette võtma hakata, aga kui võimalus tekib, siis soovitan täiega! :)

 4. Oi, Balilt saab aga tõelisele paradiisisaarele kõigest 2.5 tunnise kiirpaadi sõiduga, milleks on Gili Trawangan. Veetsin oma mesinädalad seal, Wilson Retreatis ja läheks sinna iga kell tagasi!!! Saare parim toit, parim snorgeldamisrand ja lihtsalt võrratu! Lisaks ka peresõbralik.
  Saarel pole autosid, saad rentida jalgratta või võtta hobutakso, mis on elamus omaette. Rattaga teeb 45 minutiga saarele ringi peale.
  Gili T-l on olemine vabam ja Sind jäetakse rahule, kui tahad kaupa vaadata, saad seda rahus teha – Balil see tüüpiline “osta siit, saad parima hinna ainult nüüd ja praegu”.
  Lisaks saad super maitseelamuse õhtusel turul, kus valmistatakse päeval püütud mereannid otse Su nina ees, lisaks erinevaid magustoite ja mida kõike veel.. Eriti läheb see peale kindlasti vürtsikate toitude austajatele.

  Ma võikski kiitma jääda! :D

  Balil ööbisin paar ööd Kutal, see on põhiline peokeskus – triple vodka redbulli saab paari AUDiga. Mind ei erutanud, rand oli ka mõtetu Gili T kõrval, kus kilpkonnadega igapäevaselt snorgeldasime. Käisime aga päevatripil Ubudis, mis oli palju mõnusam, rohkem kohaliku kultuuri keskus. Seal ka riisiväljad ja ahvide mets ning suur turg.

  Blogis mul nende kohta postitused ka, kirjutatud märtsis-aprillis-mais 2015, Bali ja Gili Trawangan kategooriate all (ei saa praegu linke kopida). Sirliaustraalias.wordpress.com

  Oeh, ma soovitan kindlasti minna!

 5. Mina veetsin Balil terve oktoobrikuu ja tegu oli tõelise paradiisiga, kus oli olemas kõik, mida ühelt täiuslikult puhkuselt oleksin oodanud.

  Mõned märksõnad: helesinine vesi ja valged rannaliivad, vihmametsad ja troopika, templid, keele-alla-viivad söögid igale maitsele, sõbralikud kohalikud ja ääretult hea hotellide valik (taskukohaste hindadega).

  Kindlasti soovitan minna ja avastada Balit ! Kohad, kus kindlasti peaks ära käima, olles seal, ja mis mulle isiklikult jätsid kustumatu mulje on Kuta, Ubud, Nusa Dua ja kõrvalsaared Gili Trawangan ja Lombok.

  1. No, mulle vihmametsad ja troopika väga ei sümpatiseeri, valged liivarannad ja helesinine vesi on Phuketil ka :)

 6. Bali kohta ongi see lause nii täppi, same same but different. Juhul kui sa pealinnas üle ühe päeva ei viibi, siis näedki seda elu, mis Evelini piltide peal on.
  Pealinn on täis noori ausikaid, kes lähevad sinna pidutsema ja odavaid meelemürke tarvitama.
  Läksime sõpradega kohe Ubudi, sõitsime seal ringi ühe autojuhiga, kelle kontakte olen paljudele jaganud, käisime raftingul, vulkaane vaatamas, kohvi kohas, erinevates käsitöökodades, siis edasi Gili saartele. Olen käinud ilusamatel saartel, Kambozas, kuid need on sellised lebod saared, kus liigutakse ainult hobuste ja ratastega, naudid elu seal koha peal. Saartel tagasi tulles läksime templitesse ja järgmine hommik matkasime vulkaani otsa.
  Viimane öö olime ka pealinnas, eriti seal välja minna ei viitsinud.
  Kirjutasin reisi kohta pikema blogipostituse, äkki saan sulle kuhugi lingi saata?

