Kas Paljas Porgand vastutab?

marimell

Ma esmaspäeval nägin seda “aasta draamat” selle Laseri saate ümber. Nii imetud teema, et kas neil endal polnud veidi piinlik blogijaid pommida “avalda arvamust”. Nagu milles Paljas Porgand süüdi on, kui inimestel on aju ümber kondoom tõmmatud, mis sinna ilmselgelt ei käi?

“Jäin rasedaks, sest PP soovitas”. Eee, mida ta soovitas? Seksida ilma kondoomita? Kus ta seda soovitas muidu? Isegi kui Daysy on kalendermeetodist nõrgem, siis iga peaga mõtlev inimene, kes EI TAHA rasestuda, kasutab kaitsevahendeid. Daysy on planeerija, mitte kaitsevahend.

Daysy on nutikas viljakuse jälgimise seade, mis võimaldab Sul oma tsüklit tundma õppida. Tänu Daysy-le tead täpselt, millal viljastumine on võimalik ja millal mitte. Oma viljastumisvõimelises faasis võid planeerida rasedust, viljastumiseni mitte viivas faasis ei ole see võimalik. See on Sinu valik.

Kui sa loed siit kuskilt välja, et see kaitseb raseduse eest, siis anna andeks, aga sa oled idioot. Siin on selge sõnaga kirjas, et see aitab planeerida ja tänu sellele tead, millistel päevadel seksida kui sa tahad last saada ja millistel seksi vältida kui sa seda ei soovi.

See on sama hea, kui ma kirjutaksin blogis, kuidas ma rasedaks ei jää – ma söön enne seksi ühe õuna, pärast seksi ühe õuna ja seksi asemel ühe õuna. Kõik Eesti naised ostavad letid õunadest tühjaks ja siis üks jääb jääb rasedaks ja ma olen süüdi? :D

Nagu ma ei ole mingi Porgandi fänn, aga praegu on mul ausalt temast kahju, et ta on lihtsalt pandud mingi loo etteotsa, millega tal tegelikult pole rohkem pistmist kui et kasutab toodet, mis talle sobib. Pealegi, ta suudab mõelda seda kasutades, et mingi plastmasspulk, mis käib SUHU ei ole kaitsevahend.

Ma kasutan rasestumisest hoidumiseks plaastreid, kui ma praegu unustan plaastri vahetada ja teen seda hiljem, siis see tähendab, et selleks, et mitte rasestuda, pean ma teatud aja kasutama kondoomi LISAKS, ja kui ma seda ei tee ja rasedaks jään, siis ei saa ma väita, et plaastrid ei toimi.

Kas naised tõesti enda peaga üldse ei mõtle? Et kui Mallukas näiteks paneb hommikul oma Facebooki postituse, et õhtul kell kaheksa keerame kõik ahjud 200 peale ja 20:30 paneme kõik pead ahju ja teeme selfied, siis kõik teevadki nii?

18 arvamust postitusest “Kas Paljas Porgand vastutab?

 1. Ma seda Laserit ainult ühe korra vaadanud ja rohkem ei vaata ka. Eesti meedia võiks lõpetada selle dramaatilise “uuriva ajakirjanduse” bullshiti tootmise. Marii Karell on üsna ebasümpaatse intervjueerija mulje jätnud ja üritab lihtsalt endale nime teha, lootes ei-tea-mida avastada. Kert Kingo intervjuu oli igatahes väga ebaprofessionaalne ja ebameeldiv vaadata. Eeldan, et Porgandi oma langes samasse auku.

  1. Porgand ei andnudki talle intekat :) Aga Karell üritas üldse seal olla selline mega pushiv ja ründav, selline meelas ärapanija, aga jättis kehva mulje. Mulle meeldis ta Radaris rohkem :)

  1. Hahaha, ei, ma lihtsalt tunnen, et hetkel on küll ta tõmmatud teemasse, millel pole üldse teemat. Iga mõtlev inimene, ei saa pidada suvalist plastmassjullat rasestumisvastaseks vahendiks :D

 2. Algul suurte tähtedega SUHU : “Pealegi, ta suudab mõelda seda kasutades, et mingi plastmasspulk, mis käib SUHU ei ole kaitsevahend.”

  ja siis “Ma kasutan rasestumisest hoidumiseks plaastreid”

  Selle loogikaga kasutad sa plaastreid tupe ette kleepimiseks, et meelis nokuga ligi ei pääseks.

