#jõulukingiidee 9

Mida aastad edasi, seda enam ma saan aru, et kingitusi pole vaja teha sellepärast, et peab. Võimalik, et mind on blogielu ära hellitanud ja ma saan kingitusi aasta ringselt ja siis tundub kuidagi kohustusena jõuludeks ja sünnipäevadeks ja tähtpäevadeks nende tegemine, aga minu meelest võib inimest üllatada ka suvalisel hetkel. Selleks ei pea olema jõulud.

Okei, pulma võiks ikkagi kingitusega minna, aga näiteks jõulud ei pea kindlasti olema aeg kui kingitused peavad miljon maksma. Ma alguses mõtlesin, et teen mingi listi asjadest, mis on odavad, siis mõtlesin, et pigem toon välja asjad, mis mulle endale meeldiks saada ja siis mõtlesin, et teeks lihtsalt erinevad postitused kingiideedest.

Koostasin seda listi nii, et mõtlesin, kui ma teeksin kingituse.. oma sõbrannale, raamatupidajale, mehele.. saate aru, eks. No et mõtlesin reaalse inimese peale, kellele ma kingituse teeksin ja mis talle sobiks. Siis kirjutas mulle Lelunurk, et kas ma jagan kingiideid ka lastele. Ma alguses mõtlesin, et ma juba tegin seda (et mis mina ostsin lastele sel talvel), aga miks mitte jagada seda ka #jõulukingiidee postitustesarja raames.

Alustan muidugi sellest, mis on hitid meie majas

Magnettahvlid – totaalne hitt mis hitt on see väikeste kuulidega tähestik, kus saab harjutada nende kirjutamist. Kinkisime samasuguse ka Idale ja Eveliis ei suuda ära kiita kui vinge see on. Mingi hetk just kommenteerisin Eveliisi postitust, et need on läbi müüdud, aga ennäe, taas saadaval! :)

Veepliiatsiga värviraamatud – jumal, Hedonil on neid terve hunnik. Ta jumaldab neid. Ma olen neid paari aasta jooksul korralikult kokku ostnud ja ta ei tüdine neist. Ikka ja jälle tundub talle justkui uue värviraamatuna. Okei, osad on pähe kulunud ja kui me koos värvime, siis ta ütleb, tee siit nurgast ka, kus see kivi on.. vms, tal on pildid peas. Jõuluvana toobki talle nüüd kaks uut – XXL suuruses raamatut.

Kuulirajad ja Zig&Go – peaaegu nagu samad asjad, aga esimeste puhul ehitad valmis sellise paigalseisva raja vahid kuidas kuulid liiguvad, teise puhul pead tekitama domino efekti, et kuul siis kõik laiali sõidaks. Meil on mõlemad olemas ja no.. totaalsed hitid, pole midagi öelda. Hedon on muidugi pallihull ka ja ta võib reaalselt kümme palli panna korraga veerema ja siis elab ise hullult kaasa, kas ikka jõuab lõpuni või ei..

Arstikomplektid – Hedonil on see ja see on aasta aega olnud vähemalt nädalas korra mäng, mida ta mängib. Alati kui keegi külla tuleb, siis nad reaalselt võivad tund aega teineteist ravida, neid purke keerata, kuulata, haamriga toksida jne. Ta reaalselt mängib sellega arsti. Ma ei oleks elus uskunud, et sellest võiks selline hitt saada.

Teadus- ja tööriistapingid – Hedonil on see teaduskohver ja mulle tundub, et see on mulle hetkel lahedam kui talle. Ta küll krutib ja kruvib seal, aga see pole nagu tema teema. No arvestades, et kaks loomeinimest said lapse, siis ma ei imesta, et ta eelistab arsti mängida või naudib rohkem kokkamist ja värvimist. Aga iseenesest jumala lahe ja arendav asi jällegi – õpetab sind kruvi keerama, mis vahe on poldil ja seibil ja pealegi saab seal kokku ehitada nö töötavaid asju – ala kraanakonksu või lehvitava käe vms.

Meil ei ole, aga ikka vinged

Üks kategooria, mida meil vaja pole, aga mida ma juba eelmisel aastal heldimusega vaatasin on nukumajad – no jummel, küll on vinged. Okei, need pole mingid megaodavad, aga mu meelest jumala asjalikud ala pere poolt kingiks vms. Mu sõbranna lapsel on ka mitmekordne nukumaja ja isegi Hedon võtab alati mängust osa. Nagu vaadake neid väikseid kappe ja diivaneid ja kogu seda kraami. Ma mängiks ise ka.

Poemängud on teine kategooria, mida meil kodus ole, ma ei teagi, kas see on rohkem tüdrukutevärk või ei, aga meil ilmselt pole sellele ruumi, muidu ma ehitaks kohe meile koju poe. Kus oleks ikka kassaaparaat ja palju tooteid müügil. Sealt samast sarjast ma valisin ühed kastid erinevate toodetega kingiks ka, mis sobivad hästi ka mänguköögis mängimiseks. Mis on meie kodus hitt – kokata ja nõusid pesta Hedonile meeldib. Ta askeldab ikka korralikult oma mänguköögi kallal. Tal on seal päris makaronid ja soolatops, päris nõud (miniversioonis muidugi), serviisid, kannud, visplid, kulbid, potid – kõik mis vaja.

Lelunurgaga, kust need tooted pärit on, on see hea asi, et koodiga marimell on alati -15% soodukat – kehtib tavahinnaga toodetele. Ja nad pakkusid välja sellise mõtte, et kõik, kes teevad oma ostud detsembris,  siis ei loosi sel korral välja mingit toodet (nagu me paar korda oleme teinud), vaid kolmele õnnelikule ostusumma tagasi! Mõelda vaid kui vinge, jaanuaris saaks raha tagasi! :)

PS! Kuna nad müüvad asju, mis on reaalselt kohe laos olemas, siis on tarne ülikiire ja alati on võimalus neile ka kohapeale uudistama/asjadele järele minna.

#KOOSTÖÖ