 7. Meie võtsime Bali ette Austraaliasse minnes, ehk enne olime 5 päeva Balil, läksime u kaheks nädalaks Aussi, ja tagasitulles jälle paar päeva Balil. Mul on tuttavad seal nii palju käinud, ja enamus noori ja just austraallased lähevadki sinna Kutasse odavalt jooma ja pidu panema. Olime ka alguses seal Kutas ja mul oli reaalne kultuurišokk, nagu wtf, see ei ole see mis ma piltidelt olen näinud???? Aga kui sõitsime Ubudisse, siis see oli see Bali milllest ma olin unistanud ja see oli veeeel ilusam kui ma oskasin ette kujutada! Samuti oli meil väga väga pisike ja privaatne hotell, kus inimesed elasid eraldi majakestes, vaatega riisipõldudele, seal ei kuulnud mitte midagi peale pardikeste ja muude lindude kes seal ringi uitasid. Basseini ääres oli minuga koos veel 3 inimest, ja kogu personal kohtles sind kui vip külalist, sest hotell ise oli nii pisike ja hubane ja külalisi vähe. Hotellituba/villa oli uskumatult luksuslik ja ilus, hommikusöök toodi tuppa ja kaeti rõdule laud, sina ainult vea ennast voodist välja. Ja Ubudis on lihtsalt niiiiiiiii palju avastada ja vaadata, et lihtsalt uskumatu (templid, kosed, ahvide mets, riisipõllud jne)!!! Kindlasti tahaksin millalgi tagasi minna, see on nagu pikk pikk spaapuhkus troopikas…Ja olen ka Tais käinud, neid kahte kohta lihtsalt ei saa omavahel võrrelda. Aga Balil trippisime samamoodi mingi autojuhiga ringi kes viis meid templitesse ja koskede alla.. Balil on muide palju turistide poolt avastamata kohti, mida kohalikud püüavad hoida saladuses. Meil oli see au mõned neist üle vaadata. Kui enne korralik eeltöö teha, siis saab ikka meeldejääva ja erilise puhkuse. Meie veel sattusime sinna eriti õigel ajal, neil on usuga seotud, meie jaoks natuke veidrad tähtpäevad. Üks päev aastas on Nyepi, ehk mitte keegi ei tohi väljuda kodust/hotellist, internetti ega elektrit ei tohi kasutada, ja peab põhimõtteliselt vait olema (hotellipersonali oli kohal minimaalselt ja tänavatel valvasid politseinikud, et keegi tänavale ei läheks, lennujaam oli isegi kinni :D) Hotellis on muidugi lubatud lobiseda, aga internet võeti küll ära, õnneks hotellitubadesse jäeti elekter, aga terve ülejäänd hotell oli kottpime. Õhtul mindi küünlavalgel ballroomi uhkele pidusöögile. See oli midagi nii meeldejäävat ja erilist, ja saime natuke osa nende kultuurist. :)

 8. Mulle siin Tais üldse ei meeldi…niiii tahaks juba koju! Nii palju inimesi ja vanamehed vaeste lastega ja see jube tänavatoidu hais..

 9. Olen käinud nii Tais, Balil kui ka Filipiinidel. Filipiinid on seni jätnud kustumatu mulje. Võib olla mängib rolli ka see, et käisin seal siis, kui see polnud veel turistide poolt nii avastatud…aga tuttavatelt olen endiselt kuulnud, et võrratu koht. Bali – jah, leidub selliseid kohti nagu Evelini piltidel, kuid arvan, et see on liiga ülehinnatud sihtkoht. Rannad ei olnud midagi sellist nagu Filipiinidel. Paljukiidetud Gili saared – pidin ära minestama Gili Trawaganil. Rannad olid aind kive täis, ujuda ei saanud ning räägitakse “kõige ilusamad rannad maailmas”. Muidugi saar ise ja kogu vibe oli väga lahe, kuid rannapuhkajana seal midagi teha pole. Oma silm on kuningas ning, mis meeldib ühele, ei pruugi meeldida teisele. Kui peaksin uuesti minema, siis valiksin Filipiinid kindlasti.

Comments are closed.