  1. Loeb lause lõpuni: Ma kasutan rasestumisest hoidumiseks plaastreid, kui ma praegu unustan plaastri vahetada ja teen seda hiljem, siis see tähendab, et selleks, et mitte rasestuda, pean ma teatud aja kasutama kondoomi LISAKS, ja kui ma seda ei tee ja rasedaks jään, siis ei saa ma väita, et plaastrid ei toimi.

  2. Ta mõtles vast seda, et rasestumisvastased vahendid ei pea kõik ilmtingimata aukku käima. Et käivad ka suhu, kleebitakse kehale jne. Et miks rõhutada suurelt sõna suhu.

   Kuigi mis seal vahet, mis sõnu sa rõhutad või mitte. Mõttetu probleem :)

  3. Kuidas pulga suhu panek kuidagi ebaloogilisem koht on kui plaaster keha peal, et see suurte tähtedega välja tuua? See, mida sa lisaks teed kui plaaster (eeldan, et mitte tupe ette) panemata jääb, ei ole oluline. Keegi kes Daisyt usaldab ja unustab seda õigel ajal kasutada, kasutab ka kondoomi.

 3. Ma arvan, et kogu see suur pahameel ja torm ongi üles keritud sellest, et ei tootja ega Paljas Porgand ei ütle otse välja, et selleks, et see 99,3% oleks kehtiv tuleks teatud ajal kasutada kondoomi või muud vahendit, kui ei soovi rasedaks jääda.
  PP oma postituses ju räägib pillidest ja kui paha see on ja kuidas tervise pekki keerab. Pillide eesmärk selle postituse järgi oli see, et hoiduda rasedusest. Samuti sain postitusest aru, kuidas ta pillid kõrvale viskas ja Daisy peale üle läks (mitte kondoomi). Ütlen ausalt, et et mina sain sealt küll aru, et Daisy ütlebki millal on võimalik rasedaks jääda ja sel ajal tead kas seksid, ei seksi või kasutad kondoomi. Aga keegi kuskil otseselt ei maininud, et kui kui ei soovi rasedaks jääda, siis peaksid kondoomi kasutama suht koguaeg.

  Kokkuvõte – oleks selgelt välja toodud, et daisy üksinda ei taga 99,3% tõenäosusega mitte rasendaks jäämist poleks seda kõike juhtunud (nii nagu ravimi reklaamides ja kiirlaenu reklaamides on need disclaime’rid)

  1. Jap, mulle jäi ka selline mulje. Ühtlasi tundus, et jätad pillid vms ära, paar kuud kondoomiga ja siis juba saabki ainult daysy peale minna, aga tegelikult tsükli regulaarseks saamine võtab ikka kõvasti kauem ja nii kaua pole sellest Daysyst mingit tolku. Tegelikult ma mõtlesin juba siis, kui ta selle postituse tegi, et millal need rasestumised algavad, sest no kammoon….selle toimiseks peab ikka üliregulaarne elustiil olema – peab kindla arvu tunde magada saama, õigel ajal sööma ja kraadima jne. Porgand jah suudab seda joont hoida ma pakun, sest ta on veidi tervisefriik ka, aga ma hästi ei usu, et kõigi teistega samamoodi on. Hea on rääkida, et inimesed ise peaks ka mõtlema enne kui midagi kasutama hakkavad, aga mingid 16-, 17-, 18-aastased tegelikult on väga kergesti mõjutatavad. 37-selt viitsid ja kasutusjuhendeid lugeda, aga 17-selt mitte nii väga. Ühtlasi, kui sa igas postituses räägid, et kuidas sa oma followeridest nii väga hoolid ja tahad neile ainult parimat ja oled ennast ise välja kuulutanud kui influencerit, siis tõsiselt, võta vastutus selle eest, kui inimesed lasevadki ennast sinust mõjutada.

 4. Karell ei meeldi ja Laserit vaatasin seekord ainult PP pärast. Mis seal salata jälgisin ka tema selleteemalist postitust ja päris korras ta vist ei ole. See tema seesmine mina on raevuka ülestõusu teinud. Midagi ei ole teha blogijaid jälgitakse ja neid usutakse, seega on ka palju lihtsameelseid, kes ilmselt asja tuuma ei süvene. Kas ainult mulle tundub aga PP ju viimased aasta aega kuulutabki kuldset tõde? Häirima jäi ka lause, et ta on partner, kes teenib selle pealt. Otsest süüd tal ei näe aga midagi jäi häirima.

