Eurovisioonist sai hetkega arvamusfestival

Ma olen ikka siiani aru saanud, et Eurovision SONG Contest on lauluvõistlus, aga täna selgus, et hoopis arvamusfestival või mingi sõnumikuulutaja.

Mulle meeldisid Leedu, Austraalia, Austria, Venemaa ja UK. Kui ma peaksin neist valima ühe, siis annaksin oma hääled endalegi üllatuseks Leedule. See on lugu, milles oli särtsu. Lugu, mida ma kujutlen end kuskil klubis kaasa laulmas.

Meelis oli kohapeal. Kõik oli fucking awsome!  

Kui ma talle võiduloo peale paar okse ikooni saatsin, vastas ta, et kohapeal kõik huilgavad. No veider oleks ka kui nad buuuu teeksid.

Aga lauluvõistlusest sai poliitiline pask! Kõik tuleb ikka poliitikale taandada. Kes on kelle sõber, kes kellele näkku situb.. Kui inimesed arvavad, et Venemaa sellest midagi aru saab, et maailm nö Ukrainat toetab, siis vaevalt.. Nad ei saa millestki aru. Loodetavasti jääb Ukraina maailmakaardile alles, mitte et seal laiutaks mingi pommiauk ja inimesed räägiks – siin oli kunagi Ukraina.

Ma saan aru, et sellel lool oli sõnum, esitus diip ja külmavärinaid tekitav.. Aga kus oli LUGU? Nagu muusikaliselt mingi pala, mis oleks köitnud? Jäi vist Ukraina eelvoorudesse!

Ma ei ole ühelgi aastal varem nii pettunud olnud kui ma hetkel olen. Ausalt, tahaks oksendada! See pole see, mida mina Eurovisioonist arvasin ja ootasin. Poliitiline kräpp nagu igal pool mujal!

Kuidas teie võidulooga rahul olete? Kellele oleksite teie oma hääled andnud või kellele need andsite?

40 thoughts on “Eurovisioonist sai hetkega arvamusfestival

 1. Minu vaieldamatu lemmik oli austraalia!
  Meeldis ka küpros väga.

  Võidu lugu tekitas šhoki.
  Lavaline šhow oli võimas aga no see laul pole laul vaid nn sõnum.
  Ei ole lugu mille järgi saaks nn kaasa laulda.

 2. Ma tahaks selle kommentaari peale oksendada. Palun, kuuluta oma konkursil välja ka kõige lollima blogija tiitel. Raudselt paneksid kinni.

 3. Vaatasin—vaatasin ja kuni lõpuni oli põnevus sees aga siis – jube pettumus tõesti see aasta! Poliitiliselt võitis Ukraina, rahvahääletuse aga Venemaa! Ja lavashow oli tõesti hea venelastel. Endale meeldisid peale Venemaa veel Ungari, Poola, Austraalia (täista kuulatavad olid ka Rootsi, Austria ja Armeenia).

 4. Kuigi mul võidulaulu vastu ei olnud midagi, siis võitjaks ma seda ei pidanud. Ausalt öeldes mina ei poolda üldse seda žüriivarianti. Võiks ollagi rahva tahe see kõige olulisem. Selle järgi oleks ju Eurovisiooni võitnud Venemaa. Jah, ma saan aru, et sellisel juhul hakkaksidki naabrid ainult üksteisele hääli andma, kuid praegune žüriivariant on ka nõme. Võib-olla olen ma lihtsalt nii pettunud ja seetõttu ajan oma vandenõuteooriat, kuid žüriil on kõige parem kõik ära muuta/rikkuda. Antud hetkel oli juba jutuks, et Euroopa Ringhäälingute Liit kardab väidetavalt Venemaa võitu. Ja kuna ammu oli teada, et Venemaa on üks rahva soosikutest, siis tuli kiirelt jagada teistele riikidele võimalikult palju punkte, et Venemaa rahva häältega järele ei jõuaks. Muidugi võib öelda, et no kuule, iga riigi žürii ju ikka andis kohe eetris oma hääled, aga tänapäeval on kõik võimalik ja ma absoluutselt ei imesta kui seal käib mingi sahker-mahker eelnevalt. Ja loomulikult ei pea minu arvamus olema täielik tõde, kuid hetkel mul on lihtsalt sellised tunded ja mõtted.

