Halloweeni pidu

“Järelikult oli hea pidu,” ütles Meelis, kui ma teatasin, et lastest ega meist pole ühtki pilti. Tõsi. Pidu oli vahva ja kuigi mul oli isegi selline pildistamise koht ette valmistatud, siis keegi seal lõpuks pilte ei teinud.

Kõik sai alguse sellest, et mingi kuu aega tagasi kui sellest juttu tuli, et kas ja mida teha, ma lubasin, et tavai, pidu saab sel korral toimuma meil ja ma teen. Kõik juhtus suht spontaanselt, läksin Tigerisse ja kahmasin sealt üht-teist sobilikku kokku ja Rootsis käies leidsin mingist karnevalipoest veel kraami ja kuigi mul otseselt visioon puudus või kuskil pinterestis enne ei istunud, siis sai täiega äge.

Meelis tõi mingid oksad, alguses, et paneme sinna “pildistamise nurka”, aga lõpuks sai neid igale poole – lauale, lambi peale, nurka jne. Ämblikuvõrk on ikka vana hea teema, mis nii palju juurde annab. Lisaks igasugune tilu-lilu õhupallide, väikeste kõrvitsaküünalde ja kõrte ja salvrätikute näol. Lambi otsa oksa külge riputasin veel helendavad luukered ja lõppkokkuvõttes oli set täiega äge ja kogu deko läks maksma ca 40€. Mis muuseas on tänaseks kokku pakitud ja järgmise aasta ootel.

Kuna meil oli nö kolme pere pidu, siis palusin kõigil midagi süüa teha, sest mul puudus igasugune mõte ja ma ei ole mingi aasta meisterdaja ka. Ma ise tegin selle “ropsiva” kõrvitsa, hunniku juurvilju ja dipikastme panin kõrvitsa sisse, teise kõrvitsa sisse panin komme, tegin lihtsalt mingeid vorste-juuste-snäkke. Üks sõbranna tõi muumiaks tehtud viinerid ja ämblikega täidetud mune, teine ussisurnuaia ja lõpuks saigi megavinge. Lastele tellisin alkovabasid astelpaju mojitosid, mis sobisid nagu rusikas silma auku värvi poolest.

Ühe kõrvitsa sisse tahtsin alguses teha pulberküünlast küünla, aga siis sain aru, et pean ikkagi mingit anumat kasutama kui ma silmi ja suud tahan. Aga pulberküünal sobis hästi ka ümmargustesse purkidesse, mis laual hästi mõjusid.

Lapsed käisid ka kommi pommimas, mina ise olin varunud terve resti üllatusmune, kus sees oli igasuguseid halloweeni teemalisi vidinaid, ala need vampiirihambad jne. Need said muidugi suht kiirelt otsa, sest meil käis päris palju rahvast ukse taga. Meie lapsed käisid ka maja peal jooksmas ja.. said lisaks kommidele ka õuna, karbi mustikaid (täiega kiidan!) jne.

Seda halloweeni setti tehes hakkasin mõtlema, et peaks ka mardipäeva/kadripäeva peo meil tegema, aga.. mida teha neil päevadel? Kuidas dekoda, mida süüa teha. Kiire googledamine ütles, et mardipäeval tehti hane. Rohkem ideid ma ei leidnud. Kui teil on häid ideid, millega ma lapsi üllatada võiksin, siis andke julgelt kommentaarides märku.