 5. Ma praegu segaduses, ta ju väidab, et see on rasestumisvastane vahend, et ta aastaid seda kasutanud ja pole rasedaks jäänud. Kui nüüd natuke süveneda ja lugeda toote kasutusjuhendit, siis on kohe esimeses lõigus ära mainitud, et see pole rasestumisvastane vahend. Miks tekitada segadust ja sellist juttu levitada?
  Igatahes.. mida üldse oodata tootelt, mille raamatus on kirjas, et parim viis raseduse vältimiseks on lõpus vahekord katkestada..

  1. No see oli jah, klass omaette :D sama nagu, kss suhu võttes võib rasestuda ja millal see koor lisatakse kui kartulisalati kartuleid keeta ja kuidas hapukoore roosaks saab rosolje sees :D

 6. Telesse ronida ja süüdistada teisi oma idiootsuses on mingi uus tase küll, suht halb oli vaadata. Mul reaalselt hirm selliste inimeste ees, sest nad pole võimelised oma peaga mõtlema ja seetõttu ka ei erista never tõde valest. Pole Porgand ega ka maaletooja süüdi otseselt kellegi rasestumises, kõige kindlam meetod on lihtsalt mitte voodisse ronida :))

 7. Saadet ma küll ei vaadanud, aga olen lugenud järelkaja meedias. Mul tekkis küsimus, miks inimene peab uskuma kõike mida kirjutatakse? Keegi kuskil räägib, kuskilt luges. Ma saan aru blogijatest reklaamides tooteid saavad nemad sellest tulu. Siinkohal ma lihtsalt arvan, et kasutusinfo oli puudulik või sellesse ei süvenetud teab mis tõsidusega umbes, et ah hiljem loen jne….mul pole midagi blogijate vastu, aga mind isiklikult natukene häirib teema, et soovitatakse toodet lisatakse sooduskoodid jne iga päev muudkui osta jne. Samas, see on vaid minu kiiks ja seetõttu ma neid eriti ei jälgi ega vaata.
  Väga inetu oli ka väide, et PP ei saanud antud toote reklaami pealt kasu? No really? Millest ta siis elab?
  Põhiline, millele ma tahaksin tähelepanu suunata on see, et reklaamides toodet tuleks mõelda ka natukene laiemalt- näiteks, kes on sinu jälgijad (kui noored teismelised siis neil puudub veel elukogemus, samuti kas jagatav info on piisavalt põhjalik ja arusaadav neile).
  Me kõik teeme vigu ja nendest õpitakse. Vähem reklaami ja rohkem juttu!

 8. Häirib, et see PP end tohutuks arstiks peab ja koguaeg teistele meditsiinialaseid nõuandeid annab. Nii tugevad aknekreemid Venemaalt kui Daysy monitor jne.

  Keegi võiks sellele inimesele selgeks teha, et tal ei ole vastavat haridust ja ta ei peaks arsti mängima.

 9. Mind ajab lihtsalt reaalselt närvi see, kuidas influencer ei mõista vøi taha mõista seda, milline mõju on temal noortele ja ka vb mõnedele vanematele lihtsamini mõjutatavatele inimestele..
  Probleem ju ongi puhtalt selles, KUIDAS seda reklaamitakse. Esiteks see, et tuuakse suurelt välja ainult ideaalne efektiivsus, mitte reaalne/ inimeste keskmine. Ja kui natukenegi ise põhjalikumalt uurida, siis leiab nende ideaalsete efektiivsuste numbrite kohta nii mõndagi murettekitavat.
  Teiseks muidugi see, mis nurga alt PP seda reklaaminud on… Daysy on minu imevahend. Naistearstid kõik valimatult kirjutavad pille ja on nii ebakompetentsed ja kogu meditsiinisüsteem toidab ainult ravimitööstust ja never ärge MÜRGITAGE ennast enam.
  Tõesti natuke liiga “suure vaimsuse” ja igasuguse teaduspõhiste lahenduse vastaseks on muutunud, st reklaamib seda maailmavaadet väga tugevalt.
  Ja parim vabandus – mina isiklikult ei teeni sentigi selle pealt…. minu ettevõtte teenib…

Comments are closed.