 5. Ma olen sinuga hetkel nii nõus!

  Enda kõige suuremad lemmikud olid Holland, Leendu, Venemaa ja Austria. Neile läksid ka mu hääled. Lisaks meeldisid ka Austraalia, Ungari, Poola ja Prantsusmaa lood. Sellel aastal üle pika aja oli üldse finaalis vaid 2 lugu, mis mulle ÜLDSE ei meeldinud ning ilmselgelt pidi üks neist ju võitma. Sõnum sõnumiks aga mina ei näinud ka tundeid kusagil vaid lihtsalt halades väänlemist. Või kui “sõnum” on hea, siis enam lauluoskust ja viisi polegi vaja? Järgmiseks aastaks tuleb eestile siis ka kirjutada üks kurb luuletus ja keegi siis lalinaga seda esitama saata, siis kindlasti oleme kohe finaalis. :)

 6. Nii tore ja salliv ja söbralik on see Eesti rahvas :) isiklikult kuulasin Ukraina vöidulugu siis kui selgis et nad vöitjad on ja mul vajus karp lahti! Tehku krt mingi eraldi yritus ja jätke lauluvöistlus rahule oma sönumitega! Aga muidu rootslased oskavad ikka asju korraldada, vöhemalt teleekraanilt vaadates :)

 7. See on juba ammu teada, et eurovisioon pole lauluvõistlus vaid poliitiline jura. Ukraina saigi võidu, sest teistel hakkas hale.

 8. Mõtlev inimene vs diskoperse, kumb sa oled? Oksendav pealiskaudne diskoperse

  1. Eurovisioonilt ootaks laulu, mitte sõnumit.. Ja sõnumit saaks ka särtsakalt esitleda!

  2. No igas laulus on ju mingi sõnum kullake! ;)
   Esiteks Ukraina lugu oli hästi esitatud, teiseks olid tal head sügavad sõnad, mitte tüüpiline “I love you, lets walk together…” Sinu jaoks on just kui ainult diskovariant ok võidulooks? Ballaadid ei kõlba (Leplandi “Kuula” ju saatsime küll eurokale)? Võibolla oled liiga Koit Toome muusikas sees :D

  3. Mis see Koit siia puutub?
   Ballaadid on vägagi ok, mulle väga meeldivad, aga ballaadil ja ballaadil on ka vahe – see Ukraina lugu ei ole lihtsalt mitte kuidagi meeles. Näiteks eelmise aasta Venemaa lugu oli ka balaad, väga ilus, ja refrään meeldejääb. Mis ongi eurovisiooni point, olla meeldejääv, kummitada ja hulluks ajada.

  4. No ja mitu korda sa reaalselt seda lahedad ja särtsakad Vene ballaadi peale Eurovisiooni kuulsid? Nagu ma kirjutasin, et kahe kuu pärast ei mängi isegi raadio neid lugusid ;) eelmise aasta võidulaulu mängiti veidi ja rohkem polegi midagi kuulnud sama saatus enamik eurolauludega! Seega kahe kuu pärast ei oma absoluutselt tähtsust, kes eile võitis, sest need lood ei jää püsima! ;)

 9. Võidulaul- ööööääääkkkk!!!! Mõttetu lugu, jube!

  Minu isiklik lemmik oli Rootsi. Just seetõttu, et lugu oli lihtne, kergesti meelde jääv ja paneb kaasa tantsima.

 10. Minu poolest võiks ka need diip sõnumid ajalehe veergudele jääda või siis korraldagu miiting vms :D Kas keegi kujutab ette, et sellest laulust tuleb mõnus hitt, mida ikka ja jälle kuulaks ?!?! ..No way :D Õnneks on võimalus kõigil oma lemmikud ise kõvasti põhja keerata ja võidulaul kaob kiirelt unustusse :P

 11. Minu lemmik oli Austraalia, võitja laul oli paras soigumine.

 12. Ma tõesti austan su arvamust, sest igaühel võib olla arvamus, aga mida ma enam ei suuda lugeda on see sinu ülbus. Täiesti kohutav, kui õel sa oled. See kui sulle see laul ei meeldind, ei oma mingit tähtsust. Ukraina võitis ja inimestel on hea meel.
  Ausõna, avalda oma arvamust palju tahad, aga sa võiksid teha seda viisakamalt ja rahulikumalt.

 13. Ega see Venemaa ka väga hea polnud. Teadsid, et laul pole kõige parem ja mängisid ainult lavashowle.

 14. Ma olin ka shokeeritud, kui Ukraina võitis, olin ikka jumala kindel, et Austraalia võidab, mulle nii meeldis see laul. Aga võiks teha eraldi võistluse, kus kõik riigid saaks poliitikas võistelda, mitte selleks valima Lauluvõistluse. Tekib küsimus, kas Ukrainal üldse raha on, et järgmisel aastal võistlust korraldada?

 15. Ma andsin hääle Ukraina ja Leedu poolt ning lootsin Ukraina võitu. Mul on hea meel, et see lugu nii suure publiku ette jõudis ja tunnustust leidis.

 16. Imelik,et kui ma üritan meenutada, milline meloodia sellele Ukraina laulul on, siis no mitte ei meenu. Sõnum sõnumiks, aga oleks oodanud võitjalt rohkem kuidagi. Samas mulle üldse ei meeldi paljude poolt kiidetud Venemaa lugu, ise hääletasin Rootsi poolt. Bulgaaria oli ka ok.

  1. Täpselt! Võidulugu peaks olema selline, et kohe meenuks refrään. Mulle meenub ainult sinine kleit kogu sest loost!

 17. Anna andeks aga mina naersin su postituse peale. Muusikamaitsed on muidugi erinevad, aga mina eelistan iga kell sõnumiga lugusid, millel on ka mingi sügavam sisu. Selliseid mu kallis jättis mu maha ja lasen end nüüd maha okserefleksi vallandavaid europopi üllitisi tuleb sealt söögi alla ja söögi peale. Eurovisioon on juba aastaid poliitiline, vähemalt mingil määral poliitilisi vaateid propageeriv jne. Venemaa laul eelmisel aastal oli täiesti üdini poliitiline propaganda.Minu meelest oli Ukraina laul hea, aga ma ei saa kogu kupatust hinnata, sest olen kuulnud väga väheseid. Minu lemmik oli hoopis Gruusia(või Georgia meie ajal). Eelmise aasta võidulaulust ei saanud ma üldse aru. Maitsed on erinevad – nagu näha siis ikka väga erinevad. Minul hakkab juba selle peale kõrvast virtsavett jooksma, kui kusagil Sky+ mängib. :D

  1. No eelmise aasta Vene lugu oli vähemalt särtsakas ja hea kõlaga, erinevalt tänavusest loost!

 18. Väga rõõmus, et Ukraina võitis. Austraalia laul oli küll pask.
  Venemaa hea, aga mitte parim.

 19. Neiu Agnes vöïb googeldada. eelmise aasta vöïduloos oli ka vägagi tugev stoori ja maitse asi jah aga lugu oli ju ikka kordades parem kui tänavune..

  1. Tean, et oli, aga mulle see laul sellegipoolest mingit muljet ei jätnud, ju oli asi esituses, sest kui ma poleks praegu youtube’ist seda üle kuulanud, ei tuleks see mul meeldegi, milline see laul oli. Üldiselt mäletan ma väheseid võidulaule – Norra Fairytale, Soome Hard Rock Halleluuja ja Ukraina Wild Dances, meenuvad hoobilt, sest esitus oli silmapaistev ja hea.

   Aga tegelikult on see vaid võistlus, see ei ole maailmalõpp ja üleüldse maailmas on ka päris probleeme, mille üle pead murda. :)

 20. Haha, läks liiga deepiks ära vöi ? Paneme siis teema ise lukku! :)

 21. Pole mitte kunagi niimoodi pöialt hoidnud kellegile kui sel aastal Ukrainale. Poolfinaalis juba vaikselt meeldis mulle ning kui uuesti kuulsin finaalis siis lihtsalt supper. Nii hästi edasi antud valu. Ja see nutt oli nii loomulik. Väga hea hääl (y). Esimest korda hääletasin ka sellepärast, et mulle meeldis laul ise. Riietus oli ainuke mis mulle ei meeldinud selle juures. Juhuuuuuu

 22. minu hääled läksid Leedule, Rootsile, Ungarile ja Küprosele.
  selles Ukraina-Krimm-Venemaa saagas toetan poliitiliselt Ukrainat, aga minu meelest poliitika ajamine Eurovisioonil ei ole paslik. Võidulugu tõi pettumuse just selle otsese poliitilise teema pärast. Kuigi ma ei oleks tahtnud ka võidulooks Venemaad (show oli neil küll äge, aga lugu eriti ei meeldinud) ega ka Austraaliat (trots oli sees selle tõttu, et Austraalia ei ole Euroopa :D).
  Igaljuhul selle aaste tase üllatas mind meeldivalt (v.a mõned märkused), kuna lood olid üldiselt head/väga head, Rootsi korraldatud show oli tõsiselt äge :)

 23. Sama pettunud.. mulle meeldis hoopis Holland, see poleks nkn võitnud, aga no Ukraina laul.. selline, mille ei tunneks saja seast ka ära, jama. Et siis politiseeritud žürii valis Austraalia, rahvas tahtis Venemaad, võidu sai hoopis hetkeolukorra poliitika, oi Ukraina. Isegi siin ei saada üle sellest Venemaast.. milles need lauljad süüdi on siis. Aga jah, juba viimastel aastatel oli näha, et see laulukonkurss on saast, see aasta oli aga eriti crap, seega jah, pole mõtet enam seda paska vahtida ja oma aega raisata)).

 24. Mul on eurokas täiega nägemata, nii poolfinaalid kui finaal, sest kustusin kõigil kolmel õhtul last magama pannes ära plaanin aga selle igaaastase karnevali järgi vaadata, sest isegi seda ei tea kuidas võidulugu kõlab ja välja näeb

 25. pane oma blogiauhindadele juurde kategooria -kes kõige rohkem ropendab ja saada iseend võistlustulle. Konkurentsi kartma sa ei pea.
  Nõme, et iga teine sõna on sul sitt ja pask ja p…
  Kodus räägid ka igapäevaselt nii või?

 26. Mulle meeldis Ukraina! Olen siiralt rõõmus, et Ukraina selle võidu nappis. Venemaa ja Austria lood olid ka head.

Comments